Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 07.10.2023, 06:56:20 xxx.xxx.20.192

Kamioňák nemá,tam jsem byla si nechat přeložit ten papír v němčině-na hlavičce je Lidl…Jela jsem hned do obchodu,bylo tam jen do 15,30(je to nějaký spešl na elektro) Dovolala jsem se na infolinku toho obchodu a tam mi řekla paní s nějakým divným přízvukem,že až v pondělí.a že mě neslyší..Přitom mají denně do 20 mít infolinku a i v sobotu a neděli..Poprvé mi to típla..😕.Poslala jsem jim to mejlem,tak ať to vyřeší..Ať to dopošlou..Holt to musím ještě vydržet😊

Niki,a to tě nenapadlo to kino oželet? 😎Víš kolika lidem jsi zkazila dojem z filmu??Vžij se i do nich👎

Raduš-co je mamut?

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 07.10.2023, 07:54:26 xxx.xxx.94.82
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.10.2023, 06:56:20

Sehnat oběd Bobuš, první tedy sehnat něco k jídlu a uvařit oběd😉 S tím kinem má Bobča pravdu, hned mě to taky napadlo😊 Měla jsi Bobi ještě prolézt Lidl, jestli tam někde ten adaptér nemají, tam se taky prodává ledasco. Já ani kašel Niki skoro nemám, jen ráno pravidelně, než to odkašlu a někdy i večer před spaním, přes den občas, ale nenazvala bych to ani kašlem. V neděli jsem zalehla a myslím, že v neděli se budu moct prohlásit za zdravou, už druhý den nemám teplotu. V pondělí asi vyrazím na první obchůzku. Ano, ráno je fest zima, těch 6 běžně, už byly i 4st kterýsi den. 

Včera jsme ještě k večeru přivezli ten vozík bobků, chvíli s tím bojovali, protože ho nedostanem na místo, tak jsme ho ručně zacouvali alespoň na kraj pole a tam ho s popojížděním dolů postupně vysypali, takže je rozhozený, jen trochu jinde, než jsme původně chtěli. Ale neva, tam jsem pak následně, do tmy, rozvážela ten první, co jsme vysypali na plachtu. Jo a ještě jsem vlastně pak už potmě obrala klásky s kukuřice, aby se mohly rostliny zlikvidovat, uklidit. 

hmn
hmn (1160 příspěvků) 07.10.2023, 07:56:33 xxx.xxx.33.9

“Niki,a to tě nenapadlo to kino oželet? 😎Víš kolika lidem jsi zkazila dojem z filmu??Vžij se i do nich👎”

👍👍👍

….a kolik lidí nakazila?

Canka
Canka (377 příspěvků) 07.10.2023, 20:52:30 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Já vím,neměla jsem tam lézt,když jsem nemocná..ale já ten film potřebovala akutně vidět🙂Každopádně jsem se dneska ráno vzbudila a bylo mi ještě hůř,takže jsem zrušila plány na víkend,co jsem měla a rozhodla se vykurýrovat..ke zvířátkům jsem samozřejmě musela…tam mě dneska čekalo rozčarování v podobě už pronajatého pozemku vedle mě😔Takže můj klid bez sousedů končí😔Pán vypadá jako sympaticky a nabídl se,že mi kdykoliv s čímkoliv pomůže…ale prý tam budou dva nájemci..tenhle jeden pán,ten tam chce udělat zahrádku,chatku a já nevím co ještě a druhý pán,a ten tam chce karavan a slepice..tak snad to budou normální lidi..přitom je to pozemek,kde není nic..zarostlá pláň..a oni souhlasili,že si to komplet udělají sami(vysekají,oplotí a tak) a ještě mu za to budou platit měsíční nájem..nechápu..no nejvíc mě štve,že budou jezdit po té cestě,co jsem vybudovala,ale nezmůžu nic,když je to obecní pozemek..ach jo..úplně mi to zkazilo náladu..

Doma jsem pak do sebe hodila Paraleny,sirup na kašrl,nějaký bylinný prášky a vitamín C..a udělala si k tomu asi 2 l průduškového čaje..a vydržela ležet skoro do 19 hodin..pak jsem šla nakrmit a zavřít zvěrstvo a protože mám na víkend Megý,tak jsme šli ještěna prochajdu..sice ve tmě,ale šli..a já kašlala a kašlala..vůbec žádný zlepšení za celý den🙄 

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 08.10.2023, 08:14:36 xxx.xxx.20.192

Niki-to není normální,takhle dlouho kašlat..Nech si předepsat erdomed..Nebo pocucávej strepsils..Já teda kašel nesnáším,bojuju s ním okamžitě jak začne…Musím zaklepat..kromě ranního protivného kýchání a následného smrkání se zatím držím..Než kolem mě proletí nějaký bacil,či virus..Pojídám preventivně C-čko 500 se šípky..

Včera odpolko jsem byla u bráchy-přijel i druhý z jihu,byli jsme sami 3,pokecali,prošli okrasnou zahradu..Jezírko už má plné oranžových rybek,že se namnožily🐟🐠Bylo fajn..teplo..mraky teda černé se honily-jsem byla na kole..

Jó-perlička..tuhle jsem byla za vnučkou na autobusáku poplkat a nazpátek,že se stavím v Hrušce pro pečivo..Zaparkuju,zamknu..Dojdu domů a na chodbě nevidím kolo😲🤔No zůstalo ve stojaně a já šla domů pěšky..Naštěstí to není daleko,kolo tam na mě čekalo😎😊

A bude hůř😇..jinak u nás zamračeno,chystá se na déšť🌧️

kometa
kometa (5480 příspěvků) 08.10.2023, 08:39:52 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 08.10.2023, 08:14:36

Tady se zvedá vítr. Zase mi to odfouklo část výzdoby, naštěstí ležela na zemi pod balkónem, tak ji vrátím zpátky. Chci mít v truhlících podzim!

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 09:03:47 xxx.xxx.94.82

Čau holky, tady je taky vítr, doteď bylo teplo a sluníčko. Bylo hlášeno 15st a déšť, probudím se, vychází slunko a je 17st, hmm😉 No netrvalo dlouho, od severu se začala navalovat mračna, setmělo se, teplota spadla zatím teda jen o půl stupně, ale je vidět, že se to mění. Kočiny spaly venku, přišli - Gucci za mnou do ložnice - měla štěstí, že jsem už byla vzhůru a viděla ji za oknem, jinak tam mohla sedět hodinu jak pikola😜 Viktěnka ležel u komína. Přiběhnul, naházel do sebe kapsičku. Jsem nezkontrolovala, jestli mají v garáži v misce granule. Kontroluju to vždycky ráno, jak jdu na okruh, jenže jak teď nechodím, tak jsem na to úplně zapomněla🙄 Ale tak mají doma, hlady by neumřeli😉

Niki, psala jsi vlastně, jakový film jsi musela nutně vidět??😉

To se sousedy…tě lituju🙄 Vím, nemusí být vždycky jen problematičtí, naši v novostavbě, co bude vedle se rýsují zatím dobře, jsou eko, mlaďoši, nedělají s ničím zatím vědu. No z druhé strany mám pole, pole blba. S tím nic nenadělám a nevím, komu to kdy prodá…ještě může být i hůř. Jak? Tento tam není, opruzuje tak dvakrát, třikrát ročně. No kdyby to prodal a postavil tam stejný blb, ani nedomyslet👎

Niki, už si nevzpomínám, ale nebyla jsi na nějakém plicním vyšetření(rentgen a pak to na dýchání, nevím jak se přesně jmenuje)? Nemáš třeba astma? Fakt ten kašel máš celkem často a hodně😟 Ale nemusím chodit daleko. Sestřenky i teta jsou strašně horkokrevné, my chodíme v mikinách, jim je hrozně vedro i v tričku. No není snad týdne, kdyby jedna, druhá, všechny tři😏 nebyly nachcípané a nekašlaly👎 Ale vadné průdušky máme po dědovi poděděné, takže asi to bude i tím, že nás to hodně sejme. Já ani ne tak kašel, jen sípu spíš, odkašlávám. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 09:08:04 xxx.xxx.94.82

Reni, včera mi volala mamka: já se na to vys…😠 Po obědě mě bralo na spaní tak, že si chvilku zdřímnu a pak půjdu pokračovat v rytí zahrádky. Usnu, rána jak z děla, vyletěla jsem, nevěděla pochopitelně, co se děje a nakonec, po prochození baráku jsem na balkoně našla spadlý velký květináč, prasknul jak majznul o dlažbu.

 A to mi nepřipadlo, že by nějak foukalo, dnes mnohem víc. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 09:15:22 xxx.xxx.94.82

A Bobi s tím kolem😏 mi mamka říká(vezla jsem jí v pátek maso na koprovku, tak jsem tam vletěla s ním a vzala jsem si vajíčka, co mi na botníku nachystala) Tak mi pak do telefonu říká: můžeš mi říct, proč sis s těma vajíčkama nevzala vedle ten nachytaný SVŮJ kastrol?? (dávala jsem jí v něm uvařené maso pro Mandy) Já ho honem umývám, ať si ho vezmeš a ty ho tam necháš ležet!🙄 Jo, pamatuju si, že jsem na něj koukla a blesklo mi: Mandynka tu má nachystané něco dobrého k obědu😛 Ale nenapadlo mě do něj kouknout, protože jsem spěchala, ani mě nenapadlo, že je to můj kastol. Pokračuje: ty máš v té hlavě taky někdy nasráno!🤪

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 08.10.2023, 11:55:08 xxx.xxx.62.229

Já se připojuji k Raduš, že pozoruji, že Niki má kašel hrozně často. Teda, když to sem napíše…😉

Doporučuji chronický kašel NEIGNOROVAT, silně doporučuji!!! A nechat se proklepnout, ať se ví, vo co gou.

Canka
Canka (377 příspěvků) 08.10.2023, 21:59:46 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Tak dnešek úplný KO..začalo to večer..kašlala jsem a kašlala..nešlo spát..ráno jsem se probudila s hlavou jako střep,jako by mě zezadu někdo vzal lopatou přes hlavu..když jsem vstala,motala se mi hrozně hlava..no bylo mi hrozně..šla jsem si pro prášky..vzala si Paralen,pak nějaký ten z lékárny bylinkový,sirup na kašel a vitamín C…a šla vyvenčit Megý..jenže se mi hrozně motala ta hlava..nešla jsem daleko..jen kousíček..a najednou jsem cítila,že se mi zvedá žaludek🙄Jen tak tak jsem doběhla domů a prozvracela celé dopoledne🤮Udělala jsem si to asi sama tím koktejlem sirupu a prášků na prázdný žaludek..měla jsem se první najíst😟 Jenže už bylo skoro půl dvanáctý a já furt nebyla u zvířátek..byla jsem z toho hrozně nervózní(ono o nic nejde,mají tam jídla dost,ale já jsem nervózní,že jsou zavřený a nezkontrolovaný).Jenže mě bylo tak špatně,že mi nešlo se ani zvednout..ale nedalo se nic dělat..nechtěla jsem nikomu psát o pomoc..takže jsem se zvedla,vzala čivavku a šli pustit zvířátka..dvakrát jsem na zahradě ještě zvracela🤮Kobylka za mnou furt chodila a žďuchala do mě prdelka..věděla,že mi není dobře..no došla jsem domů,jen se svlíkla a odpadla…usnula jsem asi do 17 hodin…už mi pak bylo líp,i kašel nějak poustal(už to není ten dávivý),jen ta hlava…riskla jsem to a dala si Brufen..a musela jsem něco sníst..žaludek jsem měla jak na vodě…dala jsem si rohlík suchý s hořkým černým čajem..vyměnila kočičákům a morčátkům,ale jak jsem byla ohnutá u té klece,tak ta hlava se mi zase motala..takže jsem to rychle udělala a šla pak zase zavřít zvířátka..a musela jsem odvézt čivavku..no a naložila jsem se pak do vany a tam se mi už docela ulevilo a i hlava přestala postupně bolet…ale teda dnešek mi zase dal..Pučmelda u mě celou dobu ležel..nehnul se ode mě..to bylo krásný🥰

Já si ale nemyslím,že mám chronický kašel holky..nekašlu pořád..ano,často ano..ale to proto,jak tu psala Raduš..nesnáším,když mi je vedro..takže furt větrám nonstop v bytě,i když je zima a fouká..když dělám u zvířátek a je mi vedro,prostě se svlíkám i v hnusným počasí…nesnesu prostě vedro..koukám teď na teplotu v bytě,a jak mám otevřené všechny okna,tak mám doma 18°C a jsem naprosto spokojená…

Musím už skútra zavřít do garáže a nejezdit na něm už..rána jsou chladná,tak to se pak taky nemůžu divit..

Jinak u nás dopoledne pršelo..ne moc,ale díky bohu za to.a odpoledne,když jsem se vzbudila,krásně svítilo sluníčko..

Jinak ten soused z toho pozemku,mi přinesl pro zvířátka mrkev,nechal to pověšené před ohradou se vzkazem,že až budou dělat buřty příští víkend,ze by byl rád,abych přišla..no..asi v rámci dobrých sousedských vztahů bych mohla no.. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.10.2023, 22:12:50 xxx.xxx.94.82

Pučme je ,,sestřička"😉 U něj ani nebudeš mít ,,syndrom bílého pláště"😜

Jinak teda koukám, že tě to parádně sešrotovalo👎 A s tím jdeš jako zítra do práce? Já vím, u compu to snad zvládneš, ale i tam je můžeš nakazit. Vedení to nevadí, že tam chodíte takhle chcíplé? Tom by tě asi přerazil, kdyby jsi mu do práce přišla prskat bacily😏

Vidíš?!? Soused vypadá OK👍

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 09.10.2023, 08:56:03 xxx.xxx.20.192

Niki-běž k doktorovi!!!!!😈.To není normální..I ta bolavá hlava pořád..U nás vím o dvou,co mají covida,nevím teda průběh.

S tím (ne)oblíkáním mám taky problém..V sobotu,teda minulou,jak jsme slavili,tak já v triku,ostatní mikiny..mě bylo teplo..Jak jsem tlustá,tak mě hřeje to sádlo asi..I ruce teplé-Peťa ja kusy ledu..😊

Mám zaplý ten odvlhčovač..Včera už..Je tam nějaká funkce,že to vypne jak dosáhne 50 a pak se zapíná po 10 minutách na pár minut..Fouká z něj dnes už teplejší vzduch-včera ledový…To pude.a voda tam už šplouchá,když s ním pohnu..Měřím si spotřebu-zapsala jsem si stav elektroměru v 7  a jak to vypne-čučnu kolik to natočilo😇

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.10.2023, 09:14:43 xxx.xxx.224.101
Canka:

Ahoj holky,

Tak dnešek úplný KO..začalo to večer..kašlala jsem a kašlala..nešlo spát..ráno jsem se probudila s hlavou jako střep,jako by mě zezadu někdo vzal lopatou přes hlavu..když jsem vstala,motala se mi hrozně hlava..no bylo mi hrozně..šla jsem si pro prášky..vzala si Paralen,pak nějaký ten z lékárny bylinkový,sirup na kašel a vitamín C…a šla vyvenčit Megý..jenže se mi hrozně motala ta hlava..nešla jsem daleko..jen kousíček..a najednou jsem cítila,že se mi zvedá žaludek🙄Jen tak tak jsem doběhla domů a prozvracela celé dopoledne🤮Udělala jsem si to asi sama tím koktejlem sirupu a prášků na prázdný žaludek..měla jsem se první najíst😟 Jenže už bylo skoro půl dvanáctý a já furt nebyla u zvířátek..byla jsem z toho hrozně nervózní(ono o nic nejde,mají tam jídla dost,ale já jsem nervózní,že jsou zavřený a nezkontrolovaný).Jenže mě bylo tak špatně,že mi nešlo se ani zvednout..ale nedalo se nic dělat..nechtěla jsem nikomu psát o pomoc..takže jsem se zvedla,vzala čivavku a šli pustit zvířátka..dvakrát jsem na zahradě ještě zvracela🤮Kobylka za mnou furt chodila a žďuchala do mě prdelka..věděla,že mi není dobře..no došla jsem domů,jen se svlíkla a odpadla…usnula jsem asi do 17 hodin…už mi pak bylo líp,i kašel nějak poustal(už to není ten dávivý),jen ta hlava…riskla jsem to a dala si Brufen..a musela jsem něco sníst..žaludek jsem měla jak na vodě…dala jsem si rohlík suchý s hořkým černým čajem..vyměnila kočičákům a morčátkům,ale jak jsem byla ohnutá u té klece,tak ta hlava se mi zase motala..takže jsem to rychle udělala a šla pak zase zavřít zvířátka..a musela jsem odvézt čivavku..no a naložila jsem se pak do vany a tam se mi už docela ulevilo a i hlava přestala postupně bolet…ale teda dnešek mi zase dal..Pučmelda u mě celou dobu ležel..nehnul se ode mě..to bylo krásný🥰

Já si ale nemyslím,že mám chronický kašel holky..nekašlu pořád..ano,často ano..ale to proto,jak tu psala Raduš..nesnáším,když mi je vedro..takže furt větrám nonstop v bytě,i když je zima a fouká..když dělám u zvířátek a je mi vedro,prostě se svlíkám i v hnusným počasí…nesnesu prostě vedro..koukám teď na teplotu v bytě,a jak mám otevřené všechny okna,tak mám doma 18°C a jsem naprosto spokojená…

Musím už skútra zavřít do garáže a nejezdit na něm už..rána jsou chladná,tak to se pak taky nemůžu divit..

Jinak u nás dopoledne pršelo..ne moc,ale díky bohu za to.a odpoledne,když jsem se vzbudila,krásně svítilo sluníčko..

Jinak ten soused z toho pozemku,mi přinesl pro zvířátka mrkev,nechal to pověšené před ohradou se vzkazem,že až budou dělat buřty příští víkend,ze by byl rád,abych přišla..no..asi v rámci dobrých sousedských vztahů bych mohla no.. 

Obrázek

Chronický kašel - víte, že si můžete uhnat rozedmu plic nebo poškození srdce? Já bych teda na vašem místě řešila.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 09.10.2023, 09:18:46 xxx.xxx.198.226

Já včera sklidila brambory. S prvními dvěma třetinami práce mi pomohl chlapec, ale pak už to se mnou nevydržel a musel prchnout. Protože máti zízala na Velkou, tak jsem zaobstarala ještě všechna zvířata, tak jsem tam byla od 11 do 19, ale bylo krásně, tak to nepovažuji za ztracený čas.

Odhaduji, že brambor bude do 100 kg, pro moji rodinku bohatě stačí, nějakých 10 kg je nahlodaných od nějakých hnusných krys (od hryzce nejspíš). Hlodavcům jsem rozkopala hotel - chodbičky, tak mají zase na chvíli smolíka. A hlavně všechno jídlo vybrané.

Cibule mizerná, z kila sazečky mám asi tři kila drobných cibulek, skoro taky sazečkové velikosti. Příští rok to musím zkusit dát do zvýšeného a ne do země. Třeba to bude lepší.

No odrovnala jsem si na tom záda, velice kvalitně, a navrch jsem pak v noci vůbec nespala, takže dneska v práci je to pocuc. Ale sklizeň je doma! Zatím jsem to hodila pod střechu vyschnout a pak budu muset někde splašit prodyšné pytle, nejlepší by bylo takové ty z té síťky, jak se v tom prodává sadba. Když neseženu (nehodlám to kupovat), udělám si je ze sítěk od balíků sena - recyklace 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 10:54:58 xxx.xxx.94.82

Buggyro, já ty od sadby taky nevyhazuju, že ,,kdyby se někdy k něčemu hodilo"….pak se hodí a já je nemůžu najít😜

Brambory teprve sklízíte?Jak to? U nás už jsou dva měsíce po smrti😲 A cibule…proč myslíte, že se nevyvedla? U nás letos taky nebyla moc dobrá, ani já jsem neměla nic moc úrodu a to mívám hezké. Asi to chladno zjara, pak se do toho dala vrtalka, stříkla jsem, ale než se vzpamatovala přišlo sucho, zaschly natě a bylo po růstu👎

Pardubická….byli jsme léta celá rodina věrní diváci. Ale vadilo mi to čím dál víc, pro mě zbytečný masakr, přestala jsem to psychicky dávat, když mi umřel Berry(pes, ne kůň) Nemám ráda žádné dostihy, nevadí mi jen parkur. Bohužel těm zprávám, jak to dopadlo se člověk nevyhne, i když je nečtu, stačí nadpis😢

K těm zádům: když jsme tahali s mužem ten vozík s bobkama, ruplo mu v kyčli. Pak jsem myslela, že dobrý, nemluvil o tom, ono už ho to pobolívalo delší dobu. No ráno v sobotu nemohl na nohu skoro stoupnout, celý den byl na školení, kde říkal, že spíš postával, než seděl, protože to nešlo. Včera skučel, že tam má bouli a nemůže se toho chytit…asi to nebude kyčel, ale nějaká šlacha či ruplý sval😟 A dneska už nemůže ani na záda, protože se kroutí, jak té noze ulevuje🙄 Maže a cpe se růžovkama a nadává, že za to můžu já😏 protože to s tlačením vozíku na pole jsem vymyslela já😏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.10.2023, 11:02:27 xxx.xxx.94.82

Bobi, s tím oblékáním, ani nemluv, jsem si dneska teda dala👎 Jak se ochladilo onehdá, když jsem ještě šlapala, tak jsem na triko hodila prošívanou vestu, šortky vyměnila za legíny a super. Dneska teda nahodím tohle, kouknu na teploměr, hm, nic moc, 8st, snad to bude dobrý, však se zahřeju. Vyjdu na tu naši cestu, vichr do proti ledový(jižní😜) myslela jsem, že mi ruce umrznou, triko je s tříčtvrtečníma rukávama, takže jsem do vedlejší vesnice (těch 700m) třela ruce po lokty, protože mi úplně ztuhly. Ta vesta pomohla hodně, teda tím, že alespoň nepustila zimu na tělo, ale i tak jsem dnes myslela, že zmrznu, takže čekám, jak tohle dopadne🙄 Tom mi vynadal, že jsem koza blbá, co si měla vzít bundu, jak každý normální člověk, když je 8st, s vichrem prý 4st - hlásí meteo.  Zatím se pořýd snažím zahřát, i když doma máme skoro 26st. Asi si uvařím grog😎

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 09.10.2023, 11:47:30 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: tak šup s mužem na veterinu…. éééémmm… na ortopedii. Na rentgen, na sono, ať se ví, vo co gou. Ať se to pojištění celoživotní taky zaplatí, že.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 09.10.2023, 11:50:50 xxx.xxx.198.226

Jinak pytle od sadby mám, dva. Nevím, co jsem komu dala v tom třetím… Ale jeden používám na přesívání podestýlky z kurníku (naprosto bombově mi to oddělí suchý slépčí trus od pilin) a druhý na to, aby se mi do jednoho typu hřbílka nezapracovávaly chlupy od koní, když je tím čistím. Odmítám totiž čistit magic/wonder brush po každém čištění vyklepáváním, to bych uklepala štětiny za měsíc.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.