Aktuálně: 3 979 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 11:15:25 xxx.xxx.32.148

Jak jsem psala, že jsem se v nemocnici potkala s bývalou spolužačkou, tak mi kdysi jedna moje známá říkala zajímavou věc. Že se prý na světě zná každý s každým přes 7 kontaktů - jestli to píšu nějak srozumitelně. Myslíte, že je to pravda?

Buggyra
Buggyra 10.10.2024, 11:55:35 xxx.xxx.198.226

Já jsem jako chtěla napsat, že doufám, že ta koťata jsou na bezlaktozovém. Ale udržela jsem se, protože jsem si říkala, že to je snad samozřejmost. Když už to vím i já…

Bobca
Bobca 10.10.2024, 12:09:44 xxx.xxx.20.192

tak bezdomovec asi nebude mít na bezlaktózové mléko…je rád,že je vůbec zachránil…Moje dcera dávala rohlík namočený v mléku....kapsičky teda taky,ale kocouři žádné problémy neměli…Zbytky uzenin z obchodu,kde dělala..

eva (neregistrovaný) 10.10.2024, 12:39:37 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.10.2024, 16:03:33

Tak ještě k té Černé vodě - to je jako u nás! Musím si opakovat, kdo, co, kdy…taky je to pro mě náročné…muž už to vzdal a minulý díl čučel místo na telku do mobilu…a ptal se mě udiveně, jestli mě to ještě baví…no, jsem zvědavá, jak to dopadne…

eva (neregistrovaný) 10.10.2024, 12:46:42 xxx.xxx.163.62
Fikovnice:

Jak jsem psala, že jsem se v nemocnici potkala s bývalou spolužačkou, tak mi kdysi jedna moje známá říkala zajímavou věc. Že se prý na světě zná každý s každým přes 7 kontaktů - jestli to píšu nějak srozumitelně. Myslíte, že je to pravda?


Ano, je to pravda. Syn s touto informací přišel kdysi z VŠE, probírali to tam..

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 13:50:38 xxx.xxx.32.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 10.10.2024, 12:46:42

To je fakt zajímavé… Třeba na západ od nás to chápu. Ale co třeba někdo z Indonésie, z dálného Východu, ze Sibiře…prostě fakt zajímavá info.

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 13:54:51 xxx.xxx.32.148
Sarah01:

Já bych spíš mohla říct opak, moje praktická lékařka nechce ani vypisovat žádanky, natož někoho někam posílat. Tvrdí, že je to nezákonné to požadovat.

Jinak co se týká porodů, tak nevím o tom, že by se rodily větší děti, moje vnučky měly obě váhu do 3 kg a taktéž ostatní děti v rodině kolem 3 kg.


Jako co je nezákonné požadovat???! 😲 Ali, změň PL! Moje mě taky naštvala…však jsem to sem psala.

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 14:00:34 xxx.xxx.32.148
Buggyra:

Já jsem jako chtěla napsat, že doufám, že ta koťata jsou na bezlaktozovém. Ale udržela jsem se, protože jsem si říkala, že to je snad samozřejmost. Když už to vím i já…


Hele, já už jsem z té nemoci nějak vycucaná…a před chvílí jsem šla, zavrávorala jsem a rozšlápla smetanu!!! Přiběhl Kuky, nejdřív hleděl, co je to na zemi za bílé móře 😀 a poté začal pečlivě “uklízet podlahu”!😂

Moje kočky nemají ani z mléka, ani ze smetany žádné problémy. U malých koťat to může být logicky jinak, ale je dobře, že se o ně někdo stará.

Jinak samozřejmě moje chyba, že jsem smetanu neměla uklizenou, no…

Ještě k těm koťatům od Radky: Mám zkušenost, že tady ta podzimní koťata obvykle uhynou. Zažila jsem to několikrát v minulosti na chalupě. Dokonce nám jednou kočka všechna vyskládala na práh (Jako že: Porodila jsem a vy se starejte!). Když jsme přijeli, už byla všechna mrtvá…😟

kometa
kometa 10.10.2024, 14:10:26 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.10.2024, 10:04:39

rezavá a rezavobílá

Vzhledem k barvě spíš kocourci.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 10.10.2024, 14:18:45 xxx.xxx.1.61

Jsem tu, psala jsem předtím tuze dlouhý příspěvek, ale jak se mi ho podařilo smazat, tak jsem pak další psaní vzdala🙈. 

Fikovnice, díky! jsem v pořádku, zatím se kurýruju samodomo, Sinupret, Vincentka, cibule, občas ibáč, lokty v horký vodě a vitamíny - prostě všechno, co každý lékař slyší velmi rád😉.

Taky myslím, že jsem to s těmi kontakty četla, zajímavý, když si někdy vzpomenu, zkusím si to najít.

Mně se zas líbilo, jak člověk ovlivní i lidi, co nezná, stačí, když někomu věnuje úsměv - ten se pak usměje na dalšího, ten pak na dalšího atd. K tomu jsem si říkala, že kdybych se tlemila na člověka, co zrovna odlétá, rozesmála bych celý svět😊😁.

A jak se vytvoří plísňová pneumonka? S TBC to byste přeci musela míz rizikový kontakt, já myslela, že jste pořád neschopenková.? 

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 14:29:22 xxx.xxx.32.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 10.10.2024, 14:18:45

Jsem na PN. Ale měla jsem vycházky + za mnou chodí přátelé. Plus základní nákup a lékárny musím udělat.

Plísňová pneumonka - bývá u imunokompromitovaných. Nevím, na imunolce jsem nebyla asi sto let. Vytrvale píše sestřenice, že si mám nechat udělat sérologii a bakterku na plísně a na atypy. No a já na to teď kašlu: Jako že doslovně!😀 Teď jsem se rozhodla, že doberu ATB a až pak se uvidí…

A náhodou: Já třeba Váš typ kurýrování čtu ráda a souhlasím s ním!👍

Edit: Těch atypických pneumonií je teď prý hafo - plísňové, mykoplazmové, chlamydiové…a další divné mrchy.🙃

Sarah01
Sarah01 10.10.2024, 14:50:45 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Jako co je nezákonné požadovat???! 😲 Ali, změň PL! Moje mě taky naštvala…však jsem to sem psala.


Nemůžu, nikdo jiný nebere a nemůžu mít doktora dál jak 20 km. Když mně bude blbě, tak se tam třeba nebudu schopná dopravit.

Buggyra
Buggyra 10.10.2024, 15:07:58 xxx.xxx.198.226

Sarah, asi bych si hned zavolala na pojišťovnu a pěkně se na toho PL vyptala, a klidně i na to, zda je nějak limitované požadování vyšetření odborným lékařem. V mém případě by to při ignoraci mohlo snadno vést k tomu, že si sednu doma na půl roku na neschopenku, a to si pište, že by to tu pojišťovnu hnedle stálo víc, než nějaká ta hodinka věnovaná odbornému vyšetření a následné cílené rehabilitaci. Tak si říkám, že by pojišťovna v takovém případě celkem měla motivaci zaklepat pánu doktoru na rameno, jestli to jako myslí vážně.

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 15:52:39 xxx.xxx.32.148

Holky, já vám to sem musím napsat!!! Fido mě v době nemoci, kdy mi bylo strašlivě, léčil! 😘 Sám na to doplatil, já nebyla schopná mu několikrát dát inzulín…a měl teď 2x po sobě glykémii hodnoty přes 20!!! To byly takové šílenosti, jaké měl v začátcích nemoci. Včera večer mi přišel něco říct, vylezl si na mě, když jsem ležela, a mazlil se a mazlil a u toho předl. Po cca 20min jako když utne, slezl a šel si lehnout do pelíšku. Snad to můžu napsat veřejně - psaly jsme si o tom s Balu a shodly jsme se, že mě prostě pořád se snaží takto vyléčit. Pak později chtěl dokonce ven! No a já mu píchla před chvílí inzulín, po další chvíli jsem mu změřila glymču…a 7,0!!! 🍀 Jak já si strašně moc přeji, aby se mu to zase takto ustálilo! Hned jsem volala naší MVDr. Ona včera mi říkala (byly jsme opak. v kontaktu), že holt půjdeme postupně s inz. nahoru a budeme zkracovat interval podávání. Když jsem jí teď řekla aktuální stav, tak byla nadšená (jen nechci nic zakřiknout) a řekla, že zůstaneme u stejné dávky jakou měl doposud a jen ať zkusím teď dávat á 24hod. Předtím byl asi rok ustálený na á 48hod.

Konec hlášení o Fidovi🐱, já mám teď obrovskou radost!💓

Bobca
Bobca 10.10.2024, 16:21:06 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 10.10.2024, 09:52:42

Ronjo..Burianovou jsem teď sledovala-jsem si cosi vracela,a ta je v “pečení na neděli”.Pak "buchty na neděli" jsou Maršálek s Terezou..Takže Pěknic bude na těch "babičkách"?😊

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 16:50:38 xxx.xxx.94.8
Buggyra:

Já jsem jako chtěla napsat, že doufám, že ta koťata jsou na bezlaktozovém. Ale udržela jsem se, protože jsem si říkala, že to je snad samozřejmost. Když už to vím i já…


Ne, nejsou na bezlaktózovém a ani já bych jim ho nekoupila. Jednou jsem koupila svým koťatům(těm prvním) a prý si to mám strčit někam. Vesnická nezdegerovaná micina normální mléko dá. I my všichni jsme byli odkojení laktozovým mlékem. Nevím, jestli je to statisticky jinak😉 ale my doma ano.

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 16:53:40 xxx.xxx.94.8
kometa:

rezavá a rezavobílá

Vzhledem k barvě spíš kocourci.


Mě se ještě bojí, utíkali, ale zdálo se mi zběžným pohledem, že vidím jen dvě dírky. Musím teda kouknout pořádně, až tam bude ,,majitel". A nafotit. 

lesnizinka
lesnizinka 10.10.2024, 17:07:37 xxx.xxx.94.8

Mělo pršet až zítra, prší dnes. Jsem si včera a dopoledne rozdělala záhon a chtěla jsem to teďka dodělat. Konečně jsem se dokopala něco zase dělat😏 

Sestřence bylo v pondělí hrozně blbě, záda, oči, večer teplota, v úterý jí doktorka po telefonu (dětská, volala tam, že dítě jakbysmet, že bude potřebovat péčko) řekla, ať si udělá test na covid a co myslíte? Má ho👎 Včera tedy třetí den jí volám, jak je na tom, koho dalšího už stihnula nakazit a ona mi sdělí, že je jí mnohem líp a právě se vrátily se ségrou z hub😲 Bože si ty normální!? A ona na to: když to se nedalo vydržet, snad tam ty houby nenecháme, když rostou…😛 Teda já když jsem měla covid, 5 dní jsem byla hotovson, byla jsem ráda, že jsem si došla na WC🙄 A to už taky nebyl ten echt covid, co na něj lidi umírali. To, že tchýně s tchánem ho nejspíš mají taky(chytili ho nejspíš v nemocnici, jak zase chodili po vyšetřeních) jsem už tuším psala. Tchýně tam sice jela na rentgen, jestli nemá zápal, ale že by jí někdo udělal test, v nemocnici…ani ho.no👎

Fikovnice
Fikovnice 10.10.2024, 18:12:07 xxx.xxx.32.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.10.2024, 17:07:37

Jakej test? PCR přece dělají jen některé akreditované labiny a dělají jich méně a méně. A antigenní si může udělat sama.

No a tipuju, že sestřenice přinejmenším tu ségru nakazila. Já si sice byla od začátku skoro jistá, že COVID nemám, ale i tak jsem kontaktovala ty, s nimiž jsem byla v kontaktu. 😀 A když jsem se musela doplahočit do lékárny, tak jsem šla s respirátorem. Sice jsem myslela, že to neudejchám, ale bylo mi blbý tam jít nechráněná, resp. ohrožovat personál a zákazníky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.