Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.10.2023, 12:33:55 xxx.xxx.84.215

Jani díky. Samozřejmě o NU vím, ale já si ho normálně, na moje běžné průjmy, které jsou způsobené ne patogeny, ale prostě něčím dědičným neberu, to jen teď, abych to nějak zastavila. Zkoušela jsem kdysi i imodium, ale prostě když tuším, že by to mohlo být infekčního původu, vsázím radši na ten endiaron. Pomáhá někomu smecta? Mě ani zvířatům nepomohla teda nikdy👎 Mluvila jsem s mamkou a ta mi oznámila, že jak byla minulý týden vedle ve vsi u tety, tak ta jí vlastně říkala, že tam má střevní chřipku snad celá vesnice. Já jsem pak za dva dny jela s mamkou na ty nákupy, ale že by ona to nechytla a mě to jen předala by bylo divné, ne? Ta dehydratace mě nenapadla, já jsem celý den něco pila, ale spíš jen tak cicmala, na množství to vůbec neodpovídalo tomu, co ze mě při průjmu vyteklo, to je fakt. A že to dopadne až takto, to se mi nikdy nestalo, nikdy mi nedošlo tak zle, že bych o sobě nevěděla, když nepočítám, jak jsem odpadla při vysoké teplotě, ale to bylo na mnoho hodin ne, že bych jen tak sebou praštila do rohu, pak se probrala a přemýšlela kde to jsem a kde jsem se tam vzala🙄

Díky Zrzavci za tip na výluh, to je dobrý nápad teďka👍 Cokoliv jsem dala psům ,,na přilepšenou" do vody, když jim něco bylo, nebo jen aby to měli lepší…ani se jí nedotknuli. Ale oni nikdy nepili ani vývar, museli mít jen to maso ovařené(v době, kdy nežrali ani syrové)

P.S. tchýně je čajová, zrovna onehdá nám tu obrala šípky a my všichni šípky jen sušíme, žádné krájení, drcení. Hodím do konvice, chvíli povařím, dlouho luhuju. Ale já zase na čaje nejsem vůbec. Bylinkářka to jo, mám nasušeno všechno možné, ale je to ve sklínkách, pak je to staré, vyhodím, nasuším nové. Pro jistotu, kdyby někdo s něčím onemocněl😉 O příznivých účincích a jak by bylo super to pít, užívat vím, ale se nedonutím prostě🙄 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 17.10.2023, 13:16:25 xxx.xxx.198.226

Mám za letošek doma nasbíranou jen mateřídoušku a přebytek diviznového květu od rodičů. Možná na zimu oškubu mátu a meduňku, co nám rostou u koní, ale zejména mátový čaj mi teda moc nejede. Koně už pečlivě odrbali všechny kopřivy v dosahu, hlavně poníci se tím ládují 🙂 Možná jim ještě nahážu do výběhu kopřivy, co mi rostou podél políčka od brambor…. šípek neškubu ani koním ani sobě, ale to je tím, že se nepohybuji po přírodě “jen tak”, anébrž buď s lopatou nebo hráběmi v ruce, nebo na koni.

Ve středu má být pěkně, tak asi zase naházím osazenstvo stáje do auta a pojedeme na jablka. Máme vytipovanou jednu lokalitu, tak doufám, že nasbíráme druhý kufr od auta, abych měla do jara pro koňa dost jablek.

Canka
Canka (383 příspěvků) 17.10.2023, 13:58:33 xxx:xxx.2e3a:b822

Raduš nenuď se🙂A Bobi,dobře si jí to vytmavila,to se mi líbí😀

Já od rána od 6 hodin vzhůru,byla jsem vypustit zvěrstvo a dneska jsem doma na HO…mám školení,tak to mám z domova..no a stihla jsem u toho spoustu věcí,což je fajn..a hlavně to teda oceňují kočičáci,že nejsou doma sami..a morčáci jakbysmet..lítají tu kolem mě,skáčou,pískají..no kdybych pustila kameru na to školení,tak se asi pobaví všichni😂

Akorát mi volal ten mechanik před chvílí,že auto je hotové a že mám přivézt 4500,- kč…no co jsem čekala no☹️Za to mohlo být něco hezkého pro zvířátka,ale bez auta to nejde..takže musím sednout na autobus a dojet do města pro to auto..jenže já autobusem nejela asi 10 let,vůbec nevím,jak to teď funguje😄Bude sranda🙂Držte palce,ať nedojedu do nějaký tramtárie😂

Jo a přiznám se,že já jsem letos šípky vůbec nesbírala…mě ten čaj moc nejede z toho a spíš jsem je sušila pro koníky..Božka mi to nejedla.. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.10.2023, 14:06:23 xxx.xxx.84.215

Koukám, že s tím mátovým čajem to máte stejné😉Já nemám ráda ani větrové bonbony, ani žvýkačky nežvýkám, vůbec. Už na to, že si musím čistit zuby se musím přemlouvat😏A přitom jako děcko, byly naše takřka jediné bonbony u babči: kostka cukru zakáplá alpou😛

Před cca měsícem jsem dělala klasickou pizzu. A zjistila, že jsem si za celý rok nenasušila oregano. Hlavně, že ho mám záhon😇 Tak jsem minulý týden lozila teď už v astrách, co oregano přerostly a hledala zbytky, abych na zimu něco měla a nemusela blbka kupovat🙄

Canka
Canka (383 příspěvků) 17.10.2023, 21:57:27 xxx.xxx.212.178

Taaaakže…jízdu autobusem jsem zvládla a dokonce i správně vystoupila😂A po opravdu dlouhý době prošla celým městem pěšky..to jsem fakt šla naposledy někdy v mládí🙂Hrozný,jak s autem člověk zpohodlní🙄

Každopádně auto je hotové..mám komplet nový celý výfuk a konečně nezním jak tunerka😀Mám i konečně přezuté gumy a nalitou nemrznoučku..No a všimla jsem si u toho automechanika kočičky,ktera furt mňoukala,úplně se klepala,nikde žádný pelíšek,jídlo..tak jsem na něj udeřila,proč nemá nikde jídlo a zázemí..a on,že jí talhle mají už 8 let a že dostává jem občas něco a spí venku na kartonu😠Říkám mu sakra,tý čičině je zima,nemůžeš jí vzít do baráku?A on že kočka domů nepatří a že se musí snažit,aby přežila😠Říkám,vždyť jí uplně tečou oči a klepe se?A on že no a,a ještě na ní křičel,ať nepřekáží..Takže jsme se pohádali a já mu řekla,že si jí vezmu🙄Já jí tam takhle nemůžu nechat..v sobotu pro ní pojedu..se ségrou mladší jsme domluvený,že kdyby jí moji kluci doma nesnesli,tak že jí splu najdeme nový domov..ale doma,v teple..

Pak jsem si ještě ve městě koupila oběd,donesla oběd i starší ségře do práce,koupila si barvu na vlasy a pak jela odvézt do sklepa ty letní gumy.. Pak se byla postarat o zvířátka a pak hledat to koťátko..ale nic bohužel..

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.10.2023, 22:22:13 xxx.xxx.84.215

Ježíš Nikčo, já se z tebe picnu😏 Ne, že by mi kočičky nebylo líto, ale z nějakého důvodu je tam 8!😲let, si myslím, že kdyby jí to vadilo, šla by o dům dál. Třeba se teďka zrovna nachladila, takže ano, teplo a zázemí jí prospěje. Je kastrovaná? Nevypadá zle proto, že je třeba po koťatech? Nebo se mrouská? Picnu se proto, jak ty si dokážeš zkomplikovat život, jen vlezeš do autoservisu😏 Vím, že je to holka, ale já bych ji prostě ke klukům nebrala, protože doteď jsou, dle tebe snad v pohodě, co když mezi nima holka rozpoutá žárlivost, válku? Budeš muset někam udat holku a pak řešit problémy mezi něma. Navíc píšeš, že se klepala, co když je nemocná, něčím nakažlivým? 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.10.2023, 22:28:36 xxx.xxx.60.79
Canka:

Taaaakže…jízdu autobusem jsem zvládla a dokonce i správně vystoupila😂A po opravdu dlouhý době prošla celým městem pěšky..to jsem fakt šla naposledy někdy v mládí🙂Hrozný,jak s autem člověk zpohodlní🙄

Každopádně auto je hotové..mám komplet nový celý výfuk a konečně nezním jak tunerka😀Mám i konečně přezuté gumy a nalitou nemrznoučku..No a všimla jsem si u toho automechanika kočičky,ktera furt mňoukala,úplně se klepala,nikde žádný pelíšek,jídlo..tak jsem na něj udeřila,proč nemá nikde jídlo a zázemí..a on,že jí talhle mají už 8 let a že dostává jem občas něco a spí venku na kartonu😠Říkám mu sakra,tý čičině je zima,nemůžeš jí vzít do baráku?A on že kočka domů nepatří a že se musí snažit,aby přežila😠Říkám,vždyť jí uplně tečou oči a klepe se?A on že no a,a ještě na ní křičel,ať nepřekáží..Takže jsme se pohádali a já mu řekla,že si jí vezmu🙄Já jí tam takhle nemůžu nechat..v sobotu pro ní pojedu..se ségrou mladší jsme domluvený,že kdyby jí moji kluci doma nesnesli,tak že jí splu najdeme nový domov..ale doma,v teple..

Pak jsem si ještě ve městě koupila oběd,donesla oběd i starší ségře do práce,koupila si barvu na vlasy a pak jela odvézt do sklepa ty letní gumy.. Pak se byla postarat o zvířátka a pak hledat to koťátko..ale nic bohužel..


Niki, co kocourek ségry?? Podle Tvého popisu to také nevidím dobře…😢

I když zázraky se občas dějí a já tu úplně civím na Fida, co tu právě předvedl (vlákno Diabetes) a teď už se zas mazlí jak blázen a může se upříst!👍

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 18.10.2023, 01:46:59 xxx.xxx.120.42
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 17.10.2023, 21:57:27

Niki. Jestli si chceš pozabíjet zvířata nebo sledovat jak trpí tak bravo. Vymyslela jsi supr věc. Taky jsem byla bláhová. Bez karantény (ne to neni vedlejsí místnost a umytí rukou mejdlem) nic nezachraňuj. Jinak ti jednou jeden takovej chudáček dotáhne hodně hnusnou věc a věř že pak tě to porazí. A jo. Vlastní zkušenost

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 18.10.2023, 06:21:43 xxx.xxx.20.192

Niki-souhlasím s holkama..nenos si jí domů!!.Nevíš,kde se ještě toulá tam v okolí..Třeba tam jen chodí se podívat a patří někomu v okolí..a chodí někam i na jídlo..Klepala se,bo včera už byla pěkná zima…Dnes tu je 1,5 stupně.

Včera jsem doprovázela Petru k doktorovi-že se pak projdem..Potkaly jsme na městě 3 kočky-na náměstí si to šmarovala jedna a pak v uličkách..Ale čisťounké,jedna tříbarevná,měla pěkné zbarvení..To se mi ještě nestalo-tolik koček..Je fakt,že zas tak často nechodím na město(náměstí)-mám to 50 metrů😉..Jen u nás v ulici chodí od cikánů bílo-mourovatě strakatá -ta byla teda i na tom náměstí..A běhá i přes dvůr,když sedíme u garáže..A jedna černá..a bílo rezavá,jak Maxík..Béžová Micka na dvoře-ta se drží na pozemku..Tuhle šla a narazila čumáčkem do vrat😲Je už mírně slepá..

Co tím chci říct? že pokud se tam drží,tak se tam zas tak špatně asi nemá..musí chodit ještě jinam..anebo…Třeba se ten chlapík chytne za nos,a něco jí začne dávat,a dá jí nějakou deku aspoň dovnitř přes zimu..Určitě si tam budou topit…Niki-nezachráníš všechny toulavky🐈Je tam zvyklá..a hlavně zvyklá venku!!vzpomeň si na Zrzka,nezvykl si doma!!

Canka
Canka (383 příspěvků) 18.10.2023, 09:08:07 xxx.xxx.249.200

Ahoj holky,

Hodně nad tím dneska přemýšlím právě kvůli klukům doma…nechci je nějak ohrozit..🤔Jenže je mi té kočičky hrozně líto..Bertík taky žije venku,ale má seník,pelíšky,nonstop jídlo a péči..mimochodem letos prostě vypadá fakt jako pan kocour takhle na zimu…je těžký jako prase,srst se jen leskne..je prostě krásný..

Kdyby se tam o ní aspoň postarali..udělali tý čičině aspoň domeček,dali jídlo..u Bertíka jsem nikdy neviděla,že by se klepal..ale tahle čičina se vysloveně klepala…zkusím se s tím týpkem dneska spojit a nějak se domluvit..

Bobi Zrzek si zvyknul!!!Víš jak je štastný?Paní mi posílá videa..škoda,že to sem nejde vložit..začala ho na konci léta pouštět i na chvilku ven,ale prý chce být hlavně doma..jen paní má velký barák..takže to je asi to,co potřeboval..

Máte všechny ale pravdu v tom,že bych si riskovala?že si domů něco zavleču..ale on mi tvrdil,že je kočka pravidelně očkovaná,je vykastrovaná…Raduš kočičáci..no je to furt veselý…Pučmelda je miláček a moooc hodný..je to ňouma,co se neumí bránit..a nechce si hrát..a Nikoušek si hraje opravdu hodně..no ale chce si hrát s Pučmeldou..ale stylem skočím na něj a zakousnu se do něj..takže stále se mezi sebou rvou..nebo teda Niky se rve..a Pučmelda řve..já pak zařvu taky a Niky ví,že je zle a metelí se schovat pod gauč..takže není mezi nima úplně harmonický stav..měla jsem vzít malé koťàtko..ne Nikouška..ale to už je jedno..a proto jsem i myslela,že by možná nová kočička zaměstnala Nikouškovu hlavu i něčím jiným,než zlobením Pučmeldy..

Jani kocourek dneska jede na krev..ale je to prý jen základní vyšetření..mají tam být dneska v 10 hodin na lačno.. včera už večer jedl a pil..ale prý se furt olizuje a jakoby polykal sliny,nebo jak to vysvětlit…já furt doufám,že se ledviny ani játra nepotvrdí..

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 18.10.2023, 09:14:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 18.10.2023, 09:08:07

Dobrý den, omlouvám se, že vstupuju, ale nejde to udělat tak, že byste tam tý kočence nějaký ten domeček odvezla? Aby si měla kam zalézt?  a plus nakoupit nějaký ty  kapsičky aspoň, ty jsou jednoduchý na podávání a poprosit maníka, že ešivá by nebyl tak hodnej a prostě jí to nedával?  že vás to trápí a nemůžete z toho spát, a já nevím co šécko mu říct.  Kdyby jí to i nechtěl dávat, tak aspoň tu bedýnku polystyrenovou by měla, jako svoje zázemí. Je mi jasný, že Vás to trápí a takhle by tolik nemuselo.

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 18.10.2023, 09:33:28 xxx:xxx.a4c4:b06
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 18.10.2023, 09:08:07

….že se do toho pletu, jednáte vždy velmi impulzivně, bez přemýšlení o negativu….ke stávajícímu kocourovi v bytě mělo přijít kotě a nejlépe opačného pohlaví….pokud přinesete kočku z venku a navíc ve stavu který popisujete, tak jednak si můžete domů cokoli natáhnout a nakazit kocoury a navíc se ohledně dospělé kočky můžou kocouři začít rvát opravdu navážno…tomu co říká ohledně kočky majitel servisu bych opravdu nevěřila….nejlepší řešení by bylo co navrhuji Zrzavci ….kočka už žije příliš dlouho venku….spíš bych ji vzala k vetovi na celkovou prohlídku, pokud s tím bude pán souhlasit…  

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.10.2023, 09:35:28 xxx.xxx.198.226

Zrovna mě to napadlo jako Zrzavcovou: domek polystyrenový pořídit a prostě po dohodě se servisákem ho tam kočce instalovat, a krmení klidně šoupnout dovnitř, aby nelákalo “supy” a ona se mohla najíst uvnitř a ne na mrazu.

Koupila bych raděj pytel granulí, to se nezkazí, nemusí na to myslet denně, jednou za týden nasype do dávkovače a má vystaráno.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 18.10.2023, 09:38:09 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.10.2023, 09:35:28

A jo! granule, to mě nenapadlo. Poslední dobou mám tuhle blbou vlastnost, že má myšlenkovej tunel a nejsem schopná z něj vylézt. Asi stáří, dřív jsem byla v myšlení ohebnější. A nebo mě sežralo to stavění a kovid a nevim co dalšího 😀

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 18.10.2023, 09:52:23 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.10.2023, 09:40:32

jakože místo mozku houba? jo……..aha ……..te´d mi to došlo……… nojooo! Vidite, jsem skutečně blbá, nekecám. Ale jo, asi by se to na tu houbu dalo svést! Díky. 😀 Ale ………když já bych takhle nerada zvostala, zrak se mi už lepší, tak snad i tohle? Rodina by si oddechla 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.