Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Saga
Saga 15.10.2024, 07:35:54 xxx.xxx.167.183

Doron, ať pěkně slouží👏! A taky vám řekli, že jí máte obracet? My máme dvě různé matrace, ta jedna se obrací stylem, co bylo před tím dole, je nyní nahoře, je “oboustranná” nebo jak to popsat. Ta druhá je jednostranná a obrací se po směru hodinových ručiček. A fakt je to znát. Snažím se dodržovat vždy, když dávám čisté prostěradlo. Těžké jsou obě jako prase, to bezpochyby. Nám je přivezl kurýr a odmítl to vyndavat z auta sám, což naprosto chápu! Přijely smotané do ruličky. Nechci vidět, jak tuhle tíhu budem jednou stěhovat z patra ven na dvůr a dávat to kamsi do kontejneru? Na dormeu mi tenkrát řekli, že životnost je tak kolem 15ti let. Tže to vidím tak, že to trochu přetáhneme, pak si na důchod koupíme nové a na těch zhebneme😄!

Buggyra
Buggyra 15.10.2024, 07:57:26 xxx.xxx.198.226

Ta moje je jednostranná a má se právě obracet jen “zadkem dopředu” 🙂 A nikoli převracet.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.10.2024, 08:15:39 xxx.xxx.119.6

To je dobrá připomínka s tím obracením, protože to vůbec nedělám a určitě nám to pán říkal a určitě to bylo i v návodu🙄. Musím to napravit. U nás to bude taky jen vyměnit nohy za hlavu, páč máme tu, jak si každý poskládáme vrsty podle sebe (tedy máme dvě spojené potahem). Já jí sundám max proto, abych z pod roštu vysála prach + jsem si někdy ty vrsty měnila. Fuuj, to se o ni moc hezky nestarám.

A ty oddělený ložnice… To si totiž člověk nejdřív neumí představit, že byl usínal bez objetí drahého a pusy na dobrou noc, pak se z objetí stane ruka v ruce a pusa, protože při objetí je moc vedro😁, pak ruka vedle ruky a pusa, pak pusa a on tam a  já na kraji a nakonec je to -  prosím, nedýchej tak nahlas 😅😪. Ále tak se zas jeden nebo druhej přesune do obýváku, no. 

Saga
Saga 15.10.2024, 08:44:03 xxx.xxx.167.183

Ronjo, jen pěkně obracejte😄!

A s těmi oddělenými ložnicemi to celkem sedí teda. Stejně je fajn, že dnes už je doba taková, že je to každýmu jedno, nebo alespoň v mé sociální bublině. Dříve oddělené ložnice znamenaly “problémy” a minimálně rozvod, dneska je to komfortní spaní a běžná věc. Spánkem trávíme jednu třetinu života, což je obludně moc, když si vezmu kolik toho naspí moje hajtřičky a kolik já, pfff🙄…Spánek by prostě měl být komfortní a osvěžující a to zcela bez ohledu na to, jak to kdo má, jestli v jednom, ve dvou, ve třech, nebo více kusech 😄

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 10:17:58 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.10.2024, 08:15:39

Moje kámoška už na manžela řve dokonce:"Nedejchej, nemůžu spát!"🤣 Všelijak mu ucpává nos atd.😂

lesnizinka
lesnizinka 15.10.2024, 10:29:35 xxx.xxx.81.109
Buggyra:

Ta moje je jednostranná a má se právě obracet jen “zadkem dopředu” 🙂 A nikoli převracet.


Taky tak.

A zrovna dám k odděleným ložnicím: Ronja to krásně popsala👍 Nový barák - krásná ložnice zhotovená na míru. Spala jsem tam asi 5let. Muž jezdil na dlouhé služebky i dvakrát do měsíce, takže vlastně sama stejně. Pak změnil zaměstnání, pracoval téměř pořád z domu, spal doma, umřel Berry a změnil se nám spánkový režim. Já usínala u telky ve 20h a pak půl noci koukala na televizi - nemohla spát. Muž usíná kolem půlnoci, musí mít horko, ticho, tmu, vzbudí ho i jen mé otočení na posteli a já…já tam doslova rejdím, když jsme spali onehdá na hotelu nadával, že celou noc skáču jak klokan a praštila jsem ho. Když jsme se minule vraceli z Prahy jsem to právě rozebírala. Proč, proč bych si měla (oba) dobrovolně ubírat ze svého komfortu? My jsme navíc většinu dní spolu doma, tedy Tom pracuje na compu v pracovně, já buďto v zahradě, nebo v kuchyni, ale jsme spolu mnohem víc, než běžně lidi a nerozdělujeme svůj volný čas ještě mezi děti(už ani mezi psy😟) Objetí bych nesnesla, je mi pořád horko, nohy mi trčí celou noc zpod duchny a většinou i ven z postele. Pusu a dobrou noc si dáme na chodbě, než se odeberem každý do své ložnice. Jelikož jsem večer nepoužitelná, sex u nás večer snad ani nikdy neprobíhal, máme na to celé dny😉 Spíš bych řekla, že problémy nastávají proto, že děti, většinou ještě nacpané v té posteli, nevyspí se nikdo a nervozita a nasranost stoupá, až to někdo nevydrží👎 Je mi jasné, že na bytě ještě nedostatek místa…to se blbě řeší🙄

lesnizinka
lesnizinka 15.10.2024, 10:30:23 xxx.xxx.81.109
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.10.2024, 10:17:58

A nemůže spát každý jinde? 

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 10:39:15 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2024, 10:30:23

Oni to tak už dělají. Ale ne vždy. Kámoška muže vyhání, když usne ve společné ložnici.😄

Dokonce mi třeba volala a prej “Poslouchej!” a z telefonu funění divočáka!🤣 

No u těch pazvuků bych neusnula ani na vteřinu taky.

Saga
Saga 15.10.2024, 10:55:28 xxx.xxx.167.183

Žínko, tak to je skoro, jako bych to napsala já😄, jenom s tím rozdílem, že my máme starý barák, ale při rekonstrukci jsme na počet ložnic samozřejmě mysleli! Taky nevidím smysl v tom, proč jeden druhého omezovat, když máme dostatek prostoru pro oba. Chápu, že v garsonce se tohle řeší hůř, zvlášť pokud dotyčnému neříká pane…Moje drahá tříčtvrtka má vložnici 27°C, jako bez pr*ele, nechápu, že se tam neudusí🙄 a zavřená okna. Já okna dokořán a s bídou 19°C a to i přes zimu. Už jen tohle hovoří za vše. On chodí spát velmi brzy, já tak o 3-4 hodiny déle. Jsme spolu také hodně přes den, protože oba v práci končíme ve stejnou dobu, i když každý v jiném městě, ale přijíždíme téměř totožně a vlastně celý zbytek dne + víkendy jsme spolu doma. Jsem strašně ráda, že jsme to takto udělali, na společný spánek v jedné místnosti ani jeden z nás nevzpomíná rád, protože to bylo přesně to období “na rozvod”, protože oba děsně nevyspalý a nevrlý, tohle fakt nemělo cenu😏! Paradoxem je, že mnoho těch z našeho okolí, co s tím dřív měli problém (když se to nějak v meziřeči dozvěděli), nyní dělají totéž…

Kilian
Kilian 15.10.2024, 10:59:26 xxx:xxx.f865:bb8c
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.10.2024, 10:39:15

….mně za hlavou spává jakoperšanka a chrápe, navíc mně občas hladí packou po obličeji anebo vyžaduje abych ji za tu packu držela….  

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 11:11:18 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 15.10.2024, 10:59:26

Jj, Evi, to si teď celkem nově zvykla Elsa!!! Teda ona nechrápe vůbec, ale furt mi svojí obrtlapou sahá na obličej! To si takto spím a zpoza hlavy mi přistane tlapa na oku, na nose atd. 😂 Naštěstí v tomto směru nejsem lekavá, ale logicky mě to vždy probudí. Plus mám na poličce za postelí náušnice a řetízky a ona je fakt ženská. Jako jediná z mých tří koček furt náušnice a řetízky shazuje, hraje si s nimi apod.

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 11:13:43 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2024, 10:30:23

Jinak dost spolu jezdíme na dovolené… A to jsou vždy story z jejich pokoje!!! Ráno kámoška totál nevyspaná a naserkaná, že manžel zase dělal pazvuky. A on:"Já už nesmím ani dejchat!" Ona:"Dejchat můžeš, ale ne hlasitě!" Je s nima dost pr.el!!!🤣

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.10.2024, 11:20:54 xxx.xxx.119.6

Jo, ucpávání nosu, to si taky občas uděláme. Jako obdivuju schopnost mýho drahýho usnout během dvou vteřin. Před usnutím mi řekne, ať do něj ďoubnu, kdyby chrápal. Usne - ďoubnu a začne rozprava, co se děje, proč do něj ďoubu a že není možný, že už chrápal a má jít vedle? Řeknu, že nemusí, ale ať nechrápe😁. Aby to nevypadalo, že chrápou jen mužský… jednou jsem dostala pořádnou herdu do zad, prý jsem byla nevzbuditelná.  

My zatím k tý oddělený ložnici nedospěli (to jste Sago byli prosíraví😉), odděleně spíme při nemoci, nebo prostě když to holt nejde vydržet, ale nemáme hotový podkroví, takže zatím to řeší obývák. Já si to zatím ani neumím představit, i když jsem chronickej nespavec, i když si uvědomuju důležitost regenerace, zatím je pro mě jeho přítomnost (i přítomnost psa🙈) důležitá. 

Ono to dopadne jako s tím fyziem, musím říct, že mě tu holky napříč vlákny, co někam docházejí, nakoply. 

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 11:25:03 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.10.2024, 11:20:54

“Pořádnou herdu do zad…” 😂

No, tak mně se teda stalo, že jsem probudila sama sebe svým vlastním chrápáním!!!😂

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 11:27:46 xxx.xxx.32.82

Jo, a ještě když u mě občas spávala teta, tak ona má zvláštní poruchu: Nejen, že chrápe, ale v noci mluví, umí i měnit hlasy!!! Spala v prostředním pokoji (mém děcáku). A když začalo její představení, kočky byly totálně paf! Kuky se k pokoji plížil tak komicky, že jsem se řehtala nahlas. On se strašně bál a zároveň byl extrémně zvědavej, takže měl krk jak žirafa, jak jej natahoval, aby zjistil, jaké strašlivé zvíře se k nám nastěhovalo!!!🤣

Kilian
Kilian 15.10.2024, 11:30:51 xxx:xxx.f865:bb8c
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.10.2024, 11:11:18

…Bobina mně přímo hladí…..kocour chodi jenom občas, ale to mi zařve do ucha nebo šimra vousama v nose a na víčkach, tak já musím odkrýt peřinu, on se mi navalí na tělo a já ho musím držet okolo pasu, zvláštní je, že vyžaduje abych ležela na pravém boku….zlato nesundavam, ani si ho nikdo nevsimají, jen občas rádi ohryzavaji prstýnky co mám na ruce….

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 11:35:32 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 15.10.2024, 11:30:51

To měla ta moje známá, jak jsem zde o ní psala, ta starší dáma. Roky měla kočku, a ta jí spávala podél těla pod rukou, ale muselo to zásadně být jen na jedné straně. Jen teď nevím, zda vpravo nebo vlevo…

Saga
Saga 15.10.2024, 11:35:53 xxx.xxx.167.183

S tím maroděním, jak zmínila Ronja, to je taky fakt! Už jsem se o tom takhle bavila s několika lidmi a výsledek byl vždycky ten, že nemocný se nechává v posteli a zdravý jde na gauč. Dříve, když jsme měli společnou ložnici, dělali jsme to stejně. Přijde mi to jako samozřejmá ohleduplnost vůči druhému člověku.

Ronjo, podkroví máme také poprvé v životě a právě kvalitní spánek byl ten jediný důvod, proč jsme tohle všechno dělali. Upřímně, kdybychom se na to vybodli, ušetřili bychom tak 1,5 míle, což není úplně málo😏. V přízemí totiž máme kuchyň, obývák a tu “pracovnu”, kde právě kdysi bývala ložnice babičky a dědy. Takže bylo v plánu, že tam bude dál, jako vždycky byla, a nějaký podkroví prostě dělat nebudeme. A pak se nám vrátily vzpomínky na starý časy🙄, věčně nevyspalý, věčně naserkaný, tak hlava rodiny zavelela, že tohle už nikdy absolvovat nebude, a že to podkroví klidně udělá s tesařem sám, ale chce se ku*va vyspat. A jak řek, tak se stalo😄! A teď jsme rádi oba! Vzhledem k tomu, že je to do schodů, a na to my před tím nebyli zvyklí, chodíme tam fakt jen na noc, není tam bordel, koupila jsem tam robotický vysavač, tže tam ani nijak zvlášť neuklízím, není co. Větší úklid tam dělám právě jen když převlíkám postele a rozvířím tam prach. Ty místnosti permanentně vypadají jako vystřižené z katalogu😀. Tže do podkroví jděte, stojí to za to! A na fyzio jděte taky, taky to stojí za to!😉

lesnizinka
lesnizinka 15.10.2024, 11:48:06 xxx.xxx.81.109

A mlaďošky😉 Niki chlapa poslala úplně dopryč😉 a nemáme tu vyjádření Elišky…ta je asi ještě ve věku, kdy ani my jsme si oddělené ložnice neuměly představit. 

Sago 27st a zavřená okna…to je přesné👍 Já když v létě přijdu do muže ložnice(vzbudit ho a udělat si hygienu) tak to je jak když otevře brány pekelné🙄 První letím a otevírám okna a to je pak řev, že průvan. ,,Jakový dopr… průvan, venku je celou noc 23st!"😏

Psi moc nechtěli do baráku, natož do ložnice v patře. Nikdy nebyli ani v patře zkontrolovat, báli se vysokého schodiště, přitom máme normální schody. Gucci jak píšu, přichází po vistárii nad ránem do ložnice, nechá se pohladit, lehne do rohu postele, ale i odtud byla párkrát skopnutá, takže raděj na zem nebo do křesla. Vidí, co v té posteli dělám, takže by ji ani nenapadlo zůstávat vyloženě v mé blízkosti😏 A ano, usínám do vteřiny, klidně v polovině věty, s odličovacím tamponem v ruce, lampička svítí do rána, dokonce už jsem usnula i se sklenkou vody, že jsem se jako chtěla před spaním napít. Dole u telky běžne usnu se sluchátky v uších, kdy mi do nich telka hraje. Vzbudí mě něco maximálně nad ránem, kdy už jsem vyspaná, ba přespaná. Jinak by mě nejspíš ukradli i s postelí nevím, že tříská bouřka, záclona lítá nad postelí, bouchají vichrem otevřené dveře a prší mi dovnitř…

Saga
Saga 15.10.2024, 12:09:58 xxx.xxx.167.183

“jak když otevře brány pekelné”🤣Tak to sedí todlecto! To je tak minimálně na hodinu větrání🤣, víme známe! Naštěstí jediné zvíře, které chodí do domu, je kocour a ten chodí spíš k mámě (druhá půlka domu na druhou stranu než k nám), což chápu. Po schodech vylezl párkrát a narazil na zavřené dveře, tže už se ani nepokouší, občas si ho vezmeme do obýváku, ale prostě nemá tam svůj pelíšek a misky, tak ho to tam neba a nezdrží se moc dlouho, tže žádné kočičí excesy nebo noční buzení se nás netýká😉. V noci je stejně venku, to by ho doma nikdo neudržel ani párem volů!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.