Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 23.08.2023, 17:14:45 xxx.xxx.60.177
Kilian:

….on se za Tebe přítel stydí, že Tě návštěva nemůže vidět, vždyť snad ví že jsou v soukromém domě a že on tu nežije sám ne?….ano, děláme to tak jak píšeš, vloni jsem ho naučila jezdit na kole, takže letos už jezdíme k vodě na kole, pěšky by to nešlo v tom horku…dneska to trochu polevilo, včera to tedy byla ale krize s tím vedrem…

  


Mě chytly kroupy.

Ke všem lapáliím se mi zbláznilo auto, tak jsem se to snažila včera řešit…a přišla taková smršť, ale jen krátká. Plus kroupy.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.08.2023, 17:30:23 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 23.08.2023, 17:08:54

S malým je to těžké. Nějaké testy tuším autismus vyloučily, ale já tam pořád ty ukazatele vidím. Tom řekl, že pro mě je to možná autismus, pro něj jen rozmazlený fracek😏

No právě, že nestydí, odjakživa mě někam cpe, že však co jsem nešla na terasu…Jenže já jsem prostě introvert, pokud možno před cizíma lidma zalezu a nevystrčím nos, dokud neodejdou, alespoň doma chci mít klid, být neviditelná. I když tomuto pánovi už jsem byla ofiko představená, nemám potřebu se před ním producírovat. A rušilo by je při jednání, kdyby pořád házeli okama na terasu 😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.08.2023, 17:33:35 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.08.2023, 17:14:45

Včera…kroupy? Viděla jsem, jak to líže Brno. Tom mi vždycky říká: a toto by jsi chtěla?!? Nechtěla, toto nikdo nechce, chci prostě jen pořádně popršet doprdele…😜 

A kroupy chytly jen tebe, nebo i auto?

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 23.08.2023, 17:47:51 xxx:xxx.1e9e:5a5f
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 23.08.2023, 17:30:23

….ono je těžké no, náš pro kolo vyzrál taky až vloni a naučil se za pár jízd, před tím kolo ani náhodou a jak ho to pak chytlo..no a teď s tím plavání ho to taky začalo bavit a ve vodě rádi, že chodím pěkně orvaná domů….náš je epileptik, tak se musi tak nějak opatrně …tak to pak jo….

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 23.08.2023, 17:51:38 xxx.xxx.60.177
lesnizinka:

Včera…kroupy? Viděla jsem, jak to líže Brno. Tom mi vždycky říká: a toto by jsi chtěla?!? Nechtěla, toto nikdo nechce, chci prostě jen pořádně popršet doprdele…😜 

A kroupy chytly jen tebe, nebo i auto?


Ptáš se dobře!

O autino jsem měla strach! Tak jsem valila do bytu, že auto něčím zakryju…a ono to tak do 10min ustalo, možná i míň. Volala jsem si s kámoškou, ta byla na zahradě kousek ode mě…a taky ji to tam chytlo. Říkala, že kroupy byly větší než rybíz a menší než třešně. Asi jak byla na té zahradě, tak měla taková přirovnání!😉

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 23.08.2023, 18:10:34 xxx.xxx.60.177
Fikovnice:

Ptáš se dobře!

O autino jsem měla strach! Tak jsem valila do bytu, že auto něčím zakryju…a ono to tak do 10min ustalo, možná i míň. Volala jsem si s kámoškou, ta byla na zahradě kousek ode mě…a taky ji to tam chytlo. Říkala, že kroupy byly větší než rybíz a menší než třešně. Asi jak byla na té zahradě, tak měla taková přirovnání!😉


Jinak včera se mi nabídl nějaký chlápek, že mi zajede koupit novou baterku a vymění ji. Tak jednak koupil blbou a druhak hned na začátku výměny mu spadl do motoru klíč a už jsme jej nenašli. Mám popálenou ruku - snažila jsem se dosáhnout do té vaničky pod motorem a popálila jsem se. Pak jsem si půjčila magnet na tyči a prd, prostě se to už nenašlo. Ale už jsem řídila, tak jsem to možná vyklepala někde cestou.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 23.08.2023, 18:13:40 xxx.xxx.141.166

Radus,promiň zítra to asi nevyjde, Jarus objevila vláček na okruh do Luhacovic.. Nějak před obedem, a oběd už máme tady.. Dnes jsme taky nebyly tam na pivku, byly jsme v bazene, saunach, solné mistnosti, no, to jsme ocekavaly jine… odpolko znovu bazen, prochazka na tocenou zmrzlinu, pak pivko Jezka, kvasnicoveho a teď po večeři Zubra přímo tam.. U stanku maji Radegasta.. 

Tak nemůžu fakt vědět, kdy… Dnes nebyl takový hic odpolko, i trochu pofukovalo… po Ulici pujdem na jakysi koncert.. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.08.2023, 18:26:49 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 23.08.2023, 18:13:40

Klídek, možná by jela mamka s děckama (vlastně houbeles, nemáme sedačky😟) nebo pojedu sama, já si zaplavu klidně sama, bez otrav kolem sebe(tím samo myslím děcka) Nepřijela bych dřív, než někdy po obědě a třeba do 17h. Nikdy nevím, jak dlouho Tom bude někde něco řešit, tak vždycky prostě čekám, kdy mě vyzvedne a doufám, že na mě nezapomene😜 Takže mě tam asi vyhodí a si zavoláme, jestli přijdete, nebo ne, máte dovču, žádný stres😉Já u přehrady dlooooho nebyla, tak se tam i ráda mrknu, co tam nového🙂

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 23.08.2023, 21:42:37 xxx.xxx.141.166

Koncert je chlapík hrající na kytaru.. Zizzi Horváth.. Zkraje neznámé písničky, co slozil, pak Redla, Patejdla, Durindu.. Olympiky. Už nám byla zima v šatech.. Ochladilo se, ale v pokoji hic pořád.. Posloucháme ho z pokoje, že poslední série do 10

Radus,doufam,žes četla o zítřku.. Jen pokud by byl vlacek plny, tak bysme asi nejely.. Nechtěla jsem ti teď psát zpravu, bo by tě trefilo, kdo ti píše takhle večer… utíká to neskutečně.. Tak dobrou noc..

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.08.2023, 21:48:14 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 23.08.2023, 19:40:29

Teď sem se lekla, co jsem zase zazdila, co je ti líto…aha, popálená ruka🙄Tak snad to nebude nic hrozného, takových popálenin jsem měla už hafl, pravdou je, že jedna jizva na předloktí už je tam asi třetím rokem👎 ale to bylo myslím o pánvičku jsem vůbec,,děsně" šikovná v tomto ohledu😏

Jani, tak mám dojem, vzhledem k tomu, jak to pánovi šlo(asi jak mě to vaření😉) že mu šlo o něco víc, než pomoct ti s autem😉😉😉 to byla tuším jen záminka😍

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 23.08.2023, 23:54:10 xxx.xxx.60.177
lesnizinka:

Teď sem se lekla, co jsem zase zazdila, co je ti líto…aha, popálená ruka🙄Tak snad to nebude nic hrozného, takových popálenin jsem měla už hafl, pravdou je, že jedna jizva na předloktí už je tam asi třetím rokem👎 ale to bylo myslím o pánvičku jsem vůbec,,děsně" šikovná v tomto ohledu😏

Jani, tak mám dojem, vzhledem k tomu, jak to pánovi šlo(asi jak mě to vaření😉) že mu šlo o něco víc, než pomoct ti s autem😉😉😉 to byla tuším jen záminka😍


😄

Asi ano…

Ale chudák odešel jak spráskanej pes. Baterku musel jet vrátit, ze soucitu jsem mu dala dvě kilča. Furt jezdil tam a zpět, dokonce mě naložil do tahače a vezl mě do obchodu a do spořky.

Každop. ta popálenina je dost, já tam napasovala ruku, motor byl ještě horkej a nemohla jsem s rukou ven, prostě se šprajcla. Takže normálně na mě fakt šly myšlenky, že se tam upálím! To maso na ruce začalo i smrdět, jak se připékalo - děs! 

Nedovedu si představit být v nějaké takové ohnivé pasti.😢 A ještě to vědět - že nemůžeš ven, že se Ti tam škvaří kdeco (mně tedy “jen” ruka).

No a jizva tam bude, to je celkem jistý…ale to je mi buřt.

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 24.08.2023, 05:56:15 xxx:xxx.1e9e:5a5f
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.08.2023, 23:54:10

….držím moc palce aby se ruka co nejdříve zahojila a bolelo to co nejméně.. ..spáleniny jsou hodně ošklivé a bolestive úrazy…  

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.08.2023, 07:12:27 xxx.xxx.198.226

Téda, lesnizinko, vy jste pracant, mě bolí ruce a záda, jen to čtu.

Jinak “malý nechce, on dělá jen věci co chce on” to je něco, co mě dokáže dostat vážně do varu. Tohle toho člověka tak poškodí do budoucna, to si ti rodiče neumějí představit. Možná právě proto, že jsem nerodič, na to můžu kouknout okem nezaujatým. Takové děti, které ne"musejí", takové se těžko naučí překonávat překážky, samy sebe k něčemu dokopat, mít silnou vůli a tah na bránu, vidět ve své práci ten výsledek a cítit uspokojení z toho, co dokázaly. Je mi celkem fuk, zda mi to dítě vydělá na důchod, ale vím, že takové děti mají skutečně existenciální potíže, pokud nemají štěstí a nechytne je nějaký velký koníček jako je sport, hudba… achjo.

Právě že jsem to viděla nedávno na chatě, jak takový zrovna čtyřletý chlapeček naprosto nemá mantinely a není k ničemu veden, tak jsem teď na to nějaká vysazená.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.08.2023, 07:55:11 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: Tak jo, jak se pracuje s autistama, to nemám tucha, tak zase tady hážu zpátečku a říkám, že tomu nerozumím. Tam je asi na místě spolupráce s odborníkem a oni by se opravdu nějak snad neměli do ničeho nerutinního tlačit, ale nevím.

Fikovnice, spáleniny jsou ošklivost, ale vy se svými vědomostmi to jistě dobře podchytíte. Já si před lety na sebe zvrhla na gauči hrnek právě udělaného čaje, a měla jsem štěstí, že jsem lehce otylá, jinak bych měla spálenou frndu 😀 Takhle jsem měla spáleninu přes špeky na břiše a stehnech, mňamka (a zjistila jsem za ty roky, že na špekách se to hojí o to hůř). Došla jsem si pro tylové polštáře do lékárny a hojila jsem to za mokra, protože mi do toho všechen obvazový materiál jinak zarůstal. Čtverečky byly pěkně drahé, tak jsem používala i ty krycí papírky s tou mastí a doléčila jsem to s pár pořízenými kusy do stadia, kdy pak už stačilo krýt i nasucho. Ale do použitelné fáze (jako abych se mohla třeba osprchovat) se to dostalo až za deset dní. Docela bych to ani nikomu nepřála…

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 24.08.2023, 07:58:46 xxx.xxx.197.10

Hezké ráno.. 

Radus, já to asi přeskočila v té záplavě příspěvků, tu tvoji odpověď. Tak to by bylo lepší to odpoledne tak napiš zpravu. Já si jaksi zafixovala, že budeš na protějším břehu a budeš plavat sem…. A telefon samozřejmě nebudeš mít u sebe😎jdem na snidani papa.. Kdybyste videly ten raut 👍

hmn
hmn (1164 příspěvků) 24.08.2023, 08:08:28 xxx.xxx.41.158

“lesnizinka: Tak jo, jak se pracuje s autistama, to nemám tucha, tak zase tady hážu zpátečku a říkám, že tomu nerozumím. Tam je asi na místě spolupráce s odborníkem a oni by se opravdu nějak snad neměli do ničeho nerutinního tlačit, ale nevím.”

principiálně pozitivním posilováním 

neteř má syna s aspergrem a na “školení” jim přednášeli v podstatě Šustu😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.