Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.08.2023, 12:13:56 xxx.xxx.20.192

tak jsem byla na tom rentgenu..cituji:

“RtG hrudníku a sterna-natolik nepřehledné,že není poznat nic,viditelnou frakturu nevidím..plíce bez PNO,bez výpotku”

Na dotaz o hlavě,že jsem přeletěla kapotu,a spadla z dost větší výšky a “cinkla”jsem se o hlavu,a že mám divně v hlavě, sestra dodala,že to “asi mozek se odrazil od protější stěny”…Zablokovaný krk se neřešil…Holt zhmožděnida bolí,takže klidový režim a analgetika..

Takže asi tak😇

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.08.2023, 12:37:09 xxx.xxx.198.226

Super, že jste šla! Díky 🙂

Já když jsem spadla z koně, tak jsem si prostě nadiktovala, co chci, aby zrentgenovali. Oni se zaměřovali na nohy, protože jsem nemohla chodit, ale já jsem si vyžádala i záda, nikdo ani nemuknul, šoupli mě tam, a mám jistotu.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 11.08.2023, 12:40:03 xxx.xxx.147.163
Bobca:

tak jsem byla na tom rentgenu..cituji:

“RtG hrudníku a sterna-natolik nepřehledné,že není poznat nic,viditelnou frakturu nevidím..plíce bez PNO,bez výpotku”

Na dotaz o hlavě,že jsem přeletěla kapotu,a spadla z dost větší výšky a “cinkla”jsem se o hlavu,a že mám divně v hlavě, sestra dodala,že to “asi mozek se odrazil od protější stěny”…Zablokovaný krk se neřešil…Holt zhmožděnida bolí,takže klidový režim a analgetika..

Takže asi tak😇


To neumí udělat laborant RTG nebo ho doktor neumí přečíst?😲 Mozek se asi odrazil od protější stěny - a co je asi tak podstatou jeho otřesu? Mama mia! Co je to tam za spolek? Jak by řekl kapitán Plíšek - to je není lékařská ordinace, ale chráněná dílna!

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 11.08.2023, 12:40:40 xxx:xxx.e0ce:a6bb
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.08.2023, 12:13:56

..na té hlavě bych trvala, ale u doktora, ne se sestrou a pěkně bych to zveličila a na krk bych bych požadovala nafasovat límec..

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.08.2023, 14:26:23 xxx.xxx.20.192

to jsem seděla u stolu a říkala to doktorovi-a sestra byla naproti stolu…Vlastně už znovu,už když jsem byla na rentgenu se žebrama,a volali mě na výsledky..že nechodím s každou blbostí k doktorovi a že jsem tu kapotu přeletěla a spadla s větší výšky..Hned zkraje jsem mu říkala,že chci rentgen hlavy,že tam mám nějaký neurologický nález,ale nedokázala jsem popsat jaký(neměla jsem sebou výsledky z neurol.)a že se cítím blbě,nemůžu moc pohnout hlavou a že mě divně pobolívá,což nemívám…no a nato ta sestra řekla to o tom protinárazu..Jestli to nebude dobré po tom hlídání,můžu jet ještě do Šternberka..

Dotaz..rentgenuje se i hlava?nebo jen CT,nebo MR?

Jo,a asi tam nic neviděl,bo mám prsíčka přes celý hrudník??😲

kometa
kometa (5550 příspěvků) 11.08.2023, 16:22:58 xxx.xxx.147.163
Bobca:

to jsem seděla u stolu a říkala to doktorovi-a sestra byla naproti stolu…Vlastně už znovu,už když jsem byla na rentgenu se žebrama,a volali mě na výsledky..že nechodím s každou blbostí k doktorovi a že jsem tu kapotu přeletěla a spadla s větší výšky..Hned zkraje jsem mu říkala,že chci rentgen hlavy,že tam mám nějaký neurologický nález,ale nedokázala jsem popsat jaký(neměla jsem sebou výsledky z neurol.)a že se cítím blbě,nemůžu moc pohnout hlavou a že mě divně pobolívá,což nemívám…no a nato ta sestra řekla to o tom protinárazu..Jestli to nebude dobré po tom hlídání,můžu jet ještě do Šternberka..

Dotaz..rentgenuje se i hlava?nebo jen CT,nebo MR?

Jo,a asi tam nic neviděl,bo mám prsíčka přes celý hrudník??😲


Hlava se zrentgenovat dá, ale subdurální hematom je vidět líp na MR nebo CT. Otřes mozku na ničem, tam se vychází z klinických příznaků. Za mě tě teda pěkně odbyli.

Prsíčka přes celý hrudník má více ženských, to není omluva.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 16:29:53 xxx.xxx.62.91
kometa:

To neumí udělat laborant RTG nebo ho doktor neumí přečíst?😲 Mozek se asi odrazil od protější stěny - a co je asi tak podstatou jeho otřesu? Mama mia! Co je to tam za spolek? Jak by řekl kapitán Plíšek - to je není lékařská ordinace, ale chráněná dílna!


Čtu to vše až teď, síla!😢

Myslím ale, snad se Bobča neurazí, že má větší poprsí. Pak je hrudník na RTG fakt někdy hůř přehledný, sumují se tam stíny.

A ano, komoce je přesně dána tím mechanismem jak jej popsala dotyčná sestra. 

Každopádně to neudělali aspoň RTG hlavy??? Přeletění přes kapotu by měla být krátkodobá hospit. s pozorováním a samozřejmě nějakou zobrazovací metodou se podívat i na tu hlavu. Také se celkem podivuji přístupu špitálu (či co to bylo za zařízení).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 16:31:09 xxx.xxx.62.91
Bobca:

to jsem seděla u stolu a říkala to doktorovi-a sestra byla naproti stolu…Vlastně už znovu,už když jsem byla na rentgenu se žebrama,a volali mě na výsledky..že nechodím s každou blbostí k doktorovi a že jsem tu kapotu přeletěla a spadla s větší výšky..Hned zkraje jsem mu říkala,že chci rentgen hlavy,že tam mám nějaký neurologický nález,ale nedokázala jsem popsat jaký(neměla jsem sebou výsledky z neurol.)a že se cítím blbě,nemůžu moc pohnout hlavou a že mě divně pobolívá,což nemívám…no a nato ta sestra řekla to o tom protinárazu..Jestli to nebude dobré po tom hlídání,můžu jet ještě do Šternberka..

Dotaz..rentgenuje se i hlava?nebo jen CT,nebo MR?

Jo,a asi tam nic neviděl,bo mám prsíčka přes celý hrudník??😲


Jo, já to nečetla celé…Ty jsi to o poprsí sama napsala…

Hlava - RTG, CT, MRI.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 16:33:16 xxx.xxx.62.91
kometa:

Hlava se zrentgenovat dá, ale subdurální hematom je vidět líp na MR nebo CT. Otřes mozku na ničem, tam se vychází z klinických příznaků. Za mě tě teda pěkně odbyli.

Prsíčka přes celý hrudník má více ženských, to není omluva.


No a k subdur. hematomu - být Bobčou bych se víc hlídala, ptž není jen akutně vzniklý, ale může se rozvíjet týdny, ba i déle.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 11.08.2023, 16:48:17 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

No a k subdur. hematomu - být Bobčou bych se víc hlídala, ptž není jen akutně vzniklý, ale může se rozvíjet týdny, ba i déle.


Tak snad jsme ji dostatečně vyděsily. V dobrém. Vždyť to děti učím a vysvětluji na obrázcích, co je subdurální hematom a proč ho neradno podceňovat.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.08.2023, 17:06:54 xxx.xxx.61.230
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.08.2023, 16:48:17

By měl vědět hlavně ten doktor. A jelikož vím, jak to funguje u obvoďáka, ani omylem mě tohle nepřekvapí. S otřesem mozku a naraženýma zádama jí stejně nebude nikdo nic dělat, všechno chce jen klid a ten si může naordinovat sama, do práce nemusí😉

Dědovi se subdurální hematom taky vyvýjel myslím dva měsíce, rozjelo se to až po těch lécích na ředění krve. Takže i kdyby tam šla na CT zrovna, nemuselo by to být zřejmě vůbec vidět. 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.08.2023, 20:25:39 xxx.xxx.20.192

děvčata,nevyděsily jste mě…já to tak nějak neprožívám…ale štve mě ten přístup..Když doktorovi řeknu,že se léčím na neurologii s hlavou,na MR byl nález,a já buchla hlavou o zem-navíc je mi 67let-žádná mladá žabka😜…(a že proč beru na ředění krve?já na to,že asi zkrz ten nález)A mu to vůbec nedocvakne….Nedokážu popsat stav v mé hlavě..takový zvláštní chaos..nebolí to,jen to je nepříjemné..moc hlavu neotočím..

už mě bolí i břišní svaly..rozlezlo se to všude..prostě mě bolí celá Božka..jak přejetá parním válcem😊chodím jak stařenka..

Tak dobrou noc..budu odpočívat😴

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 20:44:24 xxx.xxx.62.91
Bobca:

děvčata,nevyděsily jste mě…já to tak nějak neprožívám…ale štve mě ten přístup..Když doktorovi řeknu,že se léčím na neurologii s hlavou,na MR byl nález,a já buchla hlavou o zem-navíc je mi 67let-žádná mladá žabka😜…(a že proč beru na ředění krve?já na to,že asi zkrz ten nález)A mu to vůbec nedocvakne….Nedokážu popsat stav v mé hlavě..takový zvláštní chaos..nebolí to,jen to je nepříjemné..moc hlavu neotočím..

už mě bolí i břišní svaly..rozlezlo se to všude..prostě mě bolí celá Božka..jak přejetá parním válcem😊chodím jak stařenka..

Tak dobrou noc..budu odpočívat😴


Bobčo, tak ať je Ti líp🌷…ale jakékoli zhoršení nepodceňuj a normálně si zavolej Rychlou.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.08.2023, 21:37:45 xxx.xxx.61.230

Samozřejmě nechci  Bobi tvůj stav zlehčovat, jen jsi mi nahrála…v neděli tu máme s kámošema slezinu, takže už druhý den jedu ,,na plné kule" od rána do večera(tolik práce normálně neudělám za měsíc😜) takže jak mě bolí celý člověk nechtěj vědět, už se nemůžu ne, že ohnout, ale ani ničím pohnout🙄A to mě zítra čeká ještě mytí těch obr oken z poslední šprušle žebříku a úklid celého baráku a to tak, že pořádně…ach jo😟 Já se na kámoše těším, návštěvy nemíváme nijak často, jen tady ten generální úklid je děsný. Lidi tak nějak uklízejí průběžně, u nás se všechno odkládá na potom: pak se to odnese, pak se to umyje atd….a teď najednou zjistíš, že není v baráku uklizeného místa👎

Canka
Canka (383 příspěvků) 11.08.2023, 22:02:04 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky…

Ach jo..mám teď posledních pár dnů totálně na prd..když se to sere,tak se to sere😔

Nejhorší tedy byla ta středa,kdy jsme jeli uspat toho kocourka mámi…to jsme z toho byli úplně v řiti..všichni..celá rodina..přeci jen byl s námi 18 let..ve čtvrtek jsem našla poškrábaného Berta,který si samozřejmě brání ten svůj seník,kam se mu dobývá ten kocour černý a následně jsem zjistila,že rozbil ty nová dvířka😠Prostě vyrval ten závit😠Byla jsem vzteky bez sebe…takže jsem přemýšlela,jak to vyřešit..a pak mě to napadlo..musí prostě pryč..nemůže tu zůstat,protože to prostě nejde vyřešit jinak..takže jsem obvolávala kamarádky a prosila..a jedna se chytla..tak já radost..má za barákem velkou stodolu se senem,tak by tam zatím nechala kocoura zavřeného,než by si zvykl…a pak by ho pouštěla na zahradu..slíbila jsem,že zaplatím jeho kastraci..takže dneska jsme byli domluvený,že ho dovezu večer…pokud ho chytím..tak jsem vzala šunku,hodně šunky a přepravku..a světe div se,vlezl za tou šunkou dovnitř..hned jsem to zaklapla a začalo rodeo..to jsem v životě neviděla!!!Takovou sílu takhle malá kočka…nedonesla jsem ho v té přepravce ani 100 m a on vyrval dvířka a rozlomil celé zavírání a zdrhnul..já vzteky bez sebe třískla tou rozbitou přepravkou o zem a tím bylo dílo dokonáno..takže nemám ani kocoura,ani přepravku…jsem na sebe šíleně,ale šíleně naštvaná,protože teď po týhle zkušenosti už ho do přepravky nikdy nedostanu…holky fakt bych si nafackovala..a hodně😔

Bobi hlavně že jsi v pořádku!!!!!

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 12.08.2023, 07:57:12 xxx.xxx.61.230

No teda Niki, ty máš ale s kocourem peripetie👎 A to jsi to tak dobře vymyslela👍 Niki, když jen bor.el s kocourem…hlavně, že jsi zdravá, šťastná, máš práci…ber z to té lepší stránky. Mamčin kocourek😢 Ach jo, je to jak s Woruškou…prostě se věk nedá nijak zastavit, možná chvíli oblbnout😟 Jak se říká, že všichni umřeme a je to jediná jistota a spravedlnost na světě…ne, já se s tím takto nějak neumím utěšit a vůbec smířit. Nechci, aby kdokoliv umíral, ani zvířata, ani lidi🙄

Nám takový cirkus dělal v přepravce Leonek, když jsme ho naložili do auta - nesnášel jízdu v autě. Mysleli jsme, že než dojedem z veteriny té půl hodiny domů, tak se tam zabije😟 Jen si vyrval dráp na pacce a poškrábal sedadlo kolem. Krev se z kožené sedačky dala umýt.

U nás zatím klep, klep, mezi kocoury příměří, snad to není jen ticho před bouří. Nějak čekám, vzhlem k životnosti venkovních nekastrovaných kocourů….že se Macek brzy někam ztratí. Včera tu byl brácha na tenis a pomáhal nám poodvážet k domku stará okna a že: to co je za kočku!?? Ano, po půl roce jsme ta okna, tedy co z nich zbylo,,uklidili" k domku. Jsou strašně těžká, nemohli jsme s tím sami hnout. Pořád je necháváme, že se třeba nějak využijí. Brácha nám vybrblal, že akorát skladujem harampádí. Ano, má pravdu. Ale náhodou okna nechtěl vyhodit ani Tom😉

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 12.08.2023, 09:47:12 xxx.xxx.20.192

Takhle mě z přepravky vylítl Miki-u Zdenky,když jsme ho zavřely,že ho odveze na kastraci.. a já vzala za ucho a on vytlačil dvířka..😲a byl v čudu🐱

Niki,tak to musel být divoch.Za to nemůžeš,nefackuj se!!😲Kdyby,kdyby-že bys přepravku chytla dokola do náruče-tak ji pak Zdenka nesla,aby zabezpečila dvířka-a vydržely👍.Třeba se už neukáže😉..Nebo prášek na spaní mu dát do jeho jídla??ale zas aby někam nezalezl spát a ty ho nenašla..nebo uspávací šipku😛

Děvčata-jinak moc děkuji za podporu mého zdravotního stavu..už zvednu ruku,i nohu v kyčli..i hlavou pohnu-bude to dobrý👍😇večer to bylo ještě celkem…jakoby se to stěhovalo-začal i pravý loket..

Raduš,a myslíš,že ti kamarádi se budou dívat,jestli máš umytá okna??❓

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 12.08.2023, 10:35:54 xxx:xxx.e0ce:a6bb
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 12.08.2023, 09:47:12

..tak to je moc fajn, že už je lépe, ale tu hlavu si fakt hlídejte, špatně od žaludku, motani se, slabost, bolest…hned jděte….ono to bude pomalu odeznivat…odpočívejte…vyhla bych se alkoholu a silné kávě na pár dní….kamarádům jsou okna naprosto jedno, zase kdyby Radka vše pravidelně opečovavala, nemusí takhle blaznit😉no moje mamca má vše v lesku,ale stejně blbne před každou návštěvou,tam je to ale úchylka..takže já dva tři dny nic a pak čistím v záchvatu i díry ve zdi…

Canka
Canka (383 příspěvků) 12.08.2023, 15:35:06 xxx.xxx.215.178

Holky rozčiluje mě to..hlavně proto,jak dobře jsem to měla vymyšlený…proto mě to mrzí,že to neklaplo🙄Za prvé kočičák by měl nový domov a fakt u té kamarádky péči a za druhé Bertík by měl klid,jídlo a zpátky svůj seník…a hlavně,nemusela bych kupovat nová dvířka..zase..ono jako každých 14 dní kupovat nový🤔Takže je nechám otevřený,bez zavírání,aby se nepoškozoval ten magnet,až teď dam ty nové..už jsem je objednala..

Bobi pravda,zatím se po tom šoku ze včera neukázal..a taky jsem ráno Bertíka našla v klidu spinkat v seníku🤗Uvidíme..jdu koupit novou přepravku..nic drahýho..protože díky tomu ničitelskýmu bláznovi to nemá cenu..ono to nejde Bobi přitlačit na sebe ty dvířka..on tamstrkal drápy a nohy..a drápy potvrzuji,že má ostré jak blázen!!

Bobi já se přiznám,že helmu nepoužívám..nikdy..ani na koně,ani na kolo..jen na skútra.. 

Ale opravdu si dávej pozor na jakýkoliv divný stav,jak píše Kilian..nepodceňuj to hlavně ano?

Raduš já jsem s tím už smířená..bylo mu prostě 18 let a už si stáří vybralo svou daň..a on už na tom vážně byl špatně..něco jiného je,když mi umřel Edík,mladý kocourek,ošklivou smrtí..to jsem se z toho nemohla vzpamatovat několik měsíců..ale když jsem přijela pro toho mámi kocourka a viděla,jak vypadá,bylo to pro néj vysvobození..Držela jsem ho celou dobu v náručí a ano,plakala jsem,to je asi jasné..ale prostě byl to smutek jiný,než u Edíka..protože už to bylo věkem a prožil krásný dlouhý život..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.