Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 22.08.2023, 10:36:49 xxx.xxx.51.28

 Bobi a jak to vypadá idylicky, bez lidí, ,,chládek"….úplně ti (vám) závidím. Já se jedu taky koupat na štěrk, má jet i brácha s mamkou a děckama, ale ti si jedou po vlastní ose, nejspíš se tam sejdem. 

Buggyro u nás se brambory taky včera nekonaly, i muž teplomilný uznal, že to se nedá. Akorát jsme od tchánů přivezli vyorávač, tak buďto dneska, nebo zítra…prostě až se nám bude chtít😉

Niki, tak jsem zvědavá, co vyberete, koukala jsem, že letošní hit je Albánie, naši byli před pár lety nadšení z Turecka, ale jeli s neměckou cestovkou, což ty by jsi taky v pohodě mohla, máte to kousek. 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 22.08.2023, 13:47:58 xxx.xxx.141.166
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 22.08.2023, 09:49:08

Hmn Luhačovice, pohled z hotelu Adamaltino.. Mame balkon na přehradu.. Dnes jsme byly v bazénu a po obědě na pivku..u stanku pod hotelem.. Jsme vyhlizely Radus, ale nikde jsme ji nevidely.. Nemela jsem sebou zrovna mobil.. Teď relaxujem.. Reni, to ještě vypijem moře mineralek na pokoji.. Není tu lednicka.. Za ty prachy jsme očekávaly něco vic, ale jsou to Luhacovice holt.. 

kometa
kometa (5543 příspěvků) 22.08.2023, 14:41:35 xxx.xxx.147.163
Bobca:

Hmn Luhačovice, pohled z hotelu Adamaltino.. Mame balkon na přehradu.. Dnes jsme byly v bazénu a po obědě na pivku..u stanku pod hotelem.. Jsme vyhlizely Radus, ale nikde jsme ji nevidely.. Nemela jsem sebou zrovna mobil.. Teď relaxujem.. Reni, to ještě vypijem moře mineralek na pokoji.. Není tu lednicka.. Za ty prachy jsme očekávaly něco vic, ale jsou to Luhacovice holt.. 


Tak to jo, minerálky jsou v pohodě. Ale stejně bych to kombinovala s obyč vodou. V Luhačovicích jsem byla loni, na týdenním turistické pobytu a podařilo se mi těmi vodami zasodíkovat.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 22.08.2023, 15:49:58 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 22.08.2023, 15:24:00

To Vám moc přeju, máte to tam moc hezký !

A  máte na pokoji klimatizaci ?

U nás je teď 32 ve stínu, psi mají napuštěný bazének se studenou vodou a venčit chodíme za soumraku, nejkratší cestou k Vltavě, zaplavat a domů.

Sekat zahradu bych se teď neodvážila ani kdybych na to měla sílu, udělala bych z ní úhor.

Marttonky a magnézie u nás mizí po kartonech 😅.

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 22.08.2023, 18:48:20 xxx.xxx.141.166

Klima tu není, je tu šíleně vedro máme zavřený balkon celý den, až teď jsme ho otevrely, Jarca plavala v přehradě, já s nohama ve vodě lustila křížovky.. Nevlezla bych tam.. Pak jsme si daly ve stánku langose a cernou horu pivko, a akorát jsme stihly Ulici.. Dnes ještě nemáme večeři, zítra už jo.. Ze mně tečou litry potu, z Jarci ani ne. 

Radus, zitra bysme mely být zas kolem poledne asi na tom pivku ve stánku.. Je tam ZUBR… deštníky.. Jestli tam poplaves, pisni driv, že jsi vůbec tady.. Asi zas půjdeme na bazén, bylo tam málo lidi kolem té 11..

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 22.08.2023, 19:09:47 xxx.xxx.51.28

Jsem doma, dneska jsem dala přehradu(malou) 5x, jsem naplavaná dosytosti👍 I ta voda už je jak čaj, ani to moc nebylo osvěžující, ale zase líp, než když to bylo studené tak, že mě v tom plavat nebavilo😉

Bobi a proč nevlezeš do přehrady, alespoň by ti nebylo tak vedro!? Mohla bych možná ve čtvrtek, Tom jede na Hrozenkov, děcka tam mají soustředění, tak na ně mrknout, co secvičili. A vyhodil by mě. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 23.08.2023, 06:24:53 xxx.xxx.198.226

Tak jsem tým krámem včera v potu tváře i mezipůlčí posekala pár metrů ohrady, ke konci jsem už myslela, že krám vezmu a zahodím mocným vrhem až do potoka (potok máme pěkně daleko, jinak bychom z něj brali vodu). Má to vysoko řídítka a nemám na tom žádné závaží, tak se musím do těch řídítek s rukama nahoře zavěsit, abych s krámem otočila a nebo jako včera abych krám (tu žací lištu) trochu vyzvedla nad terén, protože se mi hroty lišty zahryzávaly do mechu a chcípalo to. Ale je to posekané a docela i k mojí spokojenosti. Krám zvládnul zpracovat i nějaké stromky, co tam raší, tak mě to potěšilo. Budu muset něco udělat s tím závažím, dokonce mám tucha, že mi k tomu nějaké ten borec dával, když mi to prodával, nějakou jakože traverzu uříznutou, budu to muset vymyslet…

No a samozřejmě jak jsem vytáhla nohu od stolu v práci, že se jdu balit směr domů, tak začalo lejt, scát, a vůbec apokalypsa. Jistě, když se chystám z práce, jak jinak. No, ale nezbývalo jiného, potřebovala jsem stihnout švadlenu. Švadlenu jsem stihla, tak jsem jí předala na opravu sukni, druhou sukni na rozšíření (málo platný, už jsem nedopínala ani zip, jen jsem to jistila gumičkou od vlasů, teda ne že by mi ta sukně s rozepnutým zipem měla šanci spadnout… tádydádydá), jednu koňskou deku na správku a jednu téměř na rekonstrukci. Tu spravenou si nechám a ta rekonstruovaná půjde nejspíš do útulku pro koně do aukce - když se prodá, peníze útulek použije pro sebe. Já v té aukci také leccos nakupuji, tentokrát se mi poštěstilo urvat mnoho a mnoho dárkových taštiček na ceny pro děcka na závody 🙂

Obrázek
Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 23.08.2023, 09:24:08 xxx.xxx.141.166

Tak jsme došly ze snídaně.. Normálně tam byla i krupice… Mraky možností.. Zabednily jsme se na pokoji, zatahly zaluzie a cucime na staré Prostreno.. Jarca to sleduje.. Co se týče telky, nechávám ji volnou ruku.. Doma si nemůže nejak vyskakovat.. 

Radus, do prehrady nevlezu proto,že nevidim na dno a je snad po jednom metru skok do hlubin..Bazén davam, ale přírodní vody ne.. I na bazénu jsem chytla jednou paniku, nedosahla jsem nohama na dno a byl problem.. Já se naučila plavat ve 35..atakjen lehce v bazenu párkrát preplavu napříč.. Ale stacilo mi i ty nohy machat. Na pokoji pak studenou sprchu bez utirani.. Osvěží i tak.. Na balkoně se nedá vegetovat, pere tam slunko zrovna.. No nemame smůlu.. Ale i večer je hodně horko.. Včera se vecer blýskalo v 10,když jsme šly spat.. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 10:04:36 xxx.xxx.51.28
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 23.08.2023, 09:24:08

Aha Bobi, já se lekla, že je tam tak špinavá voda, že do ní nevlezeš😇

Tak jasně, neplave úplně každý. Mamka plavat umí, normálně, ale jsem si jistější, když se plácá s děckama na kraji, kde ještě dosáhne. Vlastně i Toma vždycky raděj pošlu zpátky, ať se mnou neplave na druhou stranu…nemám nervy někoho hlídat, aby se náhodou neutopil. Včera 11letá neteř: babi, vidíš tátu, on plaval na druhou stranu, já se bojím, aby se neutopil (můj brácha) Říkám: jo, proplaval kolem mě, když jsem se vracela nevím, proč tam plaval sám a ne se mnou, ale už tam stojí na břehu, vidím ho. Mamka: prosim tě Eli, co by se topil a Radka se nebojíš, že se utopí? (proč by se bála, nijak blízké si nejsme) No ale babi, co když ho chytne třeba křeč?!? Neboj, taťka by to zvládnul přece…

Bobi, měly jste v noci bouřku? Koukala jsem někdy v 10 na radar, bouřka u vás a na Luhačky taky šla, říkám Tomovi: koukej na to kuva, tady nekapne a Bobča si ty bouřky tahá sebou, když zrovna není doma, objedná si ji i do Luhačovic!😜

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 23.08.2023, 10:29:43 xxx:xxx.1e9e:5a5f
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 23.08.2023, 09:24:08

….no já už týden učím vnuka plavat, je mu osm, ale máme výhodu piskovny,kde je takřka do poloviny voda mně ke krku, ovšem nesmí u toho být moje mamča, ta se pořád bojí, že kluka utopim…vody se tedy kluk nebojí….já nám přírodní vodu ráda, protože si moc užívám plavat dálky….ale chápu Vás, moje maminka je skvělý plavec, ale když má možnost, dá bazénu přednost….tak si to užívejte…

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 23.08.2023, 16:26:52 xxx.xxx.51.28

Dopoledne se malinko natlačila nějaká oblačnost, jen takové trochu pošmurky, ale nebyla až taková výheň. I tak dobře, protože jak jsme měli jít uklidit bedny s bramborama ,,hned po snídani"😎bylo z toho 10.30 a to už za domek slunko svítí. Já jsem pak ještě přehrabala políčko, protože sme na to už večer fakt neviděli a ještě velký kýbl jsem vysbírala. Pak jsem obrala suché fazole. Vysbírala žabince z jezera, zametla před vchodem, tam byl ještě ,,chládek"(nesvítí tam ráno slunko) Vyluxovala barák, umyla dva WC a kuchyň, dala vyprat Tomovy plátěné boty, uvařila k obědu těstoviny se zeleninou. Dneska je ,,jen" 29st. V obýváku ale 31👎Nemůžu na terasu do chládku, protože tu má návštěvu a na terasu je z haly vidět😊

Evi, malý synovec má skoro 4.5roku a nosí rukávky, neteř v té době už plavala, ona chodila i na to mimi plavání. Malý měl kýlu, tak se to nedalo a teď je kumšt dostat ho vůbec do vody☹️ Strašně mě tím brácha sejří, že ho nenaučí plavat. Že: tak si nauč, když jsi tak chytrá! Říkám mu: a ty si nepamatuješ, jak nás taťka učil plavat? Neměli jsme nikdy rukávky, vesty, trochu si pamatuju torpédo(kruh) ale to jsme měli spíš na to aby sme s tím dělali blbiny. Taťka nas chytnul pod břicho a plav hezky rukama, nohama žábu…Když cítil, že nás voda drží, že to děláme dobře, pomalu ruku povoloval, až ji zpod nás vytáhnul úplně.  Nejspíš to Evi děláš taky tak nějak, že? Jenže bráchy malý nechce, on dělá jen věci co chce on. Včera jsem z něj málem chytla amok, musela jsem hodně zatnout zuby, abych ho nepřizabila, dělal scény kvůli tatrance, že mu ji mamka koupila a rozbalila a on ji chtěl jíst až v autě. 

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 23.08.2023, 17:08:54 xxx:xxx.1e9e:5a5f
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 23.08.2023, 16:26:52

….on se za Tebe přítel stydí, že Tě návštěva nemůže vidět, vždyť snad ví že jsou v soukromém domě a že on tu nežije sám ne?….ano, děláme to tak jak píšeš, vloni jsem ho naučila jezdit na kole, takže letos už jezdíme k vodě na kole, pěšky by to nešlo v tom horku…dneska to trochu polevilo, včera to tedy byla ale krize s tím vedrem…

  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.