Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Sardullah
Sardullah 03.10.2024, 18:36:10 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

Já si nechám technickou celou jezdit servisákem. Ten toho hodně ukecá, znají ho tam. Dvě auta mi posledně prošla emise jen na papíře a v systému. To třetí prošlo legálně, teď jsem je nechala uvést do stavu zánovního vozu a jestli neprojde teď, když procházelo doteď v pohodě, tak mě asi třepne, protože uvedení do zánovního stavu nebylo za pětikorunu. Navíc je to nafťák, po těch jdou. Ty benzíny se dají nějak otentočkovat, u nafťáku je to nějaké na levou. Tak držte pařátky, ať to za ty dva měsíce dá.


No vono jsou ty emise teď nějak hlídaný víc…a já si upřímně nepamatuju, jestli při minulý technický ty emise sorento ve skutečnosti mělo cajk…děláme technickou přes známýho…¨

Já už chtěla hodit sorento “ze skály”, protože ho nějakej debul u mýho baráku napicnul a ujel…nárazník v hajzlu, lampa v hajzlu…na předku, pochroumanej blatník…a pak mu ještě ve finále odešly brzdy…jakože ty rozvodový hadičky trubičky…oprava za 10 tisíc…jenže pak mi shodou okolností důchodce napicnul na parkovišti i hondu a v servisu neměli k dispozici náhradní auto…takže jsem zprovoznila sorenťáka a kluci moji mechanický říkali, že je to škoda, že motorově je bezva a automatická převodovka řadí krásně…tak jsem posháněla za hubičku nárazník a světlo, že to teda opravím…ale jestli by to nemělo projít technickou, tak to jsou vyhozený prašule…letos se mi to s těma autama nějak popopo…

Tak si budem držet pařátky navzájem …😉

Sardullah
Sardullah 03.10.2024, 18:40:36 xxx.xxx.189.104
Leithian:

Pořadně to před emisema protáhněte. Tůruj kapku víc do otáček a dejte si pár dnů pred s tim i delší trasu jak 20km. Ať to vylítne a ne až pak na emisích. 


Jo známej z technický už mi to říkal…seber se, vyjeď do hor a cestou zpátky rovnou ke mně na emise….tak to je v plánu…

Sardullah
Sardullah 03.10.2024, 18:41:59 xxx.xxx.189.104
Ronja s motejlem:

Sago, byla jsem se psem na výletě v Průhonickým parku, nejdřív  koupit lístek,pro psa lístek - dostala jsem jeden, koukám a  hledám, kde je na tom lístku napsáno + pes - nikde.  Až mi pokladní, která mě evidentně dobře přečetla, řekla, že pes je tam započítanej v ceně. Pak teda vchod s turniketem, na lístku je čárovej kód, na sloupku čtečka (určité, to je jasný!), šmrdlám, šmrdlám, šmrdlám a pořád nic nepípá. Začínam nervit, pes už je nelegálně za, vyleze pán z budky a že to musím támhle zasunout. No taky vidlák na výletě🙄. 


😂😂😂…holky tak ani nevíte, jakou mi děláte radost, že v tom nejsem sama…tohle se mi přesně stalo taky na výjezdu z parkoviště….přikládám, přikládám a ono se to tam muselo zasunout…😂

kometa
kometa 03.10.2024, 18:56:31 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 03.10.2024, 17:11:50

vždycky s tím tlačítkovým zápasíme.

Já s ničím nezápasím. Můžu volat, můžu SMSkovat, využívám upomínky a občas kalkulačku. Mám Nokii.

balu
balu 03.10.2024, 19:15:17 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.10.2024, 18:56:31

Dřív jsme taky měli tlačítkové a stačily nám. Stačily všem. Ale dávno tomu… To, co nabízí dotykový chytrý mobil, to je proti tlačítkovému bomba. Je to jak mercedes proti trabantu. A to já nevyužívám zdaleka vše, co umožňuje. Ale než jsem si ho pořídila, taky se mi zdál složitý, zbytečný, a to i když ho měli synové mnohem dřív než já a viděla jsem ty možnosti.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.10.2024, 19:22:28 xxx.xxx.119.6

Nejste, nejste, nejste😁. Já si obecně s kódama nerozumím, samoobslužná pokladna, tak člověk to někdy využije, když normální jsou zafrontovaný. No jo, jenže mně ty položky nejdou načíst, fakt tam jednu šmrdlám xkrát, když je se mnou mužskej - tak by mohl z fleku na pokladnu. No a teď že jo, věky tam teda pípám ty kódy, už ze mě leje pot a ještě prosecco načtu a to ale někdo musí přijít ověřit věk, čekám, čekám, až se dočkám, pán mě odpípne, já poděkuju a nechápu, co se děje, když mi to hlásí “vraťte zboží do taškový zóny” …už jsem byla tak uřícená (horší než maraton), že jsem nezaplatila.  Takže pokud jsem sama, radši si vystojím frontu.

Ale tak zas umím opravit myčku, udělat dříví na zimu, jen někdy bychom možná byli bez jídla a občas bych nastoupila do špatnýho vlaku.🙃

lesnizinka
lesnizinka 03.10.2024, 19:55:54 xxx.xxx.95.117
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 03.10.2024, 19:22:28

Na samoobslužné jsem byla dvakrát v životě. Poprvé obsluha: pojďte, já vám to ukážu, dáme to dohromady. Víceméně to udělala za mě, já jen načetla kartu, napípala pin. Podruhé si říkám: tak jo, to dám. První na mě bába vyběhnula: tam si to nesmíte pokládat, jen nákup! Aha, netušila jsem…pak jsem si nevzala účet, že na co…a nedostala se odtud, vypadala jsem jak zlodějka🙄 Takže zase hezky stojím frontu…

Prosecco…to máte z toho, že chlastáte!🤪 A jak ste věděla, že musíte na někoho čekat, to tam napíše?😲 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.10.2024, 20:32:14 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.10.2024, 19:55:54

Na mou duši na naše velký psí uši, že už SKORO nechlastám. Jo, bzukne to tam někde pracovníkovi, možná se i pokladna rozsvítí? a na displeji se objeví “vyčkejte příchodu pracovníka pro ověrení věku” nebo tak nějak.

Jojo, tašková/netašková zóna, můžete odložit/neodkládejte…bývá to veselý.

balu
balu 03.10.2024, 20:50:02 xxx.xxx.162.174

Samoobslužné pokladny taky nemám ráda. Radši vystojím frontu u živé pokladní. 

Leithian
Leithian 03.10.2024, 21:22:03 xxx.xxx.116.244

Já se přiznam že všude kde to jde jedu scan and go a je klid 😁 práce míň jak na samoobslužný nebo u pasu.

Sarah01
Sarah01 03.10.2024, 21:35:40 xxx.xxx.162.253

Já chodím zase jen k samoobslužné pokladně, připadá mi to rychlejší a nemusím stát ve frontě.

Doron
Doron 03.10.2024, 21:37:33 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 03.10.2024, 20:50:02

Tuhle v Bille byly otevřené jen samoobslužné pokladny.

I když jsem poměrně klidná, začala jsem se rozčilovat  že NEBUDU TO DĚLAT 🤣 a NEJSEM TADY ZAMĚSTNANÁ.🤣

Tož raději pokladní povolali…

orionka-2
orionka-2 03.10.2024, 21:48:02 xxx.xxx.226.32

Já se musím vrátit k ježdění. Milé dámy, moc jste mě potěšily, moje sebevědomí stoupá ku hvězdám. Já z naší vesničky dojedu veřejnou dopravou kamkoliv. Jízdenku si koupím na internetu, v autobuse či vlaku….spojení si najdu na Idosu. Praha, Brno, Příbram……Jsem prostě 1. 🙂)

balu
balu 03.10.2024, 23:01:50 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 03.10.2024, 21:22:03

Ke scan  and go jsem se ještě nepropracovala. Ale asi to brzy vyzkouším v globusu. 

Buggyra
Buggyra 04.10.2024, 07:13:39 xxx.xxx.198.226

NEBUDU TO DĚLAT 🤣 a NEJSEM TADY ZAMĚSTNANÁ.

To je dobrý, to taky budu používat!

Buggyra
Buggyra 04.10.2024, 07:16:59 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

Já se musím vrátit k ježdění. Milé dámy, moc jste mě potěšily, moje sebevědomí stoupá ku hvězdám. Já z naší vesničky dojedu veřejnou dopravou kamkoliv. Jízdenku si koupím na internetu, v autobuse či vlaku….spojení si najdu na Idosu. Praha, Brno, Příbram……Jsem prostě 1. 🙂)


Gratuluji! Já si spojení najdu na idosu, ale klidně i v knížkovém jízdním řádu, sebraných spisech 😀

Když jsem ještě jezdívala pravidelně mastnou tyčkou na jih, tak mi idos nikdy nevyhodil ideální spojení a naprosto ignoroval některé linky nebo možné přestupy, o kterých jsem z papírových řádů věděla! Takže většinou na něj kouknu, ale když mi o to jde, tak si klidně prolustruju jednotlivé linky sama, abych věděla, jak mi to navazuje. Některé údaje o pěší vzdálenosti a čase přestupů jsou na idosu taky tak trochu vybájené, no a konkrétně v Liberci na přechodu mezi vlakem a busem je to už legendární, tam píše přesun pět minut 😀

No ale jízdenku si musím koupit někde u nějakého člověka, nejhůř ještě tak v tom analogovém automatu u zastávky. Jinak jsem bez šance.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.10.2024, 08:07:06 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 03.10.2024, 21:48:02

Jak by řekl hrabě Zeppelin z Cimrmana - “To je ženská” 😉🙂.

lesnizinka
lesnizinka 04.10.2024, 11:11:58 xxx.xxx.95.117

Nááááhodou, najít si to na IDOSu a objednat jízdenku si umím taktéž. Kdybych to měla dělat sama v papírovém, nikdy to dohromady nedám, páč se v něm vůbec nevyznám🙄) Takže jestli to má IDOS s chybama se já nedozvím😉

Fikovnice
Fikovnice 04.10.2024, 11:50:45 xxx.xxx.32.153
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.10.2024, 21:35:40

U nás bývají stejný fronty na samoobslužný jako na normální kasy…🙄

Sarah01
Sarah01 04.10.2024, 13:32:28 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

U nás bývají stejný fronty na samoobslužný jako na normální kasy…🙄


U nás většina lidí chce asi pořád platit u normálních. Dnes i Lidlu plný parkoviště, ale samoobslužný pokladny plný jen dvě, máme jich šest.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.