Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca 31.08.2023, 08:24:52 xxx.xxx.20.192

Nevím,jak na panelákách tady,ale v Olmiku jsme neměli nic na bio odpad..Tady vedle u bytovky mají 2 hnědé..i na trávu a tak..

Takže proto se bezdomovci hrabou a hledají jídlo u paneláků v konťasu..Já teda jídlo nevyhodím,jen jednou jsem zkoušela nějakou buchtu z ovesných vloček(nevím proč,když mi vločky nechutnají)😲,nechutnala mi,tak jsem ji zabalenou dala na zídku u kontejnerů…A jak jsem již psala,nejmíň 2x jsem tam “nakoupila” pytlík ořechů-vlašáků a liskáčů..Nové rifle,triko,které na mě poznala sousedka,že ho chlap (nové)nenosil,tak pověsila ty věci taky tam😊..Jó dalo se tam nakoupit různých věcí-i nové věci..Vnuk básnil pořád o takovém tom hrníčku na čaj-i s konvičkou ..Krásný,zeleně tečkovaný,ještě originál zabalený v plastovém obale byl vedle na zemi..Vnuk měl radost a já taky-otřela jsem ho poctivě…🙂a byl dárek jak hrom..Ve městě(Ol) byly u popelnice knihy..hodně knih..Teda na to já jsem celkem pes🤔Nečtu,ale ke knihám mám prostě úctu👍…Pak sklenice a hrnky…no chystalo se k dešti…Neměla jsem je jak odnést-Zdenka má mraky knížek(1500-2000),vozila jsem jí je i od známých,co je chtěli vyhodit…Takže zmokly..😟

S těma červama je mi to divné,bo tu nikdy nebyli..jsem tu už 3.léto..Asi 2 měsíce mám naproti nové sousedy…nemůžu je obvinit,ale začlo to vlastně až po jejich nastěhování..Poprosila jsem je,jestli by mohli balit ty"rizikové"odpadky,jsou mladí..ty červi vůbec neviděli,že lezou z popelnice a že po nich šlapou u dveří…Co už..

Pojedu dnes ke Zdence,budem péct a chystat na ty narozky..Uvidím se i se starými známými z “kdysi”-z 90tek,když jsem za ní jezdila ještě do kolchozu s pomazlit s telátkama🐄..I její holka dojede z Prahy..

Takže..hlásím předem..nevím,jestli se dostanu k tabletu👎…Jednak nebude čas,a druhak-když bude,tak skládáme slova z písmenek(fugo,nebo jak se to jmenuje-Zdence je to vzácné,tak jí to umožňuju)..se na net vůbec nedostanu..Takže Raduš,musíš vydržet🙏a Niki bych taky nechala,ať si užívá,odpočívá,však se všechno pak dozvíme😎😊☀️papa..přijedu v neděli a v pondělí ráno tradá za Čendou..tam čas bude..

lesnizinka
lesnizinka 31.08.2023, 13:01:49 xxx.xxx.30.134

Jak píšeš buchtu z vloček, že je nemáš ráda…sice buchty z vloček nepeču(Toma bych tím taky neuctila😉) ale vločky s jogurtem k snídani, s oříšky, medem, rozinkama a jablíčkem…na tom si strašně pochutnám. jenže to jsem taky mívala jen, když byl Tom na služebce. Teď jezdíme spolu, tak mám po😟Zkoušela jsem ho ukecat, někdy, místo buchty, ale on to taky rád nemá, asi jako ty Bobi. Já zase nedám pohanku. Pro mě má šílenou pachuť nějakého starého režného pytle či čeho…zkoušela jsem všemožné přípravy, ale ne, nejde mi to přes hubu😇

Vydržet…se ti řekne! Ty si jedeš za Zdenkou, Nikča je s kámoškama na dovči a já? Nemám lautr s kým pokecat. Tom má v práci masakéro(připomínám, že jsem mu říkala, ať si toho tolik nebere) takže je celý den na compu, nemluví a když mluví, tak nadává na všechno a na všechny🙄(co se firmy týče) Mezitím začal US Open, takže koukáme celý večer na tenis, on mezitím odbíhá pracovat. Je schopný mluvit jen o tenisu😉 V neděli odjíždíme do Prahy, jsou tam dvě akce + má milion věcí v kanceláři k řešení😕

Ráno jdu otevřít skleník a na cestě tohle😢 lasička. Nevím, čí je to práce, podezřívala jsem Gucci, ale na Wiki píšou, že predátoři jsou lišky. Vzhledem k hovnajzu, co jsem na cestě našla včera, tu liška asi byla. Jen si říkám, že by ji asi sežrala, ne? Do Gučiny jsem u lasičky hučela, že to nechytáme, to není myša, lišce to nemám jak vysvětlit😉

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 31.08.2023, 14:26:09 xxx.xxx.30.134

Česká pošta neví, kde ušetřit? Několikrát do měsíce mi volá doručovatel, který v dodávce rozváží balíčky a jede z města 15km. Mě vozí jen balíčky s Číny. Někdy balíčky s Číny rozváží holka, která jako brigádnice vozí taky větší katalogy, Starkla a pod. Dneska ráno volá od branky pošťačka, že má pro mě balíčky s Číny a do schránky to nevleze. To byla pošťačka asi(podle auta) co jezdí normálně a vozí doporučené dopisy atd. Kolik lidí denně tedy jede s blbýma balíčkama s Číny, které jsou maximálně za stovku, poštovné ani neplatím? Mě např. je jedno, jestli mi je nahází jednou za týden všechny, když stejně nejmíň 14dní ,,hnijou" na celnici. Je nutné s tím objíždět vesnice 2x denně? Ne. Nezblázní se to. Bývaly doby, kdy jsme na balík odkudkoliv čekali týdny. I na poště jsou schopní rozeznat balík ,,normální", který většinou opravdu spěchá a balíčky s Číny. Alespoň podle toho, že všichni shodně mi do telefonu hlásí: jste doma, vezu vám Čínu…

Bobca
Bobca 01.09.2023, 08:53:54 xxx:xxx.60bc:cea7

Nemohla jsem se sem vůbec dostat.. Zaseklo se mi to na hospodářských zvířatech… Zdenka jela do Polska a já čekám na Marušku, chce vidět i zadelavani.. Jinak bych už měla dávno zaděláno.. Přijede po 9..včera dojela z Prahy zatím kámoška od dcery a chtela něco v Polku, tak jely.. A dcera dojede dneska..včera jsem si zajela ještě do Frýdku do galanterie.. Prodavačka ze mě byla zpocená, jak hledala všelijaké spony a popruhy, mají velký sortiment, u nás nic nekoupim… 

Jinak je tu krásně, svítí sluníčko.. Rano jsem se byla podivat na kuřátka, Cuk a Gek jsou už kohoutiska jak se patří.. Jsem je pozdravila a zacli kokrhat jak zběsili.. Cuk má nádherně lesklé cerne proměnlivé peri.. Ten zůstane a Gek pujde na pekáč.. Kocouri me vcera vítali, mazlili se.. Marušku už slyším u vrat, tak valim.. Papa

lesnizinka
lesnizinka 01.09.2023, 10:11:11 xxx.xxx.30.134

No povedlo se, super👍 alespoň si tu nepíšu sama😇

Kočice spaly doma, večer bylo jen 10st😕Ráno šla Gucci ven, hned letěla čůrat do truhlíku před vchodem. Za půl hoďky jsem šla na obchůzku a madam…madam sedí u souseda na poli, 20m od cesty ve strništi😠,, Co tu děláš babo, ty nevíš, že tu jezdí auta a běhají pejsky!? Šupej dom, fofrem!" Když jsem se vracela, na začátku ulice 300m od baráku mi jdou naproti jedni s bulkou, potkáváme se často. Je těžce vycvičená, musí poslouchat na mrknutí, až mi to vadilo, jak ji cepuje, i zbytečně. Nic mi nedošlo. Zaběhla jsem ještě k sousedce s holkama, chce si vypíchat barvínek tak, že je už počasí, ať si přijde. I mě napadlo kouknout z druhé strany, jestli šla ta Gucci dom, ale doprovázely mě JRT holky. Doma si sedím u snídaně, Tom, že koho jsem potkala a co jsem viděla…a mě cvaknulo teprva, že tu kolem běhala ta bullka. Krve by se ve mě nedořezal, vypálila jsem z baráku, že letím na to pole…a Gučinka si sedí u garáže🐈 Uff teda, i tak jsem to půl hodiny rozdýchávala. Tom mi řekl, že neví, proč hysterčím, protože v noci nebo, když vůbec nejsme doma, stejně vím prd, kde chodí. To je to: co oči nevidí, to srdce nebolí - v praxi😉

Leithian
Leithian 03.09.2023, 21:31:58 xxx.xxx.9.38

Tak holky hlasim ze minuly vikend na jihu ta silenost ma u nas obeti. 16,5h vypadek si na akvarku obeti bohuzel vybral. A zrovna ty nejvice piplane a milovane a drahe. Dnes burza v budejkach tak ac bylo rozhodnuti zbytek ryb i s akva a vsim prodat vymekla jsem a domu dotahla 20 rybek.🤣 jo a rozrostla jsem se o terarko s 11 kousky pagekonciho dorostu. Takze trpim neb mam dve krabicky s cvrcky ale co by clovek pro ty potvory s obrima ocickama a rasama jak topmodelka neudelal…

Buggyra
Buggyra 04.09.2023, 06:57:36 xxx.xxx.198.226

Já bych chtěla chovat nějaký hmyzík nebo jiného bezouše pro slépky. Přemýšlela jsem o vermikompostu do akva, ale mám strach, že by to tam zahnívalo (a ti kroužkovci že by měli nějaké plísně a tak). Ale teď jsem objevila inzoš na stínky (nějaké velké tropické), a to vím, že si holky rády dají, tak si říkám, jestli bych neměla pořídit stínky. Ty by taky mohly dobře kompostovat 🙂 A hlavně neutečou jako potenciálně cvrčci a potemníci.

lesnizinka
lesnizinka 04.09.2023, 08:35:35 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.09.2023, 06:57:36

Jsem schopná rybám hodit nějakého červa, nebo slimejše bych hodila kachnám nebo slepicím, ale tím by to asi skončilo. U nás by, ale byly volně, takže o zobání hmyzáků by neměly nouzi. Před asi 20lety, jsem synovci měla krmit agamu cvrčkama…a to byla pro mě muka. Já nedokážu s čistým svědomím rozhodnout: tebe vezmu a hodím tě sežrat, dneska to máš spočítáno. Nemůžu, nemyslím si, že mám právo rozhodovat o něčím žití či nežití😟Teď jsem četla článek o tom, jak rostliny mezi sebou komunikují…no tak to už asi ani nebudu plet🙄 Půl roku řeším, že zkusím zrušit letos orbu, prostě kypření půdy do hloubky, protože tam přijde o život plno žížal. Asi se budu na jaře divit, až se do toho nedostanu a nezaseju, ale chci to zkusit, patří to mezi nové trendy péče o půdu.  

Buggyra
Buggyra 04.09.2023, 10:27:54 xxx.xxx.198.226

Já mám slépky navolno na takměř neomezeném prostoru. 
V létě si nazobou dosyta, tam by stínky sloužily jen tak pro radost, a třeba bych je spíš mrazila na horší časy.
Ty horší časy jsou v zimě. Nechce se mi krmný hmyz kupovat po kilech, slépky krmím granulemi, technicky ten hmyz ani nepotřebují, ale pro tu radost… přemýšlím 🙂

Jakým způsobem žížaly přijdou o život při orbě? To mě zajímá. Já měla za to, že když žížalu rozsekám, tak si doroste. A při hluboké orbě se naopak hmota svrchu dostane do hlubších profilů půdy, kde právě zrovna žížalám pěkně poslouží. Naopak “nové” trendy v péči o půdu, tedyže pouhé podmítání a nekypření do hloubky, mají za následek (ve velkém - mluvím o lánech) utužování podpovrchových vrstev půdy, horší kořenění plodin, horší zapravování strukturovaných hnojiv, lepší prospívání hrabošů, v důsledku horší hospodaření půdy s vodou a erozi. Tak nevím…

lesnizinka
lesnizinka 04.09.2023, 12:04:42 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.09.2023, 10:27:54

To s rozsekanou žížalou je mýtus. Snad se nemýlím, ale kdysi jsem to četla.

Co se týče orné půdy se má momentálně za to(ano vím, možná je to jen trend, u kterého se třeba časem zjistí, že je to slepá ulička) že pro půdu není hluboká orba dobrá.

Už to i u nás zkouší některá zemědělská družstva. Teď nemyslím to: neobdělávám, abych do toho nevrážel peníze. 

Musí se hodně mulčovat, všechny zbytky nechávat na poli a organicky hnojit. Není prý třeba kultivovat půdu do hloubky, protože jen roky vyoráváte napovrch ,,mrtvou zem" a humus šoupnete dole, kde je k ničemu. Také prý uniká dusík. Ještě pořád je tam ale potřeba použít rotavátor, což mě se.e😕 Plánuju od sousedky vykuňkat vlečku kobylinců, aby ch je na pole rozhodila na zimu. 

Když máte pipiny taky ve volném chovu, proč je krmíte granulema? Teď myslím z pohledu bio vajíček. V granulích je nacpáno i plno chemie. Slepici stačí pšenice a zbytek si vyhrabe. Hromádka štěrku pro jistotu a popel na popelení. Dostávají zbytky z kuchyně, tím pádem skořápky zpátky, zbytky ze zahrady, v zimě se jim vaří brambory se šrotem. Namáčí pečivo. 

kometa
kometa 04.09.2023, 12:20:35 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

To s rozsekanou žížalou je mýtus. Snad se nemýlím, ale kdysi jsem to četla.

Co se týče orné půdy se má momentálně za to(ano vím, možná je to jen trend, u kterého se třeba časem zjistí, že je to slepá ulička) že pro půdu není hluboká orba dobrá.

Už to i u nás zkouší některá zemědělská družstva. Teď nemyslím to: neobdělávám, abych do toho nevrážel peníze. 

Musí se hodně mulčovat, všechny zbytky nechávat na poli a organicky hnojit. Není prý třeba kultivovat půdu do hloubky, protože jen roky vyoráváte napovrch ,,mrtvou zem" a humus šoupnete dole, kde je k ničemu. Také prý uniká dusík. Ještě pořád je tam ale potřeba použít rotavátor, což mě se.e😕 Plánuju od sousedky vykuňkat vlečku kobylinců, aby ch je na pole rozhodila na zimu. 

Když máte pipiny taky ve volném chovu, proč je krmíte granulema? Teď myslím z pohledu bio vajíček. V granulích je nacpáno i plno chemie. Slepici stačí pšenice a zbytek si vyhrabe. Hromádka štěrku pro jistotu a popel na popelení. Dostávají zbytky z kuchyně, tím pádem skořápky zpátky, zbytky ze zahrady, v zimě se jim vaří brambory se šrotem. Namáčí pečivo. 


Jaká chemie v granulích? To je taková urban legenda.

Najděte si vlákna na drůbeži - jak chovatelé pláčou, že nemají vejce, slepice jsou oškubané, někdy i oklované. Zvláštní, že všichno krmí jako vy. Protože nechtějí ty “chemické” granule.

Buggyra
Buggyra 04.09.2023, 13:57:29 xxx.xxx.198.226

No, jak často se stane, že žížale usekne pluh zrovna tělo tak, aby ta hlavní část nedorostla. Ale budiž. Mám za to, že žížalu ovšem ohrožuje jakékoli zpracování půdy,  to podmítání zrovna jako hluboká orba. Hluboká navíc obrátí kompaktní drn v řádkách, zatímco cílem podmítky je podříznout celou plochu… Já jsem pro orbu v tom kolečku co tři roky (nebo tak nějak je ten osevní plán), taky neříkám ročně.

Aby z půdy neunikal dusík, to se tam musí samozřejmě nějako vázat, aby ho tam ty plodiny měly. Ovšem ne dodáváním jednoduché chemie, kterou okamžitě jakákoli bakterka volatilizuje, ale formou biomasy, která se rozkládá postupně a účastní se toho procesu celý edafon. Co se asi stane s dusíkem v prohnojené produkční půdě, když ji spláchne průtrž do potoka…

Kobylince vykuňkejte, to je boží materiál, mně v tom roste VŠECHNO, ale doporučuji ty ze slaměné podestýlky nebo z pastvin. Ty z pilinové podestýlky leda z pár let starého úložiště. Piliny jsou kyselé (zpravidla jsou z jehličnanů).

A chemie v granulích je tolik jako ve vašem jídle. Jsou tam konzervanty (stejné jako jím já v různých potravinách), jsou tam vitaminy, stabilizátory (taky v potravinách), možná i nějaké barvivo (dtto). Díky nim jsou ty granule tak dobře skladovatelné. No a mně slepice nesou takových 6 dní ze sedmi celoročně pelichání nepelichání pastva nepastva, tak je to fajn. Krmit podle vašeho návodu, tak půl zimy nevidím vejce. Navíc já nemám z kuchyně téměř žádné zbytky, když dostanou slepice jednou týdně něco, tak to už je často 🙂 Já krmím nízkonákladově, brambory jsou mi na krmení slepic drahé 🙂

Bobca
Bobca 04.09.2023, 15:52:41 xxx.xxx.45.252

Ahoj z Kamenné.. Houby nerostou, ale v lese je krásně.. Chystám se právě, Cenda už pochtiva.. Rano jsme byli taky.. Páníčci odjizdeli kolem 9..ještě sem dam fotky od Zdenky.. Dcera dovezla sebou 15letou Jeanu, Džínu.. Šedivá stařenka uz… Miki byl nemocny, najednou mu vypovedely zadni nohy.. Zdenka zavolala veta, neco mu pichl, ale nemohl se umyvat. Tak se mu utvorily cucky na zadku, musí mu to vycesat.. Mela jsem napsanou litanii i s fotkama vcera, a zmizlo mi to.. Tak jdem.. Pa

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice 04.09.2023, 23:36:52 xxx.xxx.60.4
Bobca:

Ahoj z Kamenné.. Houby nerostou, ale v lese je krásně.. Chystám se právě, Cenda už pochtiva.. Rano jsme byli taky.. Páníčci odjizdeli kolem 9..ještě sem dam fotky od Zdenky.. Dcera dovezla sebou 15letou Jeanu, Džínu.. Šedivá stařenka uz… Miki byl nemocny, najednou mu vypovedely zadni nohy.. Zdenka zavolala veta, neco mu pichl, ale nemohl se umyvat. Tak se mu utvorily cucky na zadku, musí mu to vycesat.. Mela jsem napsanou litanii i s fotkama vcera, a zmizlo mi to.. Tak jdem.. Pa

Obrázek Obrázek

Miki je kocour Boži?

lesnizinka
lesnizinka 05.09.2023, 00:04:50 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.09.2023, 12:20:35

Kometko, opelichané slepice jsou ty chudiny z výběhu 2x2m, co nevidí trávu celý rok atd. Naše mají výběh, o jakém se Pražákům v satelitu může jen zdát…myšleno lidem😉 Nikdy jsme opelichané slepice neměli, vždyť by nám v zimě zmrznuly😲Přečetla jste si složení granulí pro nosnice? Buggyra to vypsala jak to je. K tomu jen to, že právě proto slepicím nebudu žádnou jinou chemii vědomě přidávat. Ano, nebudu tvrdit, že v zimě ponesou stejně jako v létě, už z důvodu, že je jim zima, žijou venku a mají biorytmy, budou mít pauzu, neponesou denně, takže se od 6 slepic nebude denně sbírat 5 vajec, ale třeba jen tři. My ale nejedem na výkon, chceme mít je zdravá vajíčka. Žádnou kukuřici na obarvení žloutků nepřidáváme, přesto máme žloutky krásně oranžové, protože tráva. Tcháni mají slípky právě v jmenovaném výběhu, krmí granulema a žloutky mají tak světlé, že vůbec nemám chuť si od nich vajíčko brát. 

Bobca
Bobca 05.09.2023, 12:55:32 xxx.xxx.45.252
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.09.2023, 23:36:52

Ano, kocour… Rano jsem poslala, a zas to tu neni… 

Bobca
Bobca 05.09.2023, 19:18:00 xxx.xxx.45.252

Pořád se mi to seká, mizí mi psaní, musím pořád restartovat.. Buď mi končí tablet, nebo nevim…. Ozvu se až budu doma.. Ještě sem dam fotky hub, co, jsem našla.. Prý jsou to vzácné holubinky zelené.. Hm,?? Zná je nekdo? 

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice 05.09.2023, 19:20:33 xxx.xxx.61.204
Bobca:

Pořád se mi to seká, mizí mi psaní, musím pořád restartovat.. Buď mi končí tablet, nebo nevim…. Ozvu se až budu doma.. Ještě sem dam fotky hub, co, jsem našla.. Prý jsou to vzácné holubinky zelené.. Hm,?? Zná je nekdo? 

Obrázek Obrázek

Já ne, ale zeptám se: Jiné houby nerostou?

Buggyra
Buggyra 06.09.2023, 07:23:55 xxx.xxx.198.226

Teď jsem právě do lesa vůbec nelezla, nečekala jsem, že by tam něco bylo. Ale před víkendem bych tam nakoukla, třeba se poštěstí. Něco napršelo a teď je od pondělí teplo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.