Aktuálně: 3 922 inzerátů204 517 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.10.2024, 11:07:41 xxx.xxx.119.6

Fikovnice, k houbám ještě. Nevím, jak je u vás, ale u nás už jsou rána opravdu chladná, navíc je hodně mokro, huž jsou ke zkáze náchylnější, četla jsem to i v nějakým článku, zpracovat hned a žádnou plísničku neodkrajovat!😉 Já už si nechám zajít chuť, těch pár hub minulý týden mi udělalo radost, nějak mi to ale stačilo. To jsem včera viděla houbaře, měli dva košíky, igelitku a ještě asi v mikině, na neděli mě to trochu překvapilo.

Ať je Vám brzy líp.

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:12:45 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.10.2024, 11:00:17

Normálně, tak zatím jen Orionka psala, že suchohřiby se u nich říká “babkám”. U nás teda těm “hnědákům”…

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:16:57 xxx.xxx.32.41

Právě píšu svoji zkušenost s PL známým na FB a všichni jsou zděšeni, ale mají podobné zkušenosti. Jeden kamarád měl prý snad pertusi a také dg. a léčen jen po telefonu. Jako chápu, že zrovna ta je infekční jak blázen, ale co je toto za novinky??? Napíšu to narovinu: Dnes teda sestra po tel. křížový výslech o vzhledu mé stolice🙄, o močení, teplotě a celk. stavu a poté:"Takže mi zase zavolejte, v ten a ten den budu na telefonu já, domluvíme se, co a jak dál." Nevzpouzím se, neb si event. vše zařídím po vlastní ose, ale co “normoš” pacienti???! Kam jsme se to dostali???👎

Pro Buggyru: Mám doma asi tak milión léků (doopravdy), a Carbo nemůžu najít aneb “Kovářova kobyla chodí bosa!”🤭🤫

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:20:22 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 21.10.2024, 11:07:41

Ronjo, moc děkuji, připíšu sem ještě, co právě pobavilo mé reálné přátele. Dodávám, že jde skutečně o odborné lékařské termíny! Takže jsem jim napsala, že mám:

a) imperativní nucení na stolici

b) v důsledku toho střevní debakl

Poslali mi na to sto chechtajících se smajlů, ale to jsou fakt používané termity!😂

Jo, a jelikož s jednou kamarádkou jsme se po tel. chechtaly až příliš, přišlo i imperativní močení!!! Mě by zajímalo, jestli je něco, co vůbec ještě udržím!🤣

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:24:21 xxx.xxx.32.41

Jo a Fido byl po pár dnech na noc venku (jinak by se snad prodrápal ven dveřmi) a já se teprve před chvílí odvážila vzdálit z dosahu WC. Tak už je doma, už papal🤣, teď se umývá…a pak zalehne a prochrní celej den.

S tím, že “Fido papá” si děláme taktéž srandu s kámoškou. Když mi jej občas v mé nepřítomnosti chodí krmit, tak pak hlásí, že “Fido právě papá”.😄

Edit: Právě Fido znovu papá!!!

Buggyra
Buggyra 21.10.2024, 11:24:45 xxx.xxx.198.226

já mám doma asi milion carba 😀

Tak bude fungovat i Endiaron, žejo, to je kombinace něčeho s uhlím. No a smecta pro kočky bude taky fungovat. A kdyby byl nějaký jíl, taky by fungoval 🙂 Jako vyvazovače mykotoxinů u koní se používají pivovarské kvasnice, ale na rovinu, kvasnice jako kvasnice, když si lupneš trochu droždí, určitě neublíží 🙂

Mimochodem, já zase četla tenhle článek  https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/pokud-houbari-sbiraji-do-nepropustnych-obalu-tak-se-houba-zapari-i-jedle-houby_2410161245_job a já z toho obrázku mám dojem, že jsi je měla v nějakém papírovém sáčku nebo něco… tak bacha na to, příště když je budeš nechávat do druhého dne, tak aspoň vyložit na parapet nebo něco.

Já je nechávala třeba tři dny v košíku, než jsem je šla zpracovávat, normoš v bytě při pokojové teplotě. Nevím, jakou hraje roli, že mám v bytě sucho, panelák, no. Ale košík pěkně proutěný. A nic jim nebylo.

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:31:59 xxx.xxx.32.41
Fikovnice:

Hysterektomie se dělá laparoskopicky zcela běžně. Otvorem v břiše se děloha uvolní a vytáhne se vaginálně.


Ještě doplňuji, pokud by to někoho zajímalo, citace:

“V případě totální laparoskopické hysterektomie (TLH) jsou děloha, vejcovody nebo i vaječníky odstraněny laparoskopickým přístupem. U laparoskopicky asistované operace (LAVH) předchází odstranění dělohy, vejcovodů nebo i vaječníků poševní cestou jejich částečné uvolnění laparoskopickým přístupem. V celkové anestezii se naplní dutina břišní oxidem uhličitým, následně je zaveden přes břišní stěnu laparoskop (optické zařízení umožňující přehlédnout malou pánev a dutinu břišní). Pak se provedou další drobné kožní řezy, kterými jsou zaváděny do dutiny břišní porty pro operační nástroje. Při TLH se do dělohy zavede děložní manipulátor a pomocí laparoskopických nástrojů se přeruší cévní zásobení a závěsný aparát dělohy, vejcovodů nebo i vaječníků. Jsou vyjmuty pochvou a následně se zašije poševní pahýl laparoskopicky. U LAVH po provedení laparoskopické části operace (přerušení části cévního zásobení a závěsného aparátu) se změní operační přístup na poševní a po otevření dutiny břišní pochvou rozstřižením přední a zadní stěny poševní a po přerušení zbývajícího cévního zásobení a závěsného aparátu bude děloha odstraněna a poševní pahýl zašitý touto cestou.”

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:33:54 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.10.2024, 11:24:45

Nee, Endiaron v sobě nemá Carbo, je to střevní dezinficiens, obsahuje kloroxin.

No prostě jak jsem psala: Kovářova kobyla chodí bosa. 

Nechci nic zakřiknout, ale už je to lepší!

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 11:37:42 xxx.xxx.32.41

S Endiaronem mám zkušenost nejméně 20 let starou od zkoušky. To jsem ještě příseděla bývalé šéfové. On kloroxin může udělat, byť vzácně, závažný NÚ, a to tzv. SMON. To chtěla exšéfová slyšet po studentce, ptala se jí na NÚ.

A studentka: “Tak mezi NÚ kloroxinu patří nevolnost a průjem…” Šéfová vytřeštila oči na mě, na studentku, na mě, načež studentka pochopila, že říká blbost a bryskně dodala:"Způsobené víceméně vlastním střevním onemocněním!"🤣

Úžasná reakce studentky!👍

Orionka (neregistrovaný) 21.10.2024, 11:46:56 xxx:xxx.b9cf:63a8
Fikovnice:

Toto jsou “janci”. Ty se mi bohužel vyhýbají. Zato kozáků jsem našla v životě celkem dost…

Obrázek Obrázek

To jsou krásné křemenáče. Janek je u nás zajíc a ne houba 😃

Buggyra
Buggyra 21.10.2024, 12:06:20 xxx.xxx.198.226

Tak ten Endiaron jsem si s něčím spletla 🙂 Já ho nemám ráda a sice ho mám doma, páč mi ho někdo koupil na střevní potíže, když jsem chtěla uhlí, ale asi ho někdy nějak předám dál, protože ho určitě nebudu užívat. Uhlí je uhlí. To můžu nacpat i do kočky i do slepice a sem tam si ho lupnu i jen tak, když mám pocit, že je něco blbě 🙂

lesnizinka
lesnizinka 21.10.2024, 17:10:17 xxx.xxx.94.95

Byla jsem na nákupech, už jsem zde🙂 Jelikož střevní potíže mě doprovází celý život (od puberty? Nebo je to spíš doba, co si to pamatuju….si uvědomuju, že se musím zeptat mamky) tak za jedno nic jiného účinného než endiaron nebyl a za druhé…mi pomáhal fakt dost. Vlastně i když už byly i jiné léky myslím si, že Endiaron je z nich nejlepší. Když jsem nechtěně přiotrávila Worku starým masem z mrazáku, dostával všechno možné, začala jsem smectou, černým uhlím, Imodium, pak mi vetka řekla, jestli mám endiaron, ať mu dám ten. Až ten mu konečně zabral, jinak by se chudák asi vysr…z podoby🙄

lesnizinka
lesnizinka 21.10.2024, 18:33:53 xxx.xxx.94.95

Bobča vzkazuje že se nám prospinkala a už je vzhůru, na kapačkách, ale žije😀👍 Nemůže se připojit, tak posílá SMS a já tlumočím. Pak nám to všechno povypráví (o kom se jí zdálo a tak😜)

balu
balu 21.10.2024, 19:25:09 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 21.10.2024, 17:10:17

Taky mám s Endiaronem jen ty nejlepší zkušenosti. 

Orionka (neregistrovaný) 21.10.2024, 19:44:35 xxx:xxx.b9cf:63a8
lesnizinka:

Bobča vzkazuje že se nám prospinkala a už je vzhůru, na kapačkách, ale žije😀👍 Nemůže se připojit, tak posílá SMS a já tlumočím. Pak nám to všechno povypráví (o kom se jí zdálo a tak😜)


….."o kom se jí zdálo a tak".

Tak k tomu mám, zas jednou, historku. Dávno již tomu….kolegyně šla na operaci se slepákem, a protože operaci odkládala, až měla slepák velikosti tenisáku, operovalo se dost nahonem, měli jsme docela obavy. Když jsme ji dostali k telefonu, její “ ten měl tak krásné modré oči” nás posadilo na zadek. 😃. ( Nezdálo se jí to. Opravdu měl krásné modré oči, sešla jsem se s ním náhodou při úplně jiné příležitosti )

Orionka (neregistrovaný) 21.10.2024, 20:13:19 xxx:xxx.b9cf:63a8
lesnizinka:

A?? Vzali se? 😍


Na co vy hned nemyslíte. Ona byla tou dobou vdaná, měla dvě děti…a on? Nemám tušení. To jen - když má anesteziolog krásné modré oči, hned se vám líp usíná. 🤭

lesnizinka
lesnizinka 21.10.2024, 20:39:11 xxx.xxx.94.95

Tak to víte, já jsem býk-romantik🐮 (ha, ha, spíš ta kráva, u mě by romantiky myslím nenašel ani špetku, jsem pragmatická až hrůza😛) Já ta voka raděj oželím, jen abych se do té nemocnice nikdy nedostala😉

Canka
Canka 21.10.2024, 22:24:23 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tak hlavně,že je Bobi v pořádku…a doufám,že se jí nezdáli žádný nepřístojný věci😂Neee…důležité je,že je snad v pořádku probuzená a pak nám písne,jak to s ní vypadá…

Joo a na houby už nejduuu..jsem už celá přehoubovaná😂Ono mít koš plný hub není vlastně výhra😂Jen to čištění mě těžce nebavilo..a pak to zpracování..většinu jsem pokrájela na sušení a zbytek na různý houbový jídla ..a už stačilo..už houby nechci dlouho vidět😂

Včera se mi povedlo prodat starého skútříka…a normálně sem musela zamáčknout slzu,když odjížděl😀Přeci jenom jsem ho měla 4 roky..ale tak teď už mám nového mazlíka,tak budu jezdit jen na něm..

A nevím,jestli jsem sem psala o těch koťátkách od sousedovo kočky…ale myslím,že ano..tak dneska jsem vezla jedno do nového domova..světlou kočičku..vezla jsem jí na statek do vesnice asi 15 km ode mě…a nevím proč,ale měla jsem takový divný pocit z té paní…kočičku si brala domů..ven říkala,že jí nemají v plánu pouštět,ale že uvidí..jenže..ten statek byl takový polorozpadlý..byla noc..paní vypadala tak..já nevím..ale pak vyběhl takový tlustý pesan a kočička a mě se ulevilo..oba velký mazlové a pěkně vykrmený..ale stejně jsem odjížděla s takovým divným pocitem..no každopádně paní jsem ještě volala,že kdyby cokoliv,kotě si odvezu zpátky…psala,že to nebude potřeba…a že zítra pošle fotku..tak snad to bude dobré…teď ještě najít domov pro ty další dva…

Obrázek Obrázek
Stella (neregistrovaný) 21.10.2024, 22:48:20 xxx:xxx.1442:66aa
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.10.2024, 10:10:40

Ptala jsem se, protože dělali hysterikonomii i mamce. Tak mě to zajímalo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.