Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 24.08.2023, 08:55:34 xxx:xxx.1e9e:5a5f
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 24.08.2023, 08:08:28

..jenomže on není autista jako autista…navíc, autismus snad mají u klučíka vyloučený…. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.08.2023, 10:06:28 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 24.08.2023, 08:08:28

😄😄😄

Áno, v dnešní době jdete k psychologovi s nezvladatelným děckem a dostane se vám rady: do 6 let ho do ničeho netlačte, on nemá vyzrálý mozek, buďte trpěliví, on z toho vyroste. No nevím, jinak je chytrý jak opice, jen má tyhle stavy, kdy jak s prominutím de.il tisíckrát dokola opakuje jednu věc, co chce a musí nutně zrovna teď dostat. Večer volala nasr…mamka, že včera to bylo pitíčko, nějaké to v tom pytlíčku, co mu kupují naproti v hospodě. Nekoupila, nechala hodinu řvát(brácha jel do práce😉)

Teda Jani, já myslela, že jsi se jen tak otřela, brnkla o motor. Tak  tohle fujtajbl ti nezávidím, ještě v tomhle horku spáleninu, au, au😢Ty gázy se stříbrem jsme používaly u babči na hojení diabetické nohy a super. Ano, taky jsme to šetřily kde jak, i papírky používaly, stříhaly na menší kousky atd. Jsou fakt dobré. 

Ne, ne Buggyro, proti vám dělám houbeles, to jsem jen měla záchvat práce, protože už několik dní jsem nedělala takřka nic. A jak mě potěšilo, že tak slunko nepere, tak jsem honem honem využila, že jsem schopná fungovat a dělala kde co😉A s další nejbližší prací to vidím až na příští týden😉Bože jak já se těším na normální počasí👍 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.08.2023, 13:17:12 xxx.xxx.198.226

Tak jestli to dítě se zasekává kvůli materiálním věcem, tak mi to na autismus moc nesedí, autista se zasekává spíš kvůli prostředí, vyvedení z rutiny, neznámým podnětům, stresorům a tak - u materiálna spíš kvůli hračce, na kterou je zvyklý, kvůli výměně židle na sezení, možná pokud by byl zvyklý dostávat určitý druh pitíčka a ten by nebyl k dostání a člověk by se snažil ho přesvědčit, ať pije z jiného…. Ale asi je jich taky víc typů, já si představuji jen ty Sheldony a Rainmany, kteří jsou zpopularizovaní (no a sebe… tak trochu).

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.08.2023, 13:22:48 xxx.xxx.198.226

Já si zase užívám to teplíčko a moc nenadávám, protože mám v zaměstnání přes den snesitelno. Ven sice lezu kolem čtvrté v tom největším pařáku, ale mlčím, mlčím, protože v kanclu mám třeba 25 stupňů (přesně nevím, nemám tu radši teploměr) a je to báječné! I tak tu sedím v punčocháčích pod dlouhou sukní a svetru. Ale na podzim než se začne topit, je tady třeba 18-19 stupňů u země, a to je na vyvalování u PC fakt dost málo, já ještě trpívám na záněty podvozku, když se to sejde, a to si pod punčochy beru ještě tepláky a podkolenky, protože jinak bych umrela. Jo a mám pod stolem elektrické topítko, tak si na firemní náklad nahřívám nožky. Bez toho bych snad od září chodila v zimních bufech! 🙃 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 24.08.2023, 13:22:58 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

😄😄😄

Áno, v dnešní době jdete k psychologovi s nezvladatelným děckem a dostane se vám rady: do 6 let ho do ničeho netlačte, on nemá vyzrálý mozek, buďte trpěliví, on z toho vyroste. No nevím, jinak je chytrý jak opice, jen má tyhle stavy, kdy jak s prominutím de.il tisíckrát dokola opakuje jednu věc, co chce a musí nutně zrovna teď dostat. Večer volala nasr…mamka, že včera to bylo pitíčko, nějaké to v tom pytlíčku, co mu kupují naproti v hospodě. Nekoupila, nechala hodinu řvát(brácha jel do práce😉)

Teda Jani, já myslela, že jsi se jen tak otřela, brnkla o motor. Tak  tohle fujtajbl ti nezávidím, ještě v tomhle horku spáleninu, au, au😢Ty gázy se stříbrem jsme používaly u babči na hojení diabetické nohy a super. Ano, taky jsme to šetřily kde jak, i papírky používaly, stříhaly na menší kousky atd. Jsou fakt dobré. 

Ne, ne Buggyro, proti vám dělám houbeles, to jsem jen měla záchvat práce, protože už několik dní jsem nedělala takřka nic. A jak mě potěšilo, že tak slunko nepere, tak jsem honem honem využila, že jsem schopná fungovat a dělala kde co😉A s další nejbližší prací to vidím až na příští týden😉Bože jak já se těším na normální počasí👍 


Mozek se vyvíjí do 30 let. To jako do té doby se nesmí na to dítě tlačit? Dobře, tak dle psychologa do šesti. Jak z toho vyroste, když se mu ve všem ustupuje? A pak se takový rozjívenec pošle do školy? A hodí na krk učitelkám?

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.08.2023, 14:14:18 xxx.xxx.198.226

Nejlepší. 

Ten psycholog by měl být přidělený k tomu dítěti do jeho dvacíti let stáří a pěkně vytvářet psycho plán pro celý tenhle úsek života a pěkně se potýkat s těmi návaznými problémy. Pak by hádám dával jiné rady a nebo by rodinu připravoval na soužití s dítětem s indivindy potřebami (domácí vzdělávání, stacionáře, asistenti, atd.).

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 24.08.2023, 15:40:26 xxx.xxx.63.235
Buggyra:

lesnizinka: Tak jo, jak se pracuje s autistama, to nemám tucha, tak zase tady hážu zpátečku a říkám, že tomu nerozumím. Tam je asi na místě spolupráce s odborníkem a oni by se opravdu nějak snad neměli do ničeho nerutinního tlačit, ale nevím.

Fikovnice, spáleniny jsou ošklivost, ale vy se svými vědomostmi to jistě dobře podchytíte. Já si před lety na sebe zvrhla na gauči hrnek právě udělaného čaje, a měla jsem štěstí, že jsem lehce otylá, jinak bych měla spálenou frndu 😀 Takhle jsem měla spáleninu přes špeky na břiše a stehnech, mňamka (a zjistila jsem za ty roky, že na špekách se to hojí o to hůř). Došla jsem si pro tylové polštáře do lékárny a hojila jsem to za mokra, protože mi do toho všechen obvazový materiál jinak zarůstal. Čtverečky byly pěkně drahé, tak jsem používala i ty krycí papírky s tou mastí a doléčila jsem to s pár pořízenými kusy do stadia, kdy pak už stačilo krýt i nasucho. Ale do použitelné fáze (jako abych se mohla třeba osprchovat) se to dostalo až za deset dní. Docela bych to ani nikomu nepřála…


Popravdě já to vůbec neřeším, jen každý půlden vidím, jak se to mění. Nejdřív z toho i odkapával “mok”, teď už je to víc zacelené. Mám to na předloktí, velikost cca 5cm x 3 cm. A bolestivost je už menší.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 24.08.2023, 16:01:11 xxx.xxx.63.235
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 24.08.2023, 10:06:28

Raduš, ona se mi tam ta ruka zasekla…to bylo nejhorší.

Fakt hnusnej pocit - nemůžeš ven, bolí to naprosto kurevsky a vidíš, jak Ti to spaluje tu kůži. Byl to takovej psychomoment, mohlo to trvat, já nevím, 15 - 20 sekund, ale stačilo.

Chvíli jsem i přemýšlela, že začnu volat o pomoc…jenže co - i kdyby někdo přiběhl, ruku jsem stejně musela na sílu vytáhnout já. A tu jsem vytáhla tak, že na té žhavé trubce zůstal kus mé kůže.

Každopádně jsem na toho chlápka i trochu naserkaná. Vymazaly se mi “tripy”, měla jsem tam uloženej ten první od původní majitelky a pak mých asi 20 nebo 30 tis. km, s prům. rychlostí, časem a se spotřebou. No co, stejně bych o ta data jednou přišla. Akorát, že chlápek tvrdil, že se vymažou hodiny, datum atp., ale na toto, že paměť zůstane. Takže to byla fakt AKCE!!!👎 Já - spálená ruka, vymazaná data, baterka se vrátila stará, a do motoru spadl klíč chlápka. To vše jsem řešila víc než půl dne. Na prd!

No a jako završení - auto logicky opravené není. Ono mi totiž začalo házet hlášky, nejdříve, ať checknu elektr. brzdu, pak ty hlášky začaly přibývat, až se objevilo “prase”. Teda nevím, kdo tomu jak říkáte - někdo prý “kuře”. Takovej ten symbol, že je něco s motorem. A ten chlápek mi tvrdil, že je to podpětím baterie. Třeba je, jenže koupil blbou a hlášky zůstaly. Kamarád (dlouholetý automechanik), kt. jsem volala, mi řekl, že musím koupit spešl baterii (a mluvil něco o ceně kolem 7 litrů - děs!!!). Teda prý ji koupí on a na auto se podívá. Já ale bohužel moment. na toto nemám peníze.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 24.08.2023, 21:23:42 xxx.xxx.5.165
Fikovnice:

Popravdě já to vůbec neřeším, jen každý půlden vidím, jak se to mění. Nejdřív z toho i odkapával “mok”, teď už je to víc zacelené. Mám to na předloktí, velikost cca 5cm x 3 cm. A bolestivost je už menší.


Ať se ručička brzy uzdraví ♥️!

Já si jednou spálila nohu i výfuk na motorce a bolelo jak čert.

Jsi statečná🙂!

Canka
Canka (381 příspěvků) 24.08.2023, 22:57:57 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky, Nějak nestíhám..už aby to kéto skončilo🙂Včera jsem lítala kolem auta..mám asi díru ve výfuku nebo co..vydává to takový tunerský zvuk🙂Jenže výfuk je rok nový,takže to spís tipuji na něco uvolněného někde…a potřebovala jsem servis..takže včera vtom hrozným vedru celý odpoledne na sluníčku s autem u a utomechanika,ale výfuk nestihl,takže budu muset ještě jednou..chci to stihnout před dovčou,protože chci jet mým autem na letiště..nechat ho na Go parkingu..no a večer jsem jela na grilovačku ke kamarádům..no a dneska rodinka pro mě udělala takové překvapení a předoslavu🙂Budu mít v neděli narozky,ale ségra starší je v práci,tak by to nemohla s náma o víkend oslavit,tak mě dneska vytáhli na rodinnou večeři..bylo to moc fajn,zasmáli se,dobře najedli a já byla už obdarována dárkama🤗V sobotu pro mě ještě chystají nějaký tajný výlet kamarádky..a v neděli ještě oslava s kamarádem..nestíhám se nudit😂 Zítra už musíme na 100% rozseknout tu dovču a něco koupit,ať můžeme příští týden vyrazit..moooc se těším..ale potřebuji před dovčou odchytit toho kočičáka🙄

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.08.2023, 07:56:53 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 21:23:42

Přesně, já jak malé děcko, když jsem nasedala na strejdovu motorku. Ani jsem nepípla, nechtěla jsem si stěžovat, protože jsem ho ukvokala, ať mě sveze😏 Ten flek, jizvu, jsem tam měla snad ještě ve třiceti.

Niki…no ty se fakt nenudíš, lítáš jak čamrda. A dovča se ti blíží👍snad to do té doby všechno postíháš. Kdy máš odjezd, až o víkendu zase? No ,,až"…ono ten týden zase není tak dlouhý zvláště, když člověk potřebuje😎

Tak s Bobiš jsme se nakonec nesešly🙄 Teda hlavně mou vinou, protože já jsem ale dokonale smotala v kterém je hotelu. Myslela jsem nahoře na kopci, ona pak psala, že nad přehradou kousek. Přeplavu na druhou stranu a koukám, že ten na koci je ale strašně daleko. Bobči jsem slíbila, že tam za nima zajdu…no takhle teda, jen v plavkách, bosá a s bojkou za pasem nejdu. Večer pro mě přijede Tom: bala jsi s tou Bobčou? Néé, však to je až támhleten vlevo nahoře, já jsem si nějak představovala tady ten naproti u vody, ale ten se jmenuje jinak! A on mi říká: ale houby, to je určitě ten vedle vpravo (taky celkem u vody) Fááákt?!?😲 Jsem blbka, však jsem koukala na mapy a mě to vyhodilo ten horní sakryš, musím se znovu kouknout😊 Kdybych věděla, že je to ten pravý, zaplavu jen kousek dál a hotovo. No nic😏

Ale jinak jsem si zaplavala, 3x jsem si přeplavala tam a zpět. Tom se ptá: na délku? Ty jsi pako!😎 Ale pak mi trochu vrtal červíček, že jsem mohla, jenže bych pak musela odněkud šlapat bosá zpátky a to se po horkém asfaltu nedá. Plavat zpátky…tedy taková frajerka asi nejsem😉

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 25.08.2023, 15:15:38 xxx.xxx.20.192

přijela jsem..stop..vybalila..stop..balím na další akci..stop..…nestíhám..stop…nebudu k mání do neděle..není tam signál…písnu pak…stop..papapapapappapapapapapapaaaáááá

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.08.2023, 16:56:49 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.08.2023, 15:15:38

No čumnite na tu babu, to snad ani není možné, já jen koukám, jak se tu s Nikčou trumfujou, která víc lítá po všech čertech a já za nima jak ten Azor s vyplazeným jazykem…nestíhám😜😄

Néé Jani, v Luhačkách jsem byla jen na otočku včera odpoledne - mamku s děckama jsem upíchnula na koupaliště u přehrady, sama jsem odtud sbíhala plavat přes přehradu.  Odjížděli jsme někdy po 18h. 

Jezdívali jsme tam na dovolené, když jsem byla děcko, JZD tam mělo podnikovou chatu. Pak až někdy před 10rokama, jsme tam byli s klukama (psy) na okruhu kolem přehrady a skoro jsem to tam nepoznala. Ne-e, teď si uvědomuju, že už nebyl Berry, to byla mamka s Mandy s náma, živě si pamatuju, jak jsem maskovala to velké nateklé břicho plné vody, aby si nevšimnula, neslyšela to žbluňkání😟 Všimnula, řekla mi: ty jsi ale nějak přibrala, až teď to vidím, jakovou máš pneumatiku kolem pasu…Nechtěla jsem ji děsit, tak jsem jí to s úsměvem odkývala. Ještě jsem nevěděla, co bude dál, jestli je to něco na chuja, nebo se z toho dostanu.

Teď jsem tam zpětně koukla, co jsi psala ještě o tom autě: neříkám prase ani kuře, ale svítí ,,blok motoru". Ten mi svítil i s výstražnou červenou kontrolkou, když tam nebyl ten olej😇

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 25.08.2023, 17:28:38 xxx.xxx.51.28

Kdyby někoho zajímalo a nečetl, dávám odkaz - https://medium.seznam.cz/clanek/petra-pavlickova-pripad-dvojcat-reimerovych-nasilna-zmena-pohlavi-jednoho-z-chlapcu-znicila-celou-rodinu-18494?utm_campaign=abtest229_zmenseni_velkych_entit_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1

P.S. ví někdo, co z toho (a jak) v odkazu nakopírovat, či jinak přenést, aby se tu nezobrazovalo tohle všechno, ale jen ten nadpis? 

Canka
Canka (381 příspěvků) 25.08.2023, 23:07:54 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

já jsem ráda,že i Boba lítá po všech čertech s že i ty Raduš teď žijes i mimo domek a zahradu..moc vám to holky přeju😇

Já dneska v práci poslední den…uteklo to neskutečně rychle,já se usmívala na všechny strany a odcházela jsem naprosto spnkojeně domů…nádherných 14 dní dovolené…já si to tak užiju…teda dnešek jsem si pak po práci moc neužila,protože jsme se totál dohadovali kvůli dovolené😂Já myslela,jak to bude lehké,ze se 2 ženský domluví jak nic a ono hovno😂Každopádně večer kolem 20 hodiny jsme konečně dohodli a zaplatili online toto:

https://www.etravel.cz/recko/kos/psalidi/kipriotis-panorama-hotel-a-suites?DS=8192&GIATA=18616&D=63220|63281|63311|63314|63316|63319|63324|63333|63373|63390|63402|63408|63409|63442|63471|63219|63341|63428|63472&HID=2596&MT=5&MMT=5&NN=7&DF=2023-08-29|2023-09-10&RD=2023-09-05&DD=2023-08-29&ERM=0&AC1=3&KC1=0&IC1=0&DP=4312&TO=4312&TOM=4312&MNN=7&NNM=7|8|9|10|11|12|13&TT=1&TTM=1&PID=KGS20021&DPR=EXIM%20TOURS%20ATCOM&ILM=0&IFM=0

Když se ta cena rozpočítá pro 3 lidi a do hotelu s Ultra all inclusive a pětihvě,tak je to naprostý luxus….v úterý brzo ráno odlétáme…těším se jak malá..potřebuju si už tak odpočinout..

A hned potom,co jsem to zaplatila,mi došlo,že prostěnež odjedu na dovolenou,musím vyřešit toho kočičáka…takže jsem vzala půjčený sklopec a šla lovit🙂A ono se mi to holky povedlo!!!Hned na poprvé!!!Takže jsem ho hned přikryla v tom sklopci dekou,aby byl v klidu a běžela domů pro auto..sjela na zahradu,naložila a zavolala kamarádce,že ho vezu…syčel,škrábal,ale vypustili jsme ho ve stodole,má tam dost místa a bude mít hodně myšek..má tam pelíšek,krmení…ale schoval se za balíky zatím..bude to trvat,ale snad si zvykne…mám velkou radost a zítra budu moc namontovat nová dvířka..huraaaaaaaa

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 26.08.2023, 07:48:48 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.08.2023, 23:07:54

A o co jste se dohadovaly? Někomu se tohle nelíbilo, vždyť je to super, já bych to brala, jestli teda někdo nechceee🤪 V úterý ráno? Se zeptám bráchy, kdy má směnu😉 Néé, dělám si srandu, už tě nebudem otravovat😀A jak je to ke kámošce do stodoly daleko? Aby kocour nebyl za pár dní zpátky😉

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 26.08.2023, 10:28:10 xxx:xxx.9483:bfd4

…u nás jemně leč nepřirozeně pršelo celou noc a teď občas přeháňky…takže paráda….a dcera má dnes narozeniny a dostala zásnubní prstýnek, na to, že je vnukovi skoro devět, tak je to vcelku rychlovka 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.