Aktuálně: 3 987 inzerátů203 924 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka 01.10.2024, 11:15:54 xxx.xxx.95.117

Niki😄 tak to jsme na tom byly stejně, já v tom Liberci našla jen takové pidihříbky smrkové,  5ks. A sem si právě říkala: ještě, že netáhnu košík, lidi by se za břicha popadali😛 Ale naštve to, když se udělá výprava na houby a ho.no🙄 V Británii, je tam pořád vlhko, vždyť tam musí růst houby imrvere ne?😲

A druhák: já najdu houbu jen, když o ni zakopnu😏 Nebo na místech, co vím, že když rostou, tak tam budou. 

Uvidíme co Bobča, ta většinou něco donese👍

Leithian
Leithian 01.10.2024, 12:25:59 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.10.2024, 10:57:24

I na to musí mít am a tudíž papíry. AM do 50ccm od 15, na 125 od 16, auto víme každej a ty nejsilnější motorky snad od 21 jestli se nepletu. Nicméně, i kdyby, řidičák 20, auto fuknční bez investic do 40 se dá. Bezdětná holka bez závazků jestli neni schopna ušetřit 60tis je něco kuwa zle. Jinak její situace řešení má. Ať si najde cokoli jinde. Klidně garsonku. To může bejt během pár dnů. A holt si vezme na kauci a první nájem pujčku. No bože. Aspoň nebude vyhazovat za kraviny.

Bobca
Bobca 01.10.2024, 20:45:18 xxx.xxx.20.192

no,nedonesla jsem jak asi 6 babek-pofiderních..holky našly asi 3 kováře-přerostlé,ožrané od slimáků.. a nějakou babku.Já to po hodině sabotovala-bolela mě záda,brnkla jsem o klacek..Nechtěla jsem si rozhasit koleno…nic nerostlo..chodila jsem asi hodinu s nima,nic pak už nebylo,tak jsem si šla sednout do auta..a čekala na ně…i to svoje jsem jim dala..Pojedou pak v neděli asi s mužem…Já tomu moc letos nedám..Vím,mám cvičit-chodit…ale myslím,že né zrovna po lese,abych si zvrkla nohu…Ale bylo krásně..mě to stačilo na prodýchání se v lese…🤗

lesnizinka
lesnizinka 02.10.2024, 07:43:17 xxx.xxx.95.117

Já jsem zjistila, že chození po lese s bolavýma bedrama, tedy bolavým čímkoliv🙄 je pěkně na chuja. když mi normálně ujede noha na mokrém klacku, tak to vybalancuju. S těma zádama to moc nejde, to tělo se pak chová jinak. Takže Bobi buď ráda, že jsi se tam nepřizabila někde🙄 Za to ty houby teda nestojí. 

Dneska ráno má u nás začít pršet - jsem zvědavá. Sebrala jsem honem prádlo ještě, co tam viselo od předvčera(to je jak u Bobči😉) a ještě jsem teda nekoukla na radar, jestli je to vůbec pravda, protože se teď dost vyjasnilo. Včera jsem s mamkou opět prolezly obchody s hadrama, tentokrát v Hradišti, tři hodiny přehrabování se a já jsem padala na hubu, doslova🙄 Ke konci už jsem ani nemluvila😏 a to je u mě co říct😛 Koupila si nějaký kabátek (sáčko) zbytek doma vytáhnula ze skříně(kalhoty, halenku) a prý kašle už na to. 

Když tak jen bloumám(zabíjím čas) a narazím na něco, co se mi líbí budiž, ale když pod tlakem musím na sebe nakoupit na nějakou akci, něco určitého, to je na mašli👎 To tak nesnáším a tak se to stupňuje, že už asi odmítnu všechny akce👎 Ještě, že na tuto svadbu nejsem pozvaná👍 Tedy prý asi jako řidička jo😉 

Buggyra
Buggyra 02.10.2024, 08:01:45 xxx.xxx.198.226

Já jsem si v lese naopak ta záda báječně rozhýbala, svaly se propracovaly a pak jsem o nich dva dny vůbec nevěděla.

Včera jsem byla nucená si sednout na jednoho zmetka poníka, co s dítětem mlátil o zem, tak se mnou o tu zem švihnul hajzl taky a chvíli jsem viděla hvězdičky (zahodil mě kvalitně, i přes moji váhu…) a přemýšlela, jestli umím chodit. Naražený loket bolí doteď a zase se ozval ten bok, co jsem měla právě vyřešený dornovkářkou, děkuji pěkně. Taky mě bolelo rameno a zápěstí a něco na noze, ale to už je všechno přebolené. V noci se mi ale spalo dobře, jen když jsem ráno vstávala, tak jsem se s tím bokem potýkala. A teď si hledám v práci úlevovou pozici na židli, to bude zas den 😀

Dneska na tohodle hajzlíka přijde dítě úplný začátečník, tak musím pohlídat, aby poník nedostal prostor na lumpárny, ať se dítě nezačne bát… Nebo druhá varianta zapřáhnout nejdřív a nechat dítě pojezdit na vozíku, až bude poník trochu unavený, tak teprve do sedla. Nebo nechám dítě poníka polonžovat 🙂 No nějak to vymyslím.

Buggyra
Buggyra 02.10.2024, 08:03:53 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, to já nakupování oblečení upřímně nesnáším, a tak na žádné akce nenakupuji. Musí jim stačit, co mám v šatníku. Díky tomu, že neustále dostávám oblečení od nějakých známých, obnošené, tak mám šatník obří a najde se tam skutečně pro každou příležitost. Oblečení a boty zadarmo a já nebudu mít šanci to do konce života unosit…

lesnizinka
lesnizinka 02.10.2024, 10:06:23 xxx.xxx.95.117

Tak známé nemám, tedy určitě ne takové, co bych po nich mohla nosit. Jako největší prcek široko daleko, neřkuli v rodině, není šance. I když…tuším do toho brzo dorostu👎 Včera jsem si natáhnula po dlooouhé době rifle a zjistila, že jsem se do nich pěkně nafouknula zase🙄 A to už jsem zase přidala na cvičení, začala veslovat no i když popravdě, to ještě hodně flákám, nějak mi to nejde😕 Chybí mi pořádná motivace, jeden den jsem tam šla nažraná, málem jsem se pozvracela a musela místo toho běhat na pásu. A to běh nesnáším, skoro jsem u toho zdechnula. Včera totéž, nebyla jsem, ani jsem se teda nepokoušela, měla jsem mekáče a byla jsem strašně unavená, následně dostala průjem(to je překvapení😏)…a usnula už ve 20h 🙄 

Jejdááá, to já bych se teda pořádně bála, dát cizí dítě na nasr…poníka😲 Já vím, vy víte, jak na to, koně znáte. 

Tak jsem ráno na obchůzce zmoknula. Trochu. Ten mrak se zlověstně blížil, když jsem vycházela, ale chtěla jsem to stihnout. Letěla jsem jak šílenec(doslova, přišla jsem o 10minut dřív😏) a stejně jsem to nestihnula. Rovnou jsem vyběhnula(to už v dešti, beztak jsem měla mikinu mokrou) nahoru na loučku posbírat klouzky, než se rozmáčí. Bylo by jich škoda, bylo tam vyrostlé moře malých. Teď je teda musím někomu vnutit😉 V nejhorším je zavezu na penzion babkám😉 Jo a ještě, než začalo pršet šílený vichr, od včera večera. Kočky spaly venku, naštěstí jsem ráno Vikťu kolem baráku nenašla, tak určitě byl schovaný v garáži, ne jako posledně, když se v 7st. choulil na zahradním lehátku🙄 Pak jsem ho už uviděla v atriu před vchodem, jak zafučelo, tak letěl skrčený kolem baráku dozadu, ke dveřím pracovny, ať mu otevřu. Vypadal vyplašený, jako by ho hnali všichni čerti😜 Gučina vylezla nad ránem přes pergolu do ložnice. Asi už budu muset letněné kytky nastěhovat domů, nebo jsou poválené a polámané👎 už jsem je zvedala poněkolikáté☹️

Buggyra
Buggyra 02.10.2024, 10:56:46 xxx.xxx.198.226

Joaha, no já dědím sukně a tepláky - legíny. Tuhé kalhoty v podstatě nemám, tak mi velikosti nedělají problém. Nohy mám krátké, takže se vejdu do všeho, případně si to založím. Trika mám od S po XXL a unosím nakonec vše, jen něco mi prostě vylézá po zádech nahoru, poslední dobou mám pocit, že to budu muset vytřídit, protože břicho kyne a trika nedrží už ani zastrčená pod tepláky 😀 No a nohy mám zcela konfekční 39, takže unosím vše od 38 do 41, což je hrozně fajn, protože boty (hl. kvalitní) jsou dneska šíleně drahé.

Já svoje dítě nemám, na zmetky poníky můžu dávat jen a pouze ty cizí děti 😀 Nemají na výběr. Ale začnu s nimi chodit na oplocenou jízdárnu…

Já musím nějak vyřešit umístění jedle v kyblíku, kterou používám na závody. Asi jí na zimu vykopu větší díru. Protože se kácí a mně se to nelíbí, jak je nahnutá, budou křivě růst větve. Tak musím díru vykopat, resp. mohly by mi ji vykopat děti, to je fakt. Potřebuji vyměnit množství sloupků v ohradách, děti budou tuto zimu hodně kopat.

lesnizinka
lesnizinka 02.10.2024, 11:20:27 xxx.xxx.95.117

Boty…tak ty jsou problém. Sandálky mám 35, aby mi v nich nelítala noha, podzimní boty 36 a občas se mi zouvá pata, zimní a tenisky 37, abych tam v pohodě mohla mít tlusté ponožky a netlačily😉

Tak ony i rifle jsou teď všechny elastické(naštěstí😜) pevné, aby mě to někde vyloženě tlačilo bych nesnesla. Moje mamka nesnáší, když má na sobě volné kalhoty, ne na tělo. Já nesnáším, když je těsně na těle cítím😛

Elisak
Elisak 02.10.2024, 12:28:22 xxx.xxx.194.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.10.2024, 11:20:27

Tak s botami mám opačný problém. Mám velikost 42 někdy i 43. Sportovní boty beru většinou rovnou v pánským. Boty na běh taky, ty potřebuju 44, jen mě štve že pánský nemaj tak hezký barvičky. Ale sehnat nějaký společenský boty je hroznej problém. Naposledy svatební sandálky, jsem byla docela frustrovaná, když dost eshopů končilo na velikosti 41.

Buggyra
Buggyra 02.10.2024, 12:45:55 xxx.xxx.198.226

Jo, tyhle problémy znám, ty má moje máti.  Taky se neobtěžuje hledat dámskou obuv. Naštěstí teda neběhá, to by se nedoplatila, ale Vietnamci taky mají co dělat, aby uspokojili její poptávku 😀 Co se extravuřtů jako svatební sandálky týče, to máti nějak nemusí trápit, leze jen tam, kde stačí polobotky. Svatební sandálky bych si asi spíchla v nouzi holt sama 🙂 Ale samozřejmě pro lidi, kteří nepotřebují chodit v domádo spíchnutých válenkách, pak už hrozí pouze zakázková výroba… Nezávidím.

Kolegyně potřebovala pro kluka s nohou 44-45 ortopedické zdravotní boty, stálo to jako ojeté auto.

Elisak
Elisak 02.10.2024, 15:44:28 xxx.xxx.194.232

Já měla teď trošku naprd týden, co se týče psa. Minulou neděli ráno jsme s Efíkem skončili akutně na veterině. Nemohl čůrat. Diagnostikována cystinurie (to jsem už čekala, vzhledem k příznakům), takže do chovu nepůjde. Naštěstí tam nemá žádej velkej kamínek, jen drobný kousky. Takže operace nebyla potřeba. U basenji na to nejsou testy, tak je to v chovu docela problém. Už teda konečně čůrá celkem hezky, dietu žere, tak snad bude v pohodě. 

Běhat jsem chodila sama, docela jsem se divila, že jsem se dokopala, ale padlo mi pár osobáčků. Na 11km tempo 5:33/km. A půlmaraton pod 2h5minut, tempo 5:54/km. Přiští cíl je to dát pod 2h, ale to znaméná tempo pod 5:40/km, to asi hned tak nedám…

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 02.10.2024, 16:29:20 xxx.xxx.95.117

Eli, tak co se běhu týče…to je pro mě něco jako matematika něco, co nikdy nepochopím😜 Nechápu, že někdo běží a běží ještě po 500metrech🙄 To je tak max, co s vypětím všech sil uběhnu v kuse. Zkoušela jsem to běžet pomalinkým poklusem, i pro změnu zase rychlejším během…je to jedno, víc prostě nemůžu. Když jsem se ještě kdysi snažila běhat, že se jako vytrénuju(všude to tvrdí) tak to dopadlo tak, že místo čím víc, to právě bylo míň a míň…až jsem celá otekla, v břichu vodu. Takže si myslím, že něco se srdcem, radši jen chodím a běh je pro mě tabu(předevčírem jsem to tedy zkusila, ale ,,léčit" se z toho budu nevím do kdy😏)

Uf, máte maroda?! To je mi líto😔 snad už mu bude líp, když se přišlo na potíž a už se léčí. Jestli ho to chuďato bolí tak, jak lidi, tak potěš👎😟

kometa
kometa 02.10.2024, 16:31:34 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.10.2024, 16:29:20

Takže si myslím, že něco se srdcem,

Ale to byste otekla i bez námahy.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.10.2024, 16:39:50 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.10.2024, 16:29:20

Žínko, já vím, já vím nic mi do toho není…nějaký gyn. potíže nemáte? Nafouklý břicho může mít i tyhle příčiny…může, mívá. Víc to rozebírat nebudu. 

Ale taky uběhnu jen kousek, ráda bych běhala, ale nejde mi to.  Tak jsem holt rychlochodec, baví mě to, škoda jen, že za humny nemám hory, to by teprv bylo.

Elisak
Elisak 02.10.2024, 16:52:30 xxx.xxx.194.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.10.2024, 16:29:20

Tak já začínala běhat styl indián (střídání chůze a běhu) a začínala jsem na 6-8km, ale 50m běh a 50m chůze a postupně ty úseky běhu natahovala až jsem zjistila, že do chůze už přecházet nepotřebuju… A musím říct že ze začátku bylo i těch 50m běhu celkem náročný…

Sardullah
Sardullah 02.10.2024, 17:10:36 xxx.xxx.189.104
lesnizinka:

Boty…tak ty jsou problém. Sandálky mám 35, aby mi v nich nelítala noha, podzimní boty 36 a občas se mi zouvá pata, zimní a tenisky 37, abych tam v pohodě mohla mít tlusté ponožky a netlačily😉

Tak ony i rifle jsou teď všechny elastické(naštěstí😜) pevné, aby mě to někde vyloženě tlačilo bych nesnesla. Moje mamka nesnáší, když má na sobě volné kalhoty, ne na tělo. Já nesnáším, když je těsně na těle cítím😛


Sandálky mám 35

😀 Raduš..ty nejsi lesní žínka, teď už je to jasný…ty jsi Popelka, ta měla taky pidi střevíčky, do kterých se žádná vdavekchtivázaprince nevešla 😎

Orionka (neregistrovaný) 02.10.2024, 18:31:13 xxx.xxx.226.32
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.10.2024, 16:39:50

A neříkají doktoři, že chůze je zdravější než běhání ? Móda s hůlkami. 

Když někdo běhá rád, těší ho to, čistí hlavu - proč ne. Ale nutit se do toho, celá říčná - proč ?

lesnizinka
lesnizinka 02.10.2024, 18:43:36 xxx.xxx.95.117
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.10.2024, 16:39:50

Ronjo já vím, vím kam míříte, ale nebojte nemám, nikdy jsem neměla.  A gynda a zubař - je jediné kam chodím, páč musím😜 (na gyndu teprve druhým rokem, ale pan doktor je precizní)

Právě, běhání nedávám, tak chodím a říkám si, že si alespoň šetřím klouby😉 Sice chcípnu na srdeční nedostatečnost, ale nebudou mě do té doby bolet kolena👍😜

Ha, ha za našich mladých let to bylo i roztomilé. Teď: v metru se nechytnu, v obchodě nedosáhnu do vyšších regálů a pořád musím někoho prosit😏 A to vůbec nejsem nejmenší, znám i menší ženské. 

kometa
kometa 02.10.2024, 19:16:28 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 02.10.2024, 18:31:13

A neříkají doktoři, že chůze je zdravější než běhání ?

Je. Chůze (svižná) je nejpřirozenější pohyb. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.