Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.08.2023, 11:09:59 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 26.08.2023, 10:47:41

Ha, ha a já přemýšlela, jak vypadá nepřirozené pršení. Naši odjeli ráno do Pasohlávek a sem jde bouřka. Ne, že bych úplně věřila, že i přijde, zatím pár kapek, ale hřmí, bác rána, bác druhá….sakra Mandyna! Letěla jsem jak šílená do auta, chtělo se mi čůrat, ale neřešila jsem, k mamce to mám okolo po silnici asi 1500m. Mandyna ležela před barákem na rohožce(pochopitelně si otevřela branku za barákem) a kdyby to začalo třískat, tak by v amoku, který ona má, mohla vletět na silnici, na kterou to má 5m - na hlavní silnici😲👎 Koukám na radar blesků, je to i u nás prý, ale nějak to nemlátí, neprší, tak nevím teda😕 Ale na západ je naprosto černo, tak se to snad zase ,,neztratí" cestou🙄

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 26.08.2023, 11:23:30 xxx:xxx.9483:bfd4
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.08.2023, 11:09:59

….no musím ten mobil kontrolovat než odešlu, občas si píše jak se mu chce…

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.08.2023, 11:51:43 xxx.xxx.25.116
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 26.08.2023, 11:23:30

Alespoň se tu pobavíme😄 Koukni na radar, chytila nás pěkná šutora, kroupy, škody budem sčítat, až obejdem zahradu a barák. Byli jsme bez signálu, nešly mobily, ani internet. Asi 10minut. Voda ještě nějaká padá, tipuju to, až to doteče na 25mm. Ale jinak hrůza, nestíhali jsme ani zavírat ventilačky. Když jsem viděla tu ,,bílou tmu" ze západu napadlo mě, že mám raděj zavřít skleník, aby to nevyrvalo dveře. Tak jsem sprintovala k domku. Zavřu to, podívám se na protější kopec a tam už bílá zeď. Dopr…máš tak 10sekund. Myslím, že by mě neporazil ani Usain Bolt😛 Přiběhla jsem zatáhla francouzká okna v obyvču, nedechla se a začalo peklo😈Teplota venku spadla z 29 na 17st (konečně vyvětráme, ráno bylo na zdechnutí, noc děsná, 24st) A muže obligátní: a totos chtěla?!?(vichřici, kroupy) Néé kuva, v Praze prší každý den a mají tam toto? Ne, normální bouřku, sprchne. U nás ho.no a pak nám to umlátí zahrady. Klasika. 

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 26.08.2023, 11:57:38 xxx:xxx.9483:bfd4
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.08.2023, 11:51:43

….ja radar nesleduju…tady tedy naštěstí bez krup a bouřky….ale je zase horko….alespoň dnes nebudu muset zalivat…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 26.08.2023, 17:41:56 xxx.xxx.60.15
lesnizinka:

Alespoň se tu pobavíme😄 Koukni na radar, chytila nás pěkná šutora, kroupy, škody budem sčítat, až obejdem zahradu a barák. Byli jsme bez signálu, nešly mobily, ani internet. Asi 10minut. Voda ještě nějaká padá, tipuju to, až to doteče na 25mm. Ale jinak hrůza, nestíhali jsme ani zavírat ventilačky. Když jsem viděla tu ,,bílou tmu" ze západu napadlo mě, že mám raděj zavřít skleník, aby to nevyrvalo dveře. Tak jsem sprintovala k domku. Zavřu to, podívám se na protější kopec a tam už bílá zeď. Dopr…máš tak 10sekund. Myslím, že by mě neporazil ani Usain Bolt😛 Přiběhla jsem zatáhla francouzká okna v obyvču, nedechla se a začalo peklo😈Teplota venku spadla z 29 na 17st (konečně vyvětráme, ráno bylo na zdechnutí, noc děsná, 24st) A muže obligátní: a totos chtěla?!?(vichřici, kroupy) Néé kuva, v Praze prší každý den a mají tam toto? Ne, normální bouřku, sprchne. U nás ho.no a pak nám to umlátí zahrady. Klasika. 


Raduš, a odkud teda jsi (přesněji)? Já vím, že jsi mi kdysi posílala pro kočky kozlík a beztak tam byla zpáteční adresa, ale já jsem hlava děravá…

Pokud to nechceš psát veřejně, tak nějak naznač - nejbližší větší město…?

Já si kolikrát říkala, že bych tě někdy navštívila 😛, ale teď je to vše nějaký špatný (vč. toho auta). Navíc ty Tvoje užovky…🙃

Jo a jinak spálenina na ruce se horší!😔 Zarudlé je celé okolí, tak jsem včera v lékárně koupila sprej se stříbrem. Ale zas na druhou stranu krom toho, že to bolí, tak to už i místy pekelně svědí (mám co dělat to neškrabat), tak doufám, že se to už začíná hojit.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.08.2023, 21:41:48 xxx.xxx.25.116

Větší město 15km je Veselí nad Moravou, 30km Uherské Hradiště🙂Jde nám druhé kolo, je to na hraně, jestli nás to trefí nebo mine. Všichni se tu shodli, že něco takového ještě nezažili. Setmělo se tak, že na barákách rozsvítilo osvětlení. Ale škody nejsou nijak velké, něco málo polámané, sousedka zapomněla zavřít skleník, tak jí to vylomilo dveře, mamce to na balkoně poválelo květináče jak kuželky, jeden velký terakotový je vejpůl. Teď mě napadlo, kam jela ta Bobča? Nejsem si jistá, jestli to nešlo i přes ně😲

Ten stříbrný sprej vidíš, na ten jsme zapomněli, ten je taky dobrý, strejda s ním teďka zaléčil nehojící se ránu po amputaci malíčku. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.08.2023, 10:18:38 xxx.xxx.25.116
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 27.08.2023, 09:28:50

O půlnoci další bouřka prý ne ta, co půstvodně šla, tm se to rozpadlo, ale vytvořila se nová přímo nad náma. Já jsem ji zaspala, jen mě probudilo bičování deště na terasu, respective jsem ještě nespala, zavřela jsem dveře na ventilačku a že usnu. Pak už jsem jen uslyšela kroupy a usnula. Někdy v půl třetí mě probudilo šílené vedro, otevřela jsem okno. Kolem páté mě vzbudila Gucci, mokrá jak myš, jak se při šplhu prodírala vistárií(musím ji konečně sestříhat, jak přejdou ta vedra) Na měrce 22mm, čuměla jsem a nevěřila vlastním očím. Celkem za včera 50mm, naprosto super👍

Ráno tu byla natažená oblačnost od vás, 19st, říkala jsem Tomovi, že se jim bude dobře hrát v poledne tenis, mě se šlo parádně👍 Brblal, že v takové ,,zimě"😛 ho ta hra ani nebude bavit. No však už mu slunko vyšlo, je 21st. Viktína byl ráno u dveří, dokonce spapal trochu masa. V garáži jsem našla velkého hraboše ještě, že mi ho ta baba nepřinesla nahoru zase. Budu jí muset vysvětlit, že ani do garáže není úplně dobrý nápad nosit mrtvé myši😎

Naši přijeli z koupání až v 21h. Volám mamce, kde probůh jsou, že má zavírat slepice, ať nezapomene a ona: my sme teprv přijeli, ježíš, na slepice bych málem zapomněla! Za cca 15 minut mi volá: no tak to jsme měli štěstí! Mladí šli do hospody a volají, jestli jsem zavřela slepice, že kolem proběhla liška, hup u sousedů přes zídku a do humna. To bylo tak o 5minut, co jsem je byla zavřít😲 (mamka má hospodu takřka naproti, seděli na ,,zahrádce")

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.08.2023, 15:30:46 xxx.xxx.25.116

Jo Jani, s těma hadicema(užovkama)…neviděla jsem žádnou minimálně vloni, kolem vody to máme tak zarostlé, že i kdyby tam nějaká vegetila, není asi šance ji zahlédnout. No ale před cca třema týdny jdu a před barákem na silnici jedna větší přejetá, cca půlmetrová. A minulý týden k ní přibyla druhá, prcek, jen o něco větší než tužka. Nelezlo mi do hlavy, kde a proč se berou na té cestě. Jediné, co mi přišlo na mysl, že je tam snad nechává Gucci. Tom si myslí, že se plazí od nás do potoka, či opačně a prostě je zrovna přejede auto. Druhá divná věc, že před bránou, ne před brankou, přitom by jim mělo být jedno, kudy to proplazí. Je to záhada😲 A teď mi zvěstuje, že na zdi od kurtu leží další mrtvá, spíš větší😲

Jo a včera večer jsme zjistili, že v předu v jámě ,,pro medvědy" je ulomená poslední z jeřabin. Dvě uhynuly v průběhu let, tahle poslední se ještě držela, ale byla celá děravá myslím, že si ji oblíbily drvodělky. Myslela jsem, že na jaře už neopučí, ale ještě se zazelenala…teď už je teda definitivně po ní. U nás se jeřábům nedaří, i po dědině byly vysazené, když jsme byli děcka a všechny postupně odešly. 

A volala teta. Vedle u nich v dědině to byla včera asi ještě větší hrůza než u nás(slyšeli jsme tam jezdit hasiče) Říkala: sledovaly jsme s holkama sousedky smrk, panebože, co to s ním dělá, to nemůže vydržet! Utíkaly jsem se podívat z okna na druhou stranu baráku, co se děje tam, protože rachot, proletěl plech z komína dalších sousedů. Vrátíme se zpátky, kouknem…a smrku je jen polovina!😲Proboha, kde je!? Našel se pak u dalších sousedů, proletěl jim přes střechu na dvůr. 50m od tety je kostel. Před ním to zlomilo lípu, z kostela smetlo tašky,  kousek dál rozlomilo ořech a vedle vyrazilo jedněm vrata. Nad barákem v celkem velkém kopci mají sad. Než tam přišly zjistlily, že kolem cesty jsou rozlámané lípy. V sadu prakticky všechny durancie, 7ks ulomené a šlahnuté na plotě, plot zničený.  Bylo na nich ovoce, vichr se měl do čeho opřít. A tak to vypadá prý po celé dědině😟

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 27.08.2023, 16:24:54 xxx.xxx.60.15
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 27.08.2023, 15:30:46

Tak to je síla!!!

Brno - bouřky kolem 22.h - setrvalé blesky, úplně osvětlená obloha. Jednou to prásklo úplně blizoučko, vítr také byl, ale o škodách zatím nevím.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 27.08.2023, 16:34:01 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.08.2023, 16:24:54

U nás taky trochu divočina, ale odnesla to jen větev z vrby.

Co ruka Jani? Trochu lepší?

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 27.08.2023, 16:36:13 xxx.xxx.60.15
Doron:

U nás taky trochu divočina, ale odnesla to jen větev z vrby.

Co ruka Jani? Trochu lepší?


Jéé, děkuji za optání…ale spíš horší.

Je na tom superstrup, svědí to a okolí je dost rudé.

Canka
Canka (381 příspěvků) 27.08.2023, 17:06:06 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Jeee u vás všude bouřky?Tak to u nás kulový…jako pršelo,nic velkého,ale konečně po těch hrozných vedrech přišlo ochlazení a déšť..dneska taky krápe trochu,ale jen trochu..

Raduš já myslela,že vybírání dovolené,když to budeme vybírat 3 holky,bude jednoduchý jak facka..jenže nejdřív výběr destinace..pak výběr ostrova..a pak hotelu🙄Byla jsem ràda,že jsme nakonec našli po dlouhých dohadech hotel,na kterém jsme se shodly všechny🙂Hrozně se těším..jen teda ten odlet ve 4:50 h ráno už tak dobrý není🙄2 hoďky před na letišti.. hodina cesta tam..ach jo..to budu vypadat😂

Raduš odvezla jsem ho 22 km daleko..na hory..já doufám,že tam bude spokojený…ale zatím nemám zprávu,jestli ho už viděla vylézt ze stodoly..každopádně Bertík už je zase spokojený a spinká v seníku a misky narvané k prasknutí😂

Včera mi kamarádky udělali krásné překvapení..vzaly mě do Prahy do restaurace Ambiente Brasileiro - restaurace,kde můžeš jíst,dokud nepraskneš prostě🙂Naprosto fenomenální a já tam vždycky chtěla..odcházeli jsme totálně narvaný..ale totálně.. potom Motýlí dům,pak nějaký muzeum pitomostí a návštěva Erotic city😂Tak jsme se nasmáli..fakt výborný den..

No nic,jdu balit děvčata,ať to všechno stihnu😇 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 27.08.2023, 19:41:40 xxx.xxx.25.116

Koukám, že ti ta dieta jde jak momentálně mě👎😛 Nemůžu se dokopat nežrat, respective zmenšit porce, za hodinu se nedojídat a necpát hromadou sladkého. Tak jak jsem na začátku prázdnin vypadala fakt super, tak teď jsem zase jak knedla. Mám ale zase i málo pohybu, krom nárazového plavání a tedy ranní chůze se jinak nehnu, v tom horku se pracovat nedá, cvičit už vůbec ne. Jako ne, do původní váhy, se kterou jsem začínala někdy v lednu jsem se ještě nevrátila(doufám😉) ale nějaká ta kila tam přibyla, což poznám hlavně v pase a na vnitřních stehnech, na což jsem doslova alergická😕 Ale od zítra, od zítra už opravdu jdu do sebe😉 Snad😎

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 28.08.2023, 01:49:12 xxx.xxx.63.255
Doron:

A obyčejnej Pantheon jsi zkoušela ?  Ten ve spreji ? To mi vždycky pomohlo na popáleniny nejvíc..


Myslíš Panthenol?😉

Víš, já jsem líná se nějak ošetřovat, jinými slovy dost na sebe kašlu…🤫

Ono to teď fakt hlavně svědí, strup je hyperobří, takže mám jen strach, aby se nesloupl celej nějak brzo a do živého. Takže si téměř sedím na rukách, abych to neškrábala.

Ale fakt takovej minizážitek - těch max. 20 vteřin “připalování masa” ke žhavé trubce v motoru…a stačilo mi to na to udělat si představu, jak strašlivé musí být hořet, mít popáleniny na mnoha procentech těla, mít rány do živého (až zuhelnatělého).😢 Vzpomněla jsem si i na tu Romku Natálku (kdysi záměrně popálenou) - musela v životě vytrpět šílené hrůzy, a asi bude trpět celý život. Anebo na oblíbený trest kdesi v Africe - upálení tím, že dotyčnému dají pneumatiku kolem pasu a zapálí ji!👎

U mě tomu byla prostě blbost, resp. neodhad, že se mi tam ta ruka šprajcne. Já jsem si jistá, že se to zhojí jizvou (asi nehezkou), ale tak to je to poslední.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 28.08.2023, 07:49:58 xxx.xxx.20.192

Ahoj holky🌼.i kluku jeden,co tu chodí jen číst😉

Tak já jsem konečně doma..už bylo na čase..teda dojela jsem včera,ale garáž to opět jistila..a večer se mi nechtělo psát,jen jsem počela,dala sem tam paleček a šla spát..I Modravy jsem viděla jen kousíček😔..

Bouřka v sobotu?..ta byla teda “hustá”..Byla jsem od pátku na rodinné slezině,kde jsme vždycky s kapelou hrávali..Už jsem tam nějak od covidu nebyla,ale rozhoupala jsem se,že letos teda jo..Dres code byl "doba kamenná"(každý rok je jiný)..Bylo nás moře..teda aspoň to tak vypadalo..spousta odjela už v pátek v noci po hraní..končilo se kolem 4 ráno..Měli jsme ležení nahoře v sále na karimatkách,a mladí s dětma ve stanech..V sobotu navečer proběhla jedna,že v Hustopečích je “saigon”"(mladí byli s tama),a že se dívali na radar a že se to stahuje ze všech stran na nás..Barák na kopci,blesky ze všech stran..Tak všechno ze stanů nanosit dovnitř,i pod přístřeškem(je tam nově udělané kryté sezení)jsme poschovávali)Stihlo se to..Naštěstí jen velká hrůza,co se týče “blesk stíhal blesk”a hromobití,ale déšť střízlivě..Stany to přežily,děcka uvnitř taky..Příští rok je “divoký západ”..Ve čtvrtek jedu Zdence na narozeniny do neděle a v pondělí hlídat Čendu na 3 dny..

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 28.08.2023, 07:52:31 xxx.xxx.25.116
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.08.2023, 01:49:12

Na to je Jani právě ten panthenol dobrý, on to promašťuje. Mého bráchu někdy ve 20 nenapadlo při pálení zbytků z kukuřice na poli nic jiného, než tam nalít benzínu. A jak to nechtělo hořet právě, že to bylo mokré, házel tam pořád sirky a nic, tak šel zrovna blíž, že to zapálí. Vybuchlo mu to do ksichtu. I v nemocnici mu to pak mazali panthenolem. 

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 28.08.2023, 08:34:45 xxx.xxx.63.255
lesnizinka:

Na to je Jani právě ten panthenol dobrý, on to promašťuje. Mého bráchu někdy ve 20 nenapadlo při pálení zbytků z kukuřice na poli nic jiného, než tam nalít benzínu. A jak to nechtělo hořet právě, že to bylo mokré, házel tam pořád sirky a nic, tak šel zrovna blíž, že to zapálí. Vybuchlo mu to do ksichtu. I v nemocnici mu to pak mazali panthenolem. 


Ano, vím.

Děkuji za tip Tobě i Bobče!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.