Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 08.11.2023, 21:06:34 xxx.xxx.20.192
Bobca:

holky,já mám covida😲..nespala jsemdo půl 4….2krát jsem byla zvracet..třeští mi hlava..Tak jsem si zašla pro test..A co myslíte?mám ho tam😊Plápolám po pokoji..Doktorka volala,že mi napíše jakýsi dryják..Musím vysadit 3 léky na 8 dní…Nějaký Paxnovid.že jsem riziková skupina..Doufám,že mě to brzo přejde ten stav,mám našlápnuto na to šití…a jsem malátná,hlava mi třeští…ale dá se to vydržet..


Raduš,neva.😊…ale vím,že někdy prostě nestíháš😜to byla ta první zpráva..

Dnes je horší jen to,že nemůžu zatlačit na záchodě..utřít se…hrozná bolest těch žeber…..a když kýchám🤧a kašlu-už to začalo..Zítra zavolám Mudr.…

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 08.11.2023, 21:56:30 xxx:xxx.a5bd:1ed7
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.11.2023, 17:06:30

….já teď dopijela zásoby vincentky aby neprošla, vždycky jsem si dala láhev vychladit a docela mi to i chutnalo a bez střevních problémů , ale i teplá byla v pohodě…

Canka
Canka (383 příspěvků) 09.11.2023, 20:57:25 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Raduš kdepak,nešla se objednat,protože na ní nikdo nemáme z rodiny čas,protože jsme v pràci a ona,že sama se tam objednat nepůjde..že se bojí..objednat se🙄Mě z ní šlehne..já už dovolenou volnou nemám,takže má smůlu..je dospěláa a naprosto nechápu,co to tady vyvádí kvůli objednání..starší ségra má sice taky nervy na ní,ale prý si nějak zkusí vzít volno a půjde tam s ní..

Já byla včera s malou kočicí na veterině…je naočkovaná a ještě jsme dostali nějakou pastu na průjem..už je to teda lepší,než když jsem jí přivezla,ale furt to není ono..jenže málá to prská nechce to..je to dost boj..každopádně rovnou jsem vzala odčervení všem kočičákům a o víkendu jim to aplikuji..malý pak za další týden znovu odčervím..kdyby pak ani pp dalším odčervení průjem nepřešel,udělali by jsme stěr..malá je jinak strašně hodná,nic neničí a s Nikoušem už si hraje jak divá..Pučmelda má aspoň větší klídek..

No a dneska jsem hned po práci jela pro ty dvě koťátka zbylý z tý firmy..našla jsem jim nový domov..jenže ejhle..bylo tam už jen jedno😔Nikdo z té vrátnice neví,kam prý zmizelo to druhé😟Každopádně jsem odchytla aspoň toho jednoho prcka a odvezla ho do novýho domova a paní mi řekla,abych se určitě ozvala,kdyby se ten druhý prcek objevil..na té vrátnici jsem nechala číslo,kdyby se ten druhý mrňous objevil..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.11.2023, 21:51:08 xxx.xxx.88.76

Niki, ty se za tu starost o cizí kočiny určitě dostaneš do nebe😇👍

Průjem ještě nijak akutně neřeš. Změna prostředí, změna stravy a po tom odčervení - ho naopak spíš mít bude. Chce to čas, aby si to všechno sedlo. 

Já jsem si včera všimnula třech zbytků po myších po zahradě…no možná i Macek, ale předtím jsem viděla poblíž Gučajz, takže ji musím zase sledovat, jak jí ze zadku polezou články…stopro zase tasemnici mít bude🙄 I když u ní to nevidím jako problém…panebože, ta kočka je jak dělová koule. Ona je ne, že by taková tlustá, rozměklá, ale je jak tučibomba, málem ji ani neunesu. Už jsme měla podezření, jestli ona ještě vůbec proleze dvířkama do garáže😎 Tak jsem ji dneska nenápadně sledovala😜 tak kupodivu jo😄

Ha, zapomněla jsem se pochválit😊 objednala jsem nová dvířka, právě kvůli ní xl, ale tuším jsem je zbytečně předimenzovala🙄 prošly by myslím i sousedky JRT holky. Nainstalovala jsem je na boudu, aby právě i za barákem měli možnost se schovat, kdyby bylo třeba…a s takovou tam vleze malý pes, možná i vychrtlá liška🙄 Boudu k ničemu nemáme, tak jsem ji celou vyčistila(teda jednu polovinu toho dvojdomku) byla tam po klukách ještě sláma, notně pokaděná a počůraná od koček, tipla bych právě Gučajz, ta má tak pitomé nápady😏Vystříkala jsem to enzymama proti zápachu. Do vchodu jsem přivrtala OSB desku a do ní ta dvířka - aby se zmenšil a bylo tam teplo. A dovnitř naše seno(slámu už od koňáků neberu, když už nebylo komu😟) Ta deska má malinko škvíry, aby se tam dala dostat, takže musím poprosit souseda, až bude něco vypěňovat, nebo až nám přijdou opláštit ta okna. No nevím, jestli letos🙄 protože je nějak ticho po pěšině a to to měli dojet ještě první zaměřit. Hlavně, že mě uháněl v září o termín. 

Dneska jsem pojala myšlenku, že poprvé od doby, kdy není Woruška, zajdu do lesa…jestli nerostou václavky, protože prý rostou, volala teta. Václavky jsem potkala u jednoho oploceného sadu, který měl dříve jeden vzdálený příbuzný, ale o něj v exekuci přišel a teď ho má jeden místní gauner. Oplotil to a má tam nějaké mini ovce. Rostly tam václavky už tehdy, teď taky, jenže jsem se dostala jen k těm, co rostly venku. První jsem ale šla projít les a že, když nenajdu, vymyslím, co s těma v sadu😉 Procházka lesem…je sebemrskačská, kudy chodím, vidím ty cesty s klukama, všude jsme byli milionkrát. Pravda, les by od té doby někde člověk skoro nepoznal😟 A nenašla jsem nic, jen pár bedlí. Takže zpátky kolem sadu. Ovečky, které předtím ležely v rohu, sešly něco níž se pást, pod ty václavky. Uvažovala jsem, jestli mám jít dole zkusit otevřít branku nevšimla jsem si, jestli je tam řetěz, nebo by to šlo. Zatím jsem vyřezávala kolem plotu, už byly dost přerostlé, ale vevnitř jsem viděla i ještě ,,panenky". A jak jsem tak zkusila prostrčit ruku pod lesácké pletivo, abych jeden trs dosáhla, tak jsem zjistila, že jsem schopná nazvednout ho tak, že prolezu. Já jsem tam vlezla a václavky vysbírala🤭 Normálně jsem kradla!😊Teda on tam jezdí minimálně, teď jsem ho tam neviděla jet strašně dlouho, takže pochybuju, že by o nich věděl. Beránci mě zmerčili a šli kouknout blíž, co se to tam u nich děje. Jsem se omluvila a vykulila se zase fofrem ven😏 Teď jen musím doufat, že tam nemá fotopasti a nebudu za chvíli předvolaná na Obec, nebo někde viset na nástěnce😲 A to prosím podotýkám, že jsem to podstoupila kvůli jedněm sousedům, kterým jsem nějaké václavky slíbila. Já nepotřebuju, šla jsem na ně čistě jen pro ně a taky jim je všechny dala. Tím by se ten trestný čin mohl zase anulovat ne?😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.11.2023, 22:30:31 xxx.xxx.60.58

Ach jo, holky, dnešek stál za to!!!👎

Můj zdr. stav se zhoršuje, volala jsem večer Mirkovi (ten “můj” internista). Chce okamžité nasazení ATB, odběry + RTG plic - ono mi to bohužel “slezlo dolů”. Ale přesto stále jen skřehotám (tudíž neopustilo to ani ty hlasivky a hrtan)…a už je to fakt dlouho. Dle Mirka (a i podle mě) se nemoc bakteriálně zkomplikovala.

No a já si dopol. udělala poctivě obrprezentaci do výuky. Chystám se odjet učit a flash disk zapadl tak, že jsem jej dosud nenašla! Lozila jsem po zemi, hledala všude…a prd. Pak jsem zjistila, že už prostě musím jet, jinak výuku nestihnu. Sednu do auta…a nestartuje - tisíc pokusů a prd. Posléze jsem si dala do kapsy saka zaměstnaneckou kartu a za asi 15min už tam nebyla. Jako završení jsem ve stejné kapse měla lístek od čistírny - záhadně zmizel i on… Výuku jsem vedla nakonec spatra. Nějak jsem to dala, ale že bych byla spokojená, tak to ani náhodou. Prostě den - úplný a totální blbec!

No a telefonát s Mirkem: Mluvil sprostě (!), jak mu na oddělení všichni dávají najevo, že je tam navíc. Studenti arogantní, min. týden bylo medické “půlení” a prý mu asi 3 studenti přišli do výuky opilí! Ale to prý je v pořádku…😠

Já jsem zvládla tu úterní dlouhou přednášku. Pak jsem mluvila s kolegyní (ona byla hlavní organizátorka), dlouho jsme se neviděly…tak co je nového a tak. A ona jen tak mezi řečí, že jí byla vzata výuka!!! Zůstala jsem na ni civět, proč jako. Vím, jak přednáší (dobře) a jsme podobně staré, takže působí na akad. půdě už nejméně 25 let. Výuku jí vzal nový přednosta (a to vím, že se spolu dřív přátelili) na základě několika nehezkých recenzí od studentů v anonymní studentské anketě… 

Jsem totálně znechucená, kam jsme se to dostali…👎👎👎

A to, že se nemůžu vyhrabat ze současné nemoci, mě štve neméně.

Pardon, nějak jsem se potřebovala ze všeho vypsat.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 06:16:54 xxx.xxx.198.226

By mi přišel někdo do výuky opilý a odváděla by si ho policie. To by bylo vyřešené jedním tahem. Natož doktor do asi nemocnice nebo jiného zdravotnického zařízení. To by měl ještě zářez u nějaké té lékařské komise. Neskutečný tohle. Asi mají pocit, že ty mediky potřebují.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 06:20:37 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, s tou nemocí byste měla něco akutně udělat. Žádné poskakování po výukách, ale vyležet. Já se divila, že jdete do takového náporu, takový maraton přednášek. Chápu, že je to vaše práce, ale zdraví máte jen jedno. Zkuste si nějak domluvit přednášky online. Třeba aby vám to nějaký studentík doma nainstaloval, škola vám dala vzdálený přístup do přednáškových sálů, a vy si napíšete postup, jak to spustit. Teda doufám, že už nepřednášíte s meotarem… Snad máte přednášky už digitalizované 😀 No a doma do mikrofonu ani nebudete mít pocit, že musíte zvyšovat hlas.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.11.2023, 07:49:56 xxx.xxx.88.76

Koukám, že tu máme veselo🙄 K přesnáškám se ani nevyjadřuju, páč to je něco, čemu absolutně nerozumím, nezažila jsem nevím, jak to funguje. Včera asi nějaké skvrny🙄 Mamka si šla vymalovat špajz. První volala vzteklá, že až jí strýc konečně vyměnil váleček na násadě za větší (musela na něj čekat, nebyl doma) tak nadšená…a všechno se jí začalo lepit…100x přemalovávané. Ač to tušila, nasr…byla fest. No naštěstí přišla na to, že štětkou to ještě jde. Za chvíli volá, že asi zešílí, že půl hodiny už hledá zárožák(štěteček na úzká místa) Nakonec ho našla ve sklepě, kam si pro něco předtím šla a neví proč, ho vzala sebou🙂To k tomu podivnému mizení věcí😉 K té nemoci…nemůžeš k Mirkovi do té nemocnice zajet, ať provede vyšetření, co je potřeba? 

Opilí medici, však opilí doktoři už jsou skoro standard. Ano, hlavně, že jich bude dost👎

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 10.11.2023, 09:02:03 xxx.xxx.20.192

Jani-vpohodě..jen se vykecej…uleví se ti,ale ne zdravotně..😟uber..zastav se!!

O hlasivkách vím své..a hlavně,i když jsou sval a musí se prý trénovat,ale když už jsou “chycené”, potřebují odpočinek..a nesmí se ani šeptat!!to je prý horší,než chraplavé mluvení..Já to na “hračkách” léčila pivem,drdkem slivovice-pomohlo to na pár písniček,a při závěrečném loučení se,ze mě vydávala skřeky nějaká vrána😲😎😊Pobavila jsem obecenstvo,ale aspoň viděli,že už prostě konec..I tak jsem se překonávala..6 hodin skoro v kuse zpívat s malými přestávkami….A ty to máš podobné s mluvením n apřednáškách…a to já měla miktrofon..nevím jak ty??mluvíš napřímo??

Chodila jsem na obstřiky na foniatrii,na logopedii na cvičení..unga unga..ha-š,ha-š…atd..A to mezi 55-60lety..Pomohlo to..Nejhorší bylo,když jsem nesměla mluvit-a chtěla to dodržet,jsem měla nejvíc telefonů😊že jak se mám,že jsem nemocná a tak…

Holky a tu vincentku jsem taky pila,ale ohřátou s mlíkem..DO 70stupňů..Jinak jednorázové vyléčení hlasivek je(to mi doporučila zpěvačka z jiné kapely)horké mléko lžičku másla a čáchnout do toho velkého panáka rumu..Já usnula jak špalek,vzbudila se mokrá jak myš, ale večer mohla vystupovat😇

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.11.2023, 09:12:34 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

By mi přišel někdo do výuky opilý a odváděla by si ho policie. To by bylo vyřešené jedním tahem. Natož doktor do asi nemocnice nebo jiného zdravotnického zařízení. To by měl ještě zářez u nějaké té lékařské komise. Neskutečný tohle. Asi mají pocit, že ty mediky potřebují.


No, ono pokud přijde student opilý na přednášku…, s tím asi nic neuděláte. Kdyby to bylo na praxi, to je jiná.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.11.2023, 09:13:39 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Ach jo, holky, dnešek stál za to!!!👎

Můj zdr. stav se zhoršuje, volala jsem večer Mirkovi (ten “můj” internista). Chce okamžité nasazení ATB, odběry + RTG plic - ono mi to bohužel “slezlo dolů”. Ale přesto stále jen skřehotám (tudíž neopustilo to ani ty hlasivky a hrtan)…a už je to fakt dlouho. Dle Mirka (a i podle mě) se nemoc bakteriálně zkomplikovala.

No a já si dopol. udělala poctivě obrprezentaci do výuky. Chystám se odjet učit a flash disk zapadl tak, že jsem jej dosud nenašla! Lozila jsem po zemi, hledala všude…a prd. Pak jsem zjistila, že už prostě musím jet, jinak výuku nestihnu. Sednu do auta…a nestartuje - tisíc pokusů a prd. Posléze jsem si dala do kapsy saka zaměstnaneckou kartu a za asi 15min už tam nebyla. Jako završení jsem ve stejné kapse měla lístek od čistírny - záhadně zmizel i on… Výuku jsem vedla nakonec spatra. Nějak jsem to dala, ale že bych byla spokojená, tak to ani náhodou. Prostě den - úplný a totální blbec!

No a telefonát s Mirkem: Mluvil sprostě (!), jak mu na oddělení všichni dávají najevo, že je tam navíc. Studenti arogantní, min. týden bylo medické “půlení” a prý mu asi 3 studenti přišli do výuky opilí! Ale to prý je v pořádku…😠

Já jsem zvládla tu úterní dlouhou přednášku. Pak jsem mluvila s kolegyní (ona byla hlavní organizátorka), dlouho jsme se neviděly…tak co je nového a tak. A ona jen tak mezi řečí, že jí byla vzata výuka!!! Zůstala jsem na ni civět, proč jako. Vím, jak přednáší (dobře) a jsme podobně staré, takže působí na akad. půdě už nejméně 25 let. Výuku jí vzal nový přednosta (a to vím, že se spolu dřív přátelili) na základě několika nehezkých recenzí od studentů v anonymní studentské anketě… 

Jsem totálně znechucená, kam jsme se to dostali…👎👎👎

A to, že se nemůžu vyhrabat ze současné nemoci, mě štve neméně.

Pardon, nějak jsem se potřebovala ze všeho vypsat.


Jen se vypisujte, je to třeba.🌷

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 09:22:02 xxx.xxx.198.226

pokud přijde student opilý na přednášku

Mno škola má jistě jakási pravidla pobytu v jejích prostorách, to by bylo, aby se nedal aspoň vyhodit za vrata.

Ale já vyšla z pocitu z Fikovničina popisu, že mu medici přišli opilí na to oddělení. Jakože právě na praxi. Ale i tak jsem tam dala “kdyby” pro tu pochybnost.

Já bych je vyvedla v zubech tak jako tak. Kdybych to poznala. Jakože já opilého nepoznám.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.11.2023, 09:27:53 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.11.2023, 09:22:02

Jsem na střední škole, My nemůžeme jenom tak vyhodit za vrata. V případě pochybností můžeme akorát volat policii - že máme podezření na použití návykových látek.

Na VŠ je to třeba jinak, nevím.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 09:38:16 xxx.xxx.198.226

No právě, u nás se to řešilo s policií (a sociálkou) - základka. Student byl vyloučen z výuky, musel na něj do příjezdu někoho dohlížet nějaký dozor, a pokud nemohli dorazit páni rodičové, tak se předával policii, ta si rodiče už kontaktovala klidně v zaměstnání, to pak měli na výtečníka/výtečnici páni rodičové času dost a dost.

Na VŠ je to rozhodně jinak, tam jsou ti lidé dospělí, a za dodržování pravidel si odpovídají sami. Samozřejmě pokud by se student hádal, tak lze asistenci policie vyžádat také, jako kdekoli jinde. Ta VŠ je v podstatě něco jako obecní úřad nebo krajské muzeum. Je placena z daní, no a platí pro ni pravidla chování ve veřejných institucích. Přednášející je placen za přednášku, ale ne za to, aby snášel nějaké výlevy podroušených přítomných, zatímco učitel nezletilých je placen nejen za předávání informací, ale i za dozor a nese za děcka odpovědnost, proto jednou nohou v krimu.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.11.2023, 10:11:26 xxx.xxx.88.76

Buggyro, hezky jste to napsala👍

Kometko jo, pochopila jsem stejně jako Buggyra, že přišli na praxi, tedy do nemocnice. 

Bobi, nemáš chuť?!? Vždyť jsi psala, že máš😏Takže se ti to teprve projevilo? Vidíš, nemusela jsi zbytečně utrácet za test😉Proto já si ho ani nedělám, protože tím pádem je to jasné. 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 10.11.2023, 14:14:35 xxx.xxx.20.192

Měla jsem,ano..stalo se to vlastně už ve středu..jsem si uvařila těstoviny s vajíčkem..Někdo mi dal na botník 2 červené papriky,tak jsem si to k nim dala..a nic…a už vlastně večer toust byl nějaký divný…a celkem dost popíjím..pořád mám v puse tak nějak divně..nevím,co bych..čaj,šumivé Céčko do půllitráku..hořčík do půllitráku-abych měla co nejvíc tekutin…

Ty si test neděláš,bo jsi pořád s Tomem a jsi poloviční doktorka😊😇…ale já pendluju mezi lidma a nechci nikoho nakazit-jsem zodpovědná..Jako-pro mě spontánně jít v noci zvracet,když není důvod je dost velký důvod…A hlava mě nebolívá-jen po 2.očkování-2 měsíce..A zrovna tak mi třeštila a ta malátnost..Myslím,že jsem udělala dobře-stál 75 korun a tím,že jsem to napsala Mudr,tak mi doktorka naordinovala hned ten lék..Že jsem riziková skupina(takže bych to asi sama s Paralenem nezvládla) Ta bolest žeber byla opravdu hodně velká,a když se nemůžeš vyprázdnit(zatlačit) a ani následně utřít..Nadechnout se…zakašlat. Otočit se na posteli..Proč bych se trápila,až to přejde samo???Raduš-já bych se nedokázala takhle pořád sama léčit..že doktoři jsou stejně blbci..Už jsme to probíraly…👍😇Lék zabral..dnes ráno už bez bolesti hlavy..i se můžu nadechnout..Horečky nemívám…chuť se mi třeba brzo vrátí..A spala jsem celou noc i s chobotem..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.11.2023, 14:27:04 xxx.xxx.88.76

Vidíš, to jsem ti chtěla napsat, jestli pozoruješ, že ti zabírá. Takže jo? Ale bereš i ten paralen, takže vlastně houby víš, co zabírá. Tak ale měl by, když je specielně na covid. 

No, sama léčíš…Neléčila jsem se sama, protože mi nic nebylo roky rokoucí, nikdy, nebylo co…léčit. Až onemocněl Berry a první angína v životě, umřel a druhá, žloutenka atd..už to jelo, vlastně s malou přestávkou, kdy nikdo neumíral…do teď. A to jsem s tou druhou angínou šla hned na ATB, bylo mi jasné, že už to asi sama nezvládnu, měla jsem nějaký měsíc bez žloutenky, sotva jsem chodila. Doktorka mi sice ATB napsala, to ona zase lidem napíše, co kdo chce. Ale absolutní nezájem, když já jsem byla ve stavu, kdy jsem ji sotva dokázala vnímat. Takže léčit u doktora? Tak jak veteriny? Kolik jich musíš projít, aby někdo léčil co má, přišel vůbec na to, co ti je? Spoléhat se na to, že tě doktor nepřizabije? Ne, díky, nejsem ničí pokusný králík. Když už, tak jen svůj. 

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 10.11.2023, 16:16:20 xxx:xxx.b00a:5a6f
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 10.11.2023, 14:14:35

…kamarádka těžká cukrovkářka s dalšími zdravotními problémy chytla kdysi covid, příznaky jako vy Bobino, strašná bolest žeber, vzhledem k tomu, že je vysoce rizikova byl jí predepsan lék jako vám, během chvíle velká úleva…ale ta žebra bolela prý strašně….

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.11.2023, 18:19:57 xxx.xxx.88.76
Kilian:

…kamarádka těžká cukrovkářka s dalšími zdravotními problémy chytla kdysi covid, příznaky jako vy Bobino, strašná bolest žeber, vzhledem k tomu, že je vysoce rizikova byl jí predepsan lék jako vám, během chvíle velká úleva…ale ta žebra bolela prý strašně….


Ale jestli kdysi covid, takže z těch prvních, děsných, tzn.že žebra ji bolela od kašle, který lidem málem trhal plíce. Pokud vím, Bobča nekašle, tedy nekašlala. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.