Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra 08.10.2024, 08:40:13 xxx.xxx.198.226

Já nevím, proč ti Jehovisti neobrážejí osamělé důchodce! Ti by si s nimi tak rádi popovídali, dál by je pozvali, čaj jim udělali… mno.

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 09:38:31 xxx.xxx.11.197
balu:

Ad porody - domácí porody vnímám jednoznačně jako krok zpět. Takové ty kecy, že v porodnici jsou zlí a tak podobně, jsou jen kecy zpovykaných nán. 

Vyměnit možnost rodit s veškerou moderní zdravotní péčí a týmem zdravotníků, kdy jsou v záloze a doslova za rohem odborníci, kteří v případě, že se při porodu něco zvrtne, zasáhnou v řádu vteřin a nízkých minut, za nejistotu porodu doma jen s dulou (pro mě hnusné nelibozvučné slovo) s kdovíjakým vzděláním a zkušenostmi, kdy v případě komplikací je volána rychlá, která při nejlepší vůli nepřijede okamžitě (i když vyjede okamžitě) a pomoc a potřebný zásah se tak oddálí a ten čas může fatálně ovlivnit zdravotní stav dítěte i matky, považuji za hazard. Hazard se zdravím a životem rodičky i dítěte.

Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál. 


Tak ačkoliv já bych doma nikdy nerodila, tak chápu, že někdo to může mít jinak. 

Zajímavé třeba je, že v Nizozemí může v porodnici rodit jen žena, u které se očekávají komplikace, a pokud tam chce rodit i ta, u které se komplikace nepředpokládají, musí si to zaplatit. Ve Finsku, kde je nejnižší novorozenecká úmrtnost v Evropě, se rodí jen v porodnicích, ale každá rodička má svůj vlastní pokoj i příslušenství. Když to člověk porovná s ostatním světem, jsme na tom zatím hodně dobře. Ale až se začne za všechno platit, tak kdoví….

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 09:40:24 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Já nevím, proč ti Jehovisti neobrážejí osamělé důchodce! Ti by si s nimi tak rádi popovídali, dál by je pozvali, čaj jim udělali… mno.


Měla jste návštěvu? Já jsem kdysi zjistila, že pokud se jich člověk chce zbavit, tak s nimi nemůže vůbec mluvit, jsou naprosto neodbytní. 

balu
balu 08.10.2024, 09:58:14 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 08.10.2024, 09:38:31

Máme náš systém a neměli bychom si brát příklad ze zemí jako je Nizozemí, protože porody doma jsou krok zpět, ale když už z někoho, tak z toho Finska.  

I když je těhotenství bezproblémové a rodička není riziková, porod se může ve vteřině zvrtnout a může jít o život rodičce i dítěti. Stačí přidušení dítěte a je do konce života postižené. Může se to stát i v porodnici, ale tam je pomoc přece jen blíž. 

Některé věci by se - podle mého názoru - přejímat neměly. 

lupus4
lupus4 08.10.2024, 10:05:48 xxx:xxx.6234:4817

Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál.

tak ve Francii mi rodila dcera 2x, teď (20.8) v 7:30 přijeli, ve 13:30 byli už doma…

a poprvé  rodila večer a domu jeli “až” ráno, v obou případech byla max spokojená

Buggyra
Buggyra 08.10.2024, 10:08:02 xxx.xxx.198.226
Sarah01:

Měla jste návštěvu? Já jsem kdysi zjistila, že pokud se jich člověk chce zbavit, tak s nimi nemůže vůbec mluvit, jsou naprosto neodbytní. 


Jj, zastavili se u mě 🙂 Kdysi před lety. Teď už máme dole zamčeno, tak by neměli jak… Já jsem si s nimi popovídala a když ze mě vypadlo “ale na víru se nedám”, tak odešli, a to já bych si povídala dál!

Pak jsem potkala pár takových těch pouličních, ti byli celkem hovorní, ale témata mě neoslovila.

balu
balu 08.10.2024, 10:14:07 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 08.10.2024, 10:05:48

To je bezva. I u nás se doba strávená v porodnici zkracuje oproti dřívějšku. Asi ne tolik jak je to ve Francii, ale třeba to časem taky tak bude. 

Já jsem rodila druhé dítě před 34 lety a byla s ním v porodnici 4 dny. S prvním 7 dnů. V pohodě se to dalo vydržet. A to u prvního vůbec nemohl na návštěvu ani otec, u druhého mohl jen na návštěvu v návštěvní dny. 

lesnizinka
lesnizinka 08.10.2024, 10:46:47 xxx.xxx.94.8

Jak jsem psala, jsem teoretik, tahle zařízení nenavštěvuju a nerodila jsem. Všichni asi znají můj přístup k doktorům, takže to by pozitivně asi nedopadlo. Od příbuzných znám všechny přístupy, příjemní i naprosto nepříjemní. Porodnice, které se u nás vybírají jsou 30minut, 45minut a hodina. Se všema jsem slyšela celkem spokojenost, prestižní je ta hodinová. 

Už jsem taky psala, že s domácíma porodama nesouhlasím. Dobře, pokud ta hrdinka podepíše, že za dítě nese plnou zodpovědnost a pokud ho ,,zabije", tak si to odsedí prosím. To je pak jednoduché říct: hmm, bylo to špatné rozhodnutí. Hmm, tak to u jakéhokoliv vraha nejspíš také, takže mu to budem tolerovat? Budem tolerovat hazardéry na silnici, kteří někoho zabijou? Taky prostě ,,špatné rozhodnutí"?

eva (neregistrovaný) 08.10.2024, 10:57:22 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.10.2024, 21:12:11

Není zač🙂

eva (neregistrovaný) 08.10.2024, 11:01:00 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 07.10.2024, 19:34:41

No tak taky to až tak úplně nehltám, ale už jsem to začala sledovat, tak to dokoukám…nic jiného lepšího jsem ve čtvrtek v tv nenašla..ale zajímá mě konec…ikdyž jsme kdysi s mužem sledovali nějaký český seriál a ten byl tedy s hodně podivným koncem, téměř by se dalo říct bez konce😏…tak tady mám obavy, aby to nedopadlo podobně…

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 11:20:26 xxx.xxx.11.197
lupus4:

Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál.

tak ve Francii mi rodila dcera 2x, teď (20.8) v 7:30 přijeli, ve 13:30 byli už doma…

a poprvé  rodila večer a domu jeli “až” ráno, v obou případech byla max spokojená


Tak to je paráda, ideální. 👍 Já poprvé trčela v porodnici 12 dní.

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 11:27:52 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Jj, zastavili se u mě 🙂 Kdysi před lety. Teď už máme dole zamčeno, tak by neměli jak… Já jsem si s nimi popovídala a když ze mě vypadlo “ale na víru se nedám”, tak odešli, a to já bych si povídala dál!

Pak jsem potkala pár takových těch pouličních, ti byli celkem hovorní, ale témata mě neoslovila.


U nás zazvonili, když jsem byla na mateřské, což je cca 23 let, a vždycky přesně ve 12, když jsme obědvali, a byli dost neodbytní. Takže příště už jsem neotvírala. Ty pouliční jsme jednou potkali na dovolené v Beskydech u jednoho obchodu s potravinami a překvapilo mě, že ti pánové byli dřív pokrývači, ale nakonec navlékli obleky a jali se dělat osvětu. No, nepochodili u mě a ani nebylo nějak vidět, že by se u nich lidi vůbec zastavovali.

Fikovnice
Fikovnice 08.10.2024, 11:32:37 xxx.xxx.32.142
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 08.10.2024, 09:58:14

Podle mě porod strašně záleží u té ženy jak probíhá. Myšleno prostě i bez zásahu dr., jak velký je plod, jaké stavby těla je matka apod. Zařizovala jsem opak. porody známým na Obilňáku. Je pravda, že to bylo tím pádem s protekcí, ale ženský si to nemohly vynachválit. Pak mě o totéž poprosil bratranec, když jeho žena čekala prvního syna. Takže opět intervence z mojí strany. Manželka bratrance ale měla v porodním plánu, že chtějí vše naprosto přirozeně, bez žádné medikace, s minimem jakýchkoli zásahů. A co čert nechtěl, rozrodila se v pátek večer, pamatuji si, že sloužila mladá slovenská dr., PA už si nepamatuji. Ta moje příbuzná určitě není a nikdy nebyla tlustá, ale prvorozený byl fakt velký (přes 4kg). Bratranec byl při porodu. Stále odmítali jakoukoli pomoc (medikaci), až se situace dostala do stavu, kdy dotyčná došla s fyzickými silami na konec. No a jak to skončilo? Vysokými kleštěmi, rupturou všeho😢, malej se vezl na MRI mozku. Dneska je mu kolem 17 let +-, žádné následky to nezanechalo…ale myslím, že na rodičce ano. Mají i druhého syna, ale toho už jela rodit jinam. Hrozně si to pochvalovala, jenže to už byl druhý porod a druhorozený měl kolem 3kg…

eva (neregistrovaný) 08.10.2024, 11:34:58 xxx.xxx.163.62

Já jsem se před pár lety, když se narodil vnouček, docela podivovala, že u porodů už nebývají doktoři, jen sestry (asistentky )..u mých dvou porodů před mnoha lety byl pokaždé doktor. V porodnici týden, podruhé 6 dní…myslím, že to tak bylo akorát…já jít po dvou dnech domů, tak nevím…byla jsem celkem ráda, že můžu ležet a odpočívat ( kromě péče tedy o mimino )..

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 11:43:31 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Podle mě porod strašně záleží u té ženy jak probíhá. Myšleno prostě i bez zásahu dr., jak velký je plod, jaké stavby těla je matka apod. Zařizovala jsem opak. porody známým na Obilňáku. Je pravda, že to bylo tím pádem s protekcí, ale ženský si to nemohly vynachválit. Pak mě o totéž poprosil bratranec, když jeho žena čekala prvního syna. Takže opět intervence z mojí strany. Manželka bratrance ale měla v porodním plánu, že chtějí vše naprosto přirozeně, bez žádné medikace, s minimem jakýchkoli zásahů. A co čert nechtěl, rozrodila se v pátek večer, pamatuji si, že sloužila mladá slovenská dr., PA už si nepamatuji. Ta moje příbuzná určitě není a nikdy nebyla tlustá, ale prvorozený byl fakt velký (přes 4kg). Bratranec byl při porodu. Stále odmítali jakoukoli pomoc (medikaci), až se situace dostala do stavu, kdy dotyčná došla s fyzickými silami na konec. No a jak to skončilo? Vysokými kleštěmi, rupturou všeho😢, malej se vezl na MRI mozku. Dneska je mu kolem 17 let +-, žádné následky to nezanechalo…ale myslím, že na rodičce ano. Mají i druhého syna, ale toho už jela rodit jinam. Hrozně si to pochvalovala, jenže to už byl druhý porod a druhorozený měl kolem 3kg…


Za min. režimu měla tato porodnice hodně špatnou pověst, nikdo z mýho okolí tam rodit nechtěl. Rodila tam tchýně prvního syna a vždycky to dávala k dobru jako šílený horor. Já každé dítě rodila jinde, první v Hustopečích u Brna, druhé ve Valticích a třetí v Rýmařově, ten Rýmařov byl úplně nej, takřka rodinné prostředí. I když v té době byla chřipková epidemie, takže otec u porodu být nemohl, ale mně to nevadilo, spíš vyhovovalo. Jinak jak píšeš, že nechtěli žádnou medikaci, tak si teda dost zahrávali, v tomhle bych doktorům neodporovala, oni přece musejí vědět nejlíp. Já vím, že je to asi blbý srovnání, ale teď v červenci vyšel porod u mojí Cherry zrovna na sobotu a to byste nevěřili, jakej je problém sehnat o víkendu veterináře. A to jsem ještě mohla mluvit o štěstí, že to nevyšlo na noc, to už bych nesehnala vůbec nikoho, všechny noční pohotovosti jsou tady dokola zrušený. Asi bych musela až do Brna, což jsou 2 hodiny cesty.

hmn
hmn 08.10.2024, 11:51:20 xxx.xxx.32.156

“já jít po dvou dnech domů, tak nevím…byla jsem celkem ráda, že můžu ležet a odpočívat”

přesně tak!

Fikovnice
Fikovnice 08.10.2024, 11:56:09 xxx.xxx.32.142
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 08.10.2024, 11:43:31

Oni mají nedobrou pověst i teď…

Jako není to správné, ale fungují suprově prostě s těmi přímluvami. Já sama jsem tam byla na velké operaci - super přístup, mamka s karcinomem tam byla na operaci - super přístup. Jedna z mých nejbl. kamarádek tam rodila druhou dceru ve 41 letech, a ptž mě poprosila o pomoc, no tak jsem se tam opět obrátila na známé. Dostala nádhernej nadstandard (pokoj jak v interhotelu), a nejlepší PA. Porodila tak, že jsme spolu kecaly po telefonu. Ona najednou:"Jani, moment, za chvilku zas zavolám!" 😄 No a asi za 15 minut volala, že malá je na světě! Byla jsem tam tehdy na návštěvě, prostředí fakt nádherné. Sestry milé a ochotné. Co vím teď, je tam dost fluktuace dr. 

Fikovnice
Fikovnice 08.10.2024, 11:58:42 xxx.xxx.32.142
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 08.10.2024, 11:34:58

Evi, já myslím, že dr. je “na telefonu”. Šije dr., musí-li se šít, a obecně i po “lehčím” porodu musí dr. vše zkontrolovat. No a pak jsou případy, jako byla ta moje příbuzná… Přemýšlela jsem, kdo byl tehdy nejvíc vyděšený - bratranec, jeho žena, anebo ta mladinká dr., která dost možná poprvé rodila kleštěmi…?

eva (neregistrovaný) 08.10.2024, 12:26:21 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.10.2024, 11:58:42

Ano, to určitě,  taky hned po porodu tam přišel…ale mě prostě překvapilo, že ten porod prostě “vede” asistentka…co si pamatuju, u mě byl tenkrát doktor přítomný po celý porod, od začátku až po šití…jasně, kdyby nastala nějaká komplikace, určitě by hned přišel, to je mi taky jasné. Prostě “nová doba”😀. Moje babička byla porodní asistentka, rodila na vesnici všechny děti tenkrát😀👍

Fikovnice
Fikovnice 08.10.2024, 12:34:01 xxx.xxx.32.142

Jak jsem psala Buggyře, že mám zážitek s PL. Odmítla, abych přijela. Je mi snad hodinu od hodiny hůř. Do telefonu jsem jí řekla, že mám podezření na pneumonii a že sedám do auta a přijedu. Odpověď:"NE, máme tu plno pacientů! Posílám Vám E-rp. na ATB a další léky…" No a ATB, které mi poslala, je u mě KI. V kartě má jasně jaké léky beru a že toto ATB je u mě KI.

Tak jsme se s přáteli shodli, že zdr. péče jde v ČR tak nějak…no, víte kam. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.