Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka 13.10.2024, 14:55:26 xxx.xxx.86.53

Jo, jo s maminkou jsem to taky mockrát slyšela, ale ona to tak úplně pravda není. Když malému dítěti umře máma, vychovává ho macecha(hnusné👎 když je to děti milující žena) Pro dítě je to maminka, jinou nemá. Moje teta vyrůstala taky s mou babičkou, protože její maminka umřela u jejího porodu a děda se oženil znova a měli další tři děti, taťku, strejdu a druhou tetu. 

lesnizinka
lesnizinka 13.10.2024, 15:00:16 xxx.xxx.86.53

Topinambury se mi příšerně rozrostly v zahradě(potřebovala bych nějakého toho hryzce, či divoké prase půjčit😛 jinak se jich nezbavím🙄) takže jsem si právě říkala, že bych je mohla začít vařit. No nevím, tohleto asi nepůjde. Už jsem si přečetla, že nadýmají😏

Já je nesadila, objevily se samy. 

orionka-2
orionka-2 13.10.2024, 15:12:34 xxx.xxx.226.32
lesnizinka:

Topinambury se mi příšerně rozrostly v zahradě(potřebovala bych nějakého toho hryzce, či divoké prase půjčit😛 jinak se jich nezbavím🙄) takže jsem si právě říkala, že bych je mohla začít vařit. No nevím, tohleto asi nepůjde. Už jsem si přečetla, že nadýmají😏

Já je nesadila, objevily se samy. 


To tak invazní druhy dělají 🙂)

lesnizinka
lesnizinka 13.10.2024, 16:07:08 xxx.xxx.86.53
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 13.10.2024, 15:12:34

Tak to sice jo, ale u nás je třeba i místo s křídlatkou, které se za 20let, co tu bydlím nerozrostlo vůbec a totéž akáty, nebo spíš opačně: když jsem byla dítě, bylo tu všude hodně akátů, vysazené podél náspu trati na zpevnění velkého svahu i ve městě jako okrasné stromy…už z nich nezbylo skoro nic natož, aby se rozrostly. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.10.2024, 17:36:37 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 13.10.2024, 15:00:16

Jo, já si k hryzcům četla tip, vysadit do nejvzdálenějšího koutu topinambury, že jim chutnají a budou se držet tam🙂. Mně se jako rostlina líbí, ale vím, jak dobře se umí rozrůst, dala bych je jedině v nějakém tom koši či vekém květináči. Ale teď musím říct, že nové podvrtání od hryzce není, možná si na chvíli řekl, že nám dá klid.

Ještě vlastně, v noci jsem vysmrkala “mozek”, takové velké, tvrdé, nehezké cosi…víme  co. Docela mě překvapilo, co tím malým prostorem může projít. Kdyby to byl mozek, leccos by to vysvětlovalo😉. Dutinám se neskutečně ulevilo, hlava už téměř nebolí a při smrkání mi prasklo v uchu a po týdnu slyším na obě uši🙂. 

Sarah01
Sarah01 13.10.2024, 17:38:23 xxx.xxx.162.253
lesnizinka:

Jo, jo s maminkou jsem to taky mockrát slyšela, ale ona to tak úplně pravda není. Když malému dítěti umře máma, vychovává ho macecha(hnusné👎 když je to děti milující žena) Pro dítě je to maminka, jinou nemá. Moje teta vyrůstala taky s mou babičkou, protože její maminka umřela u jejího porodu a děda se oženil znova a měli další tři děti, taťku, strejdu a druhou tetu. 


To mně  přijde jako něco trochu jiného. Jinak co se tchýně týká, ono asi taky záleží na tom, jaký vztah s ní ta snacha má. U nás ty vztahy prostě byly špatné.

lesnizinka
lesnizinka 13.10.2024, 19:02:59 xxx.xxx.86.53
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.10.2024, 17:38:23

Jiné to je, ale je to příklad toho, že máma nemusí být jen jedna. 

Tak jasně tchýni, co má ,,důtku s výhradou",  nikdo mamka říkat nebude😜

lesnizinka
lesnizinka 13.10.2024, 19:11:52 xxx.xxx.86.53
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 13.10.2024, 17:36:37

No nevím, hryzec se motá v zelenině, topinabury má kousek v kompostu, kam se natáhnuly asi při čištění zahrady a nevidím, že by je tam nějak vylikvidoval. Jinak jak jsem psala, objevily se v jednom místě, kde nic pořádně nerostlo, Tom říká: no a, jsou hezké, nech je tam. Po pěti letech zabraly obrovský prostor a vytlačují všechno, co tam původně bylo👎 Zatím si lámu hlavu, jak je odtud dostat a nemuset použít herbicidy. 

Na rýmy netrpím, mám rýmu ,,jednou za 10let"😉 Dutiny, tak to vůbec, to jen vím, že existuje😏 Zase mám často problémy s průduškama, to máme dědičné, po dědovi. 

Orionka (neregistrovaný) 13.10.2024, 19:15:22 xxx.xxx.226.32

Ono je to takové praktické, říkat tchýni jménem a posléze, když přijdou vnoučata, tak babi. Snáz se to udržuje po rozvodu (rozchodu) mladých.

lesnizinka
lesnizinka 13.10.2024, 19:23:19 xxx.xxx.86.53
Orionka:

Ono je to takové praktické, říkat tchýni jménem a posléze, když přijdou vnoučata, tak babi. Snáz se to udržuje po rozvodu (rozchodu) mladých.


Jenže my jsme prostě trošku😉 jiní. Jak jsem psala, muže rodiče jsou o 30 let starší, takže říkat jim jménem se prostě nedalo. No a děti nejsou, takže se to nezamázlo ani tím babi-dědo😏

Canka
Canka 13.10.2024, 22:12:46 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

To byl víkend😂Z pátka na sobotu jsme byli z firmou na teambuildingu a bylo to naprosto peckový…byli jsme v Tepfactoru,kousek od Prahy…je to taková česká pevnost boyard…a bylo to opravdu úžasný…sice mě všechno bolí a mám modřiny,ale ty hry stáli za to..samozřejmě jsme zpívali a pili..ubytovaný jsme byli v chatičkách uvnitř areálu..no spala jsem asi jen 2 hodiny..no a v sobotu večer jsem šla ještě s kamarádkou na drinky..no a dnešek jsem byla celý nefunkční😂Prospala jsem půlku dne,pak jsem teda musela ke zvířátkům,měla jsem tam spoustu práce…ju a Bertíkovi jsem tam připravila dostatek pelíšků,přeci jen už je zima …a kam si myslíte,že šel dneska spát?Na seno😂

Obrázek
Sarah01
Sarah01 13.10.2024, 22:20:30 xxx.xxx.162.253
Orionka:

Ono je to takové praktické, říkat tchýni jménem a posléze, když přijdou vnoučata, tak babi. Snáz se to udržuje po rozvodu (rozchodu) mladých.


To asi jo, protože představte si, že je někdo třeba 5x rozvedený a potkává ty bývalé tchýně a všem pořád říká maminko. 😄

Kilian
Kilian 14.10.2024, 00:10:11 xxx:xxx.ee16:e988
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.10.2024, 22:20:30

..na druhou stranu jak u nesezdaných párů….I když jsou spolu roky, tak jak oslovovat tchány -  netchány….  

kometa
kometa 14.10.2024, 08:32:54 xxx.xxx.224.101
Bobca:

Kometko-všechno nejlepší k svátku🌼💐🌺


Jéžiš, děkuji. Oslavila jsem na VP. Vsadila 2x200 Kč a vyhrála kulové, ale zážitek super!

Buggyra
Buggyra 14.10.2024, 11:09:11 xxx.xxx.198.226

Šmarjá tady toho zase je 🙂

Měla jsem toho rozepsáno, ale nakonec nemusím hemzat ke všemu, takže jen že souhlasím s lesnizinkou a Cankou, mám to taky tak ohledně dětí, a všechny slušné matky, které ze svých dětí vychovají platné členy společnosti, blahopřeji a ráda je ze svých daní podpořím.

Co jsem to o víkendu dělala… Jo no tak v pátek jsem trápila dětičky na poníčkách, byly šikovné. V sobotu jsme jely reprezentovat při místní akci s koníky, jen tak se tam mihnout. Holky si na to půjčily koně od vedlejší stáje, protože já nemám dost jezdeckých, a myslely jsme, že máti pojede s vozem. Nakonec máti s vozem nejela, tak jsme jeli jen čtyři sedloví, ale i tak to bylo pěkné, hlavně vyšlo počasí. V neděli jsme chtěli s chlapem pohnout s nějakou prací, ale od rána lilo v neuvěřitelných provazcích, 7 stupňů, no vykašlali jsme se na to. K obědu hříbkové a bedlové řízky s opečenými brambory a válendo. Stihli jsme akorát zajet do Liberce pro matraci.

Chtěla jsem jít do prodejny ProSpánek, která se mi jevila recenzemi a prezentací na webu taková nejlepší, nějak se mi nechtělo do těch skandinávských obchodů a už vůbec ne do těch, které nejsou na spaní ani orientované, prý se matrace prodávají i v Lidlu, tak děkuji pěkně…. Nakonec baba v ProSpánku si vyprávěla něco s jednou zákaznicí, asi čtvrt hodiny jsme tam stáli jak zmoklé slepice uprostřed toho vstupního prostoru, od prodejkyně naprostý nezájem, normálně si před námi něco vyprávěly, pak jsme si ze zoufalství prošli prodejnu a podívali se, co nabízejí. Nejlevnější kousky za šestku. Vrátili jsme se před pokladnu a stále si tam holky něco vypisovaly a vyťukávaly, tak jsem se naprdla a že jdeme jinam. Tam v tom hnízdě obchodů je jich jak nasypáno, takže jsme přešli ulici do Jysku, tam začínaly low cost matrace na dvojce, tak tam mi to už dávalo smysl. Koupila jsem něco ve slevě, co mělo před slevou podle nich hodnotu asi pět a půl, tak jsem celkem spokojená. Je to sedmizónové s paměťovou pěnou, tak asi dobré, 16 cm výška - asi dvojnásobek toho, co mají moje nynější matrace 😀 Výhoda je, že zachovám výšku lůžka, protože ty současné matrace prostě hodím jednu na druhou a bude to vše stejně vysoké 😀

Nevím, co máti ke kulatým narozeninám, ona se brání, že nic nechce, těžko se s ní dohodnout. Tak jsem objednala dort, asi splaším i nějakou kytku, a teď mě právě napadlo, že bych jí taky takovouhle matraci mohla vyfiknout. Tak se musím vplížit k ní domů, přeměřit si její matraci a podívat se, zda je to pořád stejná matrace jako před 30 lety, a jestli jo, tak půjde 😂

kometa
kometa 14.10.2024, 11:12:11 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.10.2024, 11:09:11

Jo, my jsme takhle tátovi pořídili k matraci  i roštovou postel. Sestra se švagrem se taky tajně plížili do bytu a táta tam zrovna byl, ač neměl. No, nějak se z toho vykecali.🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.10.2024, 11:44:58 xxx.xxx.119.6

Buggyro, to vypadá, že má tenhle obchod politiku - poslat zákazníka ke konkurenci. Mám stejnou zkušenost, jen z jinýho města, v jinou dobu a s jiným pohlavím😁. Nás si pán ke konci teda všiml, ale nezískal si nás a ke konkurenci jsme odešli. A bylo to dobrý rozhodnutí, nevzpomenu si teď, co za obchod to bylo (je to jedno - matraci už máte), ale…měli tam více prodavačů a velmi příjemných. Věnoval se nám pán, který věděl kolik vážím🙈, vysvětloval jak se třeba už ne dobrá matrace projeví na těle (tohle info na mě taky sedělo) a spoustu jiných věcí. Byl tak skvělej, že jsme si ještě koupili ochrannej potah na matraci, kterej jsme na začátku rozhodně nechtěli (jsem za něj ráda)😁. 

lesnizinka
lesnizinka 14.10.2024, 11:52:38 xxx.xxx.86.53
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.10.2024, 11:12:11

Naprosto stejně, taky mě mamka nachytala, že se tam motám, musela jsem dělat, že hledám nějaké kytky na namnožení. Už je to myslím víc jak 5 let, co jsme jí pořídili novou postel s roštem a matrací (s bráchou dohromady) Měla ještě starou, co si pořídili s taťkou do nového baráku, dole nějaký umakart či co😏 prolomený…Matraci už měla asi 20let ,,novou", ale ta už byla taky děsná. 

Jo, jo Buggyro, matrace je důležitá👍 U vás včera pršelo a ještě tolik?!?😲 U nás trochu pomrholilo, asi 10minut. 

lesnizinka
lesnizinka 14.10.2024, 12:00:05 xxx.xxx.86.53

Jó, tak ten potah na matraci Ronjo je hodně důležitý…tak ten nemám😜 Jako…celý život jsem ho nepotřebovala, prakticky se nepotím a to spím nahatá, takže ani pyžamo nevsákne😉 Ale stačil covid a po dvou dnech matrace jak prase👎 Pak jsem ji všemožně drhnula, ale nic moc stále. O mužově ani nemluvím, ten se potí šíleně neřkuli, že tam leží v 24st v zimě, v létě🙄 Koupila jsem mu alespoň ten chránič matrace, když je nemocný, propotil v noci chránič, přesunul se na mou postel a zahnusil i tu(svoji už má dávno) Máme drahé pravé kaučukové matrace, vyhazovat je teda nebudu, ale ten potah je taky už nevypratelný👎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.