Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 21:13:23 xxx.xxx.33.9
Fikovnice:

Myslíte? Máte takové zkušenosti? Pokud ano, je to poměrně smutné, vlastně hodně smutné.


tak ono je to vidět i tady (i jinde) v debatách - zvířeti “něco je” a vet bez jakéhokoliv (respektive relevantního) vyšetření nasadí atb

+  vlastní zkušenosti

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 21:18:46 xxx.xxx.177.249
Buggyra:

měli by všem udělat ve 40, když ještě lidi mají svoje zuby nějaký otisk a podle něho pak za třicet let dělat protézy

Dobrý nápad! Vyptám se na to zubařky, jestli by nebylo možno 🙂


Buggyro, já Vám nevím.

S věkem se posunují nejen zuby, ale ubývá i kostní tkáň - nevím nevím, zda by otisk zamlada byl použitelný ve stáří.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 22:33:22 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Buggyro, já Vám nevím.

S věkem se posunují nejen zuby, ale ubývá i kostní tkáň - nevím nevím, zda by otisk zamlada byl použitelný ve stáří.


Co myslíš tím ,,posunují zuby"?

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 22:38:49 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

CRP není jen marker zánětu. Navíc se zvyšuje třeba i u viróz (i když podstatně méně než u bakteriálních infekcí).


Ale v tom je právě ten rozdíl, protože u bakteriálních infekcí je ten nárůst enormní…tím se odliší od virozy, proto se také ten test dělá. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 27.10.2023, 07:43:11 xxx.xxx.198.226

Třeba záněty svalů, šlach, po námaze, na to nepomohou ATB, přeci, logicky. Zánět spojivek po absolvování výletu po zasněžených horách. Kloubní záněty - oteklé klouby… 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 27.10.2023, 08:13:28 xxx.xxx.20.192

Niki to je bezva zpráva!!!a já ho málem pohřbila😲promiň..Jen mi ho bylo líto,že tak dlouho nejedl a byl tak špatný….Dobře to dopadlo a to je hlavní👍

Domeček-nemá malý ten otvor??aby viděla víc ven?Ale vypadá dobře👌Uvidíme..doufám,že ti dá pak vědět🙂

Jinak k vaší odborné diskuzi nemám,co bych dodala😊Já měla ATB na hlasivky,angínu a už nevím…Chystám se do Olmika k neurologovi-se mi ti doktoři jaksi nahromadili😎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 08:48:57 xxx.xxx.91.107
Buggyra:

Třeba záněty svalů, šlach, po námaze, na to nepomohou ATB, přeci, logicky. Zánět spojivek po absolvování výletu po zasněžených horách. Kloubní záněty - oteklé klouby… 


Nejsem si jistá, jestli na všechny, ale na zánět šlach taťka ATB kdysi pradávno dostal. To se ale myslím ještě ani nedávaly kortikoidy, to je fakt. Na zánět spojivek dostanete atb mastičku, tam není třeba léčit celého člověka asi proto, že je to jen v těch očích a nehrozí rozlezení na něco jiného.  

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 08:55:24 xxx.xxx.91.107

Bobi, ta díra v bedničce je co nejmenší, aby tudy netáhnulo. 

Niki, tak to je skvělá zpráva👍 jen ať to zlepšení pokračuje dál, ať je z kočíka zase jura. Akorát by mě zajímalo, jak se do tohoto stavu dopracoval, něco musela být příčina přece? Neuvědomuje si ségra, co by to mohlo být? Jak já tehdy s Viktorkem zpětně přišla na to, že asi olíznul tu ropuchu🙄To se u vás vylučuje😛ale třeba ty bezoáry? 

Já naštěstí objednávám tak, aby mi to na žádné DEPO nedali, případně, že nejsem k zastihnutí, tak volám kde a kdy budu a domluvím se, aby mi to přivezli jiný den. Tady totiž je nejbližší DEPO 30km, to oni ví, že by se na to každý vytento…😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.10.2023, 10:34:14 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Co myslíš tím ,,posunují zuby"?


Raduš, nikdy jsi to neviděla?

Mamka měla ve stáří posunuté zuby tak, že vypadaly jak u krokodýla - byly za sebou jako dvě řady!😲

V momentě, kdy přijdeš o zub, ostatní se začnou posouvat - i mně už se to děje, chybí mi dolní šestka.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 10:42:24 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Raduš, nikdy jsi to neviděla?

Mamka měla ve stáří posunuté zuby tak, že vypadaly jak u krokodýla - byly za sebou jako dvě řady!😲

V momentě, kdy přijdeš o zub, ostatní se začnou posouvat - i mně už se to děje, chybí mi dolní šestka.


Ha, ha jo ták!😀 Ale to nemá nic se stářím, to by se ti stalo i jako mladému. Ostatně, mě se překřížily spodní jedničky v době, kdy mi vyrostly osmičky, takže někdy v 17😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.10.2023, 10:45:24 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 27.10.2023, 10:42:24

No to má se stářím dost společného…

Mám takových “důkazů” hafo - vlastně všichni v naší famílii mají ve stáří zuby jak krokodýli, pokud teda nějaké mají…😀.

Jak jsem psala, ve stáří dochází i k ústupu dásní a KOSTI a i tím se zuby posunují (nebo viklají, vypadávají atd.).

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 10:49:42 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

No to má se stářím dost společného…

Mám takových “důkazů” hafo - vlastně všichni v naší famílii mají ve stáří zuby jak krokodýli, pokud teda nějaké mají…😀.

Jak jsem psala, ve stáří dochází i k ústupu dásní a KOSTI a i tím se zuby posunují (nebo viklají, vypadávají atd.).


Tak to ale taky zřejmě nesouvisí se stářím, ale máte v rodině k tomu nějaké dispozice. U nás…to neposoudím, my máme zuby naprd, takže většina z rodiny o vlastní zuby přišla brzo. Kdo nemá osteoporozu, ten nejspíš nemá ani nějak ústup kosti. Třeba moje mamka nemá, osteoporozu, je jí 72. Teď si uvědomuju, že ani babča neměla cca do 80.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.10.2023, 11:07:32 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 27.10.2023, 10:49:42

Nooo, ale řekla bych, že je to spíš výjimka. 

Jinak zuby totálně a absolutně na prd mám já, kazivost šílená! Dr. si myslí, že je to tím, že užívám dost léků.

Posledně mi dával dlahu k viklajícímu se zubu; ani jsem nevěděla, že to jde. Zákrok opět šílený, při vrtání (zirkonové korunky) létaly jiskry, ale zub je zpevněn!👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 27.10.2023, 11:07:58 xxx.xxx.91.107

Jéé, teď jsem si uvědomila, že jsem nedala info😉 Tááákže: velká změna, u nás prší!!! Začalo tedy až v 8h ráno, ale napršelo skoro 15mm a ještě prší, poměrně hodně👍😀 Nebyla jsem na obchůzce😟 jednou jsem to zkoušela v pláštěnce a rychlá chůze je v ní celkem nepříjemná😕 No a dále blbé na tom je, že jsme dnes s máti měly jet nachystat hroby🙄 Jestli nepřestane, zbude to na zítra a to skřípe zuby Tom, protože má přijít ten zedník(stejně tomu nevěřím, on je lempl) 

Pak taky: už od pondělí (myslím) nemám průjem, neběhám. Jinak to ještě super není, ale je vidět zlepšení👍

Předevčírem jsem vyfotila tu naši feťačku😛 Gucci. Musela jsem někde vyplet kozlík, tak jsem ho dala na okno na utěrku sušit, ať mají kočičáci na zimu. Od té doby ta baba skáče na linku a válí se v tom, bordel po celé kuchyni, protože to rozláme a rozháže, ale nemůže si pomoct😛 Tak jsem dobila mobil a letěla ji vyfotit, jenže se něco stalo a neodesílá mi fotky na mail. No a my jsme oba na tohle kopyta, takže nemůžem přijít na to, co s tím. Tom přišel s tím, že se nám měnila wifina, tak se tam musí navést ta druhá, ale zkontroloval a prý je tam. To je ten jeho starý mobil, co tu mám na stolku jen na focení a když si vzpomenu, sem tam ho i nabiju😉 a tudíž je použitelný. Jen na to focení, simku nemá. 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 27.10.2023, 13:04:39 xxx.xxx.20.192

Tak holky…já jela zbytečně😲😈..O měsíc dřív!!!!áááááá..a myslím,že nedávno se mi to přihodilo taky s kterýmsi doktorem!!Kalendář mám červený jak ruský prapor poznámkama😕i co se týče švagrové…2krát parkovné-jednou 35 Zdence do Infocentra pro vizitky,a pak u polikliniky 40..Tak jsem se aspoň stavila z Actionu..Celou dobu pršelo-co,lilo!!☔🌧️Až jsem dosedla sem,tak jsem si vzpoměla na ten lopatkovec😟Jdu bucnout-za hoďku dojede Eliška-nechala si udělat něco s vlasama,tak se chce pochlubit🥰

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.10.2023, 13:10:31 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 27.10.2023, 13:04:39

Tak to naštve…

Ale já, když se mi to stalo, tak jsem ukecala dr., aby když už tam jsem, mě přijal. A vyšlo to. Ale chápu, že to nejde vždy.

Orionka (neregistrovaný) 27.10.2023, 14:32:12 xxx.xxx.180.40
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 26.10.2023, 21:11:48

Jen připomínka: Dala bych bacha na to, jestli je kočka pořádně odblešená. Jestli si do domečku natáhne blechy, tak ho opustí. 

Chvd (neregistrovaný) 27.10.2023, 14:51:07 xxx:xxx.1af0:1c16

Kam zmizel chvd, vrátí se?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.