Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 27.10.2023, 15:29:05 xxx.xxx.198.226

Tak jsem včera byla na houbách na svém oblíbeném ozlomnohu a ozlomkrk místě. Pochvalovala jsem si, jakou mám kondici, když jsem do toho kopce šplhala (to se nedá jít, to se musí šplhat), a pak jsem vzhlédla, a zjistila jsem, že vlastně zatím jsem urazila tak třetinu výškových metrů a vlastně spíš pořád jdu po rovině. Tak to bylo takové neradostné zjištění. Holt si téměř po půl roce už nepamatuju, co je to za krpál.

Samozřejmě když vyrazíte ve 3 z práce a ve 4 jste u lesa a v 5 se dotarabíte na místo sběru, váš 2mpx foťák na mobilu už toho moc nepobere… tak spíš umělecké dojmové foto 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 16:42:33 xxx.xxx.91.107

Buggyro😛 se divím, že vy jste ty houby vůbec ještě byla schopná najít😎 A dodám, že než bych se tam já teďka dohrabala, přešla by mě na houby a jejich hledání chuť. My jsme před pár dny sebrali zase na zahradě klouzky, takže ke snídani byla smaženice. 

Hlásím, že je napršeno 30mm👍👍👍 je to tedy za celý podzim, protože většinou nás zachraňovalo jakž takž deštivé  září, letos ani ho.no.  Takže tím pádem jsem si u mamky vyzvedla tašku ořechů a tloukla jsem ořechy, abych měla zásobu na zimu, na štrůdly atd, mám je ráda všude😀 Navybírám si do plechovice a dám dolů do lednice(se mi to rýmuje😜) Skořápky lítaly po půl baráku, protože z toho starého obřího ořechu u babči  - ty jsou jak ocelové, to nejde normálně rozchňápnout ještě, že těch tam zrovna tolik nebylo. No takže jsem musela rovnou vysát celé přízemí, když už jsem v tom luxování byla. 

Z toho odkazu pro Niki se mi málem zastavilo srdce, ale řidička dobrá, jsem si oddechla, že i kdyby to nedejbože byla Niki…jenže tam byl pes😢 Na jednu stranu to tím pádem s jistotou Niki není, na druhou stranu…nechtěla bych být v kůži řidičky, to bych asi nevydýchala😢

Bobi ty jseš matla😜 To jak jsi si to zapsala? Nebo jsi se nekoukla? To jsem zase já. Nic si nezapíšu a když už nááááhodou ano, tak se na to stejně nekouknu😏 a jedu podle toho, jak si to myslím😎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 20:18:49 xxx.xxx.91.107

Kdysi se tu někde řešilo, že cizí lidi cítí kočičí domácnost hned u vstupu. Já jsem určitě psala, že nikdo nikdy nenaznačil a to ani rodina, která by nás nešetřila, že to tu smrdí. Máme velký barák  a kočičí záchůdek ani není moc vytížený(respective v létě nebyl) a je až v zadní místnosti daleko od centra dění. Přijedu onehdá z města a při vstupu do jídelny, mě praští do nosu pekelný smrad😲Volám na muže, spokojeně si sedící ve své pracovně, která ale stejně není oddělená od zbytku domu dveřma: fůj, co to tu smrdí, kde je to ho.no?!?,,Cóó? Jakové ho.no? Ježíš fůj, fakt ho.no"! A zdrhnul zpátky do pracovny😎 Samozřejmě Viktík🙄 On má každou chvíli jeden bobek a druhou polovinu hromádky patlavou. A ještě to plkne přes okraj tak, že bobek zlstane v záchůdku a zbytkem polepí okraj a ještě ho vyhodí ven, buďto už při kadění, nebo jak ho zahrabává. Tudíž ten nejsmradlavější kousek si tam leží nezahrabaný za záchůdkem🙄 To bylo, jak jsem chodila kolem baráku s tím zedníkem. Chtěla jsem mu zajít zadem právě do pracovny pro metr😎 No to by byla ,,ostuda"😏byl mi v patách. A dotaz pro kočkařky. Když nejste půl dne doma, samozřejmě, lidi jsou v práci a takový ,,Viktorek" tohle stvoří hnedka z rána, tak to přece musí šíleně smrdět celý byt, nedejbože garsonka, ne?!?😲 Já vím, matky jsou na tohle zvyklé od dětí, ale já teda ne🤭

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 28.10.2023, 07:27:23 xxx.xxx.20.192

Včera celý den pršelo..🌧️..Mám tu 67%..Najdu nějaký igelit a dám ho na venkovní parapet a zatížím dlažicema,co jsem viděla na hůře..No ale i pustím stroj na 2 hoďky..Ke Zdence pojedu až zítra..Jinak nic nového🙂

Canka
Canka (383 příspěvků) 28.10.2023, 10:01:02 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Včera jsem vytuhla,celý den mě bolela hlava,takže jsem večer odpadla..

Hlásím,že hned po práci jsme jeli zase se ségry kocourkem na veterinu…injekce na zvracení už nedostává vůbec,ty mu dobře nedělali..dostal další antibiotikum,i doktro uznal,že už vypadá výrazně lépe a ségra hrdě hlásila,že už opravdu vůbec nezvrací,má už normální bobík(měl průjem s příměsí krve) a má neuvěřitelnou chuť jíst..dostala sebou i injekce na příští týden antibiotické,protože už je v práci a má tak blbou pracovní dobu,že by se k vetovi nedostala..vet jí ukazoval jak píchat,sama to zkoušela a vet se ptal,jestli není náhodou zdravotní sestřička,že to dělá s takovou samozřejmostí🙂

Potom jsem jela rovnou odvézt domeček té kočičce.. ten automechanik se divil,že takový bývák prý🙂Ukazoval mi misky a jídlo,co jí koupil..sice obyčejné,ale bude mít..granule nějaké lepší ze supermarketu(aspoň nekoupil ty nejlevnější) a kapsičký Shelma..ale hlavně má co jíst..to jsem ráda..vymýšleli jsme,kam domeček umístit..udělá prý nad boudou takovou terásku(je to zastřešené) a na to ten domek dá…zatím jsme ho dali pod střechu ke garáži..micinu jsem pomazlila,snažila se jí domeček ukázat,ale zatím se bála dovnitř…

Bobi jak psala Raduš,ten vchod dovnitř musí být malý..aby dovnitř netáhlo a udržovalo se tam teplo,když tam kočice vleze..mám to podobně i pro kočice tady venku..slíbil mi,že mi pak pošle fotku,až to bude hotové a kočice bude vevnitř..chodí ale do práce,takže je otázka,zda si toho vůbec všimne..

Raduš u nás včera taky pršelo..celý den průběžně..jsem za to taky ráda…dokonce se trošku vrátila voda i do vyschlé studánky..  

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.10.2023, 11:13:39 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Kdysi se tu někde řešilo, že cizí lidi cítí kočičí domácnost hned u vstupu. Já jsem určitě psala, že nikdo nikdy nenaznačil a to ani rodina, která by nás nešetřila, že to tu smrdí. Máme velký barák  a kočičí záchůdek ani není moc vytížený(respective v létě nebyl) a je až v zadní místnosti daleko od centra dění. Přijedu onehdá z města a při vstupu do jídelny, mě praští do nosu pekelný smrad😲Volám na muže, spokojeně si sedící ve své pracovně, která ale stejně není oddělená od zbytku domu dveřma: fůj, co to tu smrdí, kde je to ho.no?!?,,Cóó? Jakové ho.no? Ježíš fůj, fakt ho.no"! A zdrhnul zpátky do pracovny😎 Samozřejmě Viktík🙄 On má každou chvíli jeden bobek a druhou polovinu hromádky patlavou. A ještě to plkne přes okraj tak, že bobek zlstane v záchůdku a zbytkem polepí okraj a ještě ho vyhodí ven, buďto už při kadění, nebo jak ho zahrabává. Tudíž ten nejsmradlavější kousek si tam leží nezahrabaný za záchůdkem🙄 To bylo, jak jsem chodila kolem baráku s tím zedníkem. Chtěla jsem mu zajít zadem právě do pracovny pro metr😎 No to by byla ,,ostuda"😏byl mi v patách. A dotaz pro kočkařky. Když nejste půl dne doma, samozřejmě, lidi jsou v práci a takový ,,Viktorek" tohle stvoří hnedka z rána, tak to přece musí šíleně smrdět celý byt, nedejbože garsonka, ne?!?😲 Já vím, matky jsou na tohle zvyklé od dětí, ale já teda ne🤭


Se studem přiznávám, že ano, smrad v bytě před čištěním záchodků mám. Jinak mám ale CELOROČNĚ otevřené dveře na balkón, tak to aspoň trochu luftuje…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.10.2023, 11:15:49 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 27.10.2023, 20:40:32

Já si s chvd i psala soukromě. Chlápek, což je zde rarita!😛

A byl znám takovým poněkud nevybíravým chováním. A znaly jej především dámy úplně někdy ze začátků IF, asi hodně Impact, možná Zrzavci a jiné holky.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.10.2023, 21:05:45 xxx.xxx.91.107

Bobi, vy ste se švagrovou ještě nebyly po hřbitovech chystat? Mamka byla ve čtvrtek to počistit, pokopat, vyměnit nějaké výsadby…že tam už v pátek jen dáme věnce, kytky, lampičky…Jenže lilo celý den, takže jsme to tam vezly až dneska, tzn. že já musela u tchýně vyzvednout ty velké chryzantémy, co pěstuje ve skleníku, naaranžovaly jsme dva hroby(taťkovi a prarodičům-každý na jiném hřbitově. Máme vedle sebe dva - starý a nový) a pak ještě vedle do vesnice zavézt strejdovi věneček a lapičku. 2,5h nám to zabralo🙄

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 29.10.2023, 07:52:09 xxx.xxx.20.192

nene..letos to obstará švagruše-od bráchy..švagrová jela asi s dcerou..Chystám se do toho FM..dopere myčka a vyrazím…ať ji ještě otevřu….😊

Canka
Canka (383 příspěvků) 29.10.2023, 14:34:58 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Tak já jsem si dneska dala pracovní neděli..no vlastně jak jinak🙂Ráno jsem teda byla chvíli zmatená,že jsem se probudila vyspalá..obvykle se budím kolem osmé..a teď už tolik světla a teprve sedm hodin podle hodin..pak kouknu na telefon a tam osm hodin..pak mi docvaklo,že se měnil čas..

Svítilo ale sluníčko a bylo hezky,takže se mi vlastně to brzké vstávání hodilo na práci.. vypustila jsem slepičky,aby běhali,když jsem tam a dala se do toho..potřebovala jsem zase vyčistit jezírko,prokopat trochu širší strouhu a vyčistit jí od listí,potom vybrat celý velký výběh od bobků, uklidit balík sena,vyčistit slepičkám komplet výběh,pohrabat a navézt novou hlínu na hrabání,zastrouhnout holkám kopyta,ostříhat paznehty i Božence…no..teď jsem od rána došla domů a jsem nějaká grogy a bez energie…ale potřebuji ještě uklidit doma a zajet na nákup..ale.mě už se fakt nic nechce🙂

Nejlíp se má Bertík🙂Místo aby chytal myši,tak celý den chrní🥰

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 29.10.2023, 15:57:48 xxx.xxx.91.107

A oběd Niki? Ty už si s tím jídlem horší než já👎 U nás taky pracovní, taktéž jsem musela uklidit resty, co ráda odkládám…na pak. Tom odjel autem na tenis, takže poklidit v garáži, zalít kytky pod střechama, vyvézt věci do domku, kbelík na kompost, Mackovi jsem tam tři dny nedala a při té příležitosti jsem zjistila, že ty jeho pokaděné misky pidi bobkama sračkoidníma jsou od ježka(ne, že by mě to nenapadlo, ale myslela jsem, že už chrní) On se totiž nastěhoval do jednoho z těch kartonových domečků, co jsem tam Mackovi pro jistotu dala. Ve spodním je seno a viděla jsem tam nakutanou hromadu, určitě je za ní vzadu. Ještě jsem si dělala pořádek s dalšíma hadrama ve skříni - vyházela jsem letní jinam, ať mi tam nezavazí. Oběd jen jednoduchý - losos s tymiánovou kukuřicí.  To se jen pomaže, posype a hodí na 12 minut do trouby na vysokou teplotu. Teď volala mamka, že přijeli teta ze Slovenska, tak valíme tam na rodinou slezinu. 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 29.10.2023, 22:02:28 xxx:xxx.483f:1da1

Došly jsme se Zdenkou z hospudky.. klubovny.. Nebylo moc chlapů. Čucli na fotbal, my jsme si zahrály karetni blázinec 😊a spěchaly na Modravu.. Zítra pošlu fotky.. Potahy se libily

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.10.2023, 08:30:53 xxx.xxx.198.226

Já taky včera pracovní neděle 🙂

Přes poledne jezdecká Hubertova jízda s naší stájovou holčičkou, její první Hubert, na zlobivém poníkovi, holka byla úžasná, poníček vlastně i docela hodný, Hubert z těch méně náročných a jezdci slušní, takže pěkný zážitek.

No a když jsme přijeli do stáje, tak mamka zrovna stavěla oplůtky kolem jablůněk proti těm hnusným srnkám, tak jsem jí šla pomoci, a další bezmála tři hodiny jsem ještě řezala prkénka, vrtala vruty, zatloukala tyčky do země… až jsme těch 10 stromků ohradily 🙂 Tak mám radost, že dílo pěkně postupuje.

Snad se tam brzy sejdeme v hojném počtu, abychom postavili přístřešek na seno - to by bylo šikovné. Už dobíráme poslední balík, tak tam je na to místo, a nové balíky by se mohly kulit už pod střechu (takže by se nemusely přikrývat igelitem, igelit přivazovat, zatěžovat kolem od auta, aby ho vítr nebo kůň nesundal s balíku a do balíku nepršelo…). To bude luxus 🙂

kometa
kometa (5550 příspěvků) 30.10.2023, 09:08:17 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Možná se pletu, ale když je něco označeno jako zánět, léčí se ATB(i když dle mě je to většinou zbytečné, ono záleží pak opravdu čeho zánět) Co ho původně vyvolalo je už potom asi jedno. 


Zánět se projeví neutrofilií v krvi… 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 30.10.2023, 14:14:42 xxx.xxx.150.25

Tímto se všem omlouvám, že nikomu nic nelajkuju, jde to mimo mě, mě tahle ,,hra" nějak nezajímá, nebere. Ale už se mi párkrát stalo, jak potahuju prstíkem na dotykovce, že jsem klikla kde kam, kolikrát čumím, co jsem zase spustila a párkrát jsem někoho lajkla omylem a myslím, že dokonce i sebe🤭Pokud to tedy fakt jde😏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.