Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra 17.10.2024, 15:08:37 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Přesně to jsem jí řekla!!! Pán je v péči i paliativce a takovýto lapsus???!!!

A ona:"Když já tam nechci dělat zle… Ještě budeme jejich pomoc potřebovat…"


Dobře, tak mám druhý návrh - ať je podplatí. To přeci za to stojí.

To jako do papírů napíšou menší bolestivost, aby na tu bolest nemuseli vypsat účinnější léky? Na takové případy je snad morfium, ne?

lesnizinka
lesnizinka 17.10.2024, 16:13:27 xxx.xxx.81.234

Budu asi hnusná, ale nedá mi to. Chtěla jsem reagovat už minule, ale ukousnula jsem si ruku. Teď už to napíšu. Paní je lékařka…na co ještě čeká, na zázrak? Rakovina slinivky je nejbolestivější z rakovin, podle těch, co takového člověka zažili, nic horšího není. Sestřenka vloni doopatrovala svou 40letou snachu s touto diagnozou(sestřenka je zdravotní sestra) Doteď o tom nedokáže mluvit. Ať paní nafasuje morfinové náplasti na celý měsíc a pán se jima oblepí od hlavy po paty…dokud má na to sílu. Psa by všichni uspali hned, jen co se mu trochu přitíží a aniž by někdo věděl, kolik mu zbývá času. Tady jde o to, jestli těch pár týdnů v bolestech a s neskutečně hnusným koncem stojí za to protahovat👎

Orionka (neregistrovaný) 17.10.2024, 16:35:33 xxx.xxx.166.201
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.10.2024, 16:13:27

Nejste hnusná. Když nemáme euthanasii (chápu, že je těžké ji uzákonit), tak máme umělý spánek. Nelze takhle hrozně nemocného uvést do umělého spánku, ať své bolesti prospí do konce? 

Orionka (neregistrovaný) 17.10.2024, 16:37:58 xxx.xxx.166.201

Pamatujete na pana Hrabala? Ten skončil, když byl ještě schopen. Vylézt na parapet.

lesnizinka
lesnizinka 17.10.2024, 16:41:49 xxx.xxx.81.234

Ano, pamatuju. A právě chápu tyhle lidi, naposled Heřmánka. Sama doufám, že to i pro mě bude jasná volba. Ano, teď jsem hrdinka, vím. Možná se pak budu rvát o život jako lvice. Ale ne, nemyslím si to, mám to už dlouho promyšlené…

Orionka (neregistrovaný) 17.10.2024, 16:42:52 xxx.xxx.166.201
Buggyra:

Nijak zvlášť. Nemám důvod 🙂

Dokud nebudu mít záda v cajku, je to stejně k ničemu, budí mě bolavá záda.


Buggyro, nechci se vám plést do bytečku…nevím, kolik času trávíte v sedě na dvou matracích…ale pro bolavá- nemocná- záda je ta správná židle snad nutností.

Sarah01
Sarah01 17.10.2024, 16:54:07 xxx.xxx.162.253

To ale nemůžete vědět, jestli ten lékař není třeba věřící, věřící lidi sebevraždu nikdy nespáchají. A taky pochybuju, že mu Fikovnice po manželce vzkáže, aby to udělal.

Bodlinka
Bodlinka 17.10.2024, 17:11:26 xxx.xxx.88.92

mno a nemají ti lékaři pětibodovou stupnici?

jinak na desetibodové škále je 4 už znatelná bolest a “setrvalá” už je něco, co hodně snižuje kvalitu života. 

Canka
Canka 17.10.2024, 17:49:06 xxx.xxx.212.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.10.2024, 07:49:41

Buggyro tohle je přesně to,co mě napadlo😂Městský byt..dneska jsem tam volala,protože bych nevydržela čekat až do pondělí…momentálně nic nenabízí(jen startovací byty pro rodiny),ale každé pondělí a středu prý byty zveřejňují,pokud jsou k dispozici.A vyhraje to ten,kdo první přijede a zaplatí tu jistonu za byt,kterou tam uvedou a splňuje samozřejmě všechny podmínky pronájmu..takže budu ještě holt hlídat ještě tohle,protože to by byla opravdu výhra…

Jela jsem dneska koupit balík polystyrenu a Mamut lepidlo a musím opravit venku kočičí domky pro toulavky a ze zbytku dozateplím jednu stěnu přístřešku u koní….ale až o víkendu..teď jak člověk chodí do práce,pak jede do města a naji se,tak je kolik je a nestíhám nic…nesnáším tohle období..a až se ještě změní čas,tak to už budu nasr.ná úplně😂

No u auta jsem zvědavá,kolik to bude stát..to bude zase překvapení..a za chvilku Vánoce…dneska na mě vyskočilo,že jsou tady za 10 týdnů…to je hnus😂 

Bobca
Bobca 17.10.2024, 19:14:02 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 17.10.2024, 17:49:06

Niki-psala jsi,že jeden byt odmítla…Proč?to byl tak malinkej?já bydlela už i v 4,5x4,5m,pak 3x7,a teď 5x5m..Mohla tam jít a hledat dál!!je mladá,já se stěhovala už 6krát(a o Leithian nemluvím-že Jani)Hlavně,že by to měla lepší,než teď..a pak čekat na městský..ale u nás se dává městský byt  jen samoživitelkám,nebo prostě potřebnějším..Já nemám nárok..mám být ráda,že bydlím…

Bobca
Bobca 17.10.2024, 19:29:22 xxx.xxx.20.192
Fikovnice:

Ono těch laboratoří je už dnes hodně. Takže kdyby Buggyra chtěla, klidně by se tam mohla jít prospat…😊 Třeba by to spojila i s výletem za mnou…

Problém je, že ona nechce.😄


Jani..u nás je celkem nával,čeká se..hledím,že by někdo mohl jen tak…Já teda čekala,že budu spát někde pod kamerama-jak to ukazují v telce..a ono to je jenom oddělení nemocnice..Poprvé se spí samostatně,a pak už normálně po 2.když jdeš pro přístroj.Já byla naštvaná!!Chtělo se mi už v 9(jak si nejdu odpolko bucnout)tak mi to nasadila a já usnula..V 10 hodin na chodbě takový rachot!!bouchání nábytku..přišla sestra z jiného oddělení a  “ahój Lenkó”na celou chodbu..A bylo po spaní…převalovala jsem se hodně dlouho,ale snad prý “ta hlavní hodina stačila” na ten monitoring..45 desaturací za hodinu spánku.. 

a Raduš..EKG mám úplně vpořádku,to s tím nemá vůbec nic společného…

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2024, 19:55:18 xxx.xxx.32.119
Daja:

(je to můj exstudent a přiznávám, že jsme spolu v mládí prožili i trochu divočejší roky🤫

no Fíkovnice vy jste mě pobavila, Nezlobte se na mě ,ale já si Vás při této větě představila😂.

Dája


Info specielně pro Daju😉: Dajo, já celý život doplácím/profituji ze svého gesichtu (záleží z jakého úhlu pohledu se to vezme)…

Nás kdyby sedělo třeba 20 u stolu v hospodě, všichni si dali velké pivo a jeden člověk malé pivo, tak to malé zaručeně postaví přede mne a ještě se budou divit, že vůbec pivo piju!😂 

Takže asi i chápu Váš údiv nad mými mladickými divokými léty. Ale vezměte si, že to bylo období, kdy studenti byli jen o 3 roky mladší než já. A zásadně jsem si s nikým “nic” nezačínala před zkouškou nebo dokud jsem je učila.😉🙂

lesnizinka
lesnizinka 17.10.2024, 19:59:06 xxx.xxx.81.234

Fakt ne? Doktorky, jak to je? Přece, když nedýchám, musí to tam někde poskočit, změna rytmu…ne? 😲

lesnizinka
lesnizinka 17.10.2024, 20:07:43 xxx.xxx.81.234

Dva dny vystříhávám, vyřezávám pilkou nálety v keřích(hlavně) Představte si třeba kolem plotu husté keře šeříku a mezitím už roste všechno možné. Takže se tím prodírám, plazím jak divoká svině a likviduju, pařízky mažu štětečkem s herbicidem. Malinko mi ještě chybí a pravou stranu mám. Je toho na malou vlečku👎 Po večerech pak dloubám trny z rukou a kolen. Nevím, nevím, ale levou stranu asi nedám, i když tam je toho možná míň. Uvidím jak zítra🙄

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2024, 20:26:34 xxx.xxx.32.119
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 17.10.2024, 19:29:22

Bobčo, úplný přehled nemám…

Párkrát jsem tu naznačovala, že když se někdo dostane do těžkostí a je to můj přítel, ráda pomůžu…bude-li to v mých silách. Buggyra je moje přítelkyně, takže bych to pro ni zařídila. Samozřejmě nemám na mysli zařizovat někomu něco zcela zbytečně a neindikovaně, to určitě ne. Ale myslím, že Buggyra popisuje spánkovou paralýzu, úplná sranda to není. Pro mě to byl v mládí doslova bubák a fakt jsem se bála usnout (i proto jsem psala o Ondinině kletbě).

Já sama byla ve spánk. laboratoři při hospitalizaci, ale už je to řada let…

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2024, 20:28:36 xxx.xxx.32.119

Holky, fotku č. 1 jsem už dávala do jiného vlákna, ale pochlubím se i zde. Za první slušné peníze, které jsem vydělala, jsem se trošku plácla přes kapsu. Takže kočky mají novou napájecí fontánku. Na druhém foto je “moje všechno”😘, třetí fotka Kuky alias Kukačka…

Obrázek Obrázek Obrázek
Bodlinka
Bodlinka 17.10.2024, 20:34:51 xxx.xxx.88.92

já přehazuju komposty a stavím jahodovou pyramidu. zatím to jde docela dobře

taky mi na zahradě rostou divný houby, ale prý je to jedlé. tak kdybych se dlouho neozývala je to z nich.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice 17.10.2024, 20:34:54 xxx.xxx.32.119

Sranda musí být aneb když vám někdo zkazí fotozáběr!!!😂

Fido se chladil dál od ústředního topení, já se chystala jej blejsknout…no a samozřejmě - naklusal Kuky!!!🙄

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice 17.10.2024, 20:51:52 xxx.xxx.32.119
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.10.2024, 15:08:37

Morfin je prakticky nejlevnější, přinejmenším z opiátů…

On je na fentanylu, ale už mu nefungují ani megadávky, no…😢

Fikovnice
Fikovnice 17.10.2024, 20:53:39 xxx.xxx.32.119
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 17.10.2024, 17:11:26

Nee. VAS je desítková. Oni mu i řeknou, ať se vyjádří “od jedné do deseti”. 

Proč to zapisují jinak, netuším. Možná Ctrl C + Ctrl V někdy z minulosti.

Na VAS mám nějaké ppt snímky, ale nebudu to sem dávat, nic moc na koukání na tom ani není.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.