Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 23.10.2023, 15:42:45 xxx.xxx.84.215
Buggyra:

Jop a taky jsem “pekla” jeden narozeninový dort. Nejsem velká vařecha, tak se taky pochlubím 🙂

Obrázek Obrázek

Ježíííš, že nejste?!? A to se dělá jak, ty kruťánky uvnitř?😲👍

U nás v lese tedy houby nehrozí, nekapne. Ale na zahradě nám rostou klouzky pořád…a pořád je rozdáváme, protože už jsme jich přežraní😏

Zahradu jsem zvládla, zvládla jsem toho hodně moc, byl i muž, tak mi s něčím pomohl(vyvézt na kompost, posekat zbytky po kukuřici, vytahat tyče po rajčatech…)Já jsem dělala ty fyzicky míň náročné práce. I tak jsem to trochu přehnala, doma jsem nemohla vyjít schody🙄 jsem strašně slabá, ach jo😟 Když si uvědomím, že před týdnem jsem ty schody v rámci večerního cvičení 15x vybíhala…jsem z toho stavu strašně zdrblá😔

Orionka (neregistrovaný) 23.10.2023, 16:05:45 xxx.xxx.152.77
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 23.10.2023, 10:53:34

Výjimečně vstoupím do vaší diskuze. Stejný problém srac…jsem měla začátkem října, spojeny hlavně s nadýmáním. I žaludku. 2x Smekta a pak už jen jíst opatrně a nemnoho, aby nebylo v žaludku kamení. Bylo to na chcípnutí a úvahy všelijaké. Po vašich stejných problémech - covid nebo jiná infekce, virus.u

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 23.10.2023, 19:13:34 xxx.xxx.84.215
Orionka:

Výjimečně vstoupím do vaší diskuze. Stejný problém srac…jsem měla začátkem října, spojeny hlavně s nadýmáním. I žaludku. 2x Smekta a pak už jen jíst opatrně a nemnoho, aby nebylo v žaludku kamení. Bylo to na chcípnutí a úvahy všelijaké. Po vašich stejných problémech - covid nebo jiná infekce, virus.u


Děkuju👍 Trochu jste mě uklidnila. Smectu jsem měla jednou, právě dneska jsem uvažovala, že si ji ještě vezmu….k večeři😉

Canka
Canka (383 příspěvků) 23.10.2023, 20:58:19 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Raduš takže furt jsi ještě lazar?No já myslela,že kašel je pryč,ale v práci zase všichni kašlou,takže to mám samozřejmě zpět..a zítra mám v práci dostat očkování na chřipku..no to dopadne🙄To budu nemocná úplně🤧

Po práci jsem jela za ségrou a jeli jsme s kocourkem na veterinu zase..při vážení jsme zjistili,že ma zase o čtvrt kila míň😔Bude teď dostávat každý den antibiotika injekčně a injekci proti zvracení…a že prý se potom uvidí…furt jen spinká,málo jí..zvrací,průjem..můžou tohle být opravdu známky zánětu žaludku?Já nevím,mě se to prostě nezdá…má i takový strašně smutný výraz..no uvidíme teda na konci týdne..na tý fotce to nejde vidět,ale je fakt hubený..

Pak jsem se nabaštila a šla za zvířátkama..a jak psala Buggyra,slepičky jsem pustila,ale jen na tu dobu,co jsem tam byla..i tak měli holky radost,zobali si tam,hrabali..já zatím dělala kolem zvířátek a vždycky po očku sledovala nebe připravena zaútočit lopatou na jestřába😀Holky pak sami šli na moje zavolánínormálně dovnitř do voliéry,takže aspoň takhle je můžu pouštět..a budeme spokojený všichni🙂

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 23.10.2023, 21:11:33 xxx.xxx.84.215

Může Niki, může to být i ten zánět žaludku. Ono, když se to rozjede, tak se to hodí do takového začarovaného kruhu a těžko z toho ven, viz teďka já. Nájím se, je mi blbě, tak raděj nejím, to je mi zase z hladu….a tak pořád dokola. 

Ale u starého kocoura bych se bála spíš ledvin či cukrovky. To by ale myslím poznali z prvního odběru. Nevím, ještě jak štítná žláza, nakolik je to problém i u koček. Tam se to musí někam posílat. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.10.2023, 22:09:20 xxx.xxx.61.29
lesnizinka:

Bobi to určitě ne, nevím, co by mě donutilo. Teda vím, až nebudu nic moct pozřít a budu se tu jen plazit. Takže teď jsem to napsala a jistě to tak i dopadne👎

K dotazu: vojenskou nemocnici?🤣 Ta snad není ani v Brně. Jedině tam, by byla snad nějaká normální. Ale testovat na vlastní tělo to vážně nechci.

Tak tě to šití hezky chytlo👍 Já bych zase potřebovala něco udělat v zahradě, ale teda nevím, jak já zvládnu, jsem hotovson. Včera jsem potok obešla, musela jsem vyzvednout u tchánů buchty ke snídani, ale myslela jsem doma, že to nerozdýchám😟 A to jsem nešla nijak jo rychle, jen trochu svižněj, pak už ani to ne, jsem se táhla🙄


Raduš, v Brně JE vojenská nemocnice. Ale třeba v mém výběru by zaujímala pěkné předposlední, možná poslední místo (i když jsou lidi, kteří si ji chválí).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.10.2023, 22:12:38 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 23.10.2023, 20:58:19

Niki a co infekční nemoci??? Dělaly se testy i na ně nebo “jen” základní biochemka a hematolka? Nemáš náhodou možnost od ségry získat a naskenovat ty výsledky?

Já mám na mysli takové ty hnusné “F” nemoci! Takto nějak začala mému Hipísáčkovi FeLV. Zalézal, byl smutný a nejedl.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.10.2023, 22:14:12 xxx.xxx.61.29
Buggyra:

Houby 🙂 Takových pak byl plný košíček, nějaké starší jsem tam i musela nechat.

Obrázek

Nééééé!😀

A já víkend (co byl) vzdala, že je na houby už zima…

Každopádně Buggyro nádherný úlovek!👍 To jsou podborováci, že? U nás se tak říká suchohřibům.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.10.2023, 22:51:09 xxx.xxx.61.29
Fikovnice:

Niki a co infekční nemoci??? Dělaly se testy i na ně nebo “jen” základní biochemka a hematolka? Nemáš náhodou možnost od ségry získat a naskenovat ty výsledky?

Já mám na mysli takové ty hnusné “F” nemoci! Takto nějak začala mému Hipísáčkovi FeLV. Zalézal, byl smutný a nejedl.


Ještě mě napadá, jestli ten kocourek nemá nějaký nádor…😢

Jak jsem psala, chtělo by to ještě UTZ vyšetření. Niki, jak budeš moct, napiš co je nového.

Jo a co zuby? Může kousat?? Nemůže mít nějakou škaredou gingivitidu?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 24.10.2023, 07:13:50 xxx.xxx.198.226

A to se dělá jak, ty kruťánky uvnitř?

To jsme na nějakém vařícím kanále na youtube objevily se známou, tenhle recepis. To se udělají čokoládové palačinky, krém, palačinky se namažou, přehnou na půl, znovu namažou, přehnou na čtvrtku, z jedné strany znovu namažou a skládají se takhle ohnuté na stojáka - první s druhou se zatočí do ruličky, rulička se postaví na tác, a ostatní se připlácávají zboku. Na závěr se to pomaže svrchu a kdyby mi zbylo patlámo, tak i zboku tím krémem. A strčí do lednice  - nepečený.

https://sweetandsavorymeals.com/chocolate-crepe-cake-recipe/

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 24.10.2023, 07:17:59 xxx.xxx.198.226

No a ještě v týdnu (než tam naběhnou chalupáři) musím vyběhnout na své oblíbené místo v horách, kde rostou hustý praváky. Tam nikdo neleze, páč je to dost nedostupný (ozlomnohunebokrk). Očekávám, že budou všechny praváci sežraný od červů, ale na fotkách budou vypadat suprácky, protože tam dorostou tržní velikosti a hlavy jako tácy 🙂

efe
efe (1498 příspěvků) 24.10.2023, 08:28:13 xxx.xxx.199.5

elisak: určitě znáte, ale já poslední dobou ujíždím na chia semínkách - nechám je nabobtnat v ovocném džusu, pak do nich nakrájím čerstvé ovoce a ještě přidávám bílý jogurt. Je to velká ňamka, určitě by se daly použít i k zamíchání müsli apod. směsí ;)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 24.10.2023, 09:16:11 xxx.xxx.33.9

“Bude teď dostávat každý den antibiotika injekčně a injekci proti zvracení…a že prý se potom uvidí…furt jen spinká,málo jí..zvrací,průjem..můžou tohle být opravdu známky zánětu žaludku?”

můj kocour měl diagnostikováno ibd a život mu zachránily kortikoidy (a nový veterinář), ne atb furt dokola a dokola, které mu předepisovali veterináři předchozí


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.