Aktuálně: 3 985 inzerátů203 918 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka 03.10.2024, 12:13:07 xxx.xxx.95.117
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 03.10.2024, 09:23:53

To sme dvě🙄 Prostě je to něco jiného, jak žít ve městě a věřte, že člověk, co žije celý život ve městě, nebo tam denně jezdí třeba do práce, tohle nikdy nepochopí. My když jsme s mamkou poprvé, po 30letech, jely vlakem od nás do Brna, neuměly jsme vůbec nic!(a už bych nevěděla zase) Koupit lístek, co s ním(že se označí na nástupišti na stojanu) najít správný vlak, vůbec ho otevřít…Byla to celkem groteska, na všechno sme se ptaly, fakt jak Mauglí jsem si připadala. Stejně tak poprvé v Praze, už je to o malinko, no jen o malinko lepší, minule jsem neotevřela úložnou skříňku v obchoďáku🙄

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 12:16:44 xxx.xxx.198.226

Já zase třeba odmítám samoobslužné pokladny. To tady uměj i lidi z venkova, i důchodky to uměj. Já ne, já si nezvážím ani ovoce na té váze, co vám vyjede lístek, a až s tím můžete na pokladnu. Si radši ovoce odpustím. Na tyhle nástupy technologií ve veřejném prostoru jsem nějak neadaptivní.

Sarah01
Sarah01 03.10.2024, 12:18:15 xxx.xxx.11.197

Mně teda je taky líto za oblečení a  boty pro mě dát majlant. Třeba za tu výcvikovou vestu dát cca 1500 mně fakt přijde moc. A za boty bych dala max 1500, víc ne. Ale zase mám výhodu, že mně stačí velikost 35 nebo 36, a to bývá většinou dětská, která nebývá tak drahá. Jenže zase dost často kvalita stojí za prd, protože výrobce už s tím asi počítá, že dítě z toho brzo vyroste, tak žádnou kvalitu nepotřebuje.

lesnizinka
lesnizinka 03.10.2024, 12:26:24 xxx.xxx.95.117
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.10.2024, 12:13:05

Taky sme to tak dělali s Feldou, ostatně když to blbě opraví a neprojde to technickou, padá to na jeho hlavu 😉

Saga
Saga 03.10.2024, 12:29:26 xxx.xxx.167.183

Mít peníze v nemovitosti považuji konkrétně ve svém životě za absolutní samozřejmost. Nejsem stěhovavý pták, nehodlám se stěhovat za prací ani nikam jinam, tím pádem o nájem nestojím, tahle varianta žití není pro mě. Naštěstí bydlíme na kopci, velká voda nehrozí a proti splachu z polí jsme nemovitost ochránili. A dům stále upgradujeme, baví nás to a zvyšuje to jeho hodnotu.

A s tím senem jste mi zasejc připomněla, jak já na tom letos ušetřila, no úplně jsem to vyhrála😀! Vlastními silami jsme nasušili téměř plnou půdu, tj. krmení na cca 6 měsíců, na zbylých 6 měsíců jsem o víkendu nakoupila od kamaráda číslo 1 pět velkých kulatých balíků á300 kg/ks a to za 600Kč kus, tže 3000Kč. Pak od kamaráda číslo 2 celkem 34 kusů malých hranatých balíků sena á30kg/ks a otav 18 balíků o stejné hmotnosti. Jeden balíček za 60Kč/ks, tj. 3120 Kč, drobné nechtěl, tže zase 3000, tže dohromady za seno pro dva koně 6000. Plus k tomu něco žlabového na celý rok za také cca 3000Kč, cenu už si přesně nepamatuju, řešila jsem to v létě. Tže sakumprdum 9000 Kč krmivo/rok, tj. 750 Kč za měsíc😄. Práci nepočítám a projetou naftu v traktoru taky ne, protože traktor používáme na kde co, a jezdí furt od někud někam, tak ani nevím, jak to spočítat.

P.S. taky zašíváme a záplatujeme a mám velkou výhodu v tom, že zaměstnavatel mě obléká do firemního oblečení, tže v práci mám na sobě ze svého pouze spodní prádlo a fusekle, jinak všechno fasuju, včetně obuvi.

lesnizinka
lesnizinka 03.10.2024, 12:30:54 xxx.xxx.95.117

Jani ano, v břiše vodu a hodně, bylo to šplouchání slyšet, když jsem se jen hnula. Pak už mi to začalo vadit při chůzi, bylo to fakt nepříjemné. Tak jsem si nasadila Furon, co dostala Gucci I. a pomalu to odbourala. Bylo to asi z té žloutenky(leptospirozy?) Je to už…8let.

Saga
Saga 03.10.2024, 12:45:24 xxx.xxx.167.183

Žínko, tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama😄! Já tento týden např. řešila výjezd krz závoru z parkoviště, kde jsem byla poprvé, první dvě hodiny stání zdarma, to jsem se vešla a když vyjíždím ven, tak se řídím instrukcemi na mašince, no ne😄? Tže kde bylo na mašince napsáno “ZDE PŘILOŽTE PARKOVACÍ LÍSTEK”, tak tam jsem ho přiložila. A nic😄Bože vůbec nic! Po asi desátém pokusu a kouknutí do zpětného zrcátka, abych čekovala situaci za sebou a zjistila, že pán za mnou už lomí rukama😄, jsem si všimla úplně dole takové malé kovové placičky, kde rozhodně nebylo napsáno vůbec nic, tak jsem to tam přiložila a závora se zvedla😄. Njn, pro příště už budu vědět, to je jako s tou MHD, já v tom v životě nejela, tak odkud bych to znala? Umím jen metrem a to blbě🙄.

Nástup technologií taky nedávám, ale je to hodně dáno tím, že do toho nechci nic investovat, protože to považuji pro svůj život za zbytečné. A tak nemám ani nutkání se to učit, páč bych napřed musela platit (třeba si zřídit ten net do mobilu).

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.10.2024, 13:12:30 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 03.10.2024, 12:45:24

Sago, byla jsem se psem na výletě v Průhonickým parku, nejdřív  koupit lístek,pro psa lístek - dostala jsem jeden, koukám a  hledám, kde je na tom lístku napsáno + pes - nikde.  Až mi pokladní, která mě evidentně dobře přečetla, řekla, že pes je tam započítanej v ceně. Pak teda vchod s turniketem, na lístku je čárovej kód, na sloupku čtečka (určité, to je jasný!), šmrdlám, šmrdlám, šmrdlám a pořád nic nepípá. Začínam nervit, pes už je nelegálně za, vyleze pán z budky a že to musím támhle zasunout. No taky vidlák na výletě🙄. 

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 13:14:31 xxx.xxx.198.226

Já letos pořídila vojtěšku v malých balících zadarmo 😀 Pán potřeboval uvolnit místo, tak jsem nacpala dodávku a přívěs balíčkama a mám vystaráno. Když budu krmit jen toho plnokrevníka (což se zatím nedaří, ale vychytáme), tak vystačí na celou zimu, a stálo to jen naftu.

Saga
Saga 03.10.2024, 13:35:02 xxx.xxx.167.183

Ronjo, dopadla bych úplně stejně! 

Když tohle je prostě těžký no, žádný člověk přeci nemůže umět všechno, já si neumím koupit lístek na vlak, jiný zas neumí podojit krávu, ale já ano. Žijeme v různých světech, v naší obci není ani kanalizace, obchod, nevedou sem koleje, bus 3 x za den, bez auta se nehnete. Umíme být soběstační, ale holt neumíme použít MHD🙂.

Saga
Saga 03.10.2024, 13:41:31 xxx.xxx.167.183

Buggyro, tak to je super👏! Moje obézní koule vojtěšku nemůžou, mám tu ještě po staré kobyle vojtěškové granule, nic jim není, hádám, že mi zbývá tak 5-6kg? A já to těma koňma nemůžu protlačit. Kamarád č. 2, co mi přivezl ty malé balíky, tak když viděl naší malou Dámu, tak naprosto bezprostředně pravil, že to je ale solidní válec🙄😄. Zítra mi má přijet zubařka, tak už jsem jí dopředu informovala o té hrůze, co uvidí, asi mě z těch žaludů letos fakt klepne. To bych se s těma důrama mohla uběhat k smrti, když je pak vrátím do výběhu, kde je 15 vzrostlých dubů s abnormální úrodou žaludů🙄!

Leithian
Leithian 03.10.2024, 14:26:20 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 03.10.2024, 12:03:59

Pořadně to před emisema protáhněte. Tůruj kapku víc do otáček a dejte si pár dnů pred s tim i delší trasu jak 20km. Ať to vylítne a ne až pak na emisích. 

kometa
kometa 03.10.2024, 14:33:55 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 03.10.2024, 12:45:24

ZDE PŘILOŽTE PARKOVACÍ LÍSTEK”, tak tam jsem ho přiložila. A nic

Nejste. Sama. Předloni jsem poprvé a nejspíš i naposled vyjížděla z nemocničního parkoviště. Když už za mnou stála 3 auta, tak jsem tomu prvnímu vysvětlila, že jestli mi s tím blbým přístrojem nepomůžou, tak odsud neodjedou. 🙂

Saga
Saga 03.10.2024, 14:42:17 xxx.xxx.167.183

Kometo, nene😄😄! Jako já už byla taky zralá na Bohnice, jela se mnou ještě máma, ta vůbec netušila, která bije a taky jí napadlo, že se asi budeme muset dojít někoho zeptat😄! Tohle je fakt patová situace, dopředu to nejde a dozadu taky ne, jsem si připadala jak sardinka v konzervě. Líná huba, holý neštěstí! Máte 👍!

kometa
kometa 03.10.2024, 14:51:30 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 03.10.2024, 14:42:17

Já jsem se prostě narodila do špatného století. Stále používám tlačítkový mobil, u kasy v supermarketu dopředu hlásím “aplikaci nemám”, notebook mám jenom díky tomu, že mi ho za covidu koupil můj 90letý! otec, abych mohla učit online.

Co teda oceňuji, je elektronické bankovnictví.

Saga
Saga 03.10.2024, 15:37:06 xxx.xxx.245.41

Kometo, mám to nastavené stejně. Nebrojím proti pokroku, vědě či technologiím, pokrok zastavit nelze a to je správné, jen mám prostě pocit, že mě ten přehršel technologií na životě spíše omezuje, než aby mi v něčem pomáhal. Je mi zkrátka lépe bez toho. Dokud je na výběr a člověk si může zvolit, zda například zaplatí cash nebo se sám obslouží na pokladně a zaplatí mobilem, tak je to v pořádku pro obě strany, až jednou zůstane jen jedna možnost, ta elektronická, tak to pro mne jako pro staromilce bude k nežití 😔. 

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 15:45:51 xxx.xxx.198.226
Leithian:

Pořadně to před emisema protáhněte. Tůruj kapku víc do otáček a dejte si pár dnů pred s tim i delší trasu jak 20km. Ať to vylítne a ne až pak na emisích. 


Já mám v úmyslu prolít nádrž VIFem a protože to do srpna nějaké 3 měsíce stálo, tak jezdím 2500-3000 ot. furt. Vyjezdím aditivovanou naftu, beztak tady tu prémiovou už zrušili, a zbývá mi asi čtvrtka plechovky VIFu, tak ji tam hvízdnu při dalším tankování a to by bylo, abych si nepodpálila nějaký ventil 😀

Bobca
Bobca 03.10.2024, 16:18:07 xxx.xxx.20.192

bankovnictví mám už taky asi 10 let,začátky byly krušné,ale zvykla jsem si..

Musím na sebe prásknout,že jsem měla jeden den “lopatu”-čili dotykový mobil..Ty 3 staré C 1-2 už mi dosluhují-ale ještě pořád se drží..jeden je ale už hodně tichý,špatně je slyšet....Sousedky do mě hustily..Tak mi ho půjčili v prodejně na vyzkoušení..Ani náhodou!!!nic se tam nedalo nastavit..Co bych chtěla za 1000Kč..Sháním starší Nokie-tlačítkové..To by bylo,abych nesehnala ještě s tím vnitřkem,co se dá jednoduše pochopit,,Zkusila jsem i tu pěknou 3210..Tlačítka blumbaly jak žáby v rybníku..nenašla jsem,jak je vypnout,ani nějaké tóny,melodie otředné-chci normální zvonění…atd..Pak,jak mi to ukazovala operátorka,jsem nechápala,proč tam nemůžou dát normálně nastavení-tóny-klávesy…atak..

Jinak,s automatama při výjezdu z nemocnice se domluvím,i platím kartou..jak kdy..Z parkovišť to bývá většinou zadané v systému,tak se otevře automaticky sama..

balu
balu 03.10.2024, 17:11:50 xxx.xxx.162.174

Chytrý versus tlačítkový mobil - všichni v rodině, včetně mé sedmdesátidevítileté mamky máme chytrý mobil. Ne tak mamčina švagrová. Ta používá tlačítkový telefon, nějakého Aligátora. Když ji něco na mobilu nejde, volá moji mamku. Bydlí celkem blízko sebe, tak k ní mamka jde, někdy přijde ona k mamce. Jenže jak mamka roky používá jen chytrý dotykový mobil a já taky, vždycky s tím tlačítkovým zápasíme. To je takový opruz ho ovládat! Zlatý dotykáč.

Sarah01
Sarah01 03.10.2024, 17:19:19 xxx.xxx.162.253
kometa:

Já jsem se prostě narodila do špatného století. Stále používám tlačítkový mobil, u kasy v supermarketu dopředu hlásím “aplikaci nemám”, notebook mám jenom díky tomu, že mi ho za covidu koupil můj 90letý! otec, abych mohla učit online.

Co teda oceňuji, je elektronické bankovnictví.


Taky nemám většinu aplikací, člověk si tím zbytečně natahá do mobilu bordel. Mám jen Zásilkovnu a Lidl, ten teda většinou kvůli personalizovaným slevám, nikam jinam nakupovat potraviny většinou už nechodím. A jsem i ráda, že mám cca 4 roky chytrý telefon, ptž navigace, foťák a messenger nebo watsapp.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.