Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.10.2023, 16:57:43 xxx.xxx.33.9

“připadlo mi to, že žaludek, přesně uprostřed nahoře pod hrudním košem, v tom ďolíku”

jo, to je žaludek, žlučník bolí jinde

kometa
kometa (5537 příspěvků) 15.10.2023, 17:54:34 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 15.10.2023, 17:01:37

No jo, no. Ale na druhou stranu - oba orgány jsou těsně vedle sebe - játra trochu víc napravo, žaludek nalevo. Takže uprostřed se sejdou.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 15.10.2023, 18:00:57 xxx.xxx.20.192

Děvčata,já dnes byla pilná,tak se musím pochlubit😊

Byla to ale fuška..Jsem ráda,že to mám za sebou..Ještě potah na “Vladkovo”křeslo,a můžu vyrazit ke Zdence…Nachystaný materiál jakž takž mám,tak se musím do toho pustit😲

Jdu uklidit barák,vytáhnout popelnici a zasednu k telce…Sledovala jsem u šití po očku Let´s dance…

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.10.2023, 20:02:16 xxx.xxx.82.87

Když to bolí takhle uprostřed, všichni říkají: to tě bolí žaludek, žlučník bolí jinde, vystřeluje doprava do podžebří…Mě to bolí na dotek, nemůžu si to stlačit, jako-že ležet na břichu. Pak tak jako přímo dozadu do zad. No a prostě dospělý člověk má nejčastěj problém se žlučníkem, že áno, tak jsem si ho diagnostikovala😏 Už ze mě jen teče žlutá voda, páč skoro nejím, jen piju. Tak jsem si teď zkusila vzít ten pancreolan. 

Bobi, než jsem si to zvětšila jsem koukala, co to máš za hlavolam, či co😜 Ty jo, to jsi dobrá, že jsi si to takhle rozvrhla a stvořila….mě by se asi nechtělo kurňa😊

Takže dneska jsi pracovala i za mě, já jen ležím a pospávám😕 Ještě, že jsem včera ještě zalila ty visící kytky😏

Canka
Canka (381 příspěvků) 15.10.2023, 21:53:46 xxx.xxx.212.178

Zdareeec buchty🙂,

Nikča zase někde lítá🙂Raduš a Jani,kašel už je skoro pryč…už třeba zalašlu jen 2-3 x denně..a vykašlávám teda hlen…myslím si,že do dvou dnů je po všem..a doufám,že se ten kašel dlouho nevrátí..hlavně jsem se objednala na očkování na chřipku,máme ho každý rok zdarma v práci a já něj rok co rok chodím..takže s kašlem bych tam nešla..

Raduš tak to mě mrzí,že je ti zle😟No jestli jsi snědla to špatné jídlo,tak si taky myslím,že žaludek a nebude to žlučník..

Bobi a co to je?Podsedák?Nebo?Každopádně jsi fakt šikovná..a ten batůžek,jak jsi mi psala..stačil by mi fakt maličký..prostě aby se tam treba vešla knížka a peněženka velká…ale jen kdyby jsi na to měla čas..není to nic podstatného..hlavně,aby tě to bavilo..a měla si na to čas..jinak se na to vyprdni😊

Od pátku řešíme starší ségry kocourka..nevím,jestli jsem to sem psala,ale pohádali jsme se kvůli němu..byl to 9 kg kocour..za měsíc zhubnul na 5,7 kg..zvrací celý měsíc a řekla mi to až teď..takže od pátku jezdíme na injekce,ale teď ta poslední dneska ho odrovnala..nejí,nepije..jen spí v přepravce☹️Ségra je teď v práci pondělí a úterý,volno jí nedali..takže ve středu je domluvená,kdy má volno,že s ním zajede na krev..vet má podezření na játra nebo ledviny..jen mě štve,že ho nechala měsíc zvracet a neřešila to😠

Koťátko,co tu naříkalo,zmizelo☹️A já něj večer vždycky myslím,kam se mohlo podít..jestli se někde klepe zimou nebo neumřelo hlady☹️

Venku se ochladilo parádně teda..jsem už dneska poprvé nastlala přístřešky slámou,protože jako ráno bylo 6°C a jak foukal vítr,pocitově to bylo ještě chladnější..a v týdnu mi to ukazuje,že bude večer už mrznout..fuj..na to se netěším..přemýšlím,jestli už Bertíkovi sundat Forestoz krku nebo ještě fakt počkat aspoň do konce měsíce..co myslíte?Jsou ještě klíšťata?Já uz dlouho žádný neměla.. 

Canka
Canka (381 příspěvků) 15.10.2023, 21:55:17 xxx.xxx.212.178

Zdareeec buchty🙂,

Nikča zase někde lítá🙂Raduš a Jani,kašel už je skoro pryč…už třeba zalašlu jen 2-3 x denně..a vykašlávám teda hlen…myslím si,že do dvou dnů je po všem..a doufám,že se ten kašel dlouho nevrátí..hlavně jsem se objednala na očkování na chřipku,máme ho každý rok zdarma v práci a já něj rok co rok chodím..takže s kašlem bych tam nešla..

Raduš tak to mě mrzí,že je ti zle😟No jestli jsi snědla to špatné jídlo,tak si taky myslím,že žaludek a nebude to žlučník..

Bobi a co to je?Podsedák?Nebo?Každopádně jsi fakt šikovná..a ten batůžek,jak jsi mi psala..stačil by mi fakt maličký..prostě aby se tam treba vešla knížka a peněženka velká…ale jen kdyby jsi na to měla čas..není to nic podstatného..hlavně,aby tě to bavilo..a měla si na to čas..jinak se na to vyprdni😊

Od pátku řešíme starší ségry kocourka..nevím,jestli jsem to sem psala,ale pohádali jsme se kvůli němu..byl to 9 kg kocour..za měsíc zhubnul na 5,7 kg..zvrací celý měsíc a řekla mi to až teď..takže od pátku jezdíme na injekce,ale teď ta poslední dneska ho odrovnala..nejí,nepije..jen spí v přepravce☹️Ségra je teď v práci pondělí a úterý,volno jí nedali..takže ve středu je domluvená,kdy má volno,že s ním zajede na krev..vet má podezření na játra nebo ledviny..jen mě štve,že ho nechala měsíc zvracet a neřešila to😠

Koťátko,co tu naříkalo,zmizelo☹️A já něj večer vždycky myslím,kam se mohlo podít..jestli se někde klepe zimou nebo neumřelo hlady☹️

Venku se ochladilo parádně teda..jsem už dneska poprvé nastlala přístřešky slámou,protože jako ráno bylo 6°C a jak foukal vítr,pocitově to bylo ještě chladnější..a v týdnu mi to ukazuje,že bude večer už mrznout..fuj..na to se netěším..přemýšlím,jestli už Bertíkovi sundat Forestoz krku nebo ještě fakt počkat aspoň do konce měsíce..co myslíte?Jsou ještě klíšťata?Já uz dlouho žádný neměla.. 

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 15.10.2023, 22:15:42 xxx.xxx.62.188
lesnizinka:

Co ta Niki…Niki, co ten kašel jsi nenapsala! Hlásím (zapomněla jsem) že je mi od pátečního večera blbě👎 Od těch karbanátek. Večer se mi začalo krkat a bolet mě…no nevím, připadlo mi to, že žaludek, přesně uprostřed nahoře pod hrudním košem, v tom ďolíku. Samozřejmě bych tipla žlučník, protože za a) to jídlo smažené, za b) si myslím už dávno, že je to žlučník. Není to záchvat, jak jsem mívala bolení, zimnice, pot, ale zvracela jsem, žaludek mám na vodě, jím jen suchý chleba(rohlík nemaje😉) Včera jsem ještě jedla normálně, no oběd jsem vyblila a pak průjem - žlutá voda. Zatím jsem si nevzala léky, nebo mi nikdy nějak nepomohly, v záloze mám febichol a pancreolan, co bral kdysi muž. Zaráží mě, že mi nepomohlo to vyzvracení, páč to zabralo vždycky. A taky to, že tento stav jsem neměla asi tři roky, co piju ty bílinské. Uvařila jsem si ještě mátový čaj, i když tu větrovou příchuť já nesnáším. Říkám si tedy, jestli to nerozjel taky ten blbý covid👎Uvidím, co bude dál, protože máme jet do Prahy a mamka cca v pátek s bráchou na dovču(měla bych na starost Mandy a slepice) a v sobotu jdeme na oslavu😟 Takže to musí prostě nějak přejít🙄


Počkej Raduš, úplně nedávno jsi psala, že máš Coviďáka…

To Tě zas něco semlelo?

Jo, teď to čtu pořádně - je to možné, že Covid. On dělal i GIT problémy (u některých).

Tak ať jsi brzy fit!

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 15.10.2023, 22:17:25 xxx.xxx.62.188
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 15.10.2023, 21:55:17

Niki, ten kocour…to mě moc mrzí.😢

Tipuji ledviny, ale přeji, ať je to něco méně vážného!🍀

Zas edit: Kolik je tomu kocourkovi? A jak to, že vážil 9kg? To je nějaké plemeno nebo obyčejňák? Kolem 10kg měl Fido a bohužel i z té obezity se mu rozjela cukrovka.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 15.10.2023, 22:21:40 xxx.xxx.62.188
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 20:02:16

Ježkovy voči!

To je věštění z koule, jestli žaludek nebo žlučník. Za mě můžeš mít klidně chycenou slinivku. Velké bolesti propagující se dozadu, průjem… Nekašli na sebe! Nemusí to být sranda.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.10.2023, 22:25:24 xxx.xxx.82.87

Asi mi docvaklo, vo co go🙄  Minule jsme nějak brzo po tom covidu chytli tu střevní chřipku. A vzpomínám si, jak jsem vám psala, že ze mě už jen teče žlutá voda, na WC jsem byla snad 15x za den. Protože se to opakuje, tak mi to cvaklo. Odpoledne se mi zdálo, že mám i teplotu, ale než jsem Tomovi řekla, ať přinese teploměr jsem usnula. Pak jsem začala běhat na WC co 10minut. Když jsem do půlhodiny cítila zápach pancreolanu, bylo mi jasné, že tudy cesta nevede. Vyštrachala jsem v lékárničce NO-SPU, kterou mi tehdy dala tchýně a vzala jsem si tu. Uvidíme. 

Niki, já jsem nesnědla špatné jídlo, jen se mi zdálo, že mi to prostě nesedlo. Teď mě napadlo, že jsem byly ve čtvrtek na těch nákupech a v pátek večer mi začalo být zle. To by myslím taky odpovídalo té nákaze.

Nikiš, až jsi psala o koťátku naskočilo mi, že jsi skoro každý den řešila nějaké kočičky v domečkách, ale už jsi tak dlouho nic nevzpomněla, že já jsem na ty domky úplně zapomněla😲 Chodí tam ještě někdo papat?

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 16.10.2023, 07:08:07 xxx.xxx.20.192

Niki-ano podsedák a opěrka na dřevěné jako dvojkřeslo v hale..Má na něm pletený přehoz po babičce😊už jsem jí tam ušila na druhou lavku-u koupelny,v létě,tak aby měla podobné..A k taburetce v obýváku jí potáhnu to křeslo..Líbí se jí i gauč takhle vylepšený,ale do toho asi nepůjdu..Maximálně nějaký “přehozek” na madlo-s kapsami na ovladače a tak..

Dám to sem ještě.ty nemáš moc času se vracet,tak nevím už,jestli jsi to viděla..Tohle jsem jí tam už pošila..To poslední jsou podsedáky na dřevěná křesla venku..😎

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 16.10.2023, 08:28:49 xxx.xxx.82.87

Čau holky, noc u nás velmi, velmi dramatická. Večer průjem pořád, jak když otevře kohoutek s vodou, už jsem to ani nepočítala. Pila jsem ne, že ne, pořád jsem u sebe měla bílinskou, trochu coly jsem si dala, někdy v 8 s ní zapila tu nospu, no bez úspěchu, jen ne takové křeče. O půlnoci jsme šli spát, byla jsem vyčerpaná, usnula hned, i když jsem spala celé odpoledne. Někdy kolem třetí(říkal Tom, že je) mě probraly křeče, musela jsem se odpotácet na WC, ale cítila jsem, že je mi celkově slabo. Když jsem se zvedla z WC, začala se mi strašně motat hlava, první jsem uvažovala, že si půjdu dole vzít ještě nějakou tabletu, ale radši jsem si šla první lehnout. Pamatuju si jen, že jsem ušla pár kroků…a probralo mě, jak mi spadl na hlavu košík s kosmetikou. Vůbec jsem nešla kolem postele si lehnout, ale jsem sebou sekla na druhé straně, mezi postel a skříň👎 Vím jen, že jsem uvažovala ještě realisticky, že to asi mrtvice není, když vím, co se děje a kde jsem a že musím jít za Tomem do ložnice, protože sama jsem nebyla schopná už zvládnout nic. Udělala jsem pár kroků na chodbě a sekla sebou podruhé u zábradlí(ještě, že jsem nezhučela ze schodů) Nevím, jak jsem se probrala, nebo za jak dlouho, přišlo mi, že hned a odpotácela jsem se do ložnice, vůbec jsem se nemohla udržet na nohách. Praštila jsem sebou na postel a jen mu říkala, že je mi hrozně zle. No vysvětlit mu, jak zle, o co jde, on rozespalý nechápal, já jsem nebyla moc schopná mluvit, bylo to drámo. Takže jsme se snažili uvažovat, co s tím(se fakt divím, že mi ještě byl schopný fungovat mozek) Tipla jsem, že asi dehydratace, potřebuju zavodnit a energii. Ionťák míval, ale teď neměl. Takže: magnezku, toustový chleba s kouskem 70% čokolády, černý čaj s medem a nakonec tablety: nospu, febichol, pancreolan a endiaron. Usnula jsem, spala do 6h. Pak na WC, zjistila jsem, že už můžu chodit, tak jsem se odplížila do pokoje, aby se Tom vyspal, protože já bych už sebou mlela a budila ho. Ráno jsem byla s trochou průjmu jen jednou, zatím. Ono už není co. V břichu mi to šrotuje. S jistotou zítra do Prahy nejedu, budu ráda, když se dostanu do stavu, že tu budu moct být sama a nezdechnu, nezabiju se na schodech…

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.10.2023, 08:31:33 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 16.10.2023, 08:28:49

Pít, elektrolyty, glukóza, odpočívat.

Na tohle je skvělý Rehyvet pro telata (bez urážky), ale nevím, jestli máte možnost sehnat.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.10.2023, 08:53:16 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 16.10.2023, 08:45:43

Jenže žínka doktorům nevěří. Ani humánním, ani veterinárním.

Já si bez uzardění tu pohotovost klidně zavolám, když vyhodnotím, že už je to fakt potřeba. Ale mám výhodu, že se v medicíně orientuji a můžu s doktory konzultovat, případně polemizovat.

Nikdy to nebylo zbytečně. Jako, že bych řešila každé píchnutí.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 16.10.2023, 08:58:07 xxx.xxx.82.87
Buggyra:

No já kdybych se neudržela na nohou a mlátila sebou po bytě, tak už jedu… Si nemůžu dovolit sama ve čtvrtém patře, abych nebyla jsoucí.


To jsem zjistila taky, že sama bych tuhle situaci nezvládla, protože jsem nebyla schopná si už nikam dojít👎 Nikdy jsem nic takového nezažila, ale kupodivu nehysterčila, bylo mi to už tak nějak jedno, jestli tu zdechnu. A doufala, že to zase nějak zvládnem a nebudem muset volat rychlou, to  byl pro mě mnohem větší strašák, než všechny ostatní následky. Ale teď ráno žiju, chodím, takže i když vyhráno a zažehnáno není, i tak je to lepší.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.