Aktuálně: 3 987 inzerátů203 928 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Daja
Daja 26.09.2024, 07:46:24 xxx:xxx.8b13:3824
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 26.09.2024, 07:39:15

Protože znám a vím o hooodně takových případů ( obě strany )můžu si dovolit soudit.

Hau domluvila jsem na toto téma.

Kilian
Kilian 26.09.2024, 08:09:57 xxx:xxx.915f:4370
»
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 26.09.2024, 07:46:24

…no já právě už v těch soudech začínám být hodně opatrná….

Kilian
Kilian 26.09.2024, 08:13:58 xxx.xxx.178.18
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.09.2024, 23:17:22

…je to hrozný,moc těžký, ale jediný co mně napadá, je obava vaší maminky z přítele vaší sestry ….je to asi hodně iracionální, ale nic jiného mně nenapadá…vím, že s tím bylo hodně zlobení plus ten krůček k anorexii vaší sestry, pokud jsem to tenkrát dobře pochopila… 

Bobca
Bobca 26.09.2024, 10:08:00 xxx.xxx.20.192

Niki-dobře to napsala Evka..možná má strach z toho přítele..Kdyby jí poskytla azyl,jeden pokoj,ona by si ho tam určitě vodila..tomu nezabráníš..Myslela jsem,že už nejsou spolu!😲to je pořád ten první?..

Já jsem zářný příklad nastěhování se k matce,která mě tam ovšem nechtěla…nemohla bydlet sama,šla jsem se o ni postarat na stáří(jinak bych šla do Krkonoš za švagrovou na Horal umývat nádobí)..Já-48,ona 77 let..Nevím,kolik má tvoje máma a sestra?..(Bydlela na hospodářství-barák,chlívy,stodola,obrovská zahrada)Kdybych po mračnech sr.la,tak jsem se nezavděčila..nesnášela mě-neoslovovala mě jménem-6 let jsem to vydržela😇..však můj příběh znáte..Já plašan,vymalovala  a vysmějčila celý barák..(všechno jsem jí tam zničila,když jsem vymetla pavouky a vyhodila 10 let prošlé věci ve špajzu) .😲.Zlomila si pak obratel,byla 3 měsíce v nemocnici a pak do pečovateláku..Jsem si sehnala bydlení v Olmiku,a pendluju po pronájmech už 15 let..Vrážím prachy cizím lidem,ale jsem smířená,že 3 děckám jsem nechala barák..Nebudu se opakovat..Jen osvětluju těm,co neví..Dajo,nemusíte končit s tématem..Nikdo vás neodsuzuje za váš názor..Od toho to je diskuse..Já mám 25m2,Nechala bych tu přespat klidně na nafukovačce kohokoli z rodiny,ale….Neodsuzuj mámu,má pravdu,že má svůj život..Myslím,že se už tak trápí nad sestrou,jak dopadla,a nemůžeš jí nutit,aby obětovala klid na stáří nejistotě s jejím vztahem..I když by byla 10 hodin mimo domov…Myslíš,že by ten přítel tam za ní nechodil??Já osobně bych -pokud by si sestra našla nový pronájem,jí pomohla s kaucí a nějakou korunou do začátku..a mohla by mi to splácet klidně po 500..Nevím,jak je na tom tvá máma finančně..Já jsem sama,něco málo mám našetřeno,ale já bych mohla fakt jen půjčit..Můžu mít své děti sebevíc ráda,já jsem tu s bytnou dopadla,jak jsem dopadla…To má teda hodně velký nájem..Sháněla bych garsonku-být ségrou😟Promiň upřímnost..

lesnizinka
lesnizinka 26.09.2024, 10:25:50 xxx.xxx.154.234

Niki, samozřejmě tvoji mamku neznám, nevím, jak se chová běžně, akorát něco málo, co jsi psala, že v důchodu zlenivěla😉 Chápu tvoje naštvání, taky bych byla. Jo, kdyby měla chlapa a nechtěla, aby jim tam ségra zacláněla, ale když je sama? Mohla by být ráda, že bude mít na chvíli společnost. Kor když tvrdila, že má nějaké zdravotní potíže a k tobě nechtěla z důvodu,,co kdyby se jí u tebe něco stalo".  Tuším je všude něco😕 O mamku se staráme od doby, kdy umřel taťka, takže 25let, z toho 10 hlavně my dva, když je brácha daleko. Před pár lety sme se hnusně chytnuly o dědictví po babči. Zůstala jí nějaká pole, takže je první nabízela sourozencům, nikdo to nechtěl, tak jsem jí řekla, že bych si nějaké vzala, ať mám po babči alespoň něco, když i o ni jsem se starala hlavně já(tedy z vnoučat jen já a brácha) A  ona na mě, že nemám na žádné dědictví po babči nárok. A to roky tvrdila, že barák nakonec dostane brácha, protože se on o něj celou dobu staral. Takže on nárok má, já na nic? No však barák jsem nikdy nerozporovala, jen jsem chtěla to jedno pole kdesi v perdeli. Jedno z nějakých 10. Bylo by mi k ničemu, platila bych tak akorát daň z něj, ale prostě by mi zůstalo jako něco po prarodičích, u kterých jsem de facto vyrůstala. Když jsem jí to znovu vysvětlovala, už na mě začala řvát, že jsme nenažraní, co by sme ještě chtěli(podotýkám, že krom spoření, co se tehdy dětem spořilo do 18let, cca 80 tisíc to bylo, jsem nedostala vůbec nic) Všechno jsme si zbudovali s mužem sami a pomáhali nám hlavně tcháni. Opravdu hnusně jsme se pohádaly, urážela i Toma, který byl ve všem nevinně a ještě všechna péče o ni, byla za jeho peníze. To byl od ní vrchol sprostoty a nevděčnosti, vůbec jsem nechápala, jak tohle jí mohlo vyjít z huby. Odešla jsem a půl roku jsem s ní nemluvila. Nakonec se ukázalo, že měla těžké fibrilace, musela na operaci a pravděpodobně se jí nedokrvoval mozek, mívala i stavy zmatenosti…než se přišlo na to, co jí je. Sice jsem pochopila, že v tom byla její indispozice, ale asi na to už nikdy úplně nezapomenu, úplně neodpustím, co mi do očí dokázala říct👎 

eva (neregistrovaný) 26.09.2024, 15:12:37 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.09.2024, 23:17:22

Maminka má asi svoje důvody…čím jsem starší, tím více chápu moji mamku, která už bohužel není ( měla také Alzheimera )…a také jsem na ni bývala mnohdy naštvaná…a teď se jí v duchu omlouvám a říkám jí, jak jsem třeba v podobné situaci a teprve nyní se dokážu vcítit do jejích pocitů…zkuste s mamkou promluvit a hned ji nezatracovat, abyste taky někdy nelitovala. Každý má právo na svůj život, na svůj klid…

lesnizinka
lesnizinka 26.09.2024, 15:58:01 xxx:xxx.f639:17b6

Mno, to neni tak uplne pravda. Tady se casto cituje Exupery: jsi navzdy zodpovedny za ty, cos k sobe pripoutal. Ale ono se to nevztahuje jen na zvirata, ono to hezky sedi i na rodice, na rodinu. Jednou jste privedla na svet deti a budou to vase deti, i kdyz jim bude treba 60. A opacne: vzdycky se budu starat o sve pribuzne, dokud budem. Kdyz Niki segra potrebuje pomoct, mamka by to snad nejaky ten mesic prezila. Tim spis, ze neni mlada a sama ji bude brzo potrebovat. Pak muze taky slyset, ze se to segre zrovna do zivota nehodi.

Leithian
Leithian 26.09.2024, 16:01:39 xxx.xxx.116.244

Z toho co tu Niki psala je ségra i pres opakovanou snahu rodiny s totálnim hajzlem co ji skoro zničil. Že byt je tragickej ví od začatku a přesto se nenamáhala nic hledat až teď najednou šup šup pomozte… (člověk co je psychicky v cajku by do tý hrůzy nikdy nešel) doteď veškeré snahy rodiny helpnout jí jakkoliv byly odmítány a najednou pomoc… možná jen mamce vytekly nervy a sekla se protože toho má dost… koneckonců azyl ségře může nabídnout i Nikča když to u mamky nejde. Nebo holt ať si to ségra vyžere no. Zpackala si to sama svojí vinou. Ale narovinu za ty prachy co platí tam musí mit jinej byt do 5 minut. I kdyby maličkou garsonku.

Z týhle situace neni člověku nejlíp ale Niki, nezlob se na mamku. Ale na ségru. Máma za jeji průsery nemůže. Kdyby už nebyla tak co? Jak by to řešila? 

Leithian
Leithian 26.09.2024, 16:19:19 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 26.09.2024, 16:01:39

Ale ano může to být samozřejmě i čistě jen sobeckost a pohodlnost mamky. To se neví

Bobca
Bobca 26.09.2024, 17:41:21 xxx.xxx.20.192

připomněla jsi Niki,že mamka nechtěla k tobě,že co kdyby se jí něco stalo…Moje už předem naříkala,a ono se opravdu “neco” přihodilo..VŽDYCKY,když jsme měly někam jet-jsem jí třeba nabízela,že ji zavezu k její sestře do Pašovic-u Uh.Brodu…mám tam i bráchu-jejího syna,kterého tam po narození nechala matce-mé babičce..Se jí udělalo na poslední chvíli špatně..od srdce..Já si vyměnila víkend-nebo jsem měla své volno..Pak,když jsem musela do práce na víkend-dělala jsem na benzince 13tky celý víkend..Tak ona by zrovna jela.."Nojo,ty abys pro mě něco udělala"🤔Prostě mě deptala psychicky…

Jestli se teda taky mamka nebojí,že to psychicky nedá..Přemýšlej..Vím,Leithian to napsala dost přímo,ale co vím,táhne se to s tou ségrou už hodně dlouho…Niki-pomoz jí sehnat nějakou tu garsonku..máš určitě dost známých v práci..nebo prostě na inzeráty se mrknout..Tam to bydlení nemá budoucnost..Já začínám topit-mimochodem-odbočuju..tak si tu plíseň tu nenechám kralovat..I ten odvlhčovač budu zapínat na podzim..Já tu mám nájem oproti těm novým bytům o hodně menší..Zvykla jsem si tu a nechce se mi už stěhovat..ale segra je ještě mladá…to zvládne..a ať se zbaví toho chlapa!! je to marný,je to marny,je to marný?

eva (neregistrovaný) 26.09.2024, 18:10:31 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.09.2024, 15:58:01

Ale tak samozřejmě, že moje děti budou mé děti pořád, i třeba v těch 60….ale já jsem je vychovala, věnovala jim vše…ale pokud by např. byl můj syn alkoholik, chtěl u mě bydlet a dělal mi v baráku brajgl, toto nejsem povinna snášet…to jsem uvedla jen jako příklad, a že takových příkladů znám dost, mě se naštěstí netýkají. Jen se snažím pochopit tu maminku a napsala jsem, že má za celý život právo na svůj klid…ono to bude lepší i pro tu dospělou dceru, aby se o sebe postarala sama…

Leithian
Leithian 26.09.2024, 19:18:55 xxx.xxx.116.244
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 26.09.2024, 17:41:21

Já vim že umim bejt svině ale tohle fakt nebylo myšlený zle. Nabídla jsem jen jak na to může koukat mamka a že z určitého úhlu pohledu by to bylo i pochopitelné. Nevím jak to je. To musí vědět Nikca a bez důkladného rozhovoru to nepůjde. Taky se může mamka bát ze pak už Nikčy ségra od ní chtít nebude a pak není jak ji vyhodit. Neznám je nemohu soudit. Jen bych Niki prostě mamku takhle jednoznačně neodsoudila. Se poptej v Hrušovanech. Tam obecních bytů bývalo skoro vždy několik. To by nebylo řešení? A o slušné nájemce zájem má každý, kort když by to bylo ze "známosti".

V krajnim případě prostě holt ségra chvili vydrží tam kde je.

kometa
kometa 26.09.2024, 19:18:58 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 26.09.2024, 18:10:31

Tak nějak. Jsem dávno dospělá a samostatná a nikdy bych po rodičích nechtěla, aby řešili mé problémy. Jako, kdyby mě vyplavila voda, to je něco jiného. Ale partner - blb…

Orionka (neregistrovaný) 26.09.2024, 19:34:56 xxx:xxx.c7fb:a67a

Znáte tu o jeskyňkách? Jen dva prsticky tam strcime, jen co se ohřejeme….hned zase půjdeme. Nejsem cynik, ale chápu, že jestli je ta slečna pod vlivem nějakého debila….matka se bojí. Ať už opravneně (a to si myslím já ) nebo neoprávněně. Případů, kdy chudáci matky tahaly nezdárné děti z průšvihů je mnoho. A spíš to dopadlo špatně.

Kdo by chtěl být na stará kolena omezován hrubým, sprostým a násilnickým dementem.

Sarah01
Sarah01 26.09.2024, 19:50:54 xxx.xxx.162.253

Já teda neznám tento konkrétní případ, tak nechci soudit. Ale sama si myslím, že děti by se měly vychovávat a podporovat jen do té doby, dokud nedospějí a neosamostatní se. Což pravda může být u každého různé, ale já to beru tak nějak ukončením studia a vstupem do prvního zaměstnání, dítě na podpoře bych neživila. Znám se svého okolí i z rodiny několik případů, kdy podpora dospělého dítěte nedopadla dobře. Navíc starší člověk už opravdu chce mít svůj klid a spíš by to mělo být naopak, že dospělé dítě by mělo pomáhat rodičům.

Fikovnice
Fikovnice 27.09.2024, 03:41:43 xxx.xxx.32.51
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 25.09.2024, 13:33:17

Tak já jsem ztratila přívěsek od klíčů od auta. Tak jsem vyšla hledat za panelák, kde máme lesík (tudy jsem s klíčemi procházela). Plno hub, zatím jen vystrkující hlavičky. A sousedka mi řekla, že o kousek dál nasbírala pěkných pár žampionů.

Daja
Daja 27.09.2024, 05:09:28 xxx:xxx.e072:a7b4

Dobré ránko 😉,

jojo máte všechny co jste sem napsali absolutní pravdu😉. 

No a teď babo raď🤔.

Dája

Fikovnice
Fikovnice 27.09.2024, 07:42:43 xxx.xxx.32.51

Pro Lesnížínku: Vybírám schránku jednou za čas. Dnes jsem tam koukla a je tam balíček od Tebe! Mně nesmrdí, takže pohoda. 😀 A MOC MOC děkuji!!!❤️

lesnizinka
lesnizinka 27.09.2024, 10:18:42 xxx.xxx.82.191
Fikovnice:

Pro Lesnížínku: Vybírám schránku jednou za čas. Dnes jsem tam koukla a je tam balíček od Tebe! Mně nesmrdí, takže pohoda. 😀 A MOC MOC děkuji!!!❤️


Ty jo, nenapsala jsi v pondělí a já už jsem pak na to úplně zapomněla, byli sme teď tři dny na cestách. Uf ještě, že tak👍Jak jsem začala číst o té schránce, tak mi to naskočilo a hned jsem se leknula, že tam nic nebylo😎

lesnizinka
lesnizinka 27.09.2024, 10:20:45 xxx.xxx.82.191

Konečně zase na noťasu, psaní na mobilu mě neskutečně prudí, nevidím na to atd. Uvidíme, co nám Nikča písne, jakový to má vývoj. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.