Aktuálně: 3 986 inzerátů203 920 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca 02.10.2024, 19:21:22 xxx.xxx.20.192

Tak jsem holt rychlochodec

Já chodím taky rychle,až mi to vadí..Když se vidím ve výloze naproti v ulici..si říkám,že to není normální…ale prostě,když jdu pomalu,bolí mě v zádech..Lítám jak splašená.Prsa vepředu,zadel vystrčenou dozadu…no pohled pro bohy😇

Dnes jsem probírala papíry a drobnosti..třídila,co vyhodit…hledala jsem konkrétní lékařskou zprávu.se musím nachystat na předoperační vyšetření…No skoro celý den s přestávkama😊..ani jsem nešla bucnout..chtěla jsem to dodělat..Zato mě to už bere-dlouho nevydržím..😔Jinak je celý den zamračeno,sem tam prší…

lesnizinka
lesnizinka 02.10.2024, 19:41:52 xxx.xxx.95.117

Nooo😊 já musím říct, že jde i chodit blbě🙄 Chodím nějak blbě, jenže se nějak nevidím, tak prostě nevím. Když jdu ráno, ještě to jde. Ale když chodím pomalu(že by, jak píše Bobča?) mě začnou šíleně bolet ta záda v kříži. Včera na těch nákupech, jak si mamka pořád dokola zkoušela dvě saka, jsem si už musela sednout u Ťonga na nějakou sesli, protože jsem vůbec nemohla vydržet stát už. A to mi právě nepomůže už ani jít, spíš ještě horší. 

Canka
Canka 02.10.2024, 21:38:02 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Já bych ségře starýho skútříka půjčila hned,ale na to potřebuje řidičák..i tak...takže ani auto,ani řidičák se nečape…neuplatila by pak benzín a pojistku..řekla mi,že nechápe,že já toho platím tolik..jak to prý dělám..no tak jí říkám,že narozdíl od ní já dokážu šetřit a nekupovat si blbosti (zvířátkům je kupuju,ale to se nepočítá😂),protože značkový věci jdou třeba úplné mimo mě..nekoukám na značku,kupuju to,co se mi prostě líbí.. to samý boty…ale třeba jako nechápu,jak někdo může zaplatit třeba 4000,- kč za boty😂Můj strop je 2000,- kč a už to mi přijde drahý😂

Každopádně mě dneska překvapil i ségry šéf,který mi volal,že jí chce taky pomoct a že kdyby jsme cokoliv potřebovali,že chce pomoct…že by ségře půjčl i na tu kauci..vysvětlovala jsem mu,že chci,aby ségra teď sama projevila iniciativu..aby si čast peněz našetřila na kauci sama..má milion značkových věcí které může prodat..chci vidět,že proto něco udělá..že něco ušetří..bude chodit na přesčasy..musí se snažit..ale je hrozně fajn,že chce pomoc i cizí člověk,jen máma ne..stále to nemůžu skousnout…každopádně po večerech už koukám po bytech v inzerátech..stačí jí 1+1…stejně zůstane sama..ten její debil s ní nikdy nebude bydlet..

Holky to je takový luxus mít doma bráchu😂Vaří mi,kupuje zákusky,opravuje věci v bytě😂Řekla jsem mu,že má zákaz odjet😂Dneska byla k večeři kachnička s knedlíčkem a zelím…

A o víkendu jdu znovu na houby..nevzdám se

balu
balu 02.10.2024, 23:04:52 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 02.10.2024, 21:38:02

Neznám vás, ani vaši sestru a matku. Jsem nejspíš v podobném věku jako vaše matka.  A když čtu o přístupu vaší sestry k penězům, tak bych  ji taky domů nechtěla. Vy sama kritizujete, jak rozhazuje za značkové  věci, ale doufáte, že bude šetřit na kauci, že bude dávat matce za bydlení, pokud by ji nechala matka u sebe bydlet… Ale z čeho? Z výplaty, z které zatím neušetřila ani korunu, protože si, krom toho, že platí bytné nesmysly, dopřává? 

Leithian
Leithian 03.10.2024, 01:29:30 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 02.10.2024, 21:38:02

Teď jsi sem dala ten důvod proč na ní mamka s pomocí kašle. A tvuj šéf kdyby věděl aspoň to co my tady by na ní prděl taky. Ledaže by jednu z vás chtěl balit do postele. 

Varaxi
Varaxi 03.10.2024, 07:00:22 xxx.xxx.137.233

Canko, kolik té Vaší sestřičce je let? Jestli víc jak dvacet, měla by začít se svým životem něco dělat. Protože tohle jednání, to je jak na hranici svéprávnosti.

Nemá nějaké psychické problémy? Protože jinak vůbec nechápu situaci - její šéf jí chce pomoci, a jedná o tom s Vámi? Ten je buďto tajně zamilovaný, úplně mimo, nebo naopak moc dobře ví, co se děje, a peníze sice je ochoten půjčit, ale s jistotou návratnosti, tzn. Vám.

Já na botech za 4 tisíce nevidím nic strašného, mám jedny už 8 let, další mě stály 3 tisíce a vydržely 10. Značkové funkční oblečení je též nenahraditelné tím od Vietnamců, takže opravdu nejsem z těch, co by odsuzovali, sotva uslyší slovní spojení značkové oblečení. Ale tak nesamostatná a finančně negramotná jsem byla tak na střední škole, pokud vůbec někdy. To je jak brát si půjčku na dovolenou a pak se divit, že musím splácet. 

Canka
Canka 03.10.2024, 07:00:55 xxx:xxx.e481:7b63

Balu ono to není tak,že by nezaplatila,co má..není zase blbá a ví,že platit účty se musí..nestalo se nikdy,že by nezaplatila nájem nebo poplatky..to ae fakt nestalo..a o to se nebojím..jde o to,že neumí šetřit,protože když jí peníze zbydou,buď si koupí něco na sebe nebo to vrazí do jeji čiciny…a vždycky,když si půjčila peníze ode mě nebo ségry?vrátila to do poslední koruny..takže o tomhle to vůbec není..já po ní jen teď chci,aby ukázala snahu aspoň něco našetřit..nic víc…

Canka
Canka 03.10.2024, 07:04:15 xxx.xxx.212.25

Varaxi je to těžké,protože jí za pár let bude už 30🙂Sama žije už několik let a takhle se s tím pere..a když jí nenaučil život,tak už to asi jiný nebude..ale za mě prostě teď musí pryč od tý vychcaný nájemnice do normalního čistého bytu,kde není jedno okno a všechno zničené…a musí začít od začátku..chci jí pomoct,ale bude to poslední pomoc na to,aby se vzpamatovala a vzala život do svých rukou…a ideálně se ještě rozešla s tím jejím debilem

Varaxi
Varaxi 03.10.2024, 07:05:55 xxx.xxx.137.233

Já ji nepodezírám z hlouposti. Já ji podezírám z nezodpovědnosti, nevyzrálosti, psychických problémů nebo vyčuranosti, případně z libovolné kombinace výše zmíněných variant.

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 07:24:46 xxx.xxx.198.226

Já taky neušetřím korunu, myslím, že jsem v mnohém jako tady Canky sestřička 😀 A to jsem podstatně starší bréca. Chi chi 😀 Ale uznávám, že jsem minimálně neurotik, né-li hůř. Peníze strkám do aut a koní, naopak šetřím na všem ostatním, abych mohla cpát peníze do aut a koní 😀 Boty nanejvýš za 500,- a ty zděděné po příbuzenstvu vydrží také desítky let. Dokonce mi spolužačka na vysoké dala značkové trekové boty, ty vypadají pořád jak nové, stály nula. Kromě ponožek a kalhotek vůbec nekupuji, jo, předloni jsem si koupila pláštěnku - už je pěkně polepená izolepou, kde jsou díry 😀 Ale na benzín a abych si vozila p*el, na to musí být vždycky! Sockou jednak odmítám (lidi, hlídat si čas, do práce pak +dva km pěšourem) a za druhé už bych si ani neuměla koupit lístek, pokud se nedá koupit u řidiče. To bylo dobré v Bosně, tam je to jako u nás před 30 lety, to umim 😀 Autobusy stejné (beztak dovezené z Čech), řidič pěkně plechová kasička na klíček a už to frčelo. V Prahé teď když nepotkám trafiku, musím jet načerno 😲 Ještě  že v Lbc všude dojdu po svých…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.10.2024, 07:27:06 xxx.xxx.119.6

Mno, myslím, že by pro ségru nemuselo být na škodu oslovit i nějakou bezplatnou právní poradnu, aby ještě ke všemu nebyla třeba překvapená, jestli si na ní pronajímatelka něco vymyslí. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.10.2024, 07:31:18 xxx.xxx.119.6

Taky už si neumím koupit lístek, zvládnu to jen přes mobil🙄.

balu
balu 03.10.2024, 07:52:22 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 03.10.2024, 07:00:55

To je asi přesně to, proč vaše maminka nechce u sebe doma vaši sestru. Tedy to, že neumí šetřit a nenašetří si tím pádem na kauci a zůstane tam mamince napořád.  A já si i přes vaše ujišťování že to tak není, myslím, že má maminka strach, že jí sestra časem přestane platit za byt. No, ale neznám nikoho z vás, tak třeba máte pravdu vy. 

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 07:52:40 xxx.xxx.198.226

No já to právě neumím přes mobil, takové ty zpoplatněné SMS mám úplně vypnuté, abych někde na něco nenalítla, takže ani to neudělám. Musím fakt někde vyčmuchat vždycky trafiku nebo ještě horko těžko zvládám takové ty oranžové staré automaty na jízdenky, co je tisknou 🙂

balu
balu 03.10.2024, 07:55:25 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.10.2024, 07:24:46

Něco asi ušetřit musíte, musíte mít nějaký “polštář”, na krytí nenadálých výdajů, a u koní to mohou být desetitisíce… a u auta vlastně taky…

Buggyra
Buggyra 03.10.2024, 08:19:23 xxx.xxx.198.226

To říká každý… No polštář nemám 😀 Na nenadálé výdaje musím uškudlit… Takže nejsou až tak nenadálé, no… Třeba teď má jedno auto upadlý výfuk. Tak stojí a čeká, až na to budu mít. Mno.

Když upadne koni noha, musím si holt půjčit.

Saga
Saga 03.10.2024, 08:45:06 xxx.xxx.167.183

Buggyra mě s veřejnou dopravou pobavila a připomněla mi, že tohle je přesně ten důvod, proč jí nevyužívám! Jednak u nás není, jsme malé město, ale když už přijedu do většího města, kde MHD je a využít bych jí mohla, tak jednoduše nevím jak?! U nás na dědině jezdí bus 3x za den, nastupuje se přes řidiče, u kterého se i platí, cash nebo kartou toho dopravce, prostě jako před 30ti lety, tže tohle ještě zvládnu. Ale ve velkém městě absolutně netuším, kde a jak si koupit lístek a ani nevím, kudyma a jak do té MHD nalézt, když se nechodí přes řidiče a dveře se samy neotvírají, nebo jo? Stejný s vlakem. Jela jsem v něm naposledy v MŠ na výlet do ZOO😄, pak už nikdy, netuším, kde se na to kupuje lístek a kudy se do toho leze😄? Internet v mobilu nemám, tže tento druh platby odpadá. Upřímně si v poslední době začínám připadat jako solidní podčlověk, protože holt nemám k ruce přišitý smartphone a internetu mám dost v práci, ve volném čase ho nepotřebuju.

balu
balu 03.10.2024, 08:53:51 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 03.10.2024, 08:45:06

Třeba v Brně je to s MHD jednoduché. Nastupuje i vystupuje se každými dveřmi. Můžete si koupit v trafice jízdenky (hodinové za 25 Kč nebo čtvrthodinové za 20 Kč) nebo můžete zaplatit platební kartou, kterou přiložíte k přístroji, který je u každých dveří. Chvíli podržíte kartu u přístroje, pípne to a máte zaplaceno. Když vystupujete, tak si odpípnete stejným postupem, nebo ne. Pokud ne, zaplatíte za tu jednu jízdu celou hodinovou taxu, což je 25 Kč. Pokud si odpípnete a nejedete déle než 15 minut, platíte 20 Kč. Pokud si odpípnete a realizujete více jízd v ten den a vždy si odpípnete, DPMB celkový čas sečte a vyhodnotí a strhne vám z účtu platbu za ten projetý čas. 

Sarah01
Sarah01 03.10.2024, 09:02:29 xxx.xxx.11.197

Ve většině MHD se dnes dá platit kartou a je to naprosto jednoduché, mobil k tomu vůbec nepotřebujete….co tak vím Praha, Brno, Ostrava, Opava. Olomouc nevím, ale podle všeho je potřeba aplikace a nebo je možnost SMS jízdenka.

Bobca
Bobca 03.10.2024, 09:08:48 xxx.xxx.20.192

Já si nechávám strhávat z důchodu hned 5000-tak proč by ségra si to taky tak nemohla udělat-nějaké spoření..sice když mám nějakou větší platbu(třeba ty injekce do kolene minule 1660.-,už 2x za 1280.-),tak mám kam hrábnout-nebo pojistka auta,plná nádrž jednou za čas..Jinak se snažím vyjít s tím co mám..Nemám teda našetřenou bůhvíjakou horentní sumu,ale malou rezervu mám-na 2 kauce by to dalo,kdybych se chtěla stěhovat..Já mám oproti ségře levný nájem(i když na 25m2 je to dost),ale můžu si dovolit i sem tam jednou za 14 dní jít vedle do bufetu si koupit hotové jídlo za 150.-..Ano,vařím si denně,ale  prostě si chci dopřát něco lepšího-jiného,co se mi samotné nevyplatí vařit,nebo se mi nechce🙂..Oblečení si teda kupuju v sekáči za pár šupů.nebo u ťamana..

Je to možná tím,že ségra se teprve “hledá,”neumí šetřit,musí si prostě asi natlouct,aby pochopila,že zbytek peněz se ukládá,a neutrácí domrtě..Já měla i obálky kdysi..skočila jsem po hlavě do dvou větších dětí a pak dalších 2

Niki,apeluju ,abys mamku pochopila..Měla vás-3 holky!!určitě se snažila,a teď,pokud si něco našetřila,nemíní to utopit zrovna s nezodpovědnou dcerou....Nevím,kolik ségra bere,ale řešte ji už i s druhou ségrou samy..🤔Pokud jí šéf něco půjčí,mohl by se s ní domluvit na splátkách hned z platu,hm??Zkus jí to nabídnout..Taková podniková bezúročná půjčka..My to tak měli v kolchoze..Ještě jeden dotaz-kouří ségra?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.