Aktuálně: 3 987 inzerátů203 928 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka 27.09.2024, 10:24:57 xxx.xxx.82.191
Sarah01:

Já teda neznám tento konkrétní případ, tak nechci soudit. Ale sama si myslím, že děti by se měly vychovávat a podporovat jen do té doby, dokud nedospějí a neosamostatní se. Což pravda může být u každého různé, ale já to beru tak nějak ukončením studia a vstupem do prvního zaměstnání, dítě na podpoře bych neživila. Znám se svého okolí i z rodiny několik případů, kdy podpora dospělého dítěte nedopadla dobře. Navíc starší člověk už opravdu chce mít svůj klid a spíš by to mělo být naopak, že dospělé dítě by mělo pomáhat rodičům.


Tak to určitě, sama to vždycky píšu. Neskutečně mě štve sousedka, která dělá poskoka a banku 40letým dětem👎 Ale prostě jsou vyjímečné situace, kdy si lidi musí pomoct. Chceme to při povodních od cizích lidí a nepomůžeme ani své rodině? Mamka může mít podmínku, že partner dcery nestrčí do bytu ani nos, což všichni chápeme a nejspíš i Nikči ségra. 

Orionka (neregistrovaný) 27.09.2024, 11:21:42 xxx:xxx.c7fb:a67a
lesnizinka:

Tak to určitě, sama to vždycky píšu. Neskutečně mě štve sousedka, která dělá poskoka a banku 40letým dětem👎 Ale prostě jsou vyjímečné situace, kdy si lidi musí pomoct. Chceme to při povodních od cizích lidí a nepomůžeme ani své rodině? Mamka může mít podmínku, že partner dcery nestrčí do bytu ani nos, což všichni chápeme a nejspíš i Nikči ségra. 


Jak se to říká? Šedá je teorie, zelený strom života? V tomhle případě spíš opačně. Přijde paní matka z nákupu a v křesle v obýváku se bude rozvalovat debil s cigárem. “Zalez babo” - bude jeho jediná reakce. Slečna dcera bude v práci, jen neodolala a svěřila milàčkovi klíče. A paní matka nemá po ruce ranaře, kteří by debila vyvedli. A to možná před tím vyplení lednici.

Fikovnice
Fikovnice 27.09.2024, 12:58:11 xxx.xxx.32.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 27.09.2024, 10:20:45

Já byla doteď na kamerách. Věci, které jsem měla včera ve schránce (prokazatelně to je na záznamu), tam dnes nejsou. Prostě se mi někdo hrabe v poštovní schránce. Zato celé noci bloumá vestibulem Magor! Obhlíží schránky, stěny, nástěnku, stojan s časopisy (ty sebere a jde je vyhodit do kontoše, aniž by si je někdo měl možnost vzít), dokonce zkoumal podrobně podlahu; pak vykoukl, rozhlédl se na obě strany a něco mrštil na auta. Na starém autu jsem měla vajíčko od něj. Byla jsem na kamerách teď dva dny po sobě. Večer, když jsem tam byla, tak zjistil, že někdo prohlíží záznamy a snažil se zjistit kdo. Já, když sledovala jeho chování, a ještě jsem si to chvíli dala zpomaleně, tak to bylo jak horor. 😠 A to mi náš předseda řekl:"On už je teď dobrej, bere léky na agresivitu!" A pro Policii toto nejsou žádné validní údaje, nicméně to, že tu ničí auta, vyvrací hl. dveře z pantů atd., o tom je šuškanda mezi vícero lidma. Mě a plno dalších sousedek (samozřejmě si troufne jen na baby!) oslovuje “Ty pi..!” atd. atd.

Fikovnice
Fikovnice 27.09.2024, 13:00:26 xxx.xxx.32.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.09.2024, 12:58:11

Jo a vyschízoval mě natolik, že klíč zapůjčený od kamerové místnosti jsem hodila do špatné schránky!!!🤔

To je btw ukázka, jak může jeden vyšinutec terorizovat své sousedy. Ta poničená auta má na svědomí on.

megi-the-pes
megi-the-pes 27.09.2024, 19:24:03 xxx.xxx.124.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 24.09.2024, 23:20:05

Rajčat si nevšímá, ale jinak zlikvidoval vše. Zabije stromy, keře, zeleninu. Mrkev mě nezajímá, ale povím tajemství… letos jsem nepotřebovala křoviňák. Ani jednou. 
Nepršelo + on jak kope metro, nemá se kde držet voda + ožere kořeny. 

Funguje past, klícka, strčí se do země. Pochytali tady takto v jedné zahradě 13 kousků. 

Houby jsem letos neviděla, teď bych se mohla podívat, ale leje moc moc.

Orionka (neregistrovaný) 27.09.2024, 19:36:55 xxx:xxx.c7fb:a67a
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.09.2024, 19:24:03

Podještědí hlásí žampiony na pastvinách, klouzky na zahradách. Křemenáče na obvyklých místech nerostou, podhříbky v lese nezačaly.

Orionka (neregistrovaný) 27.09.2024, 19:44:02 xxx:xxx.c7fb:a67a

Hryzci se objevili ve 2010 po povodní. Nejdřív zlikvidovali jiřiny, další byla mladá třešeň, kvetla 1. rok, tulipány, narcisy, lilie - nepočítám. Ale i růže a dokonce i orlíčky.

Teď pěstuji nejužitečnější rostliny - ty nežerou.

Elisak
Elisak 27.09.2024, 22:46:26 xxx.xxx.194.232

Houby nic moc, mamka z jižních čech taky hlásí prd, prej 2h v lese a 2 houby… Já mám kousek od baráku vyhlídnutý 2 vatovce. Ještě by mohly povyrůst, snad mi je nikdo nesebere.

Fikovnice
Fikovnice 27.09.2024, 23:02:42 xxx.xxx.32.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 27.09.2024, 19:36:55

Brno - skoro centrum - má téměř koberce žampionů!😀

balu
balu 28.09.2024, 07:33:57 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.09.2024, 23:02:42

U nás teda ne!

lesnizinka
lesnizinka 28.09.2024, 07:37:14 xxx.xxx.82.191
Fikovnice:

Brno - skoro centrum - má téměř koberce žampionů!😀


Jani a nejsou to spíš zápašné? Protože ty hojně rostou i u nás, mám jich taky plnou zahradu, strejda humno, potkávám je i ráno kolem potoka, kde jsou travnaté plochy. Ty právě rostou víc ve městech. 

Fikovnice
Fikovnice 28.09.2024, 09:45:34 xxx.xxx.32.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 28.09.2024, 07:37:14

Já Ti nevím, já je nesbírám. Ale jedna sousedka ano, chystá se z nich dělat jídlo… Tak doufám, že se v nich vyzná.

Canka
Canka 28.09.2024, 10:30:28 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Ono se nebojte,já jsem primárně naštvaná na ségru..za prvé za to,že je s tím debilem stále..už přes 5 let.a byl to taky první člověk,na kterého se logicky obrátila s prosbou o to,aby se sestěhovali..že už to finančně neutáhne v tom bytu skrz rozmary té majitelky(mimochodem v domě je celkem 6 bytů,z toho jsou obsazeny už jen 3,všichni utíkají).A on jí samozřejmě řekl,že se na to necítí po 5 letech😂Myslíte,že jsem na ní neřvala,aby se už konečně probrala?Pohádali jsme se skrz to…jenže pak přišlo dalších x záhadných plateb od paní majitelky za to,ze vařič se často používal,že se najednou víc sprchuje a takovýhle píčoviny😠A vyvrcholilo to tím záchodem,kdy už i syn majitelky(bydlí v tom domě) ségře řekl,ať uteče,nebo jí jeho máma zruinuje…a ségra nemá peníze už..nemá to z čeho platit..a pomáhám jí já a ségra starší…a za druhé proto,že jsem jí xkrát nabízela jiný byt a nešla..že prý nemá peníze…ale na značkový hadry ano…

A co si myslíte?Já bych jí k sobě vzala hned..mám byt 3+1..klidně hned..jenže ségra nemá řidičák a auto..neměla by se jak dostávat do práce..sice děláme v jedné firmé,ale každá na jiném oddělení s jinou pracovní dobou..a autobus od nás z vesnice k nám do práce nejezdí..neměla by se jak dostat..bohužel..jak říkam,jinak už by u mě byla nastěhovaná..starší ségra bydlí s přítelem,tak tam to nejde,mají malý byt..a prostě máma má taky větší byt,jeden pokoj volný a nevezme jí..o toho jejího přítele nejde..ona by jezdila za ním k němu..máma nebyla schopna vysvětlit proč(mluvila furt jen o tom klidu) a já s ní teď nemluvím..volala mi od tý doby xkrát..ale já jí to nezvedám..bohužel k mojí smůle máme dnes rodinnou večeři(přijel brácha z Anglie a teď u mě bude 14 dní bydlet,protože já nemám problém svojí rodině poskytnout azyl narozdíl od někoho) a uvidíme se dneska..a ja vím,že budu hnusná…a že to nedopadne dobře…

lesnizinka
lesnizinka 28.09.2024, 10:49:04 xxx.xxx.82.191

Niki, abych to odlehčila od tématu mamka&ségra se zeptám: co to má brácha za pitomé načasování?!?😜 nepřijede na Dušičky, na Vánoce, na Velikonoce, na prázdniny…(jako všichni) to přijel na Václava?😉 Nebo má někdo kulatiny? 

A trochu černoty ode mě😟 Ráno vyjdu a po 200m sražený velký ježura (ten náš to naštěstí není) kousek dál rozšmelcovaná žába(k nepoznání) nakonec jsem v Pálenici viděla paní od psů, tak jsem se jí šla zeptat, kde jsou. Řekla mi: pryč. Stojím, hledím na ni😲 hrdlo se mi svírá: ,,jak pryč?" A ona: proč se ptáte?  Protože jsem jim 10let nosila kokina. Přijde blíž:,,jéé, to ste vy?!? Aha, já jsem vás hned nepoznala. Odvezli sme je na Slovensko, mladí si tam koupili domek, tak budou teď bydlet u nich. Já jsem nemocná, jezdím na rehabilitace, já už jsem je fyzicky nezvládala. Nebojte, budou se mít určitě líp…" Tak jasně, ulevilo se mi, že se neutopili v té vrátnici kde bydleli a kterou vyplavila voda, ale bulela jsem zbytek cesty domů…ani jsme se nerozloučili, už je nikdy neuvidím😢 Teď je to pro mě hrozné prostě😢chodila jsem za nima každý den..

Fikovnice
Fikovnice 28.09.2024, 12:04:21 xxx.xxx.32.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 28.09.2024, 10:30:28

Niki, a co kdyby si teda ségra udělala ŘP? Ale zas by asi neměla peníze ani na ojetinu…???

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.09.2024, 12:13:51 xxx.xxx.11.153
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 28.09.2024, 10:30:28

Co to má ségra za smlouvu? Ta ženská má povinnost vše řádně vyúčtovávat. 2 litry za protékající záchod, to tam musela mít Viktoriiny vodopády. Pardon, ségra by se neměla jen odstěhovat, ale ještě se obrátit na profíky. To je zlodějna.

balu
balu 28.09.2024, 12:17:04 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 28.09.2024, 10:30:28

Asi se maminka bojí, že pokud ji vezme domů, tak už ji pryč nedostane. Sama píšete, že si sestra raději koupí značkové oblečení než aby řešila své bydlení… A mamince se nedivím. Někdy je potřeba dítě nechat padnout až na dno, aby se mohlo odrazit…

kometa
kometa 28.09.2024, 13:43:48 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Niki, a co kdyby si teda ségra udělala ŘP? Ale zas by asi neměla peníze ani na ojetinu…???


Asi ani na ten ŘP. Prostě u ní je to tím pokakaným nahoru.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.