Aktuálně: 3 979 inzerátů203 870 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra 09.10.2024, 12:05:28 xxx.xxx.198.226

Jako já si o to vyšetření neříct, tak mě doktor nikam nepošle (teda pošle… pro prášky na bolest a tím to pro něj končí). Ten naopak asi je názoru, že čím víc peněz pojišťovně ušetří, tím líp 😀

lesnizinka
lesnizinka 09.10.2024, 14:45:43 xxx.xxx.94.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.10.2024, 12:05:28

A byl to doktor v nemocnici? Tam totiž vidím hlavní problém. 

balu
balu 09.10.2024, 15:20:35 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.10.2024, 12:03:07

Proto většina porodů teď končí císařem, protože tak velké děti jako teď, se před 50-100rokama nerodily, nebo tedy naprosto vyjímečně, zatím co teď to začíná být standard.

Vy máte toto tvrzení nějak statisticky podloženo?

O zdravotnictví, úhradách vyšetření, potřebnosti vyšetření, nevíte vůbec nic, neumíte to posoudit. Nejsem zdravotnice, ale ten váš poslední odstavec mě uráží za ně, za zdravotníky. Za lidi, kteří zachraňují životy…

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 16:01:18 xxx.xxx.162.253

Já bych spíš mohla říct opak, moje praktická lékařka nechce ani vypisovat žádanky, natož někoho někam posílat. Tvrdí, že je to nezákonné to požadovat.

Jinak co se týká porodů, tak nevím o tom, že by se rodily větší děti, moje vnučky měly obě váhu do 3 kg a taktéž ostatní děti v rodině kolem 3 kg.

Sardullah
Sardullah 09.10.2024, 16:03:33 xxx.xxx.189.104

tady toho teda zase naskákalo🤪…už nenajdu příspěvky na který jsem chtěla reagovat…a už si vlastně ani nepamatuju na co jsem chtěla reagovat..

v paměti mi utkvěl jen seriál Černá voda…to jsme teda s manželem rozkoukali a už to teda dokoukáme, jak to dopadne (doufám, že dopadne)…tak vážené tohle je pro mě seriál pro “náročnýho diváka”…soustavně se s manželem vzájemně uvádíme do aktuálního děje a vzájemně si připomínáme co, jak, kdy proč atd. Jako myslela jsem, že retrospektivy zvládám, ale tady si teda občas zaplavu…a celkově mi to přijde celý takový divný a upřímně je to poslední severská detektivka na kterou koukám…si chci u televize odpočnout, přemejšlet a soustředit se musím celej den, tak chci alespoň večer u telky vypnout.

jo teď jsem si vzpomněla…tuším, že Bobča se ptala na něco přírodního na spaní..

tak teda já jako chronický nespavec (i když u mě to asi není úplně nespavost, ale spíš to, že jsem v podstatě sova a vyhovoval by mi režim usínat tak kolem třetí ráno a spát až do oběda)…takže vyzkoušela jsem kde co, mlíko, několik preparátů s melatoninem a nebo s bylinkama nebo v kombinaci, meduňku, dokonce i ty usínací techniky s dýcháním a pravá ruka je těžká uvolněná……bohužel se před spaním neumím oprostit od myšlení…mozek jede na plný obrátky a já si připadám, jak v tom blbým vtipu, jak teda počítám ty ovečky, co jdou přes lávku a ta poslední, co přechází mi říká “dobré ráno”…mě fakty vypne jenom hypnotikum, bohužel je to návyková sranda a nedá se to brát nonstop a doktorka mi to samozřejmě píše v omezeném množství…kdybych to mohla brát denně, tak by mi to dost usnadnilo život…

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 16:22:56 xxx.xxx.32.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.10.2024, 10:36:39

Ronjo, vítejte v klubu! Doufám, že u Vás nic vážného…?

U mě bohužel ano.😢

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 16:30:27 xxx.xxx.32.181
Buggyra:

Jako já si o to vyšetření neříct, tak mě doktor nikam nepošle (teda pošle… pro prášky na bolest a tím to pro něj končí). Ten naopak asi je názoru, že čím víc peněz pojišťovně ušetří, tím líp 😀


Buggyro, jak jsi psala s tím tiskem žádanky…nakonec pomohl jeden soused - vytiskl to barevně, takže podpis Mirka vypadal jako reálný podpis.

No a opět zážitek, ale pozitivní!!! Přijela jsem tam, na evidenci už o mně věděli. A že jo, že paní primářka mi žádanku uzná, na RTG že mě vezmou. Ještě jsem si nechala vypálit CD a poprosila je o zaslání snímků mé známé - pneumoložce. No a tak mě “vyfotili”, já si sedla pak do čekárny. Za chvíli se otevřely dveře od paní primářky a:"Tak paní doktorko, ten nález…..panebože, Jani, jsi to Ty???" 😉 Normálně spolužačka z medicíny, dokonce jsme se kdysi dost přátelily. 👍 Dobrých 25 let jsme o sobě ale nevěděly. A ona si primářuje u “Milošů” (= nemocnice v Brně). Hned, že chce mé soukr. číslo, a kdybych něco potřebovala dalšího, mám se na ni prý obrátit… Svět je fakt malej…😀

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 16:32:02 xxx.xxx.32.181
balu:

Proto většina porodů teď končí císařem, protože tak velké děti jako teď, se před 50-100rokama nerodily, nebo tedy naprosto vyjímečně, zatím co teď to začíná být standard.

Vy máte toto tvrzení nějak statisticky podloženo?

O zdravotnictví, úhradách vyšetření, potřebnosti vyšetření, nevíte vůbec nic, neumíte to posoudit. Nejsem zdravotnice, ale ten váš poslední odstavec mě uráží za ně, za zdravotníky. Za lidi, kteří zachraňují životy…


Jj, jen bych doplnila svoji porodní váhu: 4,30kg. A můj táta (nar. v r. 1935) vážil dokonce 5kg!!!

lesnizinka
lesnizinka 09.10.2024, 16:36:31 xxx.xxx.94.8
balu:

Proto většina porodů teď končí císařem, protože tak velké děti jako teď, se před 50-100rokama nerodily, nebo tedy naprosto vyjímečně, zatím co teď to začíná být standard.

Vy máte toto tvrzení nějak statisticky podloženo?

O zdravotnictví, úhradách vyšetření, potřebnosti vyšetření, nevíte vůbec nic, neumíte to posoudit. Nejsem zdravotnice, ale ten váš poslední odstavec mě uráží za ně, za zdravotníky. Za lidi, kteří zachraňují životy…


Balu, mám v rodině tři lékařky a zrovna nedávno jsme si povídali s jiným lékařem, primářem úplně jiné nemocnice, daleko od nás na toto téma. Takže nějaké info k tomu s dovolením mám. 

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 16:38:02 xxx.xxx.32.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.10.2024, 16:36:31

Ale je to fakt statisticky podložené? Jako věřím, že je třeba víc gravidních diabetiček, to ano. Ale chtělo by to prostě zdroj, no…

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 16:40:00 xxx.xxx.32.181
Buggyra:

Chápu, že žádanky třeba nemají nějakou elektronickou evidenci. Ale evidence zákroků / přístrojových vyšetření by snad nějaká systémová být mohla, ne? Nebo… raději ne, no. Zavolej si do nějakého copy centra po cestě do nemocnice, ať ti to vytisknou a vyzvedni si to tam až se budeš přesouvat na to vyšetření…


No jo, to máš pravdu! Vždyť já mám na každém popisu MRI napsáno např. MR LS páteře - 22. vyšetření. Tudíž ta evidence je…

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 16:58:27 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Jj, jen bych doplnila svoji porodní váhu: 4,30kg. A můj táta (nar. v r. 1935) vážil dokonce 5kg!!!


Jj, velké děti se rodily i dříve, jsi toho příkladem. Já si právě myslím, že toto je dost dědičné, u nás v rodině vždy byly menší děti, já neměla ani ta 3 kg.

balu
balu 09.10.2024, 17:02:14 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.10.2024, 16:32:02

To je náhoda! Můj strýc, nar. 1935, taky 5 kg.

Edit: s ním byla babička v porodnici. S tetou, která se narodila v r. 1932 ne, tu rodila doma. Ale i když byla teta prý o dost menší, měla babička těžký porod.

Orionka (neregistrovaný) 09.10.2024, 17:51:16 xxx:xxx.56fd:a92e
Buggyra:

Já nevím, proč ti Jehovisti neobrážejí osamělé důchodce! Ti by si s nimi tak rádi popovídali, dál by je pozvali, čaj jim udělali… mno.


To by museli být ale mooo osamělí důchodci. Normální důchodci rozhodně nemají na pokec s Jehovisty čas. A což teprve ti nenormální, co lezou koňům do ohrad. 😱🍀

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 17:56:19 xxx.xxx.32.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 09.10.2024, 16:58:27

Přesně! To se u nás říkalo - že to je dědičné! No a někde dřív v diskuzi jsem psala, že bratrancův prvorozený syn měl také přes 4kg. A to vše je “taťkova větev rodu”.

Babička málem u porodu umřela, což se nedivím (v té době rodit pětikilový dítě)!

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 17:58:06 xxx.xxx.32.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.10.2024, 17:02:14

Tak to je síla! Já si Váš příspěvek ještě ani nepřečetla, a psala jsem de fakto totéž. 😉 A i babička to měla nějak tak, že s některým z dětí byla v porodnici a s jiným ne (měla tři děti, vč. mého táty).

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 18:01:29 xxx.xxx.32.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 08.10.2024, 12:49:45

Za posledních pár dní mé nemoci jsem si vyslechla tolik nadávek na adresu mé PL, že to sem ani nebudu psát… Dr. ve špitálech (ale i zdr. sestry) fakt nadávali, že tady to odmítání pacientů a léčení po telefonu, je děs. Dokonce kdosi nadnesl, že PL by se měli úplně zrušit…😀😛

Sardullah
Sardullah 09.10.2024, 18:51:19 xxx.xxx.189.104

Jehovisti u nás byli jednou, kdysi dávno…ale asi se jim nelíbilo, že mám za zadelí ovčandu, který se fákt nelíbili a tak se předváděla v celé své vražedné kráse, takže se dovnitř necpali a na nějakej pokec přes branku to taky nebylo, neboť přes běsnící ovčandu nebylo slyšet vlastního slova a já jí neumravňovala…tak už nikdy nepřišli.

Já mám z takových typů vyrážku a nemusejí to být nutně Jehovisti…úplně stačí nějaký fanatický makrobiotik a nebo takový ty, jak si furt čistý ty čakry…takovej ten jejich usměvavej klid…to mě zase vytáčí do ruda…asi mám úplně jinou energii a ta jejich na mě působí, jak červenej hadr na býka…kdyby ten býk viděl červenou barvu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.