Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 20.09.2023, 08:44:13 xxx.xxx.20.192

K těm ATB-mě doktor povolil-když jsme někde hráli s kapelou 1-2 pivka 10tky,že si můžu dát…Ale stejně to skončilo pak u Birela,protože celé odpoledne(i od 16 do 23) hrát o matonce,když je 30 stupňů prostě nejde..Já mám ráda hořké pití..Tonik není až tak to pravé ořechové.. A ty pivka se vzápětí vyzpívala..ale panáky,nebo víno,jsem nikdy nezkoušela na ATB…Mívala jsem ATB i na hlasivky právě-vlivem toho plesnivého bytu..Teď už jsem “za Zenitem”-jak se říká,hlasivky až tak nepotřebuju..Ale týden volám a píšu smsky bytné,jestli by mi donesla ten průmyslový odvlhčovač,že bych ho už sem tam zapla..nereaguje..řemeslníka mi taky nepošle na vyvrtání otvoru na odchod páry…Jo,holt starý barák…Hledám stále něco jiného,ale většinou až o 4-5000 dražší..Tady se mi líbí,ten to tu dát trochu víc dokupy…Potřebovala bych vyhrát ve sportce,a nechala bych si to tu zrekonstruovat..😇

kometa
kometa (5480 příspěvků) 20.09.2023, 09:09:03 xxx.xxx.224.101
Doron:

Čanko, mám úplné pocity viny.😔 Člověk Vás přemlouvá, ať jdete k doktorovi a oni jsou pak na Vás tak hnusní.., jak nějací felčaři ve středověku..

Jak píše Bobča, případného “řezání” se nebojte. 

Je to mnohem méně bolestivé než to, či Vám doktor dělal teď. Dělá se to pod lokální anestezií.

Ale asi bych si vyžádala jiného lékaře..


A proto s takovými a podobnými problémy chodím za kamarádkami veterinářkami. Ty mě trpět nenechají.😉

kometa
kometa (5480 příspěvků) 20.09.2023, 09:11:08 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Já bych nebyla až tak kritická.

Hnis už tam mohl být ve stavu, kdy nešel punktovat. Popravdě, někdy se to seškrábe třeba kyretou. Pravda, lokálně opíchnout to mohl…ale i to má své “proti” - v zánětlivé tkáni se významně oslabuje působení lokálních anestetik, mnohdy nefungují vůbec.


Taky pravda. Moc dobře si pamatuji extrakci zanícené osmičky. Ani po druhé lokálce se anestetický efekt nedostavil.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.09.2023, 09:55:46 xxx.xxx.90.252

Uf Kouťáku, teda jste borec, jestli tohle zvládáte😲👍 Vím, jakový zápřah je jedna taková babča, dvě…ani nepomyslím🙄 Byla jsem u toho, jak to málem umořilo mamku, už bych to zažít nechtěla👎 Doufám, že babičky jsou alespoň trochu ještě v kondici, aby vás to neporazilo. 

Mourek teda moc klidu nepřidá nedivím se, že jste mu dal kázání😉 Nemít kočku týden doma, tak asi umřu. Vím, berete to jinak a hlavně máte momentálně jiné starosti. Snad se kluk trochu polepší, uklidní🙂 Přeju hodně sil👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.09.2023, 10:08:20 xxx.xxx.90.252

Bobi otvor kde? Kudy? Kam? Z kuchyně ven, nebo do chodby, nebo na půdu? Nebo z koupelny? Tím vykružovákem to není moc práce, to má šikovný chlap za chvíli, možná by stálo za to, nějakého souseda se zeptat, nebo hodinový manžel? Ale to musí právě schválit bytná, nemůžeš jí rýpat do baráku, že áno🙄 Jedni sousedi se mě ráno ptali, jestli chodím na houby, nasadili mi brouka, popršelo na včera, tak lámu mamku, aby jsme jely😉 Ji bolí kyčel, mě záda, dvojka jak z lazaretu, na nějaké lítání po lese to fakt není😏 Jenže mi to nedá😉

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 20.09.2023, 14:40:20 xxx.xxx.20.192

Raduš,to je na dlouhé vysvětlování..prostě z kuchyně nad linkou kolečko do koupelny(plastové krytky mám)..ale z koupelny by to chtělo do stropu přes hůru-prý nad střechu..Já myslím,že by to stačilo i na tu hůru a-komínovým efektem by to snad šlo nahoru..Nebo aspoň přes koupelnu  by to šlo do vedlejšího kamrlíku-tam vede kolečko nad sprcháčem-z koupelny..Já nemůžu chodit po sousedech a ptát se,kdo má ten oný..…Ona by mi to měla zajistit..Digestoř mi nedovolí,chtěla jsem aspoň tu,co je tam ten uhlík-ta prý ale vlhko nepohlcuje..hm?má někdo zkušenost?Chce to odvlhčovač!!!ten malý pobírá vodu..Za 3-4 dny je tam asi 2 deci..čekám až se začne topit…a to letos škrtit nebudu..Já tu mám slunko jen chvilku ráno,jinak tmu…

Ona mi to na jaře slíbila!!

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.09.2023, 16:17:02 xxx.xxx.90.252

No…přes strop je to horší nevím, z čeho tam jsou stropy. Hodně lidí využívá na odtah staré komíny, čistě teoreticky…nevede ti někde kolem komín?  Nemyslím ten, co je v něm odtah z plyňáku, ale bývá většinou zdvojený s tím, že druhá roura se málokdy využívá. Jo a na hůru…myslím, že jsi psala, že zateplená není, tak by normálně stačilo vyvést to tam, i my to tak máme. 

Hlásím: byly jsme na ty houby a houby jsme přinesly👎 Ani ho.no u nás neroste😕Prolezly jsme místo kam chodíme a ani náznak. Pak kus lesa…a nic☹️ Stavila jsem se u řezníka, mluvila tam s lidma a říkali, že ten a ten byl a taky nic nepřinesl. 

Canka
Canka (377 příspěvků) 20.09.2023, 17:27:49 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Naprosto chápu,že se zlobíte nebo teda spíš nelitujete..je to jen a jen můj problém..nebo spíš blbost..ale opět se mi jen potvrdil přístup doktorů..antibiotika jsem dobrala,nemůže na to nikdo říct nic..a že jsem jedno vynechala?No on se svět nezboří🙂Neopila jsem se nějak do němoty..jen do nálady..a byla to fajn atmosféra..nejsem žádný alkoholik,piju jen příležitostně..takže radši jsem zvolila vynechat,než pít na antibiotika..a v Řecku jsem pila koktejly taky na antibiotika a žiju🙂Nebojte,pak budu brečet,až mě to dožene na zdraví🙂Jinak ruka už ok,funguje na 100% a vypadá skoro normálně🤗

Raduš ty lísky…no..co ti budu povídat..jako jsou malinký..však to byly jen pahýlky..ale jako obrostlý listama..ale než budou plodit,to potrvá asi pár let🤔Trošku pro mojí mlsnou pusu škoda,ale co naděláš🙂I mě letos teda zklamalo,že cukety nic moc..nevím proč. Loni nádherný cukety,letos bída a děs..papriky už se klubou,ale zelený..loni touhle dobou už jsem sklízela..za to rajčata mi jedou bomby..nestíhám je jíst..

Za chvilku si frčím pro skútra..štve mě,že nebude opravený..ale holt neudělám nic.. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 20.09.2023, 20:43:48 xxx.xxx.90.252

Niki, skůtra už by jsi letos stejně nevyužila, za chvíli bude ráno zima, ani by se ti nechtělo zmrzat na skůtru. 

Myslím, že všechny, co tu jsme víme, jak bolí kočičí kousnutí. Nevím, jestli jen já? jsem to ještě neměla zanícené, já na tohle nějak netrpím, pro mě hůř, když se píchnu růžema do kloubu.(stačí napsat a zítra budu mít kousanec i s ukázkovou otravou😛) Ale to víš, musíme tě hlídat jsi tu benjamínek😉

Ony se tí lísky rozjedou, až pořídně prokoření a pak už rostou celkem dost rychle. Dneska jsem na zemi našla jen oříšků tak předpokládám, že je posbírala veverka🙄

Papriky klubou…že jsi ještě neměla papriku na jídlo? Teda já mám papriky ve skleníku, ale jíme je snad od začátku prázdnin. Tedy ty, co nesežerou slimejši - zmetci😈 Každou musí alespoň nahlodat😈  Naštěstí jim moc nechutnají ty, co chutnají nám: dětské, malé, sladké, oranžové Hamíky😛 Rajčata naopak…jsou po smrti už měsíc, ty nám dodávají mamky. 

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 20.09.2023, 21:31:21 xxx.xxx.16.116

❗️ *Hledáme koťátkům akutně pomoc* 🐱🐱🐱 ❗️ Počátkem září jsem navštívila Český Krumlov, kdy jsem při prohlídce města zavítala do restaurace Kafemlejnek. Mé nadšení z krásného města zkazil pohled na 3 koťata, která pobíhala v těsné blízkosti restaurace po kamenném břehu řeky. Koťata byla stará zhruba 3 - 4 měsíce. Dvě z nich siamky s krásnýma modrýma očima, třetí kotě bylo černé. Všechna hladová, vyhublá, vyděšená. Jedna kočička ze siamek byla jen potažená kostřička… Pohled na černé, šikovné kotě, které nalezlo malinký kousek housky a běželo se s ním schovat, mi zůstane před očima hodně dlouho. Kontaktovala jsem s prosbou o pomoc místní útulek. Paní byla velmi ochotná, ale pomoci nemůže - útulek je plný. Navíc koťata jsou divoká. Odchyt a socializace v útulku by asi byla velmi těžká. Situaci chápu, stejný stav je i ve městě, ze kterého jsem přijela. Se skupinkou „dobrých duší“ tady léta krmíme venkovní kočky a pokud to lze, snažíme se je vykastrovat. Nejhorší případy, většinou nemocné kočičky a především koťata, si bereme do svých domovů a hledáme jim domov nový. 🆘 *Moc prosím všechny, kterým není osud těchto broučků lhostejný, jestli by pomohli. Zima se blíží a oni nepřežijí. Snad se najdou v Českém Krumlově hodní lidé, kteří je budou alespoň pravidelně krmit. Možná se časem najde způsob, jak je odtud dostat a najím jim vhodný domov.*

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 20.09.2023, 21:32:09 xxx.xxx.16.116

Nenasel by se nekdo kdo by se jich ujal pokud by se zdaril odchyt? Jsem ochotna zaridit dopravu. Ale odchyt nezvladnu a doma je fakt mit nemuzu a ani nechci.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 20.09.2023, 22:16:09 xxx.xxx.61.11
Canka:

Ahoj holky,

Naprosto chápu,že se zlobíte nebo teda spíš nelitujete..je to jen a jen můj problém..nebo spíš blbost..ale opět se mi jen potvrdil přístup doktorů..antibiotika jsem dobrala,nemůže na to nikdo říct nic..a že jsem jedno vynechala?No on se svět nezboří🙂Neopila jsem se nějak do němoty..jen do nálady..a byla to fajn atmosféra..nejsem žádný alkoholik,piju jen příležitostně..takže radši jsem zvolila vynechat,než pít na antibiotika..a v Řecku jsem pila koktejly taky na antibiotika a žiju🙂Nebojte,pak budu brečet,až mě to dožene na zdraví🙂Jinak ruka už ok,funguje na 100% a vypadá skoro normálně🤗

Raduš ty lísky…no..co ti budu povídat..jako jsou malinký..však to byly jen pahýlky..ale jako obrostlý listama..ale než budou plodit,to potrvá asi pár let🤔Trošku pro mojí mlsnou pusu škoda,ale co naděláš🙂I mě letos teda zklamalo,že cukety nic moc..nevím proč. Loni nádherný cukety,letos bída a děs..papriky už se klubou,ale zelený..loni touhle dobou už jsem sklízela..za to rajčata mi jedou bomby..nestíhám je jíst..

Za chvilku si frčím pro skútra..štve mě,že nebude opravený..ale holt neudělám nic.. 


Čanko, tím vynecháním ATB přispíváš k vytváření rezistence baktérií. A dále jsem psala, že bych Ti přála vidět graf farmakokinetiky po vynechání jedné dávky…

No nic, nejsem Tvůj mentor. 

A mmch. lituji Tě, ne, že ne! Chtěla jsi pomoct a takto jsi dopadla!

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 20.09.2023, 22:22:59 xxx.xxx.61.11

Holky, vy jste zde takové praktické všechny!

Já ani nemám chuť nebo náladu cokoli řešit (jsem strašně špatná z Fida)…ale: v pokoji, kde spím, mám parkety. Jestli vůbec byly lakované, tak někdy před sto lety.

Včera mi na ně kočky vylily rozpuštěnou zmrzlinu (samozřejmě moje chyba a samozřejmě třešňová, takže se barvička “pěkně” zapila). Neměla jsem náladu to nějak důkladně čistit. Dnes jsem přišla z práce až strašně pozdě, někdy po 21.h, no a na parketách - o kus dál - nablito (s prominutím). A s prominutím nablito tmavě hnědou barvou. Můj byt je už de fakto squat, ale zas takové fleky na parketách nemíním mít. Nějaké drátkování, lakování - na to ani náhodou nemám peníze (včera jsem Fidovi objednávala další ionťáky a vet krmivo - opět přes dva tisíce Kč). No a omlouvám se, že to píšu vám sem, ale fakt vás vnímám jako praktické ženy😉, tak prosím o radu: Čím ty fleky na parketách aspoň trochu odstranit. 

Děkuju, jestli někdo pomůžete zkušeností/radou.

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 20.09.2023, 22:43:47 xxx.xxx.16.116
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.09.2023, 22:24:33

To mi prislo pres chat skupinu fandu S. Kinga. Ja ted venovala dva dny marodeni s 39 horeckama hledani ulitleho prcka andulky a na nejakou inzerci a vetsi angazovanost nemam moc energie popravde

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 20.09.2023, 22:51:42 xxx.xxx.61.11
Leithian:

To mi prislo pres chat skupinu fandu S. Kinga. Ja ted venovala dva dny marodeni s 39 horeckama hledani ulitleho prcka andulky a na nejakou inzerci a vetsi angazovanost nemam moc energie popravde


Chápu…jenže tady jsme všichni majitelé zvířat a víš, jak jsou kočky těžko udatelné.

Já se můžu pozeptat, ale jednak mě nikdo nenapadá a druhak já jsem hrozně z ruky.

A brzy se uzdrav!

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 21.09.2023, 07:20:49 xxx.xxx.198.226

Parkety…. Napadá mě leda zkusit odbrousit smirkem tu obarvenou vrstvu a pak znovu natřít lakem.

Než se to dostatečně “zakonzervuje”, dá zkusit i savo, soda, vanish nebo nějaké čistidlo třeba na koberce, atd.

Ale jinak… hodit na to koberec. Prevence i příštích nehod, a navíc to kočkám (ani Vám) na něm nebude klouzat. Moje praktické řešení ;-) Barevné parkety ať si řeší další obyvatel.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.