Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka 14.10.2024, 12:12:09 xxx.xxx.86.53

Niki, ani jsi nepsala, že máš víkendovou akci!👍 No tu ti nezávidím😜(mě by tam nedostal ani párem volů, já bych určitě ,,byla marod"😉) ale vím, že tebe tohle moc baví, tak je super, jak jsi si to užila👍 Akorát domrzačit😜 jsi si se mohla i prací kolem zvířátek a zahrady..s tím mám teda bohaté zkušenosti😏 Minulý týden jsem si kupovala něco na sebe na tchánů oslavu a škrábanec přes celou ruku, asi 15cm. Tom hledí: a to máš co tohle zase?😲 A já vím?!? Asi někde v zahradě, nepamatuju si…🙄

Buggyra
Buggyra 14.10.2024, 12:27:23 xxx.xxx.198.226

Ronjo, přesně, věnovala se mi slečna, která mi odpověděla, na co jsem se zeptala, bohužel sama mi iniciativně nic nepovyprávěla a já se nezeptala trubka na vše, co jsem chtěla, ale už to mám doma, tak to příštích 10 let zase přežiju 🙂 Pořád to bude lepší než to, co mám teď 🙂 Slečna moc vlídná a snaživá a též se jí podařilo mi prodat potah, který jsem neměla v úmyslu kupovat. Ale bude se hodit! 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.10.2024, 12:29:25 xxx.xxx.119.6

Jo, já jsem za něj opravdu ráda, my si tenkrát řekli, že teď do matrace opravdu zainvestujeme, mně už tělo dávalo najevo, že to dál nejde a limit, co jsme tak byli ochotni dát, se stejně přetáhl matrací a ještě navíc tím potahem😁, ale jako přesně covid a propoceniny a  když jsme řekli, že s námi spí v posteli pes, tak ho doporučil - funguje i jako ochrana před drápky, fakt nemáme vytažený vlákna nebo cokoliv jinýho, na kolik lze věřit tomu, že je antibakteriální - to nevím, v tom se nevyznám, jestli je to jen marketing, ale pravidelně ho už nějaký ten rok peru na vyšší teplotu a drží pohromadě a vypadá dobře, neposouvá se… 

Buggyra
Buggyra 14.10.2024, 12:31:35 xxx.xxx.198.226

Já si začala hledat matrace na netu, že do toho jdu za dvojku. Tak jsem se podívala, zasmála se, a přehodnotila, že teda do tří tisíc jsem ochotná do toho nasypat. No, nevešla jsem se taky 😀 Ještě že ta matračka byla v akci, protože se svým zoufalým rozpočtem bych prostě na nějakou rozumnou vůbec neměla. Tak jsem měla štěstí. Potah mám nepropustný pro tekutiny a pratelný na 90 (tvrdila prodavačka - ještě samozřejmě prolustruju leták).

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.10.2024, 12:41:16 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.10.2024, 12:31:35

Tak tekutiny nepropouští, ona se nám už párkrát stala nehoda s ranní kávou a psem, nějaký to zvraceníčko, jo, je praktickej😁.

Fatia
Fatia 14.10.2024, 12:48:55 xxx.xxx.205.210

Já také nedávno kupovala novou matraci… a tedy z prodejny prospanek jsme byli nadšení (Praha Zličín). Paní se nám věnovala tak, že jsme vážně začli uvažovat o  úvěru na matrace za bratru několik desítek tisíc. Protože se na nich leželo krásně, rozdíl oproti levnějším byl markantní, paní mluvila velmi poutavě o kosmickém materiálu, polštář z téhož materiálu byl ten nejlepší, co jsem kdy zkusila… Když jsem namítala, že moje auto má hodnotou stejnou, jak by nás stály ty super matrace, dorazila mě (pravdivým!!!) argumentem pro koupi. A kolik času denně v tom autě trávíte? a kolik v posteli? Má pravdu, až vyhraju sportku, koupím si tu perfektní a ideální matraci. Věřím, že je to věc, co mi změní život, ale teď bohužel ještě ne ☹️ Klobouk dolů k obchodnickým dovednostem paní prodavačky, vážně nás nalomila a doteď je nám líto, že jsme jí neudělali kšeft, provizi z prodeje by si rozhodně zasloužila.

Buggyra
Buggyra 14.10.2024, 13:17:38 xxx.xxx.198.226
Ronja s motejlem:

Tak tekutiny nepropouští, ona se nám už párkrát stala nehoda s ranní kávou a psem, nějaký to zvraceníčko, jo, je praktickej😁.


Já se spíš bojím vlastních nehod, než nehod třetích “osob” 🤣

Ale jinak před čajem apod. mě to neochrání, neb u jídelního (počítačového, volnočasového, šicího, jakéhokoli, mám jen jeden) stolu sedím právě na posteli, takže ty staré matrace navrším na stranu ke stolu, kde vysedávám ten důlek, ať si nekazím tu novou matraci 🙂 Uvidíme, zda mi ta matrace vynahradí to nepohodlí při spánku buď vedle studené venkovní zdi nebo roztopeného radiátoru - podle toho, zda zapnu nebo nezapnu topení 😀 takže pak hrozí už leda jen že mi ujede ruka při zalévání kytky…

Buggyra
Buggyra 14.10.2024, 13:19:39 xxx.xxx.198.226

Jojo, Fatio, sportku jsem vyhrála v pátek, ještě jsem se nedívala, kolik milionů to bylo, tak jen co mi to cinkne na účtě, díky za inspiraci na jednu z prvních útrat 🙂 Tu současně nakoupenou nechám chlapovi a sama se budu rozvalovat na nějaké kosmické! Ale do ProSpanek pro ni bohužel nejdu, přístup oné dotyčné, která si nás desítky minut nevšímala, ani bú neřekla (my ano), natož aby nám řekla něco jako “vydržíte mi tu deset minutek než tu dořeším něco s paní? Zatím si prohlédněte vystavené a tu máte katalog…” To teda žádná obchodnice nebyla a peníze jí vydělat nedám…

Saga
Saga 14.10.2024, 13:34:38 xxx.xxx.167.183

My máme “nové” matrace asi 5 let. Tenkrát jsem je poprvé v životě koupila na Dormeu, nikdy před tím jsem tu nenakupovala, vždy jsme navštěvovali kamenné prodejny v místě bydliště. Jenže ony kamsi zmizely, prostě se uzavřely a nezůstala tu ani jedna, ani v jednom městě a do krajského města kvůliva matraci nepojedu, tak jsem zasedla k netu a všude mi vyskakovalo to Dormeo. Tak jsem to zkusila. Do té doby jsme měli matrace v cenové relaci do 5000Kč. Teď máme jednu v hodnotě 25000Kč, plus k tomu taky ty ochranné potahy, o kterých jsem si taky myslela, že je to nesmysl. Není! A už bych neměnila. Postel je masivní dřevěná, na míru, a matrace ty vysoké 30cm. Celý život jsem měla problémy s páteří, dornovkářka a matrace mě vrátily zpět ke kvalitnímu spánku. Už bych nikdy neměnila. Až se proleží, což netuším, kdy nastane, koupím zase tyhle drahé. Stojí mi to za to. Spím hodně a ráda, omezím se jinde, třeba v jídle nebo oblíkání, které pro mě není vůbec podstatné, ale nevyspalá a bolavá jsem k ničemu😠!

Saga
Saga 14.10.2024, 13:43:25 xxx.xxx.167.183

Buggyro jenom pozor na ty dvě matrace na sobě! Nevím, jaké máte klima v bytě, ale my jsme tenhle nápad měli taky, jakože ty dvě staré proleželé dáme na sebe, čímž vytvoříme jednu vysokou. Heh, no, pěknou hovadinu jsme to vymysleli. Spát se na tom nedalo, nedal to ani muž a ten má záda v cajku, narozdíl ode mne, ale hlavně nám to mezi nimi začlo plesnivět!🤮 Prostě jak na tom zkoušel ležet, tak to propotil a ten pot to uzavřelo přesně v prostředku a chytlo to plíseň. Ložnice byla normálně větraná a normálně vytápěná, žádný polní podmínky, přesto se to stalo. Tak jen na tohle pozor, ať nedopadnete stejně!

Saga
Saga 14.10.2024, 13:58:13 xxx.xxx.167.183

A holky, když jsme tady u toho vybavování bytu, tak se musím pochlubit! Mám konečně po asi 4-5ti letech čekání a šetření dovybavenou poslední místnost v domě😊! Je to taková místnost na všechno, nazýváme to honosně pracovnou, neb tam mám kancl. stůl, noťas, tiskárnu a tháák  a taky kanapíčko pro návštěvy, tže je to i pokoj pro hosty a taky naše soukromá převlíkárna, protože šatnu mám v patře a tam se logicky nikomu nechce (jakože do schodů) a taky už je to nově i sedlovna, protože jsem si tam nechala vyrobit truhlářem (kterýho z toho málem vodvezli) koňoskříň😄! Takže tam mám uložené všechny věci na koně, které jsou jakože nové, čili rezervní, třeba ještě s cedulkama, nebo naopak věci vyprané, třeba podsedlovky, které aktuálně nepoužívám a právě na zimu tu budu mít i sedlo, páč tomu prostě ve stáji stejně není dobře a stejně přes zimu nejezdím a kdyby jo, tak si sem dojdu, je to jen pře dvůr😉. Taky tu mám zavřené všechny svoje koňohadry, jakože nošené, páč prý se ta kobylina nedá čuchat a že zavři si to někam🙄. Tak jsem to někam zavřela a ne, cítit to fakt není. Ještě nejsem plně nastěhovaná, nebyl čas, ale místnost vypadá převelice dobře a dělá mi to radost a hlavně to má smysl. Finální cenu ještě nevím, jsem zvědavá, jak moc se odkloní od původního rozpočtu.

Jo a taky jsme si jako rodinka udělali radost zbrusu novou vodárnou. No spíš než radost, to bylo z donucení, páč nám jeden ze sousedů nedopatřením vycuc studnu a my než si toho všimli, tak ze z čerpadla začoudilo🙄. No, stejně bylo starý, nádoba taky, stejně jsme to chtěli dělat. Tak nám jen uspíšil rozhodnutí a teď jsme vlastně rádi, že je to hotové👍!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.10.2024, 14:31:56 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.10.2024, 13:58:13

A ta místnost je velká jako náš dům, domeček😁? Ale gratuluju, ono je tohle super, mít ten prostor a udělat si ho tak, jak člověk potřebuje a chce🙂. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.10.2024, 14:33:24 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.10.2024, 13:17:38

Vy jste úkaz (v dobrým🙂).

Saga
Saga 14.10.2024, 14:42:30 xxx.xxx.167.183

Místnost má tuším 20m2, nebo něco lehce přes dvacet metrů. Máme dole všechny tři místnosti podobně velké, kuchyň + obývák + pracovna, tak mi to trochu splývá😊. Strašně ráda se tam teď chodím “kochat”, když už je to konečně hotové👍!

Buggyra
Buggyra 14.10.2024, 15:12:08 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.10.2024, 13:43:25

Díky, tak já jsem v paneláku - sucho, sucho, zoufalé sucho 🙂 a není úmyslem vyrobit jednu vysokou kvůli kvalitě spánku, ale kvůli tomu, aby byla stejně vysoká, jako ta, co na ní budu ležet já, abych pak, až se budu posouvat po dvojlůžku, měla rovnou plochu. A taky na to sezení u stolu to bude fajn, že budu mít vyšší pod zadkem 🙂 Spát na tom v podstatě nikdo nebude… Ale poznámka o propocení je dobrá, zapracuji to, možná k ní pořídím taky nepromokavý potah 🙂 Díky

lesnizinka
lesnizinka 14.10.2024, 17:12:48 xxx.xxx.86.53

Pracovnu jsem zapracovala, tedy architekt na mé přání do návrhu baráku, ale znáte to…všechno trochu jinak nakonec. Skříň na tenisový bágl a věci, se změnila na skříň na spaní koček(tedy to určité oddělení) takže se na noc polovina nezavírá. Šuple na vysoké boty - kozačky, gumovky co se užívají do zahrady nebo se psy…se využilo jako dílenská sříň na nářadí, co musí být doma při ruce. Toaleta na odskočení si z venku, kdy je člověk jako prase a nechce se mu zouvat tam sice je(nechala jsem ji předělat, původně to byla jen výlevka k úklidu) ale zoufale tam chybí a už nijak nevleze sprchový kout, jelikož přes tu místnost chodíme do domu(v pracovním) Takže se člověk z toho špinavého sice na místě svlékne, ale těma zablácenýma nožkama ťape přes celé přízemí na druhou stranu do sprcháče🙄 Takže sestřenku jsem při stavbě baráku přesvědčila o nutnosti tohoto řešení, pokud má člověk zahradu ne jen na kafe a cigárko, ale na práci😉

lesnizinka
lesnizinka 14.10.2024, 19:05:44 xxx.xxx.86.53

,,Já su tak ščasná"😀 Půl dne(no tak tři hodiny😉 ale je to balancování na 5cm šprušlích s plotostřihem) jsem špárala po pergole ve vchodě a stříhala vistárii. Mám to za sebou a přežila jsem, teda už skoro kupodivu, nesletěla👍 Sice možná nepokvete🙄 ale by nás za chvíli snad i vytlačila z baráku🙄 Má se stříhat v srpnu, jenže to se skoro nikdy kvůli vedru nedá a pak nebyl čas.

Doron
Doron 14.10.2024, 23:24:13 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.10.2024, 13:34:38

Taky mi dnes přivezli novou matraci🙂.

Chtěla jsem nějakou obyčejnou,ale dcerka nedala jinak a dovlekla mě do nějakého studia Jelínek? či co..   

Pořád měnili různé vrstvy, nutili mě na nich dlouho ležet a vnímat jak se cítím 🙂)) a pak vybírat materiál potahu ..

Matrace je vysoká a neuvěřitelně těžká a už jí teda mám a za chvíli půjdu vyzkoušet.  Když mi nebude  vyhovovat, můžu ji prý do dvou měsíců vrátit , to teda moc nechápu..

Jo, a říkali, že mi prý vydrží nadosmrti, to mě teda dost urazilo🙂)))

lesnizinka
lesnizinka 14.10.2024, 23:32:59 xxx.xxx.86.53

Doron 😄😄😄 A koukám, že nové matrace se nám tu ale hóóódně rozmohly, snad je to nakažlivé😜 Já mám teda matraci z Ikei, koupila jsem si před pár lety novou postel(do své ložnice) aby byla taky vysoká a dřevěná a dostatečně velká (140) protože právě v ložnici společné máme na míru taky vysoké. A já v noci ,,cestuju" po posteli, tak musím mít prostor😛 A matrace do ní je taky těžká jako prase, když ji chci otočit, nasmýkám se s ní jak magor. 

Doron
Doron 14.10.2024, 23:50:56 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.10.2024, 23:32:59

Oddělené ložnice jsou základ 🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.