Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.11.2023, 20:54:32 xxx.xxx.84.122
Fikovnice:

Počkej, čivka už není??😢


Ježíš nestraš😲 Néé, to je jen nedorozumnění, čivinka se odstěhovala s bývalým mužem, byla jeho. Jenže Pučmeldík s ní celou dobu žil, ani si nechci představit, jak to pro něj muselo být zlé😟

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 04.11.2023, 07:07:18 xxx.xxx.10.130

Niki a nemela bys to kote natestovat? Kluci z chovky to maj ale ona tezko. Nevim co presne u kocek ale bez toho ji mit na byte? Kort neseparovanou kdyz ani nedodrzujes karantenu a nedezinfikujes? 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 04.11.2023, 07:25:01 xxx.xxx.20.192

A zase je sobota🙃…mě to tak strašně letí🤔Včera jsem si pouklízela,že se má “prý” zastavit vnuk(to jsme se domlouvali před týdnem,když jsem byla u Zdenky)…..večer dcera volá,že on tvrdí,že až v neděli..No co už..Dnes máme po 8 letech sraz základky,tak budu muset myslet na to,že mám být redy..Nejde o to,kolik toho vypiju,ještě nemám ujasněné CO budu pít..Asi vinný střik-pula na pula s vodou😊ať vydržím..Ale to nevyspání je na druhý den horší..Počítám s “prázdnou” nedělí..že  nic moc neudělám.U mě to nevyspání dělá divy.Další noc pak spím i 10 hodin😴.Navařím si dneska..asi těstovinový salát..Vytáhla jsem si kuřecí prsíčka..

Včera u nás celý den lilo jak z konve..🌧️

Raduš,ptala ses na ty igelity-jsem zapomněla..Dala jsem na venkovní"neparapety" pevný sáček do koše,aby to pokrylo celou plochu a zatěžkala dlaždičkama s hůry…aby prostě nepršelo na ten"rozdrbaný" beton👎a neztékalo do baráku..Suma sumárum za 55 hodin-po 2-3 hodinách denně(15 dní) to dělá 29 litrů..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.11.2023, 11:08:10 xxx.xxx.84.122

Bobi a už to někde poznáš, že to pouštíš? Odvlhčuješ?

Jo i u nás včera ještě pršelo, jen jsem zapomněla večer kouknout kolik. My jsme s mamkou byly posbírat a porovnat ty hroby, hodně lidí tam má rozkřápané vázy a lucerničky😟 Což je hodně peněz. Výzdoba, i když utrpí, ale se najde po hřbitově a naaranžuje zpátky. My už známe, tak všechno zatěžujem kamením, žádnou takovou škodu jsme neměli. Ještě sme navštívili tetu se strejdou(poslední žijící taťky sourozenec) Je mu 85 a kdyby mu zoperovali kyčel, místo toho, že mu tvrdili, že už je na to starý, byl by ještě frajer. Hlava mu výborně funguje, jen ta noha ho bolí, jezdí prý na ,,tišení bolestí"…bože, taková blbost😠 To zas vymysleli oddělení, jen aby ušetřili na kloubech? Strašně ho to ničí, je to na něm vidět😟 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 04.11.2023, 14:12:04 xxx.xxx.62.69
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 04.11.2023, 11:08:10

Raduš, jsem dlouholetá pacientka Centra pro léčbu bolesti. Jsou případy, kdy nic jiného nezbývá.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.11.2023, 18:02:01 xxx.xxx.84.122

Je mi jasné, že když bude mít někdo např. neléčitelnou rakovinu, či nějakou jinou hnusnou potíž, jako třeba ty, nic jiného mu nezbude, i když pořád nějak nevím, proč na to má být ,,zvláštní" oddělení, centrum, chceš-li a neřeší to oddělení, kam tvoje nemoc spadá, ortopedie, neurologie atd. 

A výměna kyčle v dnešní době, když se dělá bez narkozy…to opravdu není neřešitelný problém neřkuli, že mu to rozmluvili ještě, kdy mu nebylo ani 80 a to byl naprosto čupr chlap. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 05.11.2023, 00:48:51 xxx.xxx.56.227

A kdyz jste takovi zastanci a milovnico kocek. Muzete si k nam s majitelem jisteho kocoura udelat brigadu a odsmradit nam po zime pergolu. Kam se stehuje a celou ji zasmradi a zechcije jeden kocour z ulice a nas uz to po 5 letech fakt nebavi. Stejne jako kdyz na jare chci na piskovou plochu dat plachtu a postavit bazen tak se to musi zrejt. Odvozit tak 10cm kocicich chcanek a hoven zahrabanejch a navezt novy. Nebo kupovat kurata neb je jinej kocour vyvrazduje (letos 2 2tydenni vlasky) a jo je to furt ta sama svina zrzava. Nebo mi muzete za majitele kocek co na to sere jit koupit novou plachtu na bazen. Takovou tu solarni co cicinty znicily. Fakt mam pokracovat? Ja nejsem povinna udelat ze svyho pozemku alcatraz. Holt najedu ac nerada na metodu ktera jedina zafungovala. Ac nerada. Ale vy tu tim svym fanatickym hajenim kocka muze vsechno a kazdej komu se to nelibi je vul a ma se namahat a platit si “chraneni” sam protoze majitel kocky nemusi nic vyvolavate to samy co ti sileny individua u lgbtq nebo ppsledni generace lepici se k silnici. Nenavist, antipatii a naprostou a totalni nechut uz cokolov resit po dobrym. Gratulka 😉

Daja
Daja (470 příspěvků) 05.11.2023, 06:29:47 xxx.xxx.121.78
Leithian:

A kdyz jste takovi zastanci a milovnico kocek. Muzete si k nam s majitelem jisteho kocoura udelat brigadu a odsmradit nam po zime pergolu. Kam se stehuje a celou ji zasmradi a zechcije jeden kocour z ulice a nas uz to po 5 letech fakt nebavi. Stejne jako kdyz na jare chci na piskovou plochu dat plachtu a postavit bazen tak se to musi zrejt. Odvozit tak 10cm kocicich chcanek a hoven zahrabanejch a navezt novy. Nebo kupovat kurata neb je jinej kocour vyvrazduje (letos 2 2tydenni vlasky) a jo je to furt ta sama svina zrzava. Nebo mi muzete za majitele kocek co na to sere jit koupit novou plachtu na bazen. Takovou tu solarni co cicinty znicily. Fakt mam pokracovat? Ja nejsem povinna udelat ze svyho pozemku alcatraz. Holt najedu ac nerada na metodu ktera jedina zafungovala. Ac nerada. Ale vy tu tim svym fanatickym hajenim kocka muze vsechno a kazdej komu se to nelibi je vul a ma se namahat a platit si “chraneni” sam protoze majitel kocky nemusi nic vyvolavate to samy co ti sileny individua u lgbtq nebo ppsledni generace lepici se k silnici. Nenavist, antipatii a naprostou a totalni nechut uz cokolov resit po dobrym. Gratulka 😉


Dobré ránko 😉,

Leithian vy jste fakt musela celý den a noc chlastat! To co tady píšete za včerejší den a noc se nedá ničím jiným vysvětlit než lahví i několika lahví. Hmmm bylo volno v práci 👌?

Dája

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 05.11.2023, 07:33:37 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 05.11.2023, 06:29:47

Zdravím Dájo, to opravdu nemá cenu…teď lituji toho,že jsem se nechala unést na jiném vlakně o kočkách Petici…, podívejte já pobývala u babiček velice často a kočky byly všude…občas asi něco ubylo z volně žijících zvířat, ale bylo toho tehdy tolik, že to lidi neřešili a byli vděční, že kočky likvidují škůdce….roky jsme měli na pozemcích okolo chalupy i na dvorku uzovky, ještěrky, v jezírku žáby, vsude poletovali a hnízdili ptáci, spokojeně se to leta množilo..nikdy nebyla kočkami likvidována domácí drůbež, exoti…prostě když někdo něco nesnáší a to tak silně jako například  Leithian kočky, tak prostě s tím nic neuděláte…u nás na vesnici ještě pár koček pobývá, sice mamča nadává na poťapané omítky, ale zase bere to, tak, že nemáme v baráku myši ani potkany….že by bylo něco zdevastovane tak jak je výše popisovano, to jsme nikdy nezaznamenali….jo a když v létě přijedou na chalupu naše kočky, jsou ty cizí vyhnání a po omitkach ťapou ty naše…takže v den odjezdu z chalupy vždycky zaťupávám štětcem a barvou všechny škody🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.11.2023, 07:49:35 xxx.xxx.84.122

Sice bylo hlášeno, ale tady tomu člověk ani moc nevěří leč…u nás prší👍Blbé teda je, že opět od rána, takže zase mi nevyjde obchůzka, když tak k večeru, doufám. To je jediná kaňka😉jinak jsem samozřejmě moc ráda a doufám, že se zem trochu nasytí, už jsme tady podle hydroměření byli na kritickém bodě😟No a stejně bych tak maximálně uvařila a uklidila…je neděle😉

Dvakrát už jsem vybírala Viktěnkový hovnajz ze záchůdku a byl to klasický bobek, nic rozměklého. Tím, že jsme nebyli doma, byl zase jen na granulích a dobrý. Asi bude pravda muže teorie, že mu dobrotu nedělá, když jí víceméně jen kapsičky. Myslela jsem, že to napravím tím, že k nim bude dostávat hlavně to maso(a tím právě omezím i množství kapsiček) ale se to nepotvrdilo. Maso měl denně a stejně bobky rozblemclé🙄

kometa
kometa (5550 příspěvků) 05.11.2023, 08:07:15 xxx.xxx.147.163
Leithian:

A kdyz jste takovi zastanci a milovnico kocek. Muzete si k nam s majitelem jisteho kocoura udelat brigadu a odsmradit nam po zime pergolu. Kam se stehuje a celou ji zasmradi a zechcije jeden kocour z ulice a nas uz to po 5 letech fakt nebavi. Stejne jako kdyz na jare chci na piskovou plochu dat plachtu a postavit bazen tak se to musi zrejt. Odvozit tak 10cm kocicich chcanek a hoven zahrabanejch a navezt novy. Nebo kupovat kurata neb je jinej kocour vyvrazduje (letos 2 2tydenni vlasky) a jo je to furt ta sama svina zrzava. Nebo mi muzete za majitele kocek co na to sere jit koupit novou plachtu na bazen. Takovou tu solarni co cicinty znicily. Fakt mam pokracovat? Ja nejsem povinna udelat ze svyho pozemku alcatraz. Holt najedu ac nerada na metodu ktera jedina zafungovala. Ac nerada. Ale vy tu tim svym fanatickym hajenim kocka muze vsechno a kazdej komu se to nelibi je vul a ma se namahat a platit si “chraneni” sam protoze majitel kocky nemusi nic vyvolavate to samy co ti sileny individua u lgbtq nebo ppsledni generace lepici se k silnici. Nenavist, antipatii a naprostou a totalni nechut uz cokolov resit po dobrym. Gratulka 😉


A jak mi vysvětlíte, když kamarádka má ve stáji u koní +- 6 vlastních koček a kocourů (všichni kastrovaní) + občas nějaká sousedovic + pergolu + slepice chované od kuřat + bazén (pravda, trvale postavený).  Jo a svého času měla i venkovní voliérku s kanáry. A žádné potíže vámi popisované se nevyskytly ani nevyskytují.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 05.11.2023, 09:17:11 xxx.xxx.20.192

Bobi a už to někde poznáš, že to pouštíš? Odvlhčuješ?

Na meteokrabičce mám mezi 55-63-max(při 65 pak zapínám) Místo těch 70-75%..A nijak moc to “nežere”…Takže mám jistotu,že tu už nic nebude plesnivět..Věci mám pořád na hůře..Zatím je nebudu dávat do válendy..

Sraz dopadl dobře,bylo nás 20..pila jsem to vínko s vodou a vydržela jsem do půlnoci.Byli jsme i ve škole,no to bylo jak v Jiříkově vidění,co dnes ta děcka mají za možnosti !! To vybavení👌..Výzdoba👍..Na schodech napsané pádové otázky,když se jde nahoru..číselné řady..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.11.2023, 09:39:36 xxx.xxx.84.122

Jo, jo školy, to je pro nás, hlavně pro nás dětí nemaje a od školy daleko, nebo pro tebe, co děti chodily za komančů…jako v Jiříkově vidění. Teď s kámoškama učitelkama a taky tím, že se ve školství pohybujem vidím, jak vypadají dnešní školy. Tedy nevím, jak vypadají ty naše, ale školy v Praze...to si děcka ani neumí představit ten rozdíl mezi jejich a těma, do kterých jsme chodily my. Pro ně je to ovšem samozřejmost…což nevím, jestli je dobře. 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 05.11.2023, 10:27:15 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 05.11.2023, 10:24:01

Tvoje příspěvky takovým dojmem působí. (zapomněla jsem, že jsme si odsouhlasily tykání).

Canka
Canka (383 příspěvků) 05.11.2023, 15:58:34 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Jani přesně jak píše Raduš,čivavkusi vzal bývalý…on jí hlavně chtěl,já pejska úplně ani nechtěla a přeci jen v tomhle počtu zvířatek,co mám a jsem na to sama,bych pejska ani nestíhala..občas mám to štěstí,že mi jí půjčí…

V sobotu u nás fučelo a celkově byla zima teda,ale udělala jsem i tak dost práce..přijela mi pomoct kamarádka,tak jsme měli rychle hotovo a šli jsme i s koníkama ven…vrátili jsme se teda totálně vymrznutý..a dneska ještě větší hnus,zima,vítr a prší…

Ale hlásím,že už i Pučmelda přestal na malou syčet…tak mám radost,že to nakonec asi půjde,aby u mě zůstala..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.11.2023, 18:36:36 xxx.xxx.84.122

Jasně Niki, vždyť je to baba, si je omotá kolem packy😉

U nás pršelo cca do 11h a odpoledne dokonce i vysvítalo sluníčko. Chladno, ale pofukovalo jen trochu, celkově bylo pomněrně hezky. Než se setmělo úplně, oběhnula jsem potok, místo rána. Jo a ráno…to budu muset letět brzo, vezu zase mamku do města na další zkoušku zubů.  Kočiny dneska teda nevytáhnuly paty z baráku😏

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 06.11.2023, 07:04:33 xxx.xxx.20.192

Já včera zalehla v 8-na Modravu čučnu dnes….a v 6 vypínala chobota😲..Přesně,jak jsem předvídala😔Akorát jsem vymetla barák,vytáhla popelnici,posbírala prádlo a shlédla asi 4 díly “Média” a “zákon pořádek” taky asi 2..Odpočinkovou neděli jsem si udělala..Dnes roztáhnu šití..U Zdenky jsem ušila 10 pytlíků na krk na krabičku “holtra”(nevím,jestli to píšu správně)-poprosila mě zdravotní sestřička z FM nemocnice..Zdenčina kámoška-taky jí znám..Tak jsem vyfasovala ještě prostěradla a našiju jim zásoby…😊 Musím skočit koupit keprovku..Té mám doma málo a je dost tenká..Pak převleču na modrou nit a konečně sama sobe si něco ušiju..😎Pořád o tom jenom kecám,kochám se na “pinterestu” ..Do toho dojde švagrová zahnout gatě,sukni,sousedka dědovi tepláky-pružný rantl posunout o 10cm výš..Ale jo..nikam nespěchám..Na sraze jsme zjistili,.že nás opustilo už 9 spolužáků☹️😢A to nám je teprve 67.😲řádili jsme jak zamlada(teda někteří-včetně mě😄)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.