Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.10.2023, 18:03:56 xxx.xxx.91.107

Jsem zde a hlásím, že dneska mi nějak není dobře od rána. Ani obchůzka nebyla nic moc, sotva jsem se doploužila, jsem strašně, strašně slabá👎 Přitom včera se mi i pracovalo celkem dobře, pravda ne nic moc fyzického. A dneska se od rána ploužím, v břiše zase kamení, po snídani jsem si musela lehnout, to mi bylo úplně šoufl, pak se to trochu zlepšilo a od oběda zase horší. Vím, bude to asi trvat, než se to nějak zázrakem upraví, to já si jen nemám kde pofňukat😉 Jdu si zase namíchnout smectu, to bude rozumnější😉 Před obědem jsem jen zasadila dvě kytky, vynesla odpadky, nakrmila Macka, vytahala žabince z jezera, zalila ještě kytky kolem baráku, zašila si natrhlou podprdu a takové blbiny prostě jen. S velkou slávou jsem šla opravovat rozlepenou folii v potůčku. Přitáhla jsem z domku a natáhla jsem 50m prodlužku, opalovací pistoli…no a udělala jsem tak akorát ve folii vedle díru😔 a nezalepila nic. Nasr… jak sviň jsem zase všechno sbalila, folii vypodložila kamením tak, aby ruplý spoj a ,,moje" díra nebyly ve vodě a neodtékala tudy…a šla na NET studovat, co s tím. Prý nějaké lepidlo existuje, musím sehnat. Jak na potvoru nejedem teď do Prahy…a nechat si to poslat je zbytečně polovina ceny lepidla + 🙄

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 24.10.2023, 19:21:29 xxx.xxx.20.192

U nás už začal zahradnický deštíček…☔..Vyhnalo nás to domů….ale je 14,3 stupně..dalo se sedět normálně ještě venku..Koupila jsem si bundu-z Bonprixu..sedí mi,šla jsem se pochlubit sousedce,tak jsme zkysly u garáže,kluci došli taky…Bezva pokec..😊 Plánuju čučnout zpětně na Modravu a zapíchnu to😴

Ráno jsem vezla Petru do Olmika na injekci-na půl 8..nemohla jsem moc spát,abych nezaspala-normálně bývám vzhůru v 6..i tak vstávám,ale jak mám někam jet😕..odpolko mi to moc nešlo-vedle mají zas štěně…asi labrador…Pořát štěkalo,naříkalo !!!nevím,naco si pořád pořizují ty psy…Jeden jim “prý umřel”…A tomuhle jsou  vidět žebra!!.Děcka ho tam pořád dlachmají…chudák pejsek🐕

Canka
Canka (383 příspěvků) 24.10.2023, 21:30:32 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

No s kocourkem je to furt špatný..kombinace antibiotik a injekce na zvracení mu nedělá dobře,jen prý chudák slintal,olizoval se a neměl chuť jíst..takže dneska dostal jen ty antibiotika..ale i tak..celý den nejedl..poprvé po dvou dnech šel na záchod čůrat..bobek žádný..z čeho taky,když nechce jíst😔Jen olizuje paštiku..ségra dneska volala na kliniku,jestli by ho neprohlídli a neudělali testy,ale řekli jí,že když má krev v pořádku a je mu už 14 let,tak s ním nic neudělají😠

Jenže tímhle stylem umře☹️Pro srovnání sem dám fotku z června a z dneška..rozdíl 5 kg dole😔Ségře se snažím domluvit,že musí jinam..jenže ona brečí,že umře,že ho už nechce trápit a prostě blbosti..úplně ho pohřbívá.. 

Jinak u nás Bobi dneska taky zahradnický deštík,což vážně oceňuji,protože u nás zase hrozný sucho..během chvíle jsem byla mokrá jak myš..a Bertík i přes to,že pršelo,mi při všem asistoval a byl za chvilku taky úplně mokrý..takže jsem ho oak musela drapnout,vysušit ho a zabalit do deky trubičáka…a pak se šel zahrabat do pelíšku..

Zítra by mi měli doručit ten domeček pro kočičku..tak doufám,že ve čtvrtek nejpozději jí ho tam přivezu..

Raduš a ty prď na procházky..lež doma a odpočívej..já vím,nechceš jen ležet,ale nech to tělo vzpamatovat…

Já se dneska v práci nechala naočkovat na chřipku..tak doufám,že už nebudu nemocná sakra🤪   

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.10.2023, 22:30:50 xxx.xxx.91.107

Niki, to s kocourkem…sakra😟 Zkoušela ho ségra nějak rozpapkat, nabízet všechno možné, co kdy jedl, nebo třeba ani nejedl(nikdy nezkoušela) tak jak Fíkovnice jejího maroda tehdy? Nepapal třeba pribiňáka, nebo vajíčko syrové? Zkuste mu dát trošku piva, jestli to neolíže, povzbuzuje chuť k jídlo a je dobré na ledviny(Plzeň, ale tu bych koupila, až kdyby mu to zachutnalo) nebo pivovarské kvasnice nebo jak jsem psala, koupit nějakou tu výživu v kapsičce či tubě. My jsme měli pro Leonka, když byl na tom zle a nemohl moc jíst (jemu to pomoct nemohlo, měl utrženou chlopeň) ale už si nevzpomenu, jak se to jmenovalo, nějak jako ,,reconvalescent" pasta. Nemůže mít bezoár? 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 25.10.2023, 07:11:24 xxx.xxx.20.192

Já bych…Promiňte holky-po 14 letech jeho života a 14 dnech jeho trápení,nejezení,a cpaní do něho spousty léků.injekcí..Upřímně-bych ho uspala,ať mám vzpomínku na jeho život, a ne umírání🐈

Niki a nechceš jí dovézt tu kočičku od toho automechanika???😊

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.10.2023, 10:36:14 xxx.xxx.91.107

Bobi, nemůže uspat kocoura jen proto, že je nemocný, když ani nemá diagnozu a podle krve…mu nic vlastně není (čemuž teda moc nevěřím) Může, jak psaly holky tam být nádor. A nebo ty zuby, to je taky dobrý postřeh! A za nevímkolikáté😉 14 let není u kočky žádný věk, jako-že kočka nad hrobem. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.10.2023, 10:45:22 xxx.xxx.91.107

Včera jak jsem psala já nic moc, k večeři byla smecta a dneska…je mi celkem dobře, nejsem tak malátná, obešla jsem ráno taky poměrně v pohodě. Večer mi Tom oznámil, že se dozvěděl, že kolegy žena zvrací a průjmuje až cca 2měsíce!😲 shodila 7kg(nevím z čeho, už předtím byla jen jak tyčka😲 ) a je objednaná na kolonoskopii. Jestli ji poslali nebo si sama vyžádala nevíme, to se nezeptal. No mít tohle ještě měsíc, tak mě asi trefí🙄 Na kolono samozřejmě nepůjdu, diagnozu IBD si stanovím i sama😉ve smyslu: když nic nezjistíme, je to prostě IBD😏 Orionko, vy už dobré, ne tedy dva měsíce?!?😲

Jo a v hospodě prý měl někdo oslavu a všech 50 hostů má covid🙄

Jak jste některé psaly, že vám prší…u nás stále nekapnulo, už několik týdnů, nebudu-li počítat ten necelý milimetr, co naprskal do rána😟

kometa
kometa (5550 příspěvků) 25.10.2023, 10:49:57 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Bobi, nemůže uspat kocoura jen proto, že je nemocný, když ani nemá diagnozu a podle krve…mu nic vlastně není (čemuž teda moc nevěřím) Může, jak psaly holky tam být nádor. A nebo ty zuby, to je taky dobrý postřeh! A za nevímkolikáté😉 14 let není u kočky žádný věk, jako-že kočka nad hrobem. 


Jak nemá diagnózu? Už si nepamatuji celou anabázi.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.10.2023, 11:15:37 xxx.xxx.91.107
kometa:

Jak nemá diagnózu? Už si nepamatuji celou anabázi.


To je ten kocourek od Niki sestry. Krev má prý v pořádku (takže ledviny a játra se můžou vyloučit) ale zvrací a nežere, tudíž hubne. 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 25.10.2023, 12:48:15 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 25.10.2023, 11:15:37

Zvrací a nežere - te nemusí být jenom játra nebo ledviny. Tohle udělá třeba cizí těleso v zažívacím aparátu.

Holt to chce pořádné vyšetření u dobrého veterináře - minimálně RTG a sono.

Chudák kočík. Nechápu lidi, kterým pohled na takové zvíře nevadí a neřeší.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 25.10.2023, 13:02:21 xxx.xxx.62.212
Canka:

Ahoj holky,

No s kocourkem je to furt špatný..kombinace antibiotik a injekce na zvracení mu nedělá dobře,jen prý chudák slintal,olizoval se a neměl chuť jíst..takže dneska dostal jen ty antibiotika..ale i tak..celý den nejedl..poprvé po dvou dnech šel na záchod čůrat..bobek žádný..z čeho taky,když nechce jíst😔Jen olizuje paštiku..ségra dneska volala na kliniku,jestli by ho neprohlídli a neudělali testy,ale řekli jí,že když má krev v pořádku a je mu už 14 let,tak s ním nic neudělají😠

Jenže tímhle stylem umře☹️Pro srovnání sem dám fotku z června a z dneška..rozdíl 5 kg dole😔Ségře se snažím domluvit,že musí jinam..jenže ona brečí,že umře,že ho už nechce trápit a prostě blbosti..úplně ho pohřbívá.. 

Jinak u nás Bobi dneska taky zahradnický deštík,což vážně oceňuji,protože u nás zase hrozný sucho..během chvíle jsem byla mokrá jak myš..a Bertík i přes to,že pršelo,mi při všem asistoval a byl za chvilku taky úplně mokrý..takže jsem ho oak musela drapnout,vysušit ho a zabalit do deky trubičáka…a pak se šel zahrabat do pelíšku..

Zítra by mi měli doručit ten domeček pro kočičku..tak doufám,že ve čtvrtek nejpozději jí ho tam přivezu..

Raduš a ty prď na procházky..lež doma a odpočívej..já vím,nechceš jen ležet,ale nech to tělo vzpamatovat…

Já se dneska v práci nechala naočkovat na chřipku..tak doufám,že už nebudu nemocná sakra🤪   

Obrázek Obrázek

Niki, Ty jsi v tomto asi taková aktivnější než ségra. Zkus zařídit aspoň ten UTZ! Mě u Fida stál asi 1300,- Kč, jak známo, peněz mám málo, ale bylo to fakt precizní asi hodinu trvající vyšetření. UTZ je celkem neinvazívní - pokud bude kocourek ochoten držet (jinak prý se dělá v lehké analgosedaci). Moc držím pěsti!

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.10.2023, 19:22:14 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Niki, Ty jsi v tomto asi taková aktivnější než ségra. Zkus zařídit aspoň ten UTZ! Mě u Fida stál asi 1300,- Kč, jak známo, peněz mám málo, ale bylo to fakt precizní asi hodinu trvající vyšetření. UTZ je celkem neinvazívní - pokud bude kocourek ochoten držet (jinak prý se dělá v lehké analgosedaci). Moc držím pěsti!


Na obranu: ten kocour byl na veterině minimálně jednou, takže jestli ,,někdo neřeší" - tak to padá na hlavu veterinářům. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 25.10.2023, 19:28:40 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 25.10.2023, 19:22:14

Raduš, já to přece vím - četla jsem to všechno. Copak to byl útok na Niki?

Když se veti nemají k dalším vyšetřením, tak bych si to vydupala (teda pokud je stav tak zlý, jak je popisován). I to, co psala Kometa - cizí těleso - to klidně může být a kocourek by byl včasnou operací zachránitelný.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 25.10.2023, 20:22:36 xxx.xxx.20.192

ségra dneska volala na kliniku,jestli by ho neprohlídli a neudělali testy,ale řekli jí,že když má krev v pořádku a je mu už 14 let,tak s ním nic neudělají😠

Takže se zajímají….hm??

kometa
kometa (5550 příspěvků) 25.10.2023, 20:27:25 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Na obranu: ten kocour byl na veterině minimálně jednou, takže jestli ,,někdo neřeší" - tak to padá na hlavu veterinářům. 


Tak změním veterináře, když vidím své zvíře v takovém stavu.

Ano, vím, já mám kolem sebe ty dobré. Kteří rozhodně řeší.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.10.2023, 21:04:54 xxx.xxx.91.107
kometa:

Tak změním veterináře, když vidím své zvíře v takovém stavu.

Ano, vím, já mám kolem sebe ty dobré. Kteří rozhodně řeší.


Já vím, ale to je pořád stejná písnička: tak změním veterináře. Jenže lítat s nemocným zvířetem, které je na tom fakt blbě od čerta k ďáblu, dělat stále vyšetření dokola atd….je prostě hlavně proti tomu chudákovi marodovi. Zvlášť u koček které, jak říká tady naše vetka: zabije spíš ten stres z léčení, než nemoc jako taková. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 25.10.2023, 21:07:10 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Raduš, já to přece vím - četla jsem to všechno. Copak to byl útok na Niki?

Když se veti nemají k dalším vyšetřením, tak bych si to vydupala (teda pokud je stav tak zlý, jak je popisován). I to, co psala Kometa - cizí těleso - to klidně může být a kocourek by byl včasnou operací zachránitelný.


Ne, ne Jani, já jsem jen tak nějak shrnula, co psala Kometka a ty do jedné odpovědi. 

Canka
Canka (383 příspěvků) 25.10.2023, 22:42:51 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Naprosto chápu vaše rozhorčení..mám to stejně..ale kočičák teď jezdí na injekce fakt každý den..dneska jsme tam byli zase..dostal zase injekci na zcracení a širokospektrální antibiotika na 14 dní injekčně…zítra jede zase na další proti zvracení…i v pátek.já ségru marně přemlouvám,ať jedeme na kliniku do vedlejšího města na sono a rentgen a komplexní vyšetření krve…nechce..slepě věří tomuhle bambulínovi,který nemá potřebné vybavení...

Já o tom rozhodnout nemůžu..není to můj kocour..a násilím ho od ségry tahat nebudu..ale mě kocouři zvracet už třeba jen 2 dny v kuse,okamžitě jedu na veterinu…ségra mi teda odpoledne poslala fotku,že konečně začal jíst..že teda musela dát jídlo na zem,protože nechtěl vsykočit k sobě na stoličku na krmení..ale jedl..

Raduš u nás už zase teď večer prší..heč🙂

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.10.2023, 07:18:24 xxx.xxx.177.249
kometa:

Tak změním veterináře, když vidím své zvíře v takovém stavu.

Ano, vím, já mám kolem sebe ty dobré. Kteří rozhodně řeší.


Přesně tak!

Jak jsem psala, kdyby kocour tak strašně chátral, je potřeba buď zajet jinam nebo si vydupat aspoň ten UTZ. Vždyť si to člověk sám platí, tak v čem je problém? Znovu opakuji: To není nic proti Niki (jak si asi některé myslíte).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.