Aktuálně: 4 122 inzerátů197 719 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 23.09.2023, 18:16:28 xxx.xxx.45.252

Dnešní úlovek.. Pouziju jen ten křemenac.. Nebo někdo tomu říká janek.. Já bych řekla, že janek je kozak.. Jinak vůbec nic.. Ale Cenda byl zas šťastný, vyblbl se.. Teď odpočívá. 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 23.09.2023, 18:30:19 xxx.xxx.63.97
Bobca:

Dnešní úlovek.. Pouziju jen ten křemenac.. Nebo někdo tomu říká janek.. Já bych řekla, že janek je kozak.. Jinak vůbec nic.. Ale Cenda byl zas šťastný, vyblbl se.. Teď odpočívá. 

Obrázek

U nás se janek říká křemenáči. Ale jestli je to dobře, nevím.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.09.2023, 10:36:39 xxx.xxx.90.252

A mně to splývá. Není kozák a křemenáč totéž třeba?Přijdou mi ty houby nějak stejné. U nás se taky říká janek, ale čemu netuším, ale myslím, že křemenáči.

U nás dneska pomněrně chladno, 13st, fučí severák, takže pocitově to hlásí 11st. Kočky jsem našla po obchůzce v pracovně tak, jak jsem je tam nechala. Nechala jsem jim otevřené dveře ven, zima jak v sýrni, ven je ani nenepadlo jít, ale zalezli si do skříně, prý jsem blbá, pustit jim tam takovou kosu😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 24.09.2023, 16:50:01 xxx.xxx.90.252

My sme nakonec měli taky hříbkové jídlo, včera jsme dumali, co k obědu, v zahradě klouzci, v mrazáku svíčková, takže hovězí nějak na houbách. No jenže: klouzky před deštěm nikdo nesebral, nevzpomněli sme si a většina nepoužitelná, rozmočená. Maso jsem opekla se slaninou a cibulí, jalovcem a bobkovým listem, hodila do trouby na 120st. Klouzků jen pár jsem osmahla s trochou kmína zvlášť a hodila je k masu až před koncem. K tomu kaši a rajčatový salát. Smotala jsem tak nějak dva recepty dohromady, pocitově. Tom byl nadšený, jak jsme to dobře vymysleli😜

Odpoledne dokonce trochu vysvitlo slunko, trochu se to protrhalo, ale je tam pořád necelých 16st, nic příjemného. Gucci vyšla na chvíli ven, ale už zase zalehla doma. Viktín ani nevykoukl. 

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 25.09.2023, 07:42:09 xxx.xxx.45.252

Zas mi to tu blblo. Telefon mi odmita simku už od pátku.. Nikdo se mi nedovolal, ani páníčkové.. Musim zajet do Uničova pro novou.. Jinak nic nového.. Pa pristee.. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.09.2023, 07:43:41 xxx.xxx.90.252

No jasněéééé, nikde nikdo🙄 Bobča bloudí někde v lese asi😏 Nikča nejspíš lítala bůhví kde a nestíhá😉 Ráno u nás brrr, skoro mrazivé, 8st. Zatím jsem venku nebyla, šel to omrknout Viktík. Včera jsem musela obouchat oříšky(kam jsem holí dosáhnula) neb by mi nezbylo ani ň. Šla jsem totiž odpoledne, až přestalo prskat posbírat a našla jsem tak akorát rozlouskané skořápky. Oříšků bylo letos celkem hodně, no nám zbyla miska😎 Buďme rádi, že vůbec😏Dneska jsem si přichystala opravu jednoho obrubníku záhonu, musím ho vyházet, odrýt kousek dál(rozšířit ho na úkor trávníku) položit, odvézt starou a navozit novou zeminu. Počasí vypadá…že to pude😉

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 25.09.2023, 09:12:58 xxx.xxx.198.226

Já jsem byla před víkendem v lese, spíš nic než moc, snad to tento týden bude lepší. Ve výběhu nám houby rostou, tak v lese by měly také, ale musím se asi vydat někam dál, začali to tady lustrovat chalupáři.

V sobotu jsem jela na výstavu koní do Lysé, pořídili jsme tam nové vidle na místování, ale najít nějaké, to bylo náročné. Čím dál méně koňských obchodů tam vystavuje, a čím dál více upomínkových předmětů, vietnamců s ponožkama a věcmi z jakokůže… A to mluvím o vnitřních prostorách. Venku byli všeho všudy koňští prodejci dva, prodejce potřeb pro péči o koně a prodejce přívěsů. Jinak vládlo občerstvení, toho tam bylo milion stánků, všude. Achjo. Podkovářské potřeby bych letos asi už vůbec nenašla, kdybych hledala…

V neděli jsem se celý den jen válela (jako jo, jedna pračka, vytřená chodba i byt, luxování, no a uvařila jsem si krůtí plátky se smetanovou omáčkou a rýží, budu to jíst do konce týdne, k večeři pak palačinky, zítra ke krůtce udělám pečené brambory, to bude též chutné). A přemýšlím, že ve středu bych si vzala půlden volno (mám hodin jak na kostele). V pátek máme fabriku zavřenou, tak mi ubude den dovolené tak jako tak. 

Na prodloužený jedu k rodičům směr jih, tak bude legrace, vezu jim tradičně hovno (hnůj od koní) a vezmu rotavátor, abych jim ukázala, co to je a jak se s tím pracuje, zda by se jim to nehodilo na jejich bramborové políčko.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.09.2023, 10:35:47 xxx.xxx.90.252

Buggyro, rotavátor se na políčko hodí vždycky, bez něj bych do země nezasadila nic. Hovnem jste mi připomněla, že jsem stále ještě nesondovala u sousedky, jestli mi bude skládat, potřebovala bych tak 4 vozíky😏

Vy jíte jak moje mamka, ta si taky vaří nejmíň na tři dny. Já bych dva dala, to jo, ale třetí a víc už asi ne, lezlo by mi to krkem. 

Tak já se ráno naoblékala, vlastně jako posledních pár dní, tedy legíny, triko s dlouhým a tenkou prošívanou vestu. No jenže nefučelo, takže v polovině cesty už mi bylo vedro a nadávala jsem si, jaková jsem hus, když přece vím, že na to ,,sportování" je lepší se obléct míň, člověk se po chvíli zahřeje. I kočini usoudily, že počasí dnes OK(už vyšlo sluníčko a je skoro 18st) a šli ven. Tak jdu makat😉

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 25.09.2023, 12:08:07 xxx:xxx.3371:cf96
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 25.09.2023, 10:35:47

…..náhodou proč trávit čas u plotny, ja si vařím i na čtyři dny, kdyz mi to chutna, tak mi to tolik   dni nevadí 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 25.09.2023, 13:18:03 xxx.xxx.198.226

jojo, pravidlo o tom, že jídla nejlépe chutnají až nějaký ten “den po” já ctím beze zbytku 🙂 Bydlím sama, no. A když mi to přestane chutnat, tak balíček hop do mrazáku, ono za měsíc jako když najdu!

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 25.09.2023, 13:50:43 xxx.xxx.45.252

Radus, psala jsem zaranu s tebou, tak se cucni někdy před sebe posléze, že tu nejsi sama. Dali mi novou simku a prý jsem zmackla několikrát pin a puk.takze je zablokovana. . Marně jsem se branila, že ne, tak prý někdo jiný.. Myslela jse, že ho poslu někam.. Že já vždycky chytnu nejakeho učně.. Kontakty se ze staré nedají vytahnout, tak jsem zvedava, jak zas budu brát cizí cisla.. 

Canka
Canka (377 příspěvků) 25.09.2023, 21:51:06 xxx.xxx.212.178

Ahoooooj holkyyy,

Ano ano,Nikča někde lítá🙂

V pátek jsem po práci měla sraz s bývalými kolegyněmi z práce a to se prodloužilo až do sobotního rána🙂Grilovalo se,povídalo,popíjeli jsme Pálavu..no a asi ve 2 hodiny jsme šli spát🙄

V sobotu ráno jsme zase brzo vstávali,protože jsem se musela jet postarat o zvířátka a pak s kamarádkama vyrazila do Lysé na výstavu koní.A bylo to trošku zklamání😕Jak psala Buggyra..venkovní stánky jsou opravdu jen o jídle a blbostech. Koňských potřeb minimum..uvnitř už teda lepší,ale stejně pomalu o ničem..sháněla jsem solný liz,taková samozřejmost,která tam nikdy nechyběla..a letos jsem myslela,že ho prostě nekoupím☹️Nakonec jsem ho našla venku v posledním stánku v nejspodnějším regálu..sice jsem teda odjížděla ověšená milionama mlsek pro koníky a různýma blbostma,ale že bych odjížděla nějak nadšená,to ne..zůstávali jsme i na večerní show,kde teda bylo nádherné vystoupení Lipicánů ze Slovenska..to se mi moc líbilo..domů jsme se vrátili dost pozdě,nějak před půlnocí..a v neděli jsem měla spoustu práce u zvířátek,až se ze mě kouřilo a odpoledne jsem odpadla z bolestí hlavy…

Budu muset zvolnit trošku..nějak si toho moc nakládám..dneska jsem si dopřála masáž a pedikúru..takový odpočinkový den..a pak už byla jen se zvířátkama..  

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 26.09.2023, 05:56:21 xxx.xxx.45.252

Vstala jsem po 5,bo jsem se bála, abych nezaspala, povezu Petru do Olmika k doktorovi.. Je zavřený důležitý tah, a její otec si netroufá.. Vypustila jsem Cendu, at se jde vycurat.. Sedel urazeny zadama ke dverim.. Než jsem dobehla pro tablet, tak si lehl.. Vyloženě urazeny, že jedu pryc hledel pres rameno.. Ani nebyl čůrat.. Ale jsem domluvená tady se sousedem, že ho vypustí, kdybych nebyla do 9 doma.. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.09.2023, 07:43:45 xxx.xxx.89.156

Chudáček Čenda, teda Bobiš ty jsi kruťas😉je mi ho líto. Trošku podobně je to zase u tchánů. Po zlaťákovi Argovi, si pořídili nového Adonise. Argo miloval moje psy, často k nám utíkal, museli z humna udělat pevnost, všude karisíťové zábrany. 

Zařekla jsem se, že Adonka k sobě tak nepřipoutám, Worka už na tom nebyl tak, aby se mohl s mladým slonbidlem pohrát, tak se poznali víceméně jen na dálku. Jenže my tam jezdíme každý víkend, Adonek někdy vyhlíží i v humně u plotu, jak ráno šlapu kolem. Opět jsem asi jediná, kdo si s ním pohraje, všimne si ho. Tcháni ho nesnáší pro jeho divokost, je ještě mladý a nevyblbnutý. Procházky…asi jednou za uherský rok☹️ Už jsem uvažovala, že se zeptám neteře, která na něj čas nemá, jestli si ho nemůžu vzít někdy do lesa (že bych zase trochu obcházela lesy) Jenže právě ho nechci na něco zvykat, protože se švagrem nemluvíme a kdyby se něco stalo s našima…už bych s Adonkem nebyla😟

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 26.09.2023, 14:42:28 xxx.xxx.45.252

V Olmiku jsme byly za pulhodku v pohodě, žádné zácpy.. Vzala ji driv, ale stejně musela po injekci sedět v čekárně, až ji doktorka propustí.. Doma jsem byla pred 10,jsem se stavovala v Příkazech dědovi pro nějaké veci. Cenda mě už vital venku.. Je tu nádherně, výstavní babí leto.. Akorát ty houby kdyby rostly.. 

Canka
Canka (377 příspěvků) 26.09.2023, 21:55:08 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bobi houby nerostou?Já mamce slíbila,že jí vezmu v pátek na houby,protože mám volno…to jsi mi teda neudělala radost,jestli nerostou🙄

Raduš pobavila si mě tím jménem😂Adonis😂To bude psí alfasamec😂Chápu tě,že tě tohle trápí..jak jsem hlídala kamarádovi tady z vesnice pesana,brala jsem ho každý den ven na procházky..celý týden..byl šťastný..lítal,běhal,koupal se v rybníce..a teď když kolem jeho zahrady chodím,tak na mě smutně kouká,štěká😔je zavřený jen na zahradě😟

Dneska jsem holky myslela,že zaštrelím Bertíka😜Sundavala jsem u slepiček to rákosí,co jsem jim tam dala na léto proti sluníčku..položila jsem to pak na zem,že to zaroluji a schovám do seníku..no neměla jsem šanci🤭Ten blázen po tom skákal,kousal do toho,škrábal..no měl z toho hroznou srandu..tak když jsem pak tím mrskla o zem a odešla dělat něco jiného s tím,že ho to přejde,tak ten šašek na tom usnul😂

Canka
Canka (377 příspěvků) 26.09.2023, 21:55:08 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bobi houby nerostou?Já mamce slíbila,že jí vezmu v pátek na houby,protože mám volno…to jsi mi teda neudělala radost,jestli nerostou🙄

Raduš pobavila si mě tím jménem😂Adonis😂To bude psí alfasamec😂Chápu tě,že tě tohle trápí..jak jsem hlídala kamarádovi tady z vesnice pesana,brala jsem ho každý den ven na procházky..celý týden..byl šťastný..lítal,běhal,koupal se v rybníce..a teď když kolem jeho zahrady chodím,tak na mě smutně kouká,štěká😔je zavřený jen na zahradě😟

Dneska jsem holky myslela,že zaštrelím Bertíka😜Sundavala jsem u slepiček to rákosí,co jsem jim tam dala na léto proti sluníčku..položila jsem to pak na zem,že to zaroluji a schovám do seníku..no neměla jsem šanci🤭Ten blázen po tom skákal,kousal do toho,škrábal..no měl z toho hroznou srandu..tak když jsem pak tím mrskla o zem a odešla dělat něco jiného s tím,že ho to přejde,tak ten šašek na tom usnul😂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.09.2023, 08:00:08 xxx.xxx.154.234

Náááhodou, Adonek je hezký🙂Tcháni mu říkají Adoni, já Adonku. Adonisi nikdo, je to pro psa moc dlouhé jméno. Myslím, že čistý zlaťák to není, má takovou trošku svrasklou hubu, čelíčko a je mohutnější a medově tmavší. Ale jinak je moc hodný, i když opět blbě vychovaný, či spíše nevychovaný, prostě neumí základní věci na povel. Skáče jak pako, což je při jeho velikosti pro tchány nebezpečné, taťka chodí jen s chodítkem, mě málem onehdá vyrazil zuby. Ale chápu ho, že je prostě rád, když o něj má někdo zájem. 

Niki, to je stejné s Berťou, prostě byl rád, že tam jsi a chtěl urvat trochu pozornosti😉A povedlo se😛 U vás určo houby porostou, v Čechách hlásí hodně. U nás na Moravě je to bída, i když u Bobi by mohly, Bobiš, vždyť vám tam pršelo x krát víc, než nám, tak kde už?! 👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.