Aktuálně: 3 922 inzerátů204 537 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Třetí víčko

Orionka (neregistrovaný) 20.10.2024, 21:16:18 xxx:xxx.b9cf:63a8
lesnizinka:

Viděla jsem několik reportáží na toto téma, přímo v obci, přečetla jsem tady ten článek. Na mě to naopak působí dojmem, že je tam problém: předkladatel petice&starosta. Je onen pán majitel stavební firmy, která to nedostala? (nic o tom nevím, jen píšu, jak to na mě působí) Kdyby byl problém s územním plánem, nikdo by stavbu nepovolil, to se řeší až na Kraji (u nás se nedávno měnil, tak to vím) A: starosta to a starosta tamhleto, ani se s náma nebaví….Každá obec má zastupitelstvo, které jedná, řeší, jde to na jeho hlavu. Taky není náš starosta můj favorit, ale zodpovědné je celé zastupitelstvo. 


Nakonec to dopadne úplně nejhůř. Stavba se zastaví, zeleň - místo je zničené. Kdo zaplatí zemní práce? Když nebudou k ničemu. A dalších “100” let tam zůstane staveniště. V Liberci s tím máme bohaté zkušenosti - měli jsme mnoho let “rybník” uprostřed města. Vlastně dva. Podobný problém mají v Ústí. Uprostřed města staveniště, základy čehosi, dnes už nepoužitelné…, díra a ohrada.

Sarah01
Sarah01 20.10.2024, 21:28:33 xxx.xxx.162.253
ančovička:

…nevíte,o čem mluvíte….


Nebojte, vím to moc dobře, nežiju ve vzduchoprázdnu.😉

Fikovnice
Fikovnice 20.10.2024, 22:55:55 xxx.xxx.32.41
Orionka:

Na první: hnědáček, nebo taky podborovák. Na druhé jasná “babka”, docela si myslím, že suchohřib babka byl jeden čas ofic.název. On si taky každý mykolog tvoří své názvosloví.


Já teď večer ještě rozposlala dotaz přátelům a ode všech se mi vrátilo, že u nás se suchohřib říká tomu hřibu hnědému. Ale to je fuk. Je to houba, která je mi sympatická a líbí se mi, asi i víc než praváci. No a těch hnědáků bylo na “mém” místě nejvíc. Teda nepočítám klouzky, ty jsem téměř ani nesbírala… Praváčci také byli (dávala jsem foto, i jedno dvojčátko jsem našla). “Babek” pomálu, a muchomůrek fakt miliardy!!!

No a “janek” se u vás říká?

lesnizinka
lesnizinka 20.10.2024, 23:04:23 xxx.xxx.94.95

U nás se janek říká, ale já nevím kterému, babči už se nezeptám, jedině zítra tety. A my doma zas takoví houbaři nejsme😏

Fikovnice
Fikovnice 20.10.2024, 23:13:01 xxx.xxx.32.41

Toto jsou “janci”. Ty se mi bohužel vyhýbají. Zato kozáků jsem našla v životě celkem dost…

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice 20.10.2024, 23:14:04 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 20.10.2024, 23:04:23

Ty, taková zahradnice, a neznáš houby? 😉 Já si vystačím se znalostí asi 8 druhů… O víc se ani nesnažím…😄

lesnizinka
lesnizinka 20.10.2024, 23:16:48 xxx.xxx.94.95

A jo, máš pravdu👍 už si vzpomínám. Babča říkala, že je z lesa nosili, já jsem na něj snad v životě nanarazila. Kozáky jo, to mi taky sestřenky ukázali místo, kam jsme na ně chodiliy několik let - než ho Lesy vyrubaly😠

Fikovnice
Fikovnice 20.10.2024, 23:20:38 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 20.10.2024, 23:16:48

U nás jsou taky všechny lesy (kde jsem měla plno svých houbových místeček) vymlácené. Jenže co naděláš? Kůrovec…😠👎

lesnizinka
lesnizinka 21.10.2024, 07:28:36 xxx.xxx.94.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.10.2024, 23:20:38

U nás to není kůrovec, nemáme smrkové lesy. U nás je to (byl to) starý les, takže hamižnost. Od revoluce šla postupně polovina CHKO k zemi👎

Buggyra
Buggyra 21.10.2024, 07:48:03 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, dej si nějaké živočišné uhlí na ty potíže… To pomůže vyvázat toxiny. Pozor na stejný efekt u léčiv, která bereš - však ty víš.

Kilian
Kilian 21.10.2024, 08:01:53 xxx:xxx.a12b:45d
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.10.2024, 22:55:55

..u nás na Třeboňsku suchohřibci, ale babička jim říkala modráci….

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 09:48:51 xxx.xxx.32.41

Myslím, že jsme se tady někde bavili o PL, však Sarah má hrozné zkušenosti! 😟 Mě teď v době nemoci odmítla, zakázala mi přijet, ordinovala jen po telefonu. A dnes další level: Po telefonu ordinuje sestra, už ani nemám nárok s PL mluvit telefonicky!😲

Sestra se vyptala na všemožné zdr. obtíže…a ordinovala co a jak dál. Kam jsme se to s praktiky dostali??? A to chtějí stávkovat??!!

kometa
kometa 21.10.2024, 09:51:12 xxx.xxx.224.101
Stella:

Bobco, můžu se vás zeptat, jak vám tu dělohu berou? Laparpskopicky nebo ne?


Děloha laparoskopicky snad ani nejde.

Já mám teda nakoukané dělohy jiné než lidské, ale neumím si představit, že by je odoperovali a protáhli tou dírkou. Vaječník, žlučník ano.

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 10:10:40 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.10.2024, 09:51:12

Hysterektomie se dělá laparoskopicky zcela běžně. Otvorem v břiše se děloha uvolní a vytáhne se vaginálně.

lesnizinka
lesnizinka 21.10.2024, 10:12:02 xxx.xxx.94.95
Fikovnice:

Ty, taková zahradnice, a neznáš houby? 😉 Já si vystačím se znalostí asi 8 druhů… O víc se ani nesnažím…😄


Na houby jsme jako rodina nechodili. Taťka je nejedl, mamka se do lesa bála. Chodila jen babča - za mlada. Já jsem začala, až jsem se sem vrátila. Ty co sbírám znám, ale křemenáče ani netuším, kde tu rostou. Já v zahradě(jako zahradnice😉) si pěstuju klouzky, podborové, májovky a čirůvky fialové🙂 (kecám, rostou tu samy😛)

kometa
kometa 21.10.2024, 10:17:42 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Hysterektomie se dělá laparoskopicky zcela běžně. Otvorem v břiše se děloha uvolní a vytáhne se vaginálně.


A tak to jo. Z vet medicíny tohle neznám. Zase jsem chytřejší.

lesnizinka
lesnizinka 21.10.2024, 10:22:50 xxx.xxx.94.95

S praktiky…zrovna jsme to probírali s mužem. Jedna věc je, že se mi absolutně nelíbí to s úhradovou vyhláškou. Ne, že bych tomu rozumněla, ale z toho, co bylo popsáno nechápu ani trochu, proč jsou za stejný výkon rozdílně placená ta, která pracoviště. To by mě taky nasr… Ale: u nás praktik dělá denně 4h! Pokud si pamatuju, některý den tam ani nebýval. A víceméně všechno, krom ťukání do compu, dělá sestra. Jediné, co mi udělala doktorka - změřila tlak.

Buggyra
Buggyra 21.10.2024, 11:00:17 xxx.xxx.198.226

Tak to já jako nezahradnice si ve výběhu pěstuji praváky, hnědáky, babky, kozáky, letos zase po letech křemenáče a pak nějaké takové hříbky, co vypadají velmi podobné babce, mají takový khaki sametový klobouk a zespoda jsou žluťoučké a jsou na tenčí nožce, netuším, co je to za kousky, ale jsou jedlé. A taky bedle. Si pěstuji.

Letos jsem nenašla ani jednu lišku ☹️ Ani okolo těch Habartic, jak tu Orionka hlásila, že tam na ně jezdili. Jela jsem tam jen kvůli nim, měla jsem místního průvodce…

O víkendu jsem pekla kuře na cibuli a na bedlách. Mám bedly v mrazáku zamražené jen tak, jak jsem ty klobouky z nich otrhala, ještě tam 4 kousky jsou, někdy budou rezně (ty jsem zase nasbírala na Hrádecku). Kuře vyšlo chutně, povedlo se mi ho upéci tentokrát do rozpadava, bedly to jen tak ovoněly, dostalo to trochu jiný šmak a nebylo to špatné. By se mi tam hodily ty lišky, i barvou (bedly zčernaly a vypadá to trochu divně), no nic… Letos asi zase bez lišek.

Konečně jsem objevila, kudy mi prchají slepice z voliéry, tak jsem náramně zvědavá, kolik budu sbírat dnes odpoledne vajec. Kam zanášejí, jsem nezjistila. A protože něco začalo pelichat a mám stabilně pořád 8-9 vajec od 13 slepic, tak třeba ani nezanášejí, prostě jen daly pauzu. Nakonec, mají nárok, však jsou dvouleté (tři už dotahují na tříletku).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.