Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 12:04:45 xxx.xxx.94.82

Buggyro, vy jste koumes👍😛 

Muž, ač ne tak zásadně jako já, ale stejně asi k doktorovi nepůjde. Leda by ho dohnalo, že nemůže hrát tenis, to je z toho hned závažná diagnoza😉 A mimochodem: pojištění už si neplatíme ani jeden cca 30let. Za to základní dostanete houby a jakmile se člověk připojistí, viz můj brácha, nestane se mu od té doby nic - zákon schválnosti😉

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 09.10.2023, 14:43:00 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Buggyro, vy jste koumes👍😛 

Muž, ač ne tak zásadně jako já, ale stejně asi k doktorovi nepůjde. Leda by ho dohnalo, že nemůže hrát tenis, to je z toho hned závažná diagnoza😉 A mimochodem: pojištění už si neplatíme ani jeden cca 30let. Za to základní dostanete houby a jakmile se člověk připojistí, viz můj brácha, nestane se mu od té doby nic - zákon schválnosti😉


Mluvím o pojištění zákonném. To je v CZ povinné. Pokud jste zaměstnanec, tyto odvody se vám strhávají automaticky.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 14:44:05 xxx.xxx.94.82
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.10.2023, 14:34:37

Ten odběr, to číslo mi teda nic neříká, protože odběry ničeho nesleduju, tak prostě nevím, co je málo a co moc. Ale ta voda!😲 Jako fakt nechápu, kde se to tam bere!??😲 Hele ty větráš pořád(my fakt málo, Tom vyšiluje jen, když pořád otevírám kočkám, myslím tedy teď, v hnusném počasí) a naše vlhkost snad nikdy nepřekročila 50%, čímž naopak trpí naše dřevěné podlahy👎 Stojí voda v podmiskách, truhlíkách a pod. a stejně je tu sucho jak na Sahaře. Momentálně venku prská, je tam 94%, tady 35%.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 10.10.2023, 08:19:14 xxx.xxx.20.192

Raduš-"nejsem blbá,ani mladá,abych dávala králíkům mokrý jetel"😇(slunce.seno..-mě napadlo)😀😊Otevřeno nonstop jsem měla v létě,když bylo horko-nebo celý den..Těch 75 jsem měla loni v zimě,kdy jsem větrala těch 10 minut ráno..A navíc-teď ráno,když tu mám 63-7,když otevřu,letí to dolů na těch 58.Dnes je mlha,počkám si až bude líp..Jen tu mám vydýchaný vzduch..musím někdy větrat-pustit si sem čerstvý..do chodby to moc nejde,smrdí zezdola popelnice😕..Ale !!na hůře už mám pootevřené střešní okénko,zkusím pak průvanem pootvírat okno tady a dveře až nahoru..

Navečer jsem to měla taky chvíli a teď ráno jsem vylila 0,450..Teď nevím,jestli to nenacucalo i v noci něco..Mám to sledovat,zapisovat,a bytná mi to pak odečte..Už se zapisuje elektrika i v bytech,bo jí zvedli zálohu..Já  jsem jediné ráda,zaplatím si co jsem si propálila..

Jó a jedna podstatná věc..Mě sem jde slunko jen v létě chvilku ráno..jinak tu mám tmu-jen odrazem od bytovky vedle-je žlutá,tak se mi to tu osvětlí..Peťa má v létě přes 30 stupňů v bytě a já maximálně mezi 24-25..Je to starý barák-byla to prý skoro ruina..Podřezané to prý snad je..

A jsem ráda,že konečně vím,za kolik je KWh..

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 11:02:55 xxx.xxx.37.202
Bobca:

Bytná má u sebe doma taky zvlhčovače,že tam má 35%..🙂


By mě fakt zajímalo, čím to vlastně je. Když nad tím dumám, vážně nevím. Z čeho je postavený ten barák? Klasické plné cihly…ty možná hodně nasávají vlhkost, soudě teda podle toho, že snad všechny staré domy na to trpí. My už máme porothermy, tedy komůrkové pálené ,,kvádry".

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 10.10.2023, 11:12:03 xxx.xxx.198.226

To může být špatným systémem vytápění a ventilace, klidně i špatná stavba - pokud byl barák předtím ruina, tak pochopitelně narušené zdivo, které prošlo jistým stupněm degradace, může udržovat více vlhkosti. Pokud tomu nahrává poloha budovy, resp. bytu (ty jižní byty asi takové problémy mít nebudou), může se ve zdivu kumulovat vzdušná vlhkost, pokud odvlhčíte a dům není řádně izolovaný, tak si tu vlhkost zase natáhne. Může být vlhký sklep, řádně neizolovaný, může zatékat střechou a nebo naopak může pod střechou kondenzovat voda, v nedostatečně vyřešené izolaci a zateplení mohou vznikat tepelné mosty, které usnadňují vzlínání vlhkosti…

hmn
hmn (1160 příspěvků) 10.10.2023, 12:18:17 xxx.xxx.33.9

tepelné mosty nejsou prosím o vzlínání vlhkosti ale o kondenzaci

cihelné zdivo sice nasákavé je, ale ono dýchá, takže se z něj vlhkost, dle podmínek, opět vypařuje

uživatelský režim……?

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 10.10.2023, 13:57:26 xxx.xxx.198.226

Děkuji za upřesnění. Kondenzace a nasycení zdiva vlhkostí pak vede k vzlínání vlhkosti do dalších částí okolo, vč. zvyšování obsahu vody ve vzduchu v interiéru, ni?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 14:31:22 xxx.xxx.37.202
hmn:

tepelné mosty nejsou prosím o vzlínání vlhkosti ale o kondenzaci

cihelné zdivo sice nasákavé je, ale ono dýchá, takže se z něj vlhkost, dle podmínek, opět vypařuje

uživatelský režim……?


No však vypařuje, ale zpátky do baráku asi. Kondenzaci tam Bobča má, protože je severní? strana a tudíž nejchladnější z baráku. Znám to u mamky, má plesnivou severní zeď, ač barák zateplený, pokud je tam vody moc, srazí se tam, kde je prostě nejchladněj. Bobi, je ten barák zateplený polystyrenem? To si myslím, by mohl být ten problém. 

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 10.10.2023, 17:56:59 xxx.xxx.20.192

Ne,zateplený není..okna ta stará dřevěná,v zimě zamlžená uvnitř..nedoléhají-jsou zkřivená..dávala jsem sem ty fotky.Ve zdi nad zemí navrtané díry….Nemá cenu řešit čím to asi je..Jak se začne topit,prostě letos to nebudu tak škrtit..a budu zapínat ten přístroj..a větrat..👍

Jen jsem chtěla,že to funguje..nevím,že by střechou zatékalo…Ale ty baráky jsou na sebe nalepené,společnou zeď-dírama mezi cihlama vidím k nim na hůru..

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.10.2023, 19:12:57 xxx.xxx.37.202

To my Bobi jen tak přemýšlíme, čím to může být😉 Protože fakt mi to přijde enormní😲 Hůra být utěsněná nemusí, ani my nemáme. Pokud tam v zimě mrzne a není zateplená podlaha, vlhkost by se ti tím pádem měla srážet na stropě. Jo, okna jsi dávala, nebyla jsem si jistá, ale zdálo se mi, že jsi dávala, že dřevěná a netěsní, na druhou stranu…nemusíš tak větrat, v zimě, větrá to samo😉

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 11.10.2023, 06:29:45 xxx.xxx.20.192

Raduš,připomínám znovu..na tohle se teda netěším..na takováhle okna😲..To na vařečkách je ve skříni a ve válendě.Tak jsem zvědavá,jak mi pomůže ten přístroj.Jo,nad pokojem  na hůře je položená vata-asi 10cm vysoká-jen tak položená.Zajímá mě názor,zda je lepší mít na hůře to střešní okénko pootevřené.jestli bude líp schnout prádlo,nebo naopak..Ale loni mi tam v zimě neschlo..ani na chodbě,protože dole otvíral dveře na dvorek a bylo tu zima,než by otvíral teď přes léto..Za 2 dny jsem tu nasbírala po těch chvilkách 2,2 litru😲

.Dnes jsem ani neotvírala ráno na pár minut,bo je napsámo na liště"velká vlhkost"..Vezu bráchu dnes do fakultky na nějaké vyšetření-švagrová nemůže..tak jsem od půl 6 vzhůru,abych nezaspala😔

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
hmn
hmn (1160 příspěvků) 11.10.2023, 08:56:32 xxx.xxx.33.9

"Dnes jsem ani neotvírala ráno na pár minut,bo je napsámo na liště"velká vlhkost""

jakože venku je “velká vlhkost”?

už jsem se zde před časem snažila vysvětlit pojem “relativní vlhkost vzduchu”, zbytečně, tak to nebudu opakovat, ALE:
vždy se musí větrat, vždy! a x-krát denně
při takové vnitřní vlhkosti….
a čím je venku větší zima, tím větší smysl to má, a to prosím bez ohledu na relativní vlhkost vnějšího vzduchu, protože i když ten bude mít dejme tomu při 5ti stupních 95ti procentní vlhkost, tak v něm bude míň vody, než ve vnitřním vzduchu o teplotě 20st. a vlhkosti 70% !!! neboli vodní pára se zevnitř potlačí ven.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 11.10.2023, 13:27:46 xxx.xxx.20.192

jojo,větrám často..to všechno vím..jen jsem zkoušela dnes mít zavřené,bo jsem pustila ten oný v 6 hodin-venku byla mlha..a jela pryč..Jinak větrám i v mraze atd(jen jsem loni moc netopila..letos budu)Ještě bytná nenahodila kotel,to musím taky několikrát upomínat.…Teď mám taky otevřeno, bo jsem dojela teprve domů-je krásně venku..Každý radí něco jiného-že si sem to vlhko pouštím,že nemám tolik větrat..V pronájmu v Přáslavicích jsme měli směrnice,jak větrat,jak dlouho,neotvítrat ventilačky..a jen 4 minuty dokořán-ne víc..že to zvenku kontrolovali😲..

Nastavila jsem přístroj na 4 hodiny než jsem vyjela a vylila jsem 1100 ml..Bytná všechno ví,já to řešila tabletama ceresitu-viz ty nádobky…Slibovala i okna a jsem tu 3 roky 1.12.a nic..Byty hledám,ale všechno je drahé..Spíš bych právě chtěla tenhle dát dopořádku..se mi tu líbí jinak..všude blízko,mám tu novou “rodinu”😇😊..tak budu odvlhčovat a odvlhčovat..

Canka
Canka (377 příspěvků) 11.10.2023, 21:06:02 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bobi je to teda ale vražedná vlhkost..a i bytná o té vlhkosti ví?A ptala jsi se sousedů,jestli mají stejný problém?Mohli by jste se pak spojit a udeřit na bytnou,že tohle není normální..chápu,že cena pronájmu je rozhodující,ale já se s tím už taky nemažu a nebudu do bytu investovat nic…je to byt obce,takže když se něco podělá,volám na obec,aby se postarala…

Dneska ráno asi v 5 hodin mě probudilo hrozné naříkání..teda jako mňoukání..ale úplně srdcervoucí…vylítla jsem na okno(měla jsem.ho otevřené dokořán na noc) a koukám,před barákem na silnici sedí koťátko a naříká a naříká..hodila jsem na sebe župan a běžela dolů…bylo to bílé kotě..ale hrozně se bálo..okamžitě uteklo..zkoušela jsem ho asi půl hodinky odchytit,ale vždycky uteklo..no došla jsem zpátky domů..lehla do postele a zazvonil budík😂

Odpoledne po práci jsem ho hledala,ale nic..tak jsem šla za zvířátkama..a na zahradě jsem si dneska dala🙄Rozrostli se mi všude po výběhu šípky,takže jsem se rozhodla je dneska zlikvidovat…i přes rukavice a mikinu jsem zeškrábaná jak prase😀A to to ještě nemám hotové…zítra musím pokračovat..

No a domů jsem šla ze zahrady za tmy..a zase jsem slyšela to kotě…hledala jsem..ale.zase se uteklo schovat a já prostě nemám šanci,jak ho odlovit😔

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 11.10.2023, 21:19:29 xxx.xxx.20.192

ví o tom od prvopočátku…a jen říká.."když tu bydlel syn,tak tu žádná vlhkost nebyla" jako kdybych já ji tvořila..je fakt,že on nevařil…ale i tak přeci nemůžu vyprodukovat tolik vlhkosti…když si uvařím třeba brambory,nebo tak nějak…je to prostě v tom baráku…Sousedy mám jen naproti jedny..Zítra mám jít nahodit kotel,tak začnu topit..Kluci tam měli taky plíseň,stříkal to Milan tím Savem proti plísni…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.