Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 29.08.2023, 06:50:40 xxx.xxx.198.226

Děvčata, vše se snažím číst, ale něco prostě musím přeskakovat, jste příliš plodné a já se tu ukáži teď příliš zřídka.

Dělám vedoucí na dětském táboře, naštěstí místo obvyklých 30 máme jen 12 dětí, takže pohodička, ale být tam stejně musím 🙂 

Taky jsem parádně prochladla, naštěstí ne zmokla, neb s sebou teď všude tahám pláštěnku, ale i prochladnutí je za odměnu. Dnes již poučena s punčochama pod tepláky a v holinách místo nízkých bot. Na akutní prochladnutí mi hodně pomáhá čerstvý korbel horkého čaje s citronem a cukrem/medem, ale vypít opravdu co nejteplejší, to je vzpruha, a počínající škrábání v krku to zpravidla potlačí 🙂

Teď u nás od soboty soustavně pršelo, ale zítra se to má obrátit v lepší, podle předpovědi. Ráno deset stupňů a pršení teda nic moc.

A nehádejte se mi tady 😛 Mějte se rády, užívejte života, zvířátek a buďtež zdrávy.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.08.2023, 07:56:18 xxx.xxx.30.134

Fíha…prochladla😲 To si tady my těžko představíme, když do včera byly třicítky😏 Zjistila jsem věkem😜 že holínky jsou základ, prostě nohy v suchu a hned se člověk cítí celkově víc v pohodě, i když to počasí zrovna není OK. 

Néé, není potřeba číst všechny naše výlevy😉důležité je zachytit závěr😎

Včera nás jedna malá bouřka chytla, jen takový ocásek bokem, 6mm deště kolem půlnoci. Teď je 16st a…mlha😲 Kočice před bouřkou trvaly na tom, že jdou ven. To už kolem přešly bouřky dvě v nepřetržitém sledu, ale jen prskalo, tak si lehli u komína pod střechu a že budou tam. Teď jsem je tam vyzvednula. Letěli se nažrat, jakoby nic nejedli. Musím kouknout do garáže, ale večer jsem misku nasypala, tak nevím, kdy kdo to snědl😕

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 29.08.2023, 09:00:02 xxx.xxx.20.192

já se před chvílí vzbudila🙄(teda v 8,ale Zdenka má narozky,tak jsem se s ní zakecala)

Moc jsem nenaspala.byla teda bouřka kolem 23hod-řekla bych jako "kráva".(jako hrom je málo).provazy vody bubnovaly na střechu domečku pode mnou,jako by jel vlak.Tak jsem vstala zavřít okno a už nemohla zabrat..Jsem zkoukla kousek “Kriminálky Anděl”,nasadila chobota a pak to šlo..Ale hic v pokoji-spávám při otevřeném okně..Byla jsem ráno jak zmoklá myš..🐁-🐀

Musím ještě došít do zítra ty další polstry-pořád to odkládám a chtěla bych to vzít  Zdence na narozky..Jo a mám zakázku na kuchařskou zástěru a a keltskou pánskou sukni..Jen nemůžu najít,jak vypadá..Jestli se dotyčný nespletl a nechce skotskou..Nevím,že by kelti chlapi nosili sukně..Dejte prosím inspiraci..dík😎

Takže Raduš-vše dobré👍

jo,a v neděli měla “naše”Nikča narozky!!!!  Tak vše nej nej nej Niki🌺💐🎶💝a užij si dovči👏

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.08.2023, 10:24:23 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.08.2023, 09:00:02

Ježíši narozky?!? To napsala, nebo to máš poznačené?😲 Já kráva co si nenapíšu, to nevím a ke všemu jsem i líná si to hned napsat…a je vymalováno😠

Niki, tak všechno nejlepší, veselý a šťastný  život s novou láskou💘🥳💐😀

No já jsem večer přišla chrnět, když už začínala ta bouřka. yv pokoji bylo děsné vedro, tak jsem to risknula a místo ventilačky otevřela dokořán, ale jen tak na 20cm. Lehla, nepouštěla telku, zhasnula, že budu koukat jak hezky blýská a že třeba uslyším, když začne víc pršet, abych případně okno zavřela. Usnula jsem asi za sekundu😛neviděla ani ň. Vzbudila jsem se v 1h, dveře byly skoro přivřené, horko mi bylo jak v peci, šla jsem na WC, otevřela dokořán, protože už nepršelo ani neblýskalo, pominu-li někde v dáli(asi u vás😉) Pustila jsem telku, namazala hubu a že usnu…před nosem mi přeletěl komár👎 Takže jsem vstala, rozsvítila a začal hon. Byli dva. Jednoho jsem majzla hned na zdi, druhý mi dvakrát odletěl. Až napotřetí jsem doufala, že jsem ho trefila a vzhledem k tomu, že do rána už mi nepřibyl kousanec, tak asi jo. Ráno jsem se vzbudila až 7.30 a letěla dolů hledat ty kočky. Takže taky noc nic moc😏 Je stále pod mrakem, necelých 17st. jdu uklízet, mám nějaké zašívání a uvidím, jestli se donutím i žehlit😉

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 29.08.2023, 10:49:30 xxx.xxx.198.226

Komáři jsou děsné zlo, já je řeším moskytiérou nad postelí. Mám obří moskytiéru zavěšenou na lustru, má takovou obruč, takže trochu tu záclonu sama ta obruč odstává, ale ještě k tomu to mám různě přichycené k vyvýšeným místům kolem postele, takže na posteli (manželská) mám místa na rozvalování. To je velmi komfortní.

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 29.08.2023, 10:55:07 xxx:xxx.aa63:6bc9

…všechno nejlepší Canka k narozeninám…..včera u ná  s přestávkami déšť po celý den a 15 st., v noci průtrž a až o půlnoci když jsem šla se psem tak chvilku nepršelo….dneska od rána zase mlholí a 13 st., ..I když jsme komáry vyhlášená lokalita, tak letos takřka nicco jsem na chalupě, ale jestli se oteplování, tak bude hotové rojení…  

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.08.2023, 11:27:32 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.08.2023, 10:49:30

Ale to je dobrý nápad! Vím, že jsem to už před lety letoucíma řešila, když jsem ještě spala s mužem v ložnici. Teď, radši reflektuju nějaký ten štípanec, než se uvařit při zavřeném okně, co má on. Snad někdy bude to malování, takže kouknu na možnosti a moskytiéru si před ním nainstaluju👍 Super tip, díky👍😘

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 29.08.2023, 12:04:53 xxx:xxx.aa63:6bc9
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 29.08.2023, 11:27:32

…na chalupě máme rámy s mušim pletivem, takže můžeme mít otevřené okno celý den i noc a jsme bez komárů a jiných potvor….

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.08.2023, 13:19:32 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 29.08.2023, 12:04:53

Nemáme síťky proti hmyzu nikde. Ani já bych nějak nechtěla přes to koukat ven, i když vím, je to o zvyku. A ano - mám od much opravdu zesr.ný celý barák, hlavně tedy kuchyň(takže malování bude stejně tak trochu zbytečné 👎) Ale v létě jsou pozotvírané i všechny dveře a francouzská okna, kočky si chodí jedněma, druhýma (někdy je nutné jít až těma zavřenýma pátýma, takže musím jít a Viktínovi je otevřít😎)

Jo a prší, napršely další 4mm, jsme dneska na 10.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 29.08.2023, 15:32:30 xxx.xxx.20.192

já teda sítě nemám,ale i komáry né..je to divné,ale nemám..jen ty zelenořitné muchy někdy zezdola..Jak jsem dojela v neděli dom,tak jsem na chodbě vymetla lopatku červů!!!lezoucích🐛..nejvíc jich bylo u vchodu..popelnice jsou uprostřed chodby,z komunální na mě taky pár zíralo😲..asi tam dolezli-potvory jedny..Prostě nemůžu vychytat,kdo tam háže nezabalené boxy od jídla…nebo zbytky…Dveře na ulici jsou otevřené,takže sem může vlastně kdokoli…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 29.08.2023, 17:50:47 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.08.2023, 15:32:30

A to mi připomnělo😊 Je to tak 14 dní, co jsem ráno přišla do kuchyně a potkala velkého tučného červa. První, co mě napadlo odpadkáč a jak jsem otevřela linku s košem, vypadli další dva😲 Červíky jsem naházela rybám(brr, červy nejsou moje oblíbená zvířata😜) a koš letěl za dveře👎 nevím, co v něm všechno bylo, ale v tomhle horku stačí zapomenout vynést, tři dny a už ,,běhá"😏

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 30.08.2023, 09:01:49 xxx.xxx.20.192

No a my máme popelnice dole v chodbě,vyváží se komunál co 14 dní..mezitím papírová a plastová-takže ty jednou za měsíc..V plastu můžou být taky,když nezabalí ten box od jídla….Je mi jen divné,že se “sešli” většina až u vchodových dveří..cca 6 metrů od popelnice..Viz foto..Tady jsou už trochu smetení..byli na ploše asi 1m2..Já v pokoji mám koš,podle potřeby vynáším,zatím žádný živočich nebyl..🙂

Jinak už by mohlo přestat pršet..Tady povodně nehrozí,ale kousek dál už byly..V noci zas chrstalo,a včera celý den s malými přestávkami.🌧️.Je 17 venku-což je fajn,tady mám 26,3..

Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 30.08.2023, 09:17:10 xxx:xxx.aa63:6bc9
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.08.2023, 09:01:49

……..ježíš fuj, u nás jsou tedy lidi občas pěkný tento, ale k červům jsme se nedopracovali nikdy….tady prší a prší, už je to trochu na nervy…alespoň se začínám těšit do Prahy 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.08.2023, 09:56:18 xxx.xxx.30.134

Áno Bobi, to jsou oni, hochy poznávám😜 Tak tolik jsem jich ještě neměla, museli tam dostat nějakou super mňamku😉 Popelnice jednou za 14dní se mi zdá hodně dlouho, u nás každý týden, ale jinak je to na kod, takže každý vyhodí jen jak má plnou, mamka třeba jednou za měsíc. Ale stojí jí venku. Problém je, že vy ji Bobi máte v domě a když jdu někdy kolem popelnic na sídlišti(teda chodila jsem) i když stojí venku, bývá někdy kolem pekelný smrad👎Když nad tím uvažuju: různé odřezky syrového masa, nedojezené jídlo, zbytky ze zeleniny…kam se to vlastně na sídlištích hází? Teď už začínají ty kontejnery na věci do kompostu, ale nevím, jestli je to všude. A kdo nemá zvířata, tak to háže normálně do popelnic? Blééé

Já se probudím a než se vyhrabu z pelechu začne pršet. A ne teda málo, normálně lijavec. Šla jsem kouknout na radar a pidi mrak přes nás. Neva, než se nachystám, přestane. Tak úplně nepřestalo, šla jsem v dešti, přišla zmoklá, ale dala jsem si vestu, na hlavu mi to nevadí. Napršelo 9mm👍 Mě to neva Evi, u nás pršelo v sobotu ty bouřky, včera a dnes. No a jsme rádi za každou kapku. Hlavně nesmím zapomnět koupit něco na to zelené hnojení a ještě doházet na záhony. Dneska vyrážím na nákupy, musím dokoupit, co nám došlo, hlavně coly…máme absťák😛

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 30.08.2023, 10:02:28 xxx:xxx.aa63:6bc9
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 30.08.2023, 09:56:18

…my už máme nějakou tu dobu popelnice ve dvoře, takže občas kolem uklízí, ale červy fakt ne…ani tady na chalupě, to vyrážíme jednou týdně, když jsme všichni, jinak namča sama tak hednou za 14 dní I déle….ny už máme prolito a tak už vy zase mohlo být hezky 

Doron
Doron (2341 příspěvků) 30.08.2023, 10:19:30 xxx.xxx.162.126

Hihi, nějak nás to počasí neposlouchá..😀.

Já mám úplně jasnou představu, jak bych to chtěla..

Přes den takových pětadvacet stupňů (aby se dalo koupat) a od půlnoci tak do pěti dlouhý, vytrvalý a vlahý deštík 🙂.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.08.2023, 13:48:50 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.08.2023, 10:19:30

Áno, tak nějak👍 Až se vám tohle podaří zařídit, pošlete adresu, stěhuju se k vám😛 Kurňa, že vy jste Praha?!? Tak to néé😏 Ale na výlety je to OK😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 30.08.2023, 14:12:05 xxx.xxx.30.134

Jsem doma, teprve před chvílí přestalo mrholit. Přiletím do Kaufu a cestou si říkám: jestli nebude ta Bílinská, kvůli které sem jedu, tak mě šlak trefí. Kámen mi spadl ze srdce, když jsem potkala sousedku a ta mi řekla, že je tam celá paleta😀Vzala jsem si 6 balení. Mezitím volala mamka, že chce v akci ondrášovku citronovou a balené indiánky pro sousedku k narozkám.  Citronovou jsem našla na jiné paletě bokem, indiánky jsem hledala hodinu a nenašla. Mezitím volala tchýně, abych jim koupila bůček v akci na klobásy a vzala taky balení Bílinské🙄 A prý indiánky mívají v Lidlu. Chystala jsem se tam stejně, měly tam být v akci Pribiňáky. Vystojím frontu u masa a koukám, žádný bůček v akci není🙄 Volám jí to hned zpátky a prodavačka na mě volá, že je v akci balený v regále. Grrr, já vím, starý člověk, mám být tolerantní, ale kuva, šak číst umí😠 Letím si ještě pěšky do města na intim micí gel, který s mužem používáme u bidetu, vyzkoušený. Mimochodem, koupila jsem před pár měsící lactacyd a oba nás svědil zadek👎Takže jsem ho vyhodila na ruce a koupila kozí syrovátkový, který hezky voní a je OK😉 Pak ten Lidl. Tom tam byl včera v Hradišti a Pribiňáky neměli. No neměli je ani tu, nějaká chyba v softvéru asi👎Indiánci taky nic🙄Objela jsem to ještě oklikou do Tesca, tam měli pomeranče v akci, na lisování šťávy, snad nebudou kyselé😏 Doma ještě lékárna, zásilkovna, vyhodit nákupy mamce a tchánům, koupit naproti nich v hobby prodejně zelené hnojivo a konečně doma. Uf😎 Povyprávím ty peripetie muži a ten mi ještě vybrblal😉 že důchodci si sedí doma u telky a já lítám po slevách jak magor😛


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.