Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (383 příspěvků) 07.11.2023, 20:32:50 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bobi jak píšou holky,Covid je už dneska prd..prostě chřipka..ale hlavně se z toho pořádně vylež,nikam nelítej a kurýruj se…to máš z toho,že furt lítáš po všech čertech🤪Ale tak to má být,život se má užít🙂

Raduš ani nevíš,jak mě ty změny času točí..já bych taky byla pro,aby byl prostě jeden a hotovo..jako neříkám,díky změně času zatím nemusím ráno ke zvířátkům s čelovkou,ale většinou už svíta a jde vidět..to před změnou času jsem chodila za tmy..ale zase je strašně rychle tma a já prostě za světla nestíhám..

Včera jsem po práci frčela nakoupit a pak mamce odvézt vajíčka a na,,válečnou,, poradu..což bylo ohledně Vánoc..takže jsem řekla,že Vánoce ještě řešit nechci,že je brzo,ale dostala jsem vynadáno ,že už jen měsíc a půl a že se to musí naplánovat včetně dárků a balíku pro bráchu do Anglie🙄

Domů jsem jela samozřejmě za tmy a kompletně vánočně otrávená😀Takže ještě ke zvířátkům a domů jsem dorazila bůhví kdy..a dneska zase po práci vyzvednout balík(nechala jsem si udělat 3 fotoplàtna se zvěrstvem mým..a jsou krásný),potom odvézt ségru do práce pro robota,co jsi tam koupila,pak mamku odvézt na nákup,protože jí bolí koleno zase…pak domů,ke zvířátkům…a od zvířátek jsem jela za kamarádkou na statek,kupuje krmení pro koňáky v okolí ve velkém a pak to máme levněji..no a vyvezla mě i na čtyrkolce po výběhàch čučnout na koně..to byla sranda..v absolutní tmě jen s malým světlem..teď jsem dojela domů,postarala se o kočičáky,pustila běhat morčáky a jdu do vany…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.11.2023, 21:36:32 xxx.xxx.88.76

A bude mít tři tlusté kočičáky a 0 morčatových…až z té vany vyleze😜 Dělám si srandu, na odlehčení. Vánoce absolutně neberu ještě v potaz, sejří mě, že jsme se opět nepustili do toho vymalování a zase ,,hnusné" Vánoce(teda s hnusnýma zdma) To pak člověk ani nemá náladu něco zdobit, když to vidí☹️ ještě, že mě nikdo s nakupováním dárků neprudí, bytostně to nesnáším. Jediné co musíme, vymyslet s bráchou dárky  mamce. No a tchánům, ale to řeší spíš Tom, oni si vždycky ,,přejí" nějaké vitamíny, zásobu kafeho a takové podobné blbiny jen. 

Niki, už má mamka nějaký termín na to vyšetření?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.11.2023, 21:52:03 xxx.xxx.63.89
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.11.2023, 14:29:08

Už jsem zpět. 4 hod v kuse přednáška, teda s 10min pauzou…

Nahrát to nešlo, nebylo to pro děcka, byla to akce nasmlouvaná a zaplacená účastníky rok dopředu. Uf, fakt jsem jak Rákosníček😄…ale, že jsem to dala, mě neskutečně povzbudilo! A recenze moc pěkné…asi lidem bylo líto mé osoby a mých hlasivek.😛

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.11.2023, 21:53:41 xxx.xxx.63.89
lesnizinka:

😲Bobííí😲 Ne, jak píšou holky, není to už strašák, je to celkem pohoda, tedy proti tomu, co zažívali lidi s tím prvním. Já jsem neměla ani horečku, jen teplotu, bohužel u mě, u nás doma, je to tak, že nás složí 37.2. Neptej se mě proč, nevím, nevíme to. Já i brácha. Teta a její dcery(sestřenky) lítají s 38 normálně do práce…to já už jsem prakticky mrtvola😏

Teď ani hrozná rýma, kašel skoro žádný, jen bohužel ten čich a chuť a to je děsně nepříjemné…ale neumírá se na to. Jo a průjmy, ale to je u mě klasika. 

Takže si to Bobi neber, navař čajíčky, Kup si citrony a pomeranče, zalehni do postele, nikam nepluj 😉a odpočívej, bude to chtít minimálně 3 dny. Blbé je, že se o tebe nemá kdo postarat😟člověk si nemá ani komu postěžovat. Tak nám piš průběžně stav a spinkej.

P.S. jo, postavila jsem dneska hovězí vývar, což tobě bude k ho.nu, ale pamatuješ? Mě jsi psala, ať si slepičí uvařím, tak třeba popros sousedku🙂


Holky, občas je mi trochu trapně, že jsem se já (a asi i další) nasáčkovala do vašeho skoroprivátního vlákna. Snad nevadí…(?)

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.11.2023, 21:56:09 xxx.xxx.63.89
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.11.2023, 21:53:21

Doron, já tomu ani nevěřím😉, ale děsím se, co bude ráno…to mám totiž normál výuku. A mí superkolegiální kolegové holt nemohou vzít cviko…které bych jim stejně musela vrátit, tak to u nás chodí.👎

Aspoň jsem o trochu posunula začátek výuky…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.11.2023, 22:27:13 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.11.2023, 21:53:41

Co to meleš?😛 Neexistuje tu nic, jako privátní forum, to za a), za b) někdy bohužel a za c) všichni slušní lidi jsou vítáni, jinak…o čem by sme sakra pořád my tři psaly?!?😲

Doron
Doron (2370 příspěvků) 07.11.2023, 22:59:53 xxx.xxx.88.155
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.11.2023, 21:56:09

Hele, chápu, taky jsem tu nemoc teďka měla.., únava strašlivá …

Držím palce a mám takovou debilní radu, vem si acylpyrin, ten starej, zapomenutej   lacinej lék , opravdu mi pomohl 😅.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 08.11.2023, 08:38:50 xxx.xxx.20.192

Jako..si myslíte,že tu nějak fňukám???😎💪mě nedostanou😇..Já to chtěla vědět spíš proto,že sem tam jdu do hladového okýnka,tak ať to neroznáším..a k Petře..A to,že sama od sebe jdu zvracet-to u mě nebývá vůbec zvykem.A úplně to samé měla den předem Elza-nespání zvracení,bolest břicha..A jela za mnou..vím,asi mě nenakazila,není to tak rychlé..

Jinak Raduš-jak jsem napsala-asi v 10?nebo tak nějak..jsem zalehla..ve 12 mě vzbudila doktorka..Jdu si dnes pro ten lék,jsem si ho musela objednat včera po telefonu v lékárně..a s mini přestávkama jsem spala až do půl 8 dnes..Zapomněla jsem i na chobota🙄Jsem jenom měnila propocená trika, o půlnoci jsem si vzala druhý Parapyrex a ráno zase durch..což je dobře..Jelikož jsem prý riziková skupina,tak kontrola až ve středu příští týden..A být doma..Jinak chuť mi zůstala🤗čich taky..Bolí mě akorát hrudní koš,když vydechnu,a na prsou..Kašlat ještě nekašlu.sem tam mírně.Jen jsem malátná a ta hlavička..

Musím se co nejdřív dát do kupy!!mám práce jak na kostele!!😲žádné fňukání…Nebojte🥰Jsem 3x očkovaná!!🤭to by bylo,aby mě to nepomohlo😜

Doron-dík za připomenutí..acylpyrin si chci koupit do lesany..a budu si s tím natírat koleno👌zatím mě ten Parapyrex(prý paralen) vyhovuje…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 08.11.2023, 09:56:39 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

A bude mít tři tlusté kočičáky a 0 morčatových…až z té vany vyleze😜 Dělám si srandu, na odlehčení. Vánoce absolutně neberu ještě v potaz, sejří mě, že jsme se opět nepustili do toho vymalování a zase ,,hnusné" Vánoce(teda s hnusnýma zdma) To pak člověk ani nemá náladu něco zdobit, když to vidí☹️ ještě, že mě nikdo s nakupováním dárků neprudí, bytostně to nesnáším. Jediné co musíme, vymyslet s bráchou dárky  mamce. No a tchánům, ale to řeší spíš Tom, oni si vždycky ,,přejí" nějaké vitamíny, zásobu kafeho a takové podobné blbiny jen. 

Niki, už má mamka nějaký termín na to vyšetření?


skočit na bazoš, pozvat prvního malíře, který tam má vyvěšený inzerát, a po víkendu vymalováno. Takhle jsem to před lety udělala, když máti byla na víkend pryč. Ta koukala, když přijela 😀

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 08.11.2023, 10:17:15 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.11.2023, 09:56:39

On není ani tak problém s malířem(bratránek, ale je pravda, že nevím, kdy by měl čas) jako s naším nastavením. Strašně moc je to potřeba a strašně moc se nám do toho nechce. Mě proto, že uklízet to samozřejmě budu všechno já. Muži proto, že něco se musí i vystěhovat, poposunovat, jako třeba sedačka, velký těžký stůl, nerez truhlíky s kytkama z haly atd a to se bude muset zapojit😏 No a největší komplikace je ta hala a obývák, kde jsou stropy, na které se bude muset půjčit lešení🙄

kometa
kometa (5550 příspěvků) 08.11.2023, 10:25:54 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Holky, občas je mi trochu trapně, že jsem se já (a asi i další) nasáčkovala do vašeho skoroprivátního vlákna. Snad nevadí…(?)


Viz žínka. Proč ne? Vždyť už sem dávno patříte. Do naší plkárny.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 08.11.2023, 10:33:01 xxx.xxx.198.226

Zavolat malíře, co zajistí i úklid. Měla jsem geniální malířku, ta si nesla nahoru i kýbl s mopem.

Nic jsem neposouvala, nábytek se obmaloval, nazdar puntik, až se bude nábytek přesouvat v budoucnu (nebude), dá se to přemalovat.

Jak tak bába mrskala válečkem po zdi, tak jsme společně postupně odsouvaly a zase přisouvaly, co bylo potřeba (no ale lenorus lenorum - moc toho nebylo).

Baba běhala po štaflích s dvoumetrovou násadou na váleček. A nebo bych se na celou halu srdečně vykvajzla.

Šlápnout do toho, půl je hotovo. Nakonec na práci s nábytkem se dá zjednat Ukrajinec (fuj, jsem to ale rasista) a lešení se dá půjčit i s maníkem, co ho postaví a zase složí.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 08.11.2023, 10:50:02 xxx:xxx.a5bd:1ed7
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.11.2023, 10:33:01

…před třemi roky jsem objevila úžasného malíře - lakýrníka, mladý kluk, ale skvělý….přijde, sám si vše polepi igelity….odsouvá také všechno sám….po vymalování vše vytře, sunda igelity a odchází…ve své podstatě není co po něm uklízet, ceny má velmi příznivé…komu jsem ho doporučila, ten byl navýsost spokojený…tak mu vždycky navařím a napeču…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 08.11.2023, 10:50:07 xxx.xxx.88.76

Jo, jo Bobi, zdechloň, zažila jsem však nedávno, chápu😀 Práce ti neuteče, vydrželi bez toho doteď, ještě chvilku vydrží. Takto vycuclý člověk stejně nemůže nic dělat, akorát tak ležet a kurýrovat se. 

Parapyrex…to je jako ten lék, co ti doktorka cpala, že si ta riziková skupina? Chápu, paní doktorka má zřejmě smlouvu s Dr.Max. Předpokládám, že nějaký paralen jsi doma měla, ne? 

Zrovna dneska beseda na CT24 o tom, kolik vyšetření postupují lidi zbytečně…kdybych to onehdá nepsala, tuším vlastně tobě? Včera volala mamka, že teta byla před cukrovkou na oči, musí to vyšetření vždycky mít a že jí tam něco našla. Prý nějakou bílou tečku, není si jistá, co to je, takže ji sune do spádové nemocnice na další vyšetření. Jsem si 100% jistá, že zbytečně, toto má v očích každý starší člověk, ale je třeba si vzájemně dohazovat kšeftíky, vždyť to pojišťovna, potažmo my, co po doktorech nechodíme, zaplatíme. Pak se bude brečet, že není peněz na závažné diagnozy👎 Ani jsem to nedokoukala, je to jak s těma ATB. Doktoři mají jako první vědět, že je nemají předepisovat na každou cípovinu, no asi tam bude nějaké finanční ohodnocení za každý vydaný recept. Vyšetření…proč neždímat dojnou krávu pojišťovnu, dokud prachy tečou, ne?

Poslední diskuse o tom, jak začnou stávkovat doktoři, sestry. Ono se na to nicnedělání rychle zvykne. Byli jsme u kamaráda na akci a jeho strýc, primář z nemocnice tam říkal, že kdyby se zavřela polovina nemocnic, protože jsou prostě nadbytečné, je personálu habaděj. Jenže to si tady nikdo netroufne, to je velmi nepopulární opatření, ze kterého by se udělalo takové haló, že by si taková vláda už neškrtla. Když jsem byla naposled v nemocnici za tchánem, čekala jsem na chodbě na interně a chodila sem a tam. Vím, že pacienti jsou rádi, když jsou na pokoji sami a nikdo je tam neprudí, ale není to dovolená, že? U dveří jsou cedulky, kdo tam a tam leží. A nejmíň polovina toho oddělení byla prázdná. Na pokojích o 3-4 postelích, byli maximálně dva pacienti, některé pokoje prázdné úplně. No jsem si naprosto jistá, že doktorů a sester stále stejné množství, alespoň tam byla sestra, kam se člověk podíval. Před nějakýme 20 rokama, když jsme jezdili do nemocnice za babčou, byly tam dvě sestry na nejmíň třicet lidí. Teď tam bylo na nějakých 20lidí minimálně 5 sester + ostatní pomocný personál. A celý ten provoz, energie tak velkých oddělení, která jedou zbytečně, stojí taktéž nemalé peníze. Teď se to ještě všechno navýšilo, protože: co kdyby zase něco jako covid, či ještě horšího? Jednou za 100let tohle a kvůli tomu budem ty molochy živit😕

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 08.11.2023, 11:33:52 xxx.xxx.198.226

My máme skutečně v EU nadprůměrný počet doktorů na obyvatele, to teď někdo někde psal, ale máme špatně řešené kompetence a nasazení těch doktorů, takže je ten systém celý neefektivní a proto jsou přetížení. 

Jinak do provozu té dané nemocnice nevidíte, vám se zdá, že mají půl pokojů prázdných, ale třeba to je jenom laksnost personálu nebo provozní nutnost nebo co já vím, taky ty pokoje můžou být rozdělené podle kategorií pacientů a dostupného vybavení, proto na šestilůžkovém leží dva se specifickými potřebami. A tak dále. 

Já ty doktory v těch protestech chápu a rozhodně jsem pro, aby se situace řešila. Ale místo nějakého nahánění nového personálu (a navyšování výdajů) bych raději tu optimalizaci systému.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.11.2023, 17:06:30 xxx.xxx.62.3
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.11.2023, 20:15:01

Jj Raduš. Já to asi psala jinde. Vlastně jsem na to založila vlákno Lidské nemoci. Poptávala jsem tam rady hlavně na návrat hlasu a některé holky mi tam napsaly různé tipy. Už se mě to drží asi 6 dní, což se mi dřív snad nikdy nestalo. Do toho poměrně šílená bolest hlavy, skoro permanentně. Jenže já si to vše zavinila sama!!! Já minulý pátek děsně promokla, neměla jsem deštník a pak jsem v mokrém obleku byla nucena přednášet (prostě nebyla možnost se převlíct).

No a teď už jsem vybavená asi vším, takže: Expektorans, antitusikum, hektolitry Vincentky, pastilky z lišejníku islandského, Aescin, Panthenol, Isoprinosine…a beztak jsem ještě na něco zapomněla.😛

Samu sebe jsem přejmenovala na Rákosníčka! Ale, jak jsem včera zvládla fakt extrémně dlouhou přednášku (tu 4hodinovku), tak mě to nějak nabilo psychicky! No a stále skřehotám, ale i dnešek jsem dala. Jen mi teda lékárnice řekla, ať si zajdu na CRP, že už mi to trvá moc dlouho. No, uvidím…

Jo a Vincentka teda projímá FEST!!!😜

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 08.11.2023, 17:49:41 xxx.xxx.20.192

Parapyrex…to je jako ten lék, co ti doktorka cpala, že si ta riziková skupina? Chápu, paní doktorka má zřejmě smlouvu s Dr.Max. Předpokládám, že nějaký paralen jsi doma měla, ne?

Asi ti to ušlo Raduš..Ten lék se jmenuje “Paxlovid”..je za těch 26000..ten je na tu rizikovou skupinu..musím vysadit na ředění krve a na cholesteroly..i hodný i zlý😊

Ten Parapyrex jsem si koupila sama,bo takové věci doma nemívám-ani Ibalgin-moře let..…a minule jsem si chtěla koupit do zásoby něco,když na mě něco lezlo..Jinak používám to ACC ráno..Takže-neměli obyčejný a mě je celkem jedno,co mi nabídnou-neřeším to..prý že je to stejné..A moře léků má stejné složení a jiné názvy..né😇tak proč né..

Jo,Jani..vždyť to už dávno není jen o nás 3😇a bezva to funguje🥰jen tak dál..

Hlava už není až tak…akorát ten krunýř..Nemůžu se zasmát,zakašlat..hrozně mě bolí žebra a prsní kost..ale pospávám,večer vemu další dávku(jsou to tablety-2+1 jiná)

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 08.11.2023, 18:52:57 xxx.xxx.88.76
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 08.11.2023, 17:49:41

Aha Bobi, to se omlouvám, to jsem nějak blbě pochopila. Ty jsi psala, že máš dostat něco od doktorky a pak, že ti volala, tak jsem myslela, že to změnila na ten ,,paralen". Jistě, to je naprosto jedno, jak se to s paracetamolem jmenuje, já taky koupím cokoliv zrovna tam, kde zrovna jsem. 

Tak to je dobře, že je ti líp. Mě hlava nebolela, mě nebolí takřka nikdy. Ještě k Janě…

Jani, zrovna před týdnem mi kámoška říkala, teda sípala😉že ztratila hlas a už je to hodně dní a nijak se to nelepší. Já to měla u toho covidu kdysi na jaře či kdy už, už se v těch svých ztrácím🙄 

Jo, ráno jsem mluvila se sousedkou, jsem se musela pochválit s tou střevní chřipkou a ona mi oznámila😏 že hlídala v sobotu staršího vnuka, přespával u nich a o půlnoci horečka, do rána zvracel. Ráno to volala snaše, jeho mamce a ta jí oznámila, že mladší roční, jí v noci horečku a zvracel🙄 Doufám, že to na mě sousedka neprskla😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.