Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 07.10.2024, 18:14:04 xxx.xxx.32.11
Saga:

Jo, na Černou vodu jsem si taky vzpomněla👍, shlédla jsem to na jeden zátah, páč severské krimi můžu, ale ten konec byl vážně WTF? Heh…no, stejně by mě zajímalo, co dovede člověka k tomu, stát se členem sekty (kdekoliv na zemi), a nechat si takhle vymýt mozek, potažmo se nechat týrat? Mdlá mysl? Nulový pud sebezáchovy? Potřeba někam patřit? Potřeba nechat se ovládat/být veden? Já jakožto 100% individualista asi ani nemám šanci tohle pochopit nebo?


Sago (a Evo) zdravím srdečně. O jakém seriálu píšete? Na netu to asi dostupné nebude, že?

Jinak, stejně jako Doron, mě sekty trochu zajímají (rozhodně ne do hloubky) a myslím, že je tam prostě egoistický macho, který na sebe natahuje submisivní lidi. Pokud ale on (a ostatní muži) zcela narovinu přiznávají, že prostě občas mlátí ženské, tak jsou pro mě absolutní dno. Odpad!👎 A důvod, že každá žena má v sobě tzv. Bábu šedivou, kterou je potřeba z ní vymlátit - to se ani nedá komentovat!!!😠

Sarah01
Sarah01 07.10.2024, 18:35:14 xxx.xxx.162.253
lesnizinka:

Vojak na misi…😜😜😜


Tak třeba kamarádky, který už kamarádkami nejsou, ptž měly po smrti manžela blbý kecy, co bych měla nebo neměla.

lesnizinka
lesnizinka 07.10.2024, 18:59:42 xxx:xxx.4798:252a

Nechci se v tom stourat, to urcite ne, ale neda mi to: probuh blbe kecy po smrti manzela?!?😮

Sarah01
Sarah01 07.10.2024, 19:25:25 xxx.xxx.162.253
lesnizinka:

Nechci se v tom stourat, to urcite ne, ale neda mi to: probuh blbe kecy po smrti manzela?!?😮


Napíšu vám to do SZ.

Fikovnice
Fikovnice 07.10.2024, 21:09:05 xxx.xxx.32.142
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.10.2024, 14:17:19

Tak já dnes zažila poměrně horor s mojí PL. Takže si dovedu představit tu absenci infa. Více někdy později.

Fikovnice
Fikovnice 07.10.2024, 21:18:22 xxx.xxx.32.142
lesnizinka:

Vojak na misi…😜😜😜


Mně psal (krom jiných) tuším ovdovělý námořní kapitán!😂

Historku, co jsem mu odepsala, jsem sem už dávala, ne? Kdyby náhodou ne, tak když mi každej den přál v Messengeru hezký den a posílal růže, tak cca po týdnu jsem mu odepsala asi toto:"Velmi děkuji za Váš zájem, je to milé. Máte zajímavé povolání, které bude určitě excelentně finančně ohodnocené. A já se zrovna dostala do finančních problémů. Myslíte, že byste mě mohl stran financí nějak zasponzorovat a pomoct mi tak?"

Pán už se neozval…🤣

orionka-2
orionka-2 07.10.2024, 21:23:34 xxx.xxx.226.32
megi-the-pes:

a tady je ten chybějící RL (to jsou děti toho Štěpána, bratr tady toho pána z tohoto případu)
https://www.youtube.com/watch?v=rRhNodvADUw


Megi - o té sektě jsem se dozvěděla až po tragickém porodu. Takže nevím nic moc. Ale (ta  slečna je velmi milá ) ….oni nechtějí vědět, že existuje nějaká společnost, nějaký stát….oni prostě chtějí žít podle svého a na všechno okolo se vykašlat, hlavně ( asi ) nechtějí pracovat. Nechtějí respektovat zákony společnosti, státu. Ale jen do té doby, než potřebují peníze. Kdyby aspoň zůstala u matky, ke které s miminkem odešla. Ale je nabíledni, že se do sekty vrátí a peníze, které dostane na miminko odevzdá. Že holčička má rodný list? Má, ale jen proto, že bez něj by prašule nebyly. 

Canka
Canka 07.10.2024, 21:44:00 xxx.xxx.212.25

Ahoooj holky,

Tak v neděli jsem byla na houbách a konečně něco našla🤗Bylo to na velkou smaženici a ještě zbylo na usušení…takže jsem spokojená a už na houby prdím letos😂Víkend jsem jinak vysloveně prožrala😂V pátek Mekáč se ségrou k obědu,k večeři telecí steak s fazolkama a hranolkama…k snídani brácha udělal lívance,k obědu byl segedín a k večeři pizza…v neděli s kamarádem na snídani,k obědu s kamarádkou do minipivovaru,kde jsme se tak přejedli,že jsme si povolovali knoflíky u kalhot a k večeři jsme šli ještě na čínský nudle…no hrůza..takže teď zase po žracím víkendu musím z výšin na zem😂  

Nooo a zjistila jsem,že mi něco teče z auta..no ještě že je brácha automechanik…pry mi tam něci prasklo,já tomu prd rozumím a musí se to celé vyměnit…ale je to prý jebačka…no tak to tak nějak dočasně zalátal a volala jsem mému mechanikovi,který ale má čas až na konci měsíce..takže to brácha znovu nějak bravůrně zapatlal a snad to vydrží…blbý je,že mi ten můj mechanik řekl,že tam u něj to auto musím nechat tak 3 dny…na konci tohohle měsíce..takže budu muset do prácd jezdit na skútru..jenže to už bude ráno zima jako prase…no co..nedá se nic dělat..budu holt nabalená jak eskymácká babička😂

Jinak kauza ségra - brácha mi osvětil pár věcí,ne ohledně ségry (ségra mi dodala všechny podklady o splacení půjčky a nechala si vyjet bezdlužnost,takže vím,že je čistá),ale ohledně mamky…nebudu to tu rozpitvávat,to je osobní věc,každopádně jsme všechny ségry totálně zklamaný z ní…ale tak snad aspoň my sourozenci budeme držet spolu…ségře pomaháme hledat byt,není to jednoduchý,aby jsme se nějak finančně shodli,ale tak pokud se objeví něco fakt super,tak to budeme muset vzít…teď se jí rozbila pračka do toho všeho..a vyplavila jí chodbu🙄

Holky nemáte něco zaručeného na spánek?Přírodního?Zkoušela jsem heřmánek,bylinkové čaje,teplé mléko…potdebuju něco,po čem budu spát jak dudek a nebudu se furt budit…jsem pak ráno jak přejetá parním válcem..  

Obrázek
Canka
Canka 07.10.2024, 21:44:02 xxx.xxx.212.25

Ahoooj holky,

Tak v neděli jsem byla na houbách a konečně něco našla🤗Bylo to na velkou smaženici a ještě zbylo na usušení…takže jsem spokojená a už na houby prdím letos😂Víkend jsem jinak vysloveně prožrala😂V pátek Mekáč se ségrou k obědu,k večeři telecí steak s fazolkama a hranolkama…k snídani brácha udělal lívance,k obědu byl segedín a k večeři pizza…v neděli s kamarádem na snídani,k obědu s kamarádkou do minipivovaru,kde jsme se tak přejedli,že jsme si povolovali knoflíky u kalhot a k večeři jsme šli ještě na čínský nudle…no hrůza..takže teď zase po žracím víkendu musím z výšin na zem😂  

Nooo a zjistila jsem,že mi něco teče z auta..no ještě že je brácha automechanik…pry mi tam něci prasklo,já tomu prd rozumím a musí se to celé vyměnit…ale je to prý jebačka…no tak to tak nějak dočasně zalátal a volala jsem mému mechanikovi,který ale má čas až na konci měsíce..takže to brácha znovu nějak bravůrně zapatlal a snad to vydrží…blbý je,že mi ten můj mechanik řekl,že tam u něj to auto musím nechat tak 3 dny…na konci tohohle měsíce..takže budu muset do prácd jezdit na skútru..jenže to už bude ráno zima jako prase…no co..nedá se nic dělat..budu holt nabalená jak eskymácká babička😂

Jinak kauza ségra - brácha mi osvětil pár věcí,ne ohledně ségry (ségra mi dodala všechny podklady o splacení půjčky a nechala si vyjet bezdlužnost,takže vím,že je čistá),ale ohledně mamky…nebudu to tu rozpitvávat,to je osobní věc,každopádně jsme všechny ségry totálně zklamaný z ní…ale tak snad aspoň my sourozenci budeme držet spolu…ségře pomaháme hledat byt,není to jednoduchý,aby jsme se nějak finančně shodli,ale tak pokud se objeví něco fakt super,tak to budeme muset vzít…teď se jí rozbila pračka do toho všeho..a vyplavila jí chodbu🙄

Holky nemáte něco zaručeného na spánek?Přírodního?Zkoušela jsem heřmánek,bylinkové čaje,teplé mléko…potdebuju něco,po čem budu spát jak dudek a nebudu se furt budit…jsem pak ráno jak přejetá parním válcem..  

Doron
Doron 07.10.2024, 23:46:46 xxx.xxx.166.104
Sarah01:

Tak to se hned kouknu, on má super videa, úžasně propracovaný.

Ad domácí porody…….nikdy jsem o tom ani náznakem neuvažovala, ani moje děti. Ale na druhou stranu se občas nedivím. Přístup doktorů je občas hrozný, i když je pravda, že za posledních 20 let se to hodně zlepšilo. Nejhorší je ale dostupnost porodnic, u nás dvě zrušili a z některých vesnic je to i víc jak hodina cesty autem. To pak není divu, že se porodí i cestou v autě. Každopádně je rozhodně potřeba mít lékařskou pomoc nablízku a u toho porodu mít aspoň kvalifikovanou porodní asistentku. Je jasný, že v sektě se nikomu ničeho takového nedostane.


Přístup doktorů ( spíš sester) může být blbý a býval opravdu příšerný.  Moje dcera to vyřešila tak, že si vzala dulu, která v porodnici i pracovala jako porodní asistentka, aby tam měla pocit bezpečí. Po prvním porodu jsem s ní byla i na samostatném  pokoji, střídali jsme se zetěm, byla po císaři,  tak potřebovala pomoc, sestry na mě zahlížely, že  máma by tam přece být neměla.  

Našla jsem krátké videjko  z těch Plas , je tam vidět,  jak žádají svého “guru” o svolení zavolat pomoc, holt autorita. 

Daja
Daja 08.10.2024, 04:39:48 xxx.xxx.121.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 07.10.2024, 21:44:02

Dobré ránko😉,

já beru Melatonin. Měl by být nenávykový, přírodní a dá se koupit bez receptu. Beru ho už dlouho a prozatím mi vyhovuje. 

Dája

Saga
Saga 08.10.2024, 07:22:31 xxx.xxx.167.183

Holky, Černá voda se dá normálně shlédnout v ivysílání ČT, kdo tedy má možnost, je to ten odkaz od Evči. Já těch severských serošů shlédla mrak, tak jsem asi holt čekala taky tajuplný konec…nebudu spoilerovat…koukněte samy.

Ale jinak jsem se po ránu nasmála😄, já chci taky nějakýho vojáka, co mu můžu napsat o prachy😄, a mě nikdo nenapíše a život v zámoří mi nenabízí, herdek filek😄! Ale náhodou, když už jsme u těch sekt jo, tak vám taky napíšu letošní zážitek! Někdy v červnu, když jsme dělali sena, tak takhle jednou v pátek prchám z práce dřív, abych mohla obracet. Přiletím domu s jazykem na vestě, převlíkám se a když jsem skoro nahatá, tak zvonek😄. Tak se soukám do tílka, kraťasy na půl žerdi a letím ke dveřím, páč jsem si myslela, že je to mámy kámoška (měla přijít). Ale prd, dvě jehovistky. Jsou to ty naše místní, vedle z vesnice, no holky, já už je snad 20 let neviděla, tak jim říkám, že to je skvělý, že jsou ještě živý a že letím obracet, jestli chtěji hrábě nebo vidle😄? Že pokud mě chtěji obracet na víru, tak mě napřed obrátěji seno😄. Hm, a od tý doby už nikdy nepřišly, tak já vám nevim…😄

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 08:10:26 xxx.xxx.11.197
Doron:

Přístup doktorů ( spíš sester) může být blbý a býval opravdu příšerný.  Moje dcera to vyřešila tak, že si vzala dulu, která v porodnici i pracovala jako porodní asistentka, aby tam měla pocit bezpečí. Po prvním porodu jsem s ní byla i na samostatném  pokoji, střídali jsme se zetěm, byla po císaři,  tak potřebovala pomoc, sestry na mě zahlížely, že  máma by tam přece být neměla.  

Našla jsem krátké videjko  z těch Plas , je tam vidět,  jak žádají svého “guru” o svolení zavolat pomoc, holt autorita. 


Já mám z prvního porodu hrozné zážitky, v roce 88 a taky císař, hrozné chování jak doktorů, tak i sester. Porodnice teda už dávno neexistuje. Posledního syna jsem rodila před 23 lety v malé porodnici tady a bylo to úplně něco jiného, ovšem tato porodnice už je taky dávno zavřená. Dcera rodila tady kousek, ale už v jiném kraji, taky malá porodnice a s přístupem byla spokojená, snacha v Čechách, taky císař a přístup se jí nelíbil, o dalším porodu nechce ani slyšet. Je fakt, že dnes si rodička může vybrat, kde bude rodit, pokud teda má na výběr v nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti. Znala jsem paní ve věku mojí mamky, která vždycky porodila doma, překotné porody a všechny 3. 

Tady u té výš zmiňované sekty nebo skupiny či co to je, je to všechno podivný. Já asi chápu, že chtějí žít tak nějak podle svého, ale že to tam řídí tento podivný týpek a defakto jsou závislí na dávkách od státu (?!)…v tom videu Barbory je to jasně vidět, jak nechápe a nelíbí se jí, co všechno musí podstoupit kvůli tomu, aby dostala peníze. No, mně se zase nelíbí, že bych já ze svýho platu měla přispívat na tyhlety lidi. Už se stejně uvažuje, že zdr. péči si budeme všichni hradit v plné výši a předpokládám, že odvody nám zůstanou, tak jak jsou, abychom mohli podporovat tato a jiná nemakačenka. 😟

balu
balu 08.10.2024, 08:38:02 xxx.xxx.162.174

Ad porody - domácí porody vnímám jednoznačně jako krok zpět. Takové ty kecy, že v porodnici jsou zlí a tak podobně, jsou jen kecy zpovykaných nán. 

Vyměnit možnost rodit s veškerou moderní zdravotní péčí a týmem zdravotníků, kdy jsou v záloze a doslova za rohem odborníci, kteří v případě, že se při porodu něco zvrtne, zasáhnou v řádu vteřin a nízkých minut, za nejistotu porodu doma jen s dulou (pro mě hnusné nelibozvučné slovo) s kdovíjakým vzděláním a zkušenostmi, kdy v případě komplikací je volána rychlá, která při nejlepší vůli nepřijede okamžitě (i když vyjede okamžitě) a pomoc a potřebný zásah se tak oddálí a ten čas může fatálně ovlivnit zdravotní stav dítěte i matky, považuji za hazard. Hazard se zdravím a životem rodičky i dítěte.

Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.