Aktuálně: 3 979 inzerátů203 870 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 08.10.2024, 12:35:09 xxx.xxx.32.142
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 08.10.2024, 12:26:21

Ano, je tam posun v tom směru, v jakém píšete. Mně se to celkem líbí - myslím, že mnohé PA jsou zručnější než doktoři. 

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 12:49:45 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Jak jsem psala Buggyře, že mám zážitek s PL. Odmítla, abych přijela. Je mi snad hodinu od hodiny hůř. Do telefonu jsem jí řekla, že mám podezření na pneumonii a že sedám do auta a přijedu. Odpověď:"NE, máme tu plno pacientů! Posílám Vám E-rp. na ATB a další léky…" No a ATB, které mi poslala, je u mě KI. V kartě má jasně jaké léky beru a že toto ATB je u mě KI.

Tak jsme se s přáteli shodli, že zdr. péče jde v ČR tak nějak…no, víte kam. 


Tato léčba po telefonu se jaksi rozmohla za kovidu a někde už to bohužel zůstalo natrvalo. ☹️

Bobca
Bobca 08.10.2024, 12:52:20 xxx.xxx.20.192

jo, a jehovisty bych si teda domů nepozvala,ani když jsem důchodce…Jsou neodbytní,vnucují člověku po čem houby..nene..obejdu se..

lesnizinka
lesnizinka 08.10.2024, 16:14:34 xxx.xxx.94.8

 A proč mi vypadla citace sakra!😕 Takže dopisuju pro Bobču: a ty by jsi k tomu měla taky příspěvek ne? Vždyť jsi rodila🙂

Můj porod, jak jsem se ho dozvěděla, takřka ve 40letech, když jsem zjišťovala, proč jsem takový mag.r 😜 1.máje 8h večer. Ožralý doktor k nenalezení. Pokoušela se rodit sestra, ale já jsem byla koncem pánevním. Mamka dva dny devatenáctileté pako, tehdy nechaná shnilému systému napospas👎 Nakonec ho sehnala vyděšená sestra, kleště, já přidušená, vyhozené kyčle, rozpláclá hlava už mi zůstala…No jasně, mohlo být hůř, jiná příbuzná u porodu zemřela. 

Fikovnice
Fikovnice 08.10.2024, 20:14:37 xxx.xxx.32.32
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 08.10.2024, 16:14:34

Raduš, u mě ještě hůř: Také konec pánevní, vážila jsem 4,30kg, a tak byla indikovaná sekce. Mamka se nemohla probudit z narkózy. Když se to podařilo, tak se “něco” stalo. Ochrnula, na čas i oslepla a byla urgentně převezena do Brna na neurologii. 

No a já byla ponechána v porodnici - na dlouhou dobu… Až skoro do 25 let jsem nevěděla, co je a co znamená rané zranění. Dnes už to vím a můj start do života byl teda:👎👎👎

Mamka se z té hrůzy postupně dostala, jen jí doživotně zůstala necitlivá jedna tvář. Dle dr. došlo buď k nějaké “anesteziologické příhodě” - dokonce mám dojem, že tehdy ještě ARO jako obor neexistovalo a CA dávali třeba internisti, prostě dr. z jiných oborů. No anebo mamka prodělala embolii. V té době ale nikdo nepátral, co bylo příčinou, co přesně se stalo, jak se to stalo apod.

Daja
Daja 09.10.2024, 05:29:12 xxx.xxx.121.48

Dobré ranko😉,

no holky co to čtu o porodech? Hrůza a děs. Mě mamka porodila asi dobře, nikdy nic nemluvila a já rodila jak se říká za čokoládu😄, bolesti nic moc a porod tak 15min. 3X jsem zatlačila a malý letěl. Tak u mě dobrý👍.

Dája

Buggyra
Buggyra 09.10.2024, 08:09:19 xxx.xxx.198.226

Ve výběhu moje milované a leta nenacházené křemenáče 🙂

A trocha té podzimní nálady v Jizerkách.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca 09.10.2024, 08:34:16 xxx.xxx.20.192

Raduš,jaksi jsem nestíhala,ale není celkem o čem..Ve Štbk já první porod,doktor svůj první porod,rudý i za ušima…hópl na mě,že se děcko dusí(vyvolávali mě ho 14dní předem,zkrz ledviny-6 hodin kapačky a 3 hodiny chození po chodbě)a pak mi šil 13 stehů uvnitř a klasika-nastřižení-asi 4 stehy venku…holka-3,15..Kluk o 3 roky později 4,25-taky vyvolávaný..6 hodin kapačky a za 15 min pak byl venku..Já osobně neshledávám rozdíl ve velikosti dítěte..prostě hlavičku musíš vytlačit tak jak tak a bolí to úplně stejně..Úsměvné to bylo v tom,že jsem rodila už v nové porodnic,nebyla dodělaná,bylo nás tam pár,chodili dole na hekárně údržbáři spravovat topení,ve sprchách ještě nebyly závěsy,takže když se otevřely dveře na chodbu,tak na nás čučeli chlapi..Akorát jsem si nechala ještě klid,když se ptali,kdo už chce mimčo vedle sebe..To se tenkrát teprve zavádělo..V r 1981..A už nebyly peřinky,ale jen dupačky..Jó,a to nastříhávání se dělalo pořád..

A u nás krásně “chčije a chčije”.přesně jak na samotě u lesa..a prádlo visí a visí🙂..A k tomu na zemi se válí velký nafukovací delfín,ustlaný na zmuchlaném bazéně-už asi od začátku září🤭 

Buggyra
Buggyra 09.10.2024, 08:46:27 xxx.xxx.198.226

Já miluju tyhle zkazky “ze dvora”! Slavnou instalaci bazénu začátku léta si pamatuju, smutný konec v pokročilém létě taky a teď ještě delfín… Delfín je ještě nafouknutý? Asi ho donesli z nějakého koupáku. Ten si brzo taky odfoukne…

Bobca
Bobca 09.10.2024, 08:59:02 xxx.xxx.20.192

Baže, že je nafouknutý🤭a nene..ten byl nový,stejně jako ten skákací hrad a spousta dalších nafukovacích věcí..byl toho plný bazén!!-do toho 6 děcek-ještě teď mi zní v uších....Postupně to praskalo a leželo to kolem..Delfín vydržel..Teď mají nové takové to kolo,vypletené provazy-jako houpačka,pod pergolou..Velká trampolína vydržela jednu sezónu..

Buggyra
Buggyra 09.10.2024, 09:02:41 xxx.xxx.198.226

Mno jo, nemaj koně, nemaj auta, na děti nějaké ty peníze dostanou (já na koně a auta kulový, že), tak to je jinej život… Mohu jen tiše závidět 😊

Buggyra
Buggyra 09.10.2024, 09:43:10 xxx.xxx.198.226

Jééj, Bobi, to mě to zase až tak dalece netrápí, to nemusíte posílat detaily 🙂

Hlavně že jsou sousedi spokojení a já se můžu chechtat 🙂 

Nakonec my jim polívku nehřejem, tak co my víme…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.10.2024, 10:36:39 xxx.xxx.19.195

Jsem marodná, mám telku jako zvukovou kulisu a hle pořad “Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli”, normálně by mě to nebralo, ale díl je o medonosných rostlinách a taky o čmelácích a výrobě čmelínu. Kdyby to někoho zajímalo, tak na ivysílání určitě najdete. 

Fikovnice
Fikovnice 09.10.2024, 10:41:16 xxx.xxx.32.32

Normálně si říkám, že pacient k realizaci vyšetření musí někdy vynaložit celkem fest úsilí. To, že mě odmítla přijmout moje PL, jsem sem psala. Včera mi internista poslal žádanku na RTG srdce + plic na mail, s tím, že ale musím jet do jedné konkrétní nemocnice. Tak tam volám…a oni, že chtějí originální žádanku. A důvodem je prý to, že s mailovou žádankou by pacient mohl obejít třeba 5 různých pracovišť a nechat si za den udělat 5 totožných rentgenů. Přijde mi to úplně scestné, to by snad udělal jen cvok. Primářka pak řekla, že zdravotníci si musí pomáhat 😊, ale že tu žádanku chce teda aspoň z toho mailu vytištěnou. Takže teď jsou to dvě hodiny, co tady někde v okolí sháním tisk neb nemám tiskárnu.

No, to je jen takové postěžování si…😉

Buggyra
Buggyra 09.10.2024, 11:27:05 xxx.xxx.198.226

Chápu, že žádanky třeba nemají nějakou elektronickou evidenci. Ale evidence zákroků / přístrojových vyšetření by snad nějaká systémová být mohla, ne? Nebo… raději ne, no. Zavolej si do nějakého copy centra po cestě do nemocnice, ať ti to vytisknou a vyzvedni si to tam až se budeš přesouvat na to vyšetření…

lesnizinka
lesnizinka 09.10.2024, 12:03:07 xxx.xxx.94.8

Bobi, hlavičku vytlačit musíš vždycky, ale je rozdíl hlavička jak tenisák u 2,5kg dítěte a jak míč na volejbal u 4,5kg😉 Proto většina porodů teď končí císařem, protože tak velké děti jako teď, se před 50-100rokama nerodily, nebo tedy naprosto vyjímečně, zatím co teď to začíná být standard. 

Jani jen doufám, že si ho tam nechají a nedají mu možnost se jim ještě pošklebovat na NETu🙄

Co se zdravotnictví týče, bude se to muset změnit od samého začátku. Léta to byla jen dojná kráva pojišťoven a nemocnic. Teď k tomu přibyli i doktoři, které jsme pasovali na nadlidi přes to, že jejich vědomosti jdou doněkam. Stačí jim jen jedna atestace, nemusí dělat služby na pohotovosti atd…

U nás, pokud vím a vidím u příbuzných, vás pošlou na x zbytečných vyšetření, protože pojišťovna to nemocnici hezky proplatí. Důchodci jsou spokojení, že se o ně hezky starají. Že tam sedí doktor, který ty rentgeny stejně neumí správně vyhodnotit samozřejmě neví. Že by se třetina nemocnic mohla, ba měla z fleku zavřít, s tím naprosto souhlasím. Najednou by nechyběl personál a nemocnice by si mohly vybírat a nedržet tam ožralé doktory a protivné sestry. Opravdu není nutné mít tři nemocnice v okruhu 20km. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.