Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.10.2023, 10:48:09 xxx.xxx.82.87

Jenže žínka doktorům nevěří. Ani humánním, ani veterinárním - ano Reni, přesně tak. Rychlou, na tu má muž instrukce…jen v případě, že o sobě už nebudu vědět. Ale jak jsem psala, že sama jsem se teď přesvědčila: když je člověk sám, nemá mu kdo jiný pomoct, asi by musel volat hned. 

Jen jsem teďka četla nějaký článek, že soudili dispečerku záchranky, že neposlala rychlou babě, která si ji volala, že ji už týden hrozně bolí záda. Přes to, že se zjistilo, že babě nakonec nic vážného nebylo(tipuju prostě houser) dispečerku soudí, protože prý to nemohla sama dostatečně vyhodnotit. Bych tu čůzu s těma zádama nakopala doprdele😠 Protože když tam denně volá 10 takových kravek, tak se pak nedivím, že to dispečerka jednou opravdu blbě vyhodnotí, protože už toho má plné zuby a nepošle někomu, který to opravdu potřebuje👎 Nemluvě o tom, že ta kráva volala dceři, synovi, souseda zavolala…takže bez pomoci nebyla a dispečerka jí řekla, ať ji někdo z nich přiveze na pohotovost. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.10.2023, 11:23:19 xxx.xxx.198.226

No ona je bolest zad a bolest zad. Když mě chytly záda, kdy jsem si prostě na záchod nedošla… ani nedolezla… To by si už rychlou možná zasloužilo. Kamaráda takhle odvezou rychlou a šoupnou na kapačky na nějaké opiáty, aby ho rozhýbali. No, má anamnézu. Ale jak mohli vědět, že stařenka nemá, že netrpí nějakou poruchou vnímání, vy byste krávu věšela, ale ona třeba tu hlavu už v kondici nemá… To už spíš to její okolí bych věšela, že se k ní dost možná chovají tak, že si radši zavolala rychlou, než čekat na vlastní rodinu… ale nevíme, neznáme, ono se to snadno říká.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.10.2023, 11:27:33 xxx.xxx.82.87
Buggyra:

No ona je bolest zad a bolest zad. Když mě chytly záda, kdy jsem si prostě na záchod nedošla… ani nedolezla… To by si už rychlou možná zasloužilo. Kamaráda takhle odvezou rychlou a šoupnou na kapačky na nějaké opiáty, aby ho rozhýbali. No, má anamnézu. Ale jak mohli vědět, že stařenka nemá, že netrpí nějakou poruchou vnímání, vy byste krávu věšela, ale ona třeba tu hlavu už v kondici nemá… To už spíš to její okolí bych věšela, že se k ní dost možná chovají tak, že si radši zavolala rychlou, než čekat na vlastní rodinu… ale nevíme, neznáme, ono se to snadno říká.


Ona to právě nebyla žádná stařenka a chodila na opichy. Tedy to nebylo nic náhlého a akutního. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.10.2023, 11:55:34 xxx.xxx.198.226

Pořád se to snadno říká. Když chodí na opichy, tak to už je k*a bolest. A jestli její rodina je k ničemu, tak kdo už má pomoct, než zdravotní systém? Nemuseli posílat rychlou, stačilo poslat služební rozvozku z nemocnice. Pro moji kamarádku takhle nemocniční sanitka jezdí, protože kamarádka, považte, nemá kde u nemocnice parkovat. To je v podstatě jediný důvod. Kamarádka je schopná k nemo dojet vlastním autem a z nedalekého místa se do nemo o berlích přesunout, ale u nemo nebývá volné místo k zaparkování, a tak pro kamarádku jezdí 30 km sanita 🙂

kometa
kometa (5543 příspěvků) 16.10.2023, 13:05:15 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

No ona je bolest zad a bolest zad. Když mě chytly záda, kdy jsem si prostě na záchod nedošla… ani nedolezla… To by si už rychlou možná zasloužilo. Kamaráda takhle odvezou rychlou a šoupnou na kapačky na nějaké opiáty, aby ho rozhýbali. No, má anamnézu. Ale jak mohli vědět, že stařenka nemá, že netrpí nějakou poruchou vnímání, vy byste krávu věšela, ale ona třeba tu hlavu už v kondici nemá… To už spíš to její okolí bych věšela, že se k ní dost možná chovají tak, že si radši zavolala rychlou, než čekat na vlastní rodinu… ale nevíme, neznáme, ono se to snadno říká.


Já si tenkrát (jednou) taky zavolala. Protože mě bolest nepustila ani si sednout na mísu. A záchrance jsem otevřela dveře na čtyřech. Fakt jsem se nemohla narovnat.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.10.2023, 13:36:47 xxx.xxx.82.87
Buggyra:

Pořád se to snadno říká. Když chodí na opichy, tak to už je k*a bolest. A jestli její rodina je k ničemu, tak kdo už má pomoct, než zdravotní systém? Nemuseli posílat rychlou, stačilo poslat služební rozvozku z nemocnice. Pro moji kamarádku takhle nemocniční sanitka jezdí, protože kamarádka, považte, nemá kde u nemocnice parkovat. To je v podstatě jediný důvod. Kamarádka je schopná k nemo dojet vlastním autem a z nedalekého místa se do nemo o berlích přesunout, ale u nemo nebývá volné místo k zaparkování, a tak pro kamarádku jezdí 30 km sanita 🙂


Asi sanitku ne, bylo to v noci. U nás vám sanitku nepošlou, pokud máte někoho, kdo vás může odvézt. 
Jinak hlásím, že zatím dobré, snídani v sobě stále držím. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.10.2023, 18:58:37 xxx.xxx.82.87

Holky klep, klep zatím dobré hlásím, že jsem se od rána ještě nepotento👍 K obědu jsem měla dva toustové chleby namazané čerstvým sýrem, s černým čajem a kouskem čokolády. V břichu teda stále mlýnice, asi dvakrát nějaká křeč, ale přešlo to a drží se to. Na to, že jsem v noci fakt myslela, že bude po mě, je to až neuvěřitelné. Taky se cpu tedy po každém jídle poctivě lékama.  Ale tu Prahu zítra fakt vzdávám, na cestování to není, jsem slabá jak moucha no a na WC zatím normálně nechodím(jako bych někdy chodila😏)

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.10.2023, 21:59:36 xxx.xxx.82.87

Tak já tu můžu zdechnout a Bobeš nic, ta si klidně šije, či vylévá vodu😉 Hlásím, že Tom tvrdí, že má taky nějak divně v břichu a prý: jestli nemáme nějaké pleny doma😜 protože on do Prahy a dál prostě musí, protože má vyjednané důležité schůzky.  On si teda ještě pořád myslí, že nevydržím a nakonec pojedu, ale fakt ne, v autě a po Praze bych takovou ,,nehodu" neriskovala🤭

Canka
Canka (383 příspěvků) 16.10.2023, 22:58:55 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Teda Raduš ježiš!!!To musel být hnus😟Ale když to tak čtu,ty na ten průjem docela trpíš viď?A teda koukám,kolik si toho do sebe dostala..já jak mi bylo blbě v tu neděli a zvracela jsem a bylo mi fakt fakt zle,tak pak jsem si taky říkala,ze je v určitých chvílích člověk sám..že jako doplazit se ke zvířátkům,poflákat to tam a doplazit se domů,kde zvracíš a motá se ti hlava..no nejradši bys tam měl někoho,kdo se o tebe postará…v jednu chvíli mi bylo taky tak zle,že mi nešlo se zvednout..a nikomu jsem vlastně ani nedala vědět z rodiny,že je mi zle,kdyby něco🤔Takže buď ráda,že jsi Toma měla doma..

Bobi jsi prostě rozená šička..vypadá to prostě skvěle a naprosto obdivuji tvoje šikovné prsty…já jsem na tyhle věci vážně totálně levá…

S kocourkem ségry špatné😔Nechce jíst ani pít..jen spí..ve středu jdou na tu krev..ale ja když ho viděla..bojím se,že pomalu odchází😔Je to briťák…a byl opravdu pořádný..

Já dneska po práci jela na masáž,pak rychle nákup,zastavit se na oběd,pak doma převlíknout,pak zvířatka a pak do sklepa pro zimní gumy a s autem k automechanikovi…auto jsem tam nechala,bude mi ho přezouvat a ještě zavařovat výfuk(udělala jsem tam díru kamenem,když jsem vyjížděla ze zahrady).Domů mě vezla kamarádka,u které jsme se ještě stavili doma,protože si pořídila koťàtko ke svýmu kocourkovi a já z něj byla unešená😇Je to teda kočička,neskutečný mazel a zavislák..hned bych si jí vzala domů🥰 

Obrázek
Canka
Canka (383 příspěvků) 16.10.2023, 23:32:56 xxx.xxx.212.178

Jooo a málem bych zapomněla Raduš k tomu tvýmu dotazu..domečky pro kočičky stále mám..jsou tu 4,docela prostorné..vevnitř seno..akorát jsem to včera procházela ty domečky,jestli jsou připravený na zimu..jeden je z boku teda poničený(praskl polystyren),ale je normálně obyvatelný. Kočičáci už tam chodí zase spát,přeci jen je už večer zima..krmení mají taky v jednom krytým domečku,potom pod fasádou a ještě pod střechou u mojí garáže…proto jsem tak trochu doufala,že si sem najde cestu to uplakané kotě..že by si zalezlodo tepla a najedlo se..ale nic..zmizelo😟 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 17.10.2023, 07:32:33 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 16.10.2023, 21:59:36

Raduš-jak chceš..🤔😕..ano,vylila jsem už za celkem 31 hodin 11 litrů vody…Ale čtu tvé příspěvky-neboj..A buď ráda,že nejsem nablízku😇Já bych tě naložila násilím a odvezla tě-třeba svázanou..To není normální,co popisuješ,co všechno z tebe jde😈Nevím,čím bych tě uklidňovala❗

Já s tvými postupy léčby prostě nesouhlasím..ano,čtu,divím se,že s tím nic jiného neděláš,jen že trpíš,litáš na záchod a a trápíš se hlady..křeče atd…zkoušíš kombinace léků…jestli ti pomohou..Sakriš,copak všichni doktoři jsou u tebe blbci??Paní,co si zavolala nazveš krávou,i když nevíš,jak to bylo…(neznám tu kauzu,proč neposlala-já volala matce často,ale ona fakt blokovala sanitky..Vzala si lék,než dojela jí bylo líp.).ale volala mi do práce takovým stylem,že jsem musela volat😲

A ty si nezavoláš,kdyby ses měla plazit po zemi bolestí…☹️Nebo Tom..Omdlíváš..co kdyby ses fakt skutálela z těch schodů❓❗

Promiň upřímnost,ale "ocuď-pocuď"..Dělej se sebou něco..Myslím to v dobrém👍😇

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 17.10.2023, 09:15:18 xxx.xxx.226.6

šípky rozkrajuju ze dvou důvodů -lépe se suší ale hlavně, a to je důležitější- lépe se vyluhu. A protože vitamin C je rozpustný ve vodě, není vůbec od věci, vzít večer hrst šípků, mrsknout do sklenice, zalít vodou, ráno přecedit a výluh vypít. I to chutná. A člověk tak nezamorduje vit. C při vaření čaje.

(jsem to omylem vložila nejdřív  k akvaristům?? sem už blbá? Sem!)

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.10.2023, 09:32:19 xxx.xxx.84.215

Ale prd simtě. Vůbec nevypadám, že bych u toho zhubnula, spíš jsem jak africké děcko, mám nafouklé břicho jak kopačák. Ne, Bobi, vůbec mi krititika nevadí, stejně víš, že si to udělám po svém. To je klasická kombinace léků, co dostávají žlučníkáři, dostal to kdysi Tom, protože míval taky nějaké záchvaty(myslím, že on spíš ze stresu v práci) no a tchýně měla léta ,,žlučník"…pak šla na operaci, takže ta už má klid a léky dojídám teď já. Ony to nejsou léky v pravém slova smyslu. Pancreolan jsou trávící enzymy, co právě pomáhají rozhašenému trávení, febichol je žluč, která dělá totéž. Koukám na telku, ještě že se mi povedlo předloni koupit ten Endiaron sehnat, nebude. Ten je střevní desinfekce, ničí případné patogeny. Jen ta Nospa je vlastně navíc, ta je proti křečím. 

No a abych upřesnila…já už fakt nevím. Večer jsem už nevydržela a namočila si do mléka vločky s chia semínkama - měla jsem na to hroznou chuť. No a v noci co? Průjem zpátky a bolení ,,žlučníku" taky. Takže jsem si mazala vzít zase všechny ty léky. Ráno říkám Tomovi, že je to háji, asi to bude fakt ten žlučník a on mi řekne, že houby, že už to má doopravdy taky. Jasně, on ne tak moc, protože v běžném životě nemá problémy se střevy. Takže mu zatím škrundlá a bolí ho břicho a měl prý ráno průjem.  A má jet do té Prahy a je nasratej. Na mě pochopitelně, protože jestli, tak to chytil ode mě😟

Jo Bobi, ten případ s rychlovkou byl popsaný na NETu u příležitosti toho soudu s dispečerkou.

Orionka (neregistrovaný) 17.10.2023, 11:34:38 xxx.xxx.140.176
Zrzavci:

šípky rozkrajuju ze dvou důvodů -lépe se suší ale hlavně, a to je důležitější- lépe se vyluhu. A protože vitamin C je rozpustný ve vodě, není vůbec od věci, vzít večer hrst šípků, mrsknout do sklenice, zalít vodou, ráno přecedit a výluh vypít. I to chutná. A člověk tak nezamorduje vit. C při vaření čaje.

(jsem to omylem vložila nejdřív  k akvaristům?? sem už blbá? Sem!)


Vždycky jsme šípky sušily celé. Pak jsme je mezi pláténky rozválcovaly válečkem na nudle. Další postup stejný. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 17.10.2023, 11:38:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 17.10.2023, 11:34:38

tahle varianta s válečkem mě nenapadla - díky, můžu někdy zkusit. Mně teda se na týhle mojí metodě líbí i to, že kratší dobou sušení mají ty šípky hezčí barvu. taky jsem to jednou sušila vcelku , ale byly potom tmavé?

Já ještě vlastně dokud venku jsou, si nosím čerstvé z venčení, mám v kapsách furt nějakej pytlík, tak pokaždý trochek natrhám a jsou dlouho k dispozici čerstvé. 

A víte, že je letos šípků hooodně moc a jsou hoodně velký? Koukala jsem, zda to něco předznamenává a odhadovala jsem, že by podle toho měla být letos velká, dlouhá zima - a je to tak, píšou to. Tak uvidím, zda to bude platit.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.10.2023, 11:44:25 xxx.xxx.60.79
lesnizinka:

Ale prd simtě. Vůbec nevypadám, že bych u toho zhubnula, spíš jsem jak africké děcko, mám nafouklé břicho jak kopačák. Ne, Bobi, vůbec mi krititika nevadí, stejně víš, že si to udělám po svém. To je klasická kombinace léků, co dostávají žlučníkáři, dostal to kdysi Tom, protože míval taky nějaké záchvaty(myslím, že on spíš ze stresu v práci) no a tchýně měla léta ,,žlučník"…pak šla na operaci, takže ta už má klid a léky dojídám teď já. Ony to nejsou léky v pravém slova smyslu. Pancreolan jsou trávící enzymy, co právě pomáhají rozhašenému trávení, febichol je žluč, která dělá totéž. Koukám na telku, ještě že se mi povedlo předloni koupit ten Endiaron sehnat, nebude. Ten je střevní desinfekce, ničí případné patogeny. Jen ta Nospa je vlastně navíc, ta je proti křečím. 

No a abych upřesnila…já už fakt nevím. Večer jsem už nevydržela a namočila si do mléka vločky s chia semínkama - měla jsem na to hroznou chuť. No a v noci co? Průjem zpátky a bolení ,,žlučníku" taky. Takže jsem si mazala vzít zase všechny ty léky. Ráno říkám Tomovi, že je to háji, asi to bude fakt ten žlučník a on mi řekne, že houby, že už to má doopravdy taky. Jasně, on ne tak moc, protože v běžném životě nemá problémy se střevy. Takže mu zatím škrundlá a bolí ho břicho a měl prý ráno průjem.  A má jet do té Prahy a je nasratej. Na mě pochopitelně, protože jestli, tak to chytil ode mě😟

Jo Bobi, ten případ s rychlovkou byl popsaný na NETu u příležitosti toho soudu s dispečerkou.


Raduš, i Endiaron umí vzácně udělat nehezké NÚ. 

Kdysi jsem učila, že třeba i subakutní myelooptickou neuropatii; to už bylo vyloučeno, ale prostě každý lék může mít své NÚ. Navíc, jak píše Bobča, jsi fakt hubená, rychle se dehydratuješ atd. Já taky nesnáším doktory😛, ale…

No, každopádně, ať je Ti líp!!!👍

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.10.2023, 11:50:13 xxx.xxx.119.6

Šípky taky půlím, suším na čaj, mám to i jako dárky - je to tak hezčí. Chuť čaje je dle mě plnější.

Někoho můžou chloupky dráždit.

Dělala jsem jeden rok “línou” marmeládu, kdy jsem tedy nečistila a byla oproti jiným ostřejší. Na dlouhý večery je to slušná zábava, jen mě z ní bolely ramena. A taky vychytat, čím nejlíp chloupky odstranit bylo dobrodružný. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 17.10.2023, 12:00:57 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.10.2023, 11:50:13

Jojo, to je pravda, ta chuť je plnější.Já tedy nevyndavám, jako moje máma ty střeva, to už je na mě moc, ale chloupky odstraní vhodný cedníček. Miluju šípkovej čaj s jablíčkem. Těším se , až zase bude stát na plotně. A ten výluh mi taky chutná, dělám ho pro nás všechny, jak dvounožce, tak čtyřnožce, jen teda Mouses opovrhuje, ale ohaříci v pohodě


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.