Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 12.10.2023, 22:34:16 xxx.xxx.96.40
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 12.10.2023, 15:28:05

moc díky za pochvalu, já jsem taky ráda za tu možnost mít tam kytky. V paneláku to logicky nešlo.

Domeček děláme ve starým poctivým stylu, tak jsem ráda, že se líbí.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 12.10.2023, 22:35:46 xxx.xxx.96.40
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 12.10.2023, 16:12:38

Ne, není právě na tom okně, proto jsem psala, že nemá až tak velký přísun světla, je na druhé straně místnosti na desce s umyvadlem.

Zelenec je odolná kytka zvládne hodně tvrdý podmínky.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 13.10.2023, 07:16:33 xxx.xxx.20.192

Kometko-všechno nejlepší k svátku🌼🌻💐-dort tam není😊

Tak se vrátím k tomu kotli..vidím,že jsem skončila kdesi na minulé stránce s vysvětlením mého bytu..ale to neva..

Raduš-je kotel a “kotel”..Nevím,jestli kdy viděl servisáka(asi jo)..Kdybys zažila ty zvuky předloni-jsme málem utíkaly s optičkou(je to u ní vzadu ve “vyšetřovně”)..přišla,že co to dělá..mám přímo nad ním postel😇..rachotil,bouchal..já to šumnění tady mám pořád taky.i když se pořád odvzdušňuje.😲a když se to veme kolem a kolem,bytná chodí "kolem"v ulici často..Nemá to tak daleko i z domu..Já,jako nájemník bych se do toho neměla plést..Měla by dopustit i vodu…Budu trvat na tom,že teda se budu dívat,kde se to napojuje,a budu ji dopouštět potom já..Radiátor na chodbě topí,i když je zavřený nafest..2 metry od něj jsou otevřené dveře do ulice..Zapsala jsem stav plynoměru-jen tak..stejně zbytečné..Já netopím ještě,mám to na dvojce,abych nepřerušovala oběh-ale topení je studené..Vedle soused je nemocný,tak psal,jak je to s topením,tak mi bytná napsala ať to zapnu..přes víkend se má ochladit-prý..

A navíc..já nemám zkušenosti s plynovým kotlem,já jen,když jsem zapalovala ty vafky sirkou a vždycky to bouchlo,tak mám z plynu respekt..👌

Jo,brzo-ber to tak,že je to starý barák..nejde nám tu vůbec slunko,ani naproti sousedům..Měla jsem tu i 19 stupňů už(mě to neva,ale když jsem slyšela,jak chrchle naproti..) a to spatifilum si teda koupím🌻

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 13.10.2023, 07:52:57 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 13.10.2023, 07:45:48

🙂 ještě jednou díky. Já hrozně miluju naši Pomněnku - pec, dává mi pocit zázemí a svobody. Vím, že když bude zle a vypadne proud, budeme mít vždycky teplo a jak si uvařit. Momentálně je u nás ovšem třeba na zahradě tak, že by se Vám tam nelíbilo ani za mák 😀 . Mohu všude směle tvrdit, že jsem žena s největší dírou na světě - neb řádil bagr - 20 kontejnerů zeminy fuč, výkop jak základy pro Kárlštejn, všade jíl. Teď na podzim ideální pro majitele 16 nožiček na utírání.O tom, že při východu z baráku balancuju na systému podložek jako ti staříci v Na samotě u lesa, což za tmy je vyloženě posilující na nerf 😀

kometa
kometa (5537 příspěvků) 13.10.2023, 08:45:47 xxx.xxx.224.101
Bobca:

Kometko-všechno nejlepší k svátku🌼🌻💐-dort tam není😊

Tak se vrátím k tomu kotli..vidím,že jsem skončila kdesi na minulé stránce s vysvětlením mého bytu..ale to neva..

Raduš-je kotel a “kotel”..Nevím,jestli kdy viděl servisáka(asi jo)..Kdybys zažila ty zvuky předloni-jsme málem utíkaly s optičkou(je to u ní vzadu ve “vyšetřovně”)..přišla,že co to dělá..mám přímo nad ním postel😇..rachotil,bouchal..já to šumnění tady mám pořád taky.i když se pořád odvzdušňuje.😲a když se to veme kolem a kolem,bytná chodí "kolem"v ulici často..Nemá to tak daleko i z domu..Já,jako nájemník bych se do toho neměla plést..Měla by dopustit i vodu…Budu trvat na tom,že teda se budu dívat,kde se to napojuje,a budu ji dopouštět potom já..Radiátor na chodbě topí,i když je zavřený nafest..2 metry od něj jsou otevřené dveře do ulice..Zapsala jsem stav plynoměru-jen tak..stejně zbytečné..Já netopím ještě,mám to na dvojce,abych nepřerušovala oběh-ale topení je studené..Vedle soused je nemocný,tak psal,jak je to s topením,tak mi bytná napsala ať to zapnu..přes víkend se má ochladit-prý..

A navíc..já nemám zkušenosti s plynovým kotlem,já jen,když jsem zapalovala ty vafky sirkou a vždycky to bouchlo,tak mám z plynu respekt..👌

Jo,brzo-ber to tak,že je to starý barák..nejde nám tu vůbec slunko,ani naproti sousedům..Měla jsem tu i 19 stupňů už(mě to neva,ale když jsem slyšela,jak chrchle naproti..) a to spatifilum si teda koupím🌻


Děkuji moc! Dort nevadí. Já na sladké stejně moc nejsem, to si dám radši kus poctivého uzeného.

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 13.10.2023, 08:50:35 xxx:xxx.2061:b7c2
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 13.10.2023, 07:52:57

….to dáte s tou zahradou, teď to takhle probíhá u našich mladých, ty ještě dávaji dohromady přirodní bazen na zahradě po původnich majitelich… ta vaše chaloupka by si zasluhovala nafotit a poslat do časopisu Chatař - chalupář….těch s citem opravovanych chalup a chat už moc není….a u vás to z fotek dýchá opravdovým domovem - teplem a pohodou a ještě je to krasné  

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 13.10.2023, 09:34:10 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 13.10.2023, 09:23:20

Já teď dlouho uvnitř nefotila. Něco by se našlo na Zrzavci, ale ……. to už je taky moc dlouho, zkoušela jsem to najít, ale nic. Tak já časem něco vyrobim. Ono moc teď prostor není,furt něco kutim nebo lítám s ohařema, nebo krájím šípky a sušim nebo se otravuju houbama a pak se válim v peřinách…… jsem neschopná.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 13.10.2023, 09:35:23 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 13.10.2023, 08:50:35

Jo, já jsem se už s tou ďůrou celkem smířila. Ten prvotní šok už je fuč, ale když jsem tehdy přišla domů a viděla to tam, tak mě to dost vzalo, hlavně proto, že jsem si myslela, že po nervech se střechou bude už letos klid. Tak se musim zocelovat. 😀

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.10.2023, 11:02:44 xxx.xxx.82.87

Já na to oslavování jmenin(no vlastně ani narozenin) moc nejsem, ale samozřejmě Reni taky všechno nej💐😀

Zrzavci, naco krájíš šípky??😲 teda zaujalo mě to ,,krájím".

Bobi wafky bouchaly, to je trošku jiné, ano, tam strkáš tu sirku, nikomu to nebylo příjemné, to zapalování. Na tom vašem baráku kotel revizi mít musí, u bytových domů myslím každoroční a myslím, že by si to ani ta vaše ,,divná" bytná nelajzla, kdyby se něco stalo. Možná to co popisuješ s tím rachotem, není ani tak problém kotle, jak starých rozvodů v baráku….možná se to neměnilo. 

V noci jsem se vzbudila ve 4h, doštípaná jak blbec od komára, první jsem si myslela, že se mi to zdálo, ale jak mi vletěl takřka do ucha a to už jsem i já slyšela bzum…tak jsem vyletěla z pelechu a uspořádala lov. Nevím, na co chci malovat, když mám dalšího rozpláclého na zdi😎 Pak jsem nemohla usnout, všechno mě svědilo, no a nad ránem mě probudila řvoucí Gucci. Nakonec jsem se probudila, bylo trochu pod mrakem, kouknu v klidu na mobil a tam 8.25!😲 To už většinou vycházím z domu na obchůzku😏 Takže žádné chystání zeleniny k snídani, žádná sprcha…nakonec jsem vyšla, když se běžně takřka vracím😎

Canka
Canka (381 příspěvků) 13.10.2023, 21:22:46 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Tak koťátko jsem večer zase naháněla,ale marně..byla jsem venku zase asi 4x za noc..zkoušela jsem jídlo,smetánku…nic..nepřiblíží se ani na vzdálenost,abych měla šanci se k němu natáhnout..okamžitě utíká..jenže jeho naříkání mě ničí..každopádně kdyby se mi ho aspoň podařilo nasměrovat do zahrady za barák..kde mám ty domečky pro toulavky a hlavně misky s granulema..že by se aspoň najedl mrňous..a dneska po něm není vidu ani slechu..třeba se ještě ukáže..nevzdám to..třeba když bude hodně hladový prcek,tak se pak na jídlo dá chytit…

Taky je u vás tak nebývalé teplo?U nás stále krásně,teplo..takže jsem dobojovala se šípkama a opravila ohrady…a zítra se chystám na kompletní čistění jezírka..to si dám..je zaneřáděný jak blázen..dneska mě ale překvapil ten nový soused..posekal komplet celou cestu…uznávám,už to chtělo,kolem cesty to bylo komplet zarostlý..takže kdyby to takhle udržoval,byla bych spokojená🙂

Canka
Canka (381 příspěvků) 13.10.2023, 21:23:00 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Tak koťátko jsem večer zase naháněla,ale marně..byla jsem venku zase asi 4x za noc..zkoušela jsem jídlo,smetánku…nic..nepřiblíží se ani na vzdálenost,abych měla šanci se k němu natáhnout..okamžitě utíká..jenže jeho naříkání mě ničí..každopádně kdyby se mi ho aspoň podařilo nasměrovat do zahrady za barák..kde mám ty domečky pro toulavky a hlavně misky s granulema..že by se aspoň najedl mrňous..a dneska po něm není vidu ani slechu..třeba se ještě ukáže..nevzdám to..třeba když bude hodně hladový prcek,tak se pak na jídlo dá chytit…

Taky je u vás tak nebývalé teplo?U nás stále krásně,teplo..takže jsem dobojovala se šípkama a opravila ohrady…a zítra se chystám na kompletní čistění jezírka..to si dám..je zaneřáděný jak blázen..dneska mě ale překvapil ten nový soused..posekal komplet celou cestu…uznávám,už to chtělo,kolem cesty to bylo komplet zarostlý..takže kdyby to takhle udržoval,byla bych spokojená🙂

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.10.2023, 21:31:37 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 13.10.2023, 21:23:00

Ahoj Niki, o počasí jsme teď psali kdesi vedle. Ano, dnes bylo krásně, snad od zítra se má počasí pokazit…

Ale prosím Tě, co ten Tvůj kašel?? Už je to lepší?

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 14.10.2023, 08:11:40 xxx.xxx.20.192

Počasí fakt krásné..Včera jsme u Petry zlikvidovaly už na zahrádce rajčata a okurky..z těch nic nebylo,prodal nám na trhu místo salátovek nakladačky..a navíc strašně pichlavé..Bylo jich asi 6 za celou “sezónu”..Meduňka,jak jsem ji kdysi ostřihala,je nádherná..i máta..Kdyby se mi chtělo dělat sirup..jak se mi nechce..😎

Jinak hlásím,že už mám “vysáto”přes 7 litrů-za 4 dny-po chvilkách..Včera jak jsme byly venku,jsem zapomněla,a běželo to skoro 5 hodin..a bylo tam 1,2litru😲..Nasměrovala jsem to k otevřené skříni…

A včil mudrujte..Já mám okno vlastně v rohu(vyfotím,jak půjdu ven),kam slunko vůbec nejde..Do druhého jde ráno,ale to jsem neotvírala zkrz jiřičky,aby mi sem nevletěly..Takže celé léto otevřené-i v noci…Nemohlo mi to sem teda “naletět”?..kde by se tu vzalo tolik vody??To těma tabletama nebo tím malým harapákem,bych to nikdy nezlikvidovala..Zatím netopím.ten přístroj vyfukuje vlažný vzduch..mám tu 23 !! to jsem neměla ani v zimě,když jsem topila😊

hmn
hmn (1164 příspěvků) 14.10.2023, 08:46:59 xxx.xxx.33.9

Bobčo!

ještě jednou : v létě, když je teplo, a to zatím je, se vlhkost neřeší. Protože ano, pokud je venku teplo a vlhko, pak vzduch může obsahovat více vody, než ten uvnitř, a větráš “naruby” = vodní pára se tlačí tam, kde “má místo”. Ale to nevadí, protože stěny jsou také teplé. 

Problém to je v zimě! ….tedy od neděle/pondělí…..

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 14.10.2023, 11:18:09 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.10.2023, 08:46:59

ok.chápu..a děkuji za vysvětlení😊..Jen mi prostě nejde do hlavy to množství vody..Dopol jsem to měla zaplé 3 hodiny,a zase 9000ml..Takže na to pořád myslím..a ráno jsem větrala,i když byla “velmi vysoká vlhkost” na liště…asi půl hodiny..Poslouchám z různých stran různé rady,ohledně toho větrání…a pak nevím,co si mám vybrat..

Našla jsem byt,jenže 14000 i s poplatky-levnější tu neseženete...4patro bez výtahu…na důchod si nestěžuju,ale to už bych si nemohla dovolit nic..šetřím na všechno..pojistku auta,na technickou,benzín…pneu za chvíli…A zatím se bez auta nechci obejít….

Tak to zatím budu řešit takhle.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 15.10.2023, 16:49:37 xxx.xxx.82.87

Co ta Niki…Niki, co ten kašel jsi nenapsala! Hlásím (zapomněla jsem) že je mi od pátečního večera blbě👎 Od těch karbanátek. Večer se mi začalo krkat a bolet mě…no nevím, připadlo mi to, že žaludek, přesně uprostřed nahoře pod hrudním košem, v tom ďolíku. Samozřejmě bych tipla žlučník, protože za a) to jídlo smažené, za b) si myslím už dávno, že je to žlučník. Není to záchvat, jak jsem mívala bolení, zimnice, pot, ale zvracela jsem, žaludek mám na vodě, jím jen suchý chleba(rohlík nemaje😉) Včera jsem ještě jedla normálně, no oběd jsem vyblila a pak průjem - žlutá voda. Zatím jsem si nevzala léky, nebo mi nikdy nějak nepomohly, v záloze mám febichol a pancreolan, co bral kdysi muž. Zaráží mě, že mi nepomohlo to vyzvracení, páč to zabralo vždycky. A taky to, že tento stav jsem neměla asi tři roky, co piju ty bílinské. Uvařila jsem si ještě mátový čaj, i když tu větrovou příchuť já nesnáším. Říkám si tedy, jestli to nerozjel taky ten blbý covid👎Uvidím, co bude dál, protože máme jet do Prahy a mamka cca v pátek s bráchou na dovču(měla bych na starost Mandy a slepice) a v sobotu jdeme na oslavu😟 Takže to musí prostě nějak přejít🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.