Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 07:20:12 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.10.2023, 22:42:51

Ach jo Niki, Ty se tak snažíš…👍

No a proč vlastně dostává ATB??😲 Vždyť jsi psala, že v krvi (ani v moči…?) nic nenašli…?

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 26.10.2023, 10:49:12 xxx.xxx.20.192
Fikovnice:

Přesně tak!

Jak jsem psala, kdyby kocour tak strašně chátral, je potřeba buď zajet jinam nebo si vydupat aspoň ten UTZ. Vždyť si to člověk sám platí, tak v čem je problém? Znovu opakuji: To není nic proti Niki (jak si asi některé myslíte).


my si nic nemyslíme Jani…to si namlouváš..Nijak to nevyznělo proti ní…Jen se snažíte řešit zdraví kocoura🐈

kocoura219
kocoura219 (140 příspěvků) 26.10.2023, 11:10:14 xxx.xxx.104.252
Fikovnice:

Ach jo Niki, Ty se tak snažíš…👍

No a proč vlastně dostává ATB??😲 Vždyť jsi psala, že v krvi (ani v moči…?) nic nenašli…?


Protože leckterý veterinář, když si neví rady, tak dá ATB…. 👎 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 13:56:29 xxx.xxx.91.107

Myslím, že to vyhodnotil, jako zánět žaludku, tak asi proto ATB. Ono bohužel, když dlouho nejí, k tomu zánětu celého trávícího traktu to dospěje…to je zase zkušenost u taťky. Nejdl od nervů a nakonec si rozhodil totálně celé trávení, zánět žaludku, tlustého střeva…Pár dní v nemocnici na kapačkách, lécích to spravilo, první diagnoza ale byla, že má (podle velkého fleku na tlustém střevě) určitě rakovinu tlustého střeva👎 No neměl, byl to jen ten rozjetý zánět. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 14:10:44 xxx.xxx.91.107

Jinak…musely jsme s mamkou jet do města do laboratoře, aby jí protézu skouknul sám laborant a viděl, v čem je problém(celá velká) Prý to musí nějak celé předělat, příští týden tam není, tak až další pondělí. To je nekonečný příběh, už je byla zkoušet třikrát tady u zubařky a ještě kdoví, jestli jemu se to povede nějak opravit. Jsme drobné, s malýma hubama a zuby má jak z té reklamy na psí čistící tyčinky😛 zubů plnou hubu😏 Přesně jak jsem si myslela, tohle je na chuja. Vytrhat zuby a pak si vymýšlet nové. Jak teď říkal muž, měli by všem udělat ve 40, když ještě lidi mají svoje zuby nějaký otisk a podle něho pak za třicet let dělat protézy😉

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 26.10.2023, 14:25:56 xxx.xxx.198.226

měli by všem udělat ve 40, když ještě lidi mají svoje zuby nějaký otisk a podle něho pak za třicet let dělat protézy

Dobrý nápad! Vyptám se na to zubařky, jestli by nebylo možno 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 16:54:22 xxx.xxx.91.107
Buggyra:

Mno jo, jenže není zánět jako zánět. Ne každý zánět se dá vyřešit ATB, neb ne každý zánět je následkem působení bakterií…


Možná se pletu, ale když je něco označeno jako zánět, léčí se ATB(i když dle mě je to většinou zbytečné, ono záleží pak opravdu čeho zánět) Co ho původně vyvolalo je už potom asi jedno. 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 17:17:48 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

Možná se pletu, ale když je něco označeno jako zánět, léčí se ATB(i když dle mě je to většinou zbytečné, ono záleží pak opravdu čeho zánět) Co ho původně vyvolalo je už potom asi jedno. 


i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 17:38:38 xxx.xxx.91.107
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


S kortikoidama v tomto případě taky souhlasím. Už minule jsem chtěla napsat, že i náš kočičí vet, co jsme jezdili na kliniku do města říkal, že pokud je něco nejasné povahy, nasadí kortikoidy jako prášek první volby, zvířeti minimálně uleví a on pak má čas hledat problém dál. 

Jinak na to, jestli nasadit ATB či ne, máme přece v dnešní době možnost stanovení zánětlivých markerů crp.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 17:43:08 xxx.xxx.91.107
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


Jinak: ne, že kde je, to jsem jistě nepsala, ale pokud už zánět je, nasazují se ATB a až pak se zjišťuje, co ho vyvolalo. Máte příklad zánětu, na který se neaplikují ATB? Se ptám, protože mě prostě nic nenapadá. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 26.10.2023, 20:04:06 xxx.xxx.91.107
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 26.10.2023, 19:37:11

Nechápu…na pylori se předepisují ATB, páč je to bakterie. Které si nepamatuju, bába je brala někdy před  20 rokama. Záněty střev…tak to se přít nebudu, protože to jsme zatím v rodině neléčili, ale třeba tu někdo zkušenost má. 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 20:52:59 xxx.xxx.33.9

“Nechápu…na pylori se předepisují ATB, páč je to bakterie.”

lesnížínka, píši : NENÍ = nejsou atb
co je na tom k nepochopení?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 20:58:20 xxx.xxx.177.249
kocoura219:

Protože leckterý veterinář, když si neví rady, tak dá ATB…. 👎 


Myslíte? Máte takové zkušenosti? Pokud ano, je to poměrně smutné, vlastně hodně smutné.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 21:00:04 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Myslím, že to vyhodnotil, jako zánět žaludku, tak asi proto ATB. Ono bohužel, když dlouho nejí, k tomu zánětu celého trávícího traktu to dospěje…to je zase zkušenost u taťky. Nejdl od nervů a nakonec si rozhodil totálně celé trávení, zánět žaludku, tlustého střeva…Pár dní v nemocnici na kapačkách, lécích to spravilo, první diagnoza ale byla, že má (podle velkého fleku na tlustém střevě) určitě rakovinu tlustého střeva👎 No neměl, byl to jen ten rozjetý zánět. 


Raduš, kočka NESMÍ hladovět. Už jsem to tu asi psala. Hrozí akutní selhání jater. Fido si to zažil a bylo to horší než teď ten diabetes, doslova už byl skoro na druhém břehu.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 21:05:20 xxx.xxx.177.249
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


Ano!

Jak známo, tak ATB jsou na baktérie (a třeba na prvoky typu Trichomonas apod.).

Na virové záněty ATB ne, i když se někdy nasazují profylakticky k zábraně bakteriální superinfekce.

IBD (což má asi na mysli Hmn), tedy Crohn a colitis ulcerosa (u lidí), tak tam se nasazují právě ty kortikoidy a dnes hodně biologika.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 21:07:14 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.10.2023, 17:38:38

CRP není jen marker zánětu. Navíc se zvyšuje třeba i u viróz (i když podstatně méně než u bakteriálních infekcí).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 21:10:10 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Nechápu…na pylori se předepisují ATB, páč je to bakterie. Které si nepamatuju, bába je brala někdy před  20 rokama. Záněty střev…tak to se přít nebudu, protože to jsme zatím v rodině neléčili, ale třeba tu někdo zkušenost má. 


Nasazují se až 4-kombinace a je mnoho schémat.

Z ATB např. ko-amoxicilin, klaritromycin, metronidazol (dříve řazen mezi chemoterapeutika); záložně třeba i tetracykliny (jak píšu, těch kombinací je dnes mnoho, ovšem vždy s IPP = inhibitor protonové pumpy).

Canka
Canka (383 příspěvků) 26.10.2023, 21:11:48 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Hlásím obrat k dobrému u ségry kocourka🤗Ségra mi teda volala dneska dost vyděšeně,že jsem se lekla,že se opravdu stalo to nejhorší,co mohlo,protože brečela..ale ona brečela radostí🙂Začal prý baštit jako vzteklý,že to vypadá,že fakt praskne…už i normálně pije a chodí na záchod a začal si hrát…jsem vážně moc ráda😇Antibiotika asi zabrali…a ten vet je dal kvůli tomu zánětu žaludku právě..zítra jedeme zase na injekce..a na příští týden ještě injekčně dostane další antibiotika..

Já dneska po práci jela povyzvedávat balíčky a ty dopravce bych nakopala do zadele..protože jsem nebyla doma dneska,tak mi ty balíčky hodili na výdejní místa..celkem 3 balíčky jsem měla..a všechny 3 do jiných měst😠No já byla naštvaná..takže dneska lítací odpoledne..ale došel ten termobox,takže jsem tý kočičce od toho automechanika udělala domeček a zítra to tam vezu…už se moc těším,až si do toho čičina vleze..

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.