Aktuálně: 3 980 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 18:14:35 xxx.xxx.32.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.10.2024, 16:50:38

Hele, nechci se hádat. Ale kravské mléko fakt není vhodné pro kočky. A není to o žádné zdegenerovanosti. Moji tři kočičáci všichni laktózové tolerují bez jakýchkoli problémů, ale považuju to spíš za výjimku. Vlastně jen dva, dáma Elsa mléko nepije…😜

Bobca
Bobca 10.10.2024, 19:42:55 xxx.xxx.20.192

teda Jani-ty máš výdrž..byla jsem tu po poledni..a ty ještě pořád přispíváš…Jsi dobrá..takže už se lepšíš??To je dobře👌Tady tě to drží při životě,že?..Jaksi tě to kosí dost často zase..Nedávno jsi byla taky marod,žejo..nevím kdy,ono to letí,ale pamatuju si,žes byla nahromadě(jak jsi měla nastupovat,nebo jsi už nastoupila do nové práce,hm?)..…Tak ať se brzo uzdravíš👌🌼

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 19:45:06 xxx.xxx.94.8

Jakýkoliv test. Když mi tam vezou nachrchlaného člověka, u kterého je v době nástupu covidu možnost, že ho má, tak mu snad udělám test zrovna mezi dveřma, než mi nakazí polovinu personálu, neřkuli lidí, co tam třeba taky čekají na vyšetření. 

Bobca
Bobca 10.10.2024, 19:54:18 xxx.xxx.20.192

Raduš-naivko🙏..Já došla do čekány,všichni-až na jednu asi mladou paní,nebo slečnu,měli roušky..Tak jsem si ji nasadila…Když jsem seděla u sestry,má tam kameru na čekárnu…Ta prohlásila(vzala mě hned,jak jsem přišla,bo jsem šla na předoperační,a byla navíc objednaná..pochválila mě,že jsem si nasadila roušku),že “ta slečna,co nemá roušku si teda počká”..Pochybuju,že dělají testy jen tak…jo,až uvnitř?..podle stavu nemocného..Já mám na doporučení zítra na krvi taky použít roušku..což jsem stejně plánovala..

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 19:58:44 xxx.xxx.94.8

Tak se má procházka k mamce pro buchtu změnila v rychlou akci udání koťátek. Poslouchaly jsme před barákem rozhlas a přes cestu přešla hospodská, které před měsícem přejelo auto kocoura. Tak mi napadlo, jít se jí zeptat, jestli by je nechtěla. První, že ještě ne pak, že jedno by si vzala, nakonec jsem jí vnutila obě😜 že jí je zítra, až je odchytnem přivezu. Jedu domů, budka otevřená, koťata se batolí po silnici! Hele, prodala jsem ta tvoje koťata! Nééé, ať si je někdo vezme zadarmo, já za ně nic nechci! Ha, ha, ještě aby😉Volala jsem hned vetce, jestli je tam můžu zavézt na kontrolu a co je třeba(i když hospodská říkala, že si to zařídí klidně sama, ale chtěla jsem jí to alespoň trochu ulehčit) Doma jsem vzala krabici s osuškou na dně(nechtěla jsem vzít naši přepravku, ať zase naše kočky něco nechytnou) naložili jsme je, vzala jsem sáček kotěcích granulek a valila k vetce. Tak prý kočka a kocourek, odčervila je. Odvezla jsem je nové majitelce, ona koukala, že jsou jak prasátka, obě jsou bílo rezavá(to jedno mělo bílou jen na náprsence, nevšimla jsem si) Koukla a prý: dvě kočičky! No tak nevím, já už jsem je nezkoumala😎

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 20:11:12 xxx.xxx.94.8
Fikovnice:

Hele, nechci se hádat. Ale kravské mléko fakt není vhodné pro kočky. A není to o žádné zdegenerovanosti. Moji tři kočičáci všichni laktózové tolerují bez jakýchkoli problémů, ale považuju to spíš za výjimku. Vlastně jen dva, dáma Elsa mléko nepije…😜


Všechny kočky od doby, co začaly žít s lidma, dostávaly mléko. Pro ty statističky tady: ano je to nadsazené, všechny nejspíš ne😉 ale troufnu si říct, že většina. Kočky co žily na vesnicích ve chlívech a na půdách. Neexistovalo módní bezlaktózové mléko, které je nejspíš třeba prodat, takže masírka stejná, jako kdysi s granulema. Zeptám se vetek: kojící kočky mají bezlaktózové mléko? I když si to nemyslím, opravdu to nevím, proto se ptám. 

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 20:15:31 xxx.xxx.94.8

Tož Bobi, když jdeš někam na ortopedii nebo kam a nejdeš tam vyloženě s tím, že jsi nějak nemocná a nevíš, co ti je, tak v dnešní době bez testu. Ale člověk, co tam jde proto, že je nachrchlaný a neví, co mu je? Takže vylučovací metodou, než mu udělám všechna další vyšetření, přece zkusím, jestli to něco není covid, ne? 

Canka
Canka 10.10.2024, 23:48:46 xxx.xxx.212.25

Ahoooj holkyyyy…

Teda tady se to rozjelo a je to fakt kecací vlákno jako prase😂Nečetla jsem všechno,jen jsem prolítla letem světem a zaregistrovala ve zkratce nějakou diskuzi o nevhodném chování a porodech😂Porody jdou mimomě,takže o tom se bavit nebudu..já a děti,to prostě nejde k sobě..zrovna včera jsem měla diskuzi s jednou nově nastěhovanou sousedkou a ona se mě ptala,jestli mám manžela a děti..říkám jí,že díky bohu ne😂A rozvinula se diskuze a naprosté nepochopení,že jako ženská nechci děti..no zase jsem se pobavila,vysvětlila jsem jí,že o svém životě a těle rozhoduji jen já sama a odešla😂

Dneska ráno už mi brácha odjel..bude se mi stýskat😔Odjížděl v 5 hodin ráno a ve 20 hodin mi psal,že už je v Londýně doma…dala jsem mu sebou kvalitní granule pro jeho kočky,protože jim prý dává Whiskas🙄

Jinak řeším hromadu sraček doslova, času màlo..jsem dnes KO,jdu spinkat

Sarah01
Sarah01 11.10.2024, 06:27:24 xxx.xxx.11.197
lesnizinka:

Všechny kočky od doby, co začaly žít s lidma, dostávaly mléko. Pro ty statističky tady: ano je to nadsazené, všechny nejspíš ne😉 ale troufnu si říct, že většina. Kočky co žily na vesnicích ve chlívech a na půdách. Neexistovalo módní bezlaktózové mléko, které je nejspíš třeba prodat, takže masírka stejná, jako kdysi s granulema. Zeptám se vetek: kojící kočky mají bezlaktózové mléko? I když si to nemyslím, opravdu to nevím, proto se ptám. 


Moje tchýně dávala kočkám zásadně jen mlíko s nadrobeným chlebem nebo rohlíkem. Já to zkoušela jen jednou pro takovou polotoulavou kočičku, která k nám chodila do zahrádkářské osady, když jsme ještě bydleli v bytě, pěkně se z toho pos.ala, takže příště už jsem to nezkoušela. 😄  

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 11.10.2024, 06:41:34 xxx.xxx.149.160

Jenže dřív bylo krav málo, dávalo se mléko, ale často kozí, ale hlavně, to, že se dávalo, neznamená, že to je dobře. Mléko je jídlo pro kojence, pak má masožravec jíst maso…..

Zkuste k snídani, obědu, večeři…- mléko s rohlíkem, jak vám to bude svědčit.

Psům se taky dávaly zbytky a nepokračujeme v tom😉. 

lesnizinka
lesnizinka 11.10.2024, 07:35:46 xxx.xxx.94.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 11.10.2024, 06:41:34

Tak samozřejmě nemyslím, aby kočky žraly jen mléko. Ale pohádkám o tom, jak je pro ně děsně škodlivé, protože laktoza je prostě nevěřím. Stejně tomu, jak lidi zahleňuje. Ale zní to tááák odborně😉 Většina lidí už dávno kojenec není, přesto mléko pije celý život. Naše kočky mléko ne, jen smetanu, podle toho taky vypadají😛 Ne, dělám si srandu, dostávají porci velikosti malé lžičky.

lesnizinka
lesnizinka 11.10.2024, 07:43:41 xxx.xxx.94.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 11.10.2024, 06:41:34

Dřív bylo krav málo? A kde by se to mléko bralo? A pokud vím, o nějakém nedostatku mléka, či mléku jako úzkoprofilovém zboží jsem nikdy neslyšela. Krávu mělo skoro každé stavení, v Praze tedy asi ne, ale někdo tam to mléko musel dodávat, že? Kdo by tahal pluhy? Koně si mohl dovolit jen sedlák, kůň víc užitku nedával, proto všichni ostatní měli na uživení krávu. 

Buggyra
Buggyra 11.10.2024, 07:52:33 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Všechny kočky od doby, co začaly žít s lidma, dostávaly mléko. Pro ty statističky tady: ano je to nadsazené, všechny nejspíš ne😉 ale troufnu si říct, že většina. Kočky co žily na vesnicích ve chlívech a na půdách. Neexistovalo módní bezlaktózové mléko, které je nejspíš třeba prodat, takže masírka stejná, jako kdysi s granulema. Zeptám se vetek: kojící kočky mají bezlaktózové mléko? I když si to nemyslím, opravdu to nevím, proto se ptám. 


https://www.feedshop.cz/advisor/kocky-a-mleko-kde-je-pravda

Známá mi taky tvrdí, že stačí kravské mléko naředit půl napůl s vodou a pijí jí to kočky bez problémů. No, jasně, ony ty kočky problémy viditelné nemají, jen ten průjem (její kočky tráví život venku a ve stodole, co oči nevidí…), ztráta minerálů, odvodnění, a jakou pak má ta kočka životnost. Když to pro ty kočky není jediný zdroj tekutin, resp. je to pro ty kočky spíš vzácný zdroj tekutin, tak to zjevně problém není. (kdo dával dřív kravské mléko kočkám? Lidi měli na vsích tak kozu, kravské mléko se nerozdávalo. A jestli mluvíme o kolchozech za komoušů, tak tam jim kočky byly ukradené, takže ne, že problémy neměly, ale nikdo se tím nezabýval)

Buggyra
Buggyra 11.10.2024, 07:55:11 xxx.xxx.198.226

Člověk je ale schopný laktázu díky dlouhému adaptačnímu vývoji produkovat i jako dospělý. A taky ne každý. Tradice pití mléka fungovala v Evropě a na řekněme blízkém východě, no všechny ostatní civilizace jsou dost netolerantní. Proto se mléčné výrobky všude jinde tradičně konzumují kvašené (kumys, kombucha, apod.).

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 11.10.2024, 08:24:43 xxx.xxx.149.160

Krávu měl taky jen ten sedlák, ostatní ty kozy, moje babička - narozená na přelomu 1900 byla statkářská dcera, krávy měly 2,  ale mlíko bylo ne pro zvířata, ale na prodej. Měla 3 bratry, ani ti ho nesměli pít, jak se zlíbí, jen ona, jako benjamínek měla výjimku. A že by mělo krávu každé stavení? Škoda, že nežije, popovídala by,bale ty stavení u nich ve vsi byly jen 4 co krávy měli a to bydleli na bohaté jižní Moravě. Ostatní opravdu jen ty kozy. Ale je to logické - potřebují méně místa, míň sežerou, kozel byl dostupnější než býk….., obyčejní lidé neměli velké stáje, velké pozemky na pastvu….

Sarah01
Sarah01 11.10.2024, 08:47:02 xxx.xxx.11.197

Moje rodina taky pochází z jižní Moravy, byli chudí chalupníci, krávu neměl nikdo. Prababičky a babičky kojily, co to šlo, a nebo si chodily pro mlíko k sedlákovi. Pro mlíko  přímo od krávy si taky chodila ještě tchýně, moje mamka ne, ta už krmila umělým z lékárny, tuším se to jmenovalo Lakton.

Sarah01
Sarah01 11.10.2024, 08:57:35 xxx.xxx.11.197
Canka:

Ahoooj holkyyyy…

Teda tady se to rozjelo a je to fakt kecací vlákno jako prase😂Nečetla jsem všechno,jen jsem prolítla letem světem a zaregistrovala ve zkratce nějakou diskuzi o nevhodném chování a porodech😂Porody jdou mimomě,takže o tom se bavit nebudu..já a děti,to prostě nejde k sobě..zrovna včera jsem měla diskuzi s jednou nově nastěhovanou sousedkou a ona se mě ptala,jestli mám manžela a děti..říkám jí,že díky bohu ne😂A rozvinula se diskuze a naprosté nepochopení,že jako ženská nechci děti..no zase jsem se pobavila,vysvětlila jsem jí,že o svém životě a těle rozhoduji jen já sama a odešla😂

Dneska ráno už mi brácha odjel..bude se mi stýskat😔Odjížděl v 5 hodin ráno a ve 20 hodin mi psal,že už je v Londýně doma…dala jsem mu sebou kvalitní granule pro jeho kočky,protože jim prý dává Whiskas🙄

Jinak řeším hromadu sraček doslova, času màlo..jsem dnes KO,jdu spinkat


Každá žena by se měla sama rozhodnout, jestli dítě chce nebo ne, a ne aby ji do toho někdo tlačil. Pak by nebyly nechtěné děti nebo takové, ke kterým si matka stejně nenajde cestu a mají z toho zbytečně psychické problémy. Já teda musím říct, že děti bylo jedno z toho nejlepšího, co mě v životě potkalo, a jsem ráda, že je mám. 

kometa
kometa 11.10.2024, 09:23:49 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.10.2024, 20:11:12

kojící kočky mají bezlaktózové mléko?

Samozřejmě, že ne. Laktózu obsahuje každé mléko, i když v různé komcentraci. Tady vadí spíš kravská bílkovina, jako u některých lidí. Ta může způsobit nadýmání a průjmy - což u koček, žijících venku, tenkrát nikdo neřešil, jelikož to neviděl. A tím pádem nevěděl. Viz Buggyra.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.10.2024, 09:32:19 xxx.xxx.12.239

Nevzpomínám si, jestli to byla moje máma nebo sousedka, ale jedna z nich dala kočce místo misky s vodou misku s mlíkem s tím, že kočka vodu nepije (teď doufám, že to byla sousedka;)). Myslím, že jsem se tehdy ptala, kde a jak si ta kočka nadojí mlíko, když má teda žízeň. 

Jasný, že se to dělalo, vždyť i Popelka dávala kočičákovi mléčko. Ale přirozený to není, stejně jako pro nás, že to zvládáme, že nám to chutná a že to zvládne spousta těch zvířat, fajn. Můj pes z kravskýho snese jen kefír, líp určitě snášel výrobky z kozího mlíko. Hele ona veterinářka novou paničku asi poučí ne? 

Pardon, jestli tu přibudou další a další stejný/podobný příspěvky, mně to děsně trvá.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.