Aktuálně: 3 987 inzerátů203 928 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka 25.09.2024, 12:29:50 xxx.xxx.21.241
balu:

Ano, byli to hryzci. 


Ptám se proto, že jsem ho letos měla ve skleníku, komplet byl poddolovaný, venku z jedné strany brambory, z druhé tu mrkev, petržel a nesežral z toho vůbec nic😲

Bobca
Bobca 25.09.2024, 12:35:32 xxx.xxx.20.192

jsem si vzpomněla,se tu řešily blechy..nikdy jsem neslyšela,že by byla zablešená domácnost od zvířete,co má blechy…Já myslela,že musí mít teplo,tak že musí mít nosiče..zvířátko…kdysi jako děcko jsem byla asi pokousaná od blechy,bo máma mi říkala,že jak jsou 2 kousance vedle sebe,a o kousek dál další,tak to by měla být blecha..Kdysi jezdily vlaky s těma polstrovanýma sedačkama(přímo křeslama) v kupé-se jim myslím říkalo blešáky…Mívali jsme až 7 koček,ale já si nepamatuju..asi ano,ale šlo to mimo mně..

kometa
kometa 25.09.2024, 13:06:23 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 24.09.2024, 20:52:15

taky tipuju potkany,

Já ne. Potkani nory nehrabou. To spíš ti hryzci nebo myši.

kometa
kometa 25.09.2024, 13:08:23 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.09.2024, 12:35:32

nikdy jsem neslyšela,že by byla zablešená domácnost od zvířete,co má blechy

Já to zažila. Viz výše.

Fatia
Fatia 25.09.2024, 13:32:29 xxx.xxx.41.30
Bobca:

jsem si vzpomněla,se tu řešily blechy..nikdy jsem neslyšela,že by byla zablešená domácnost od zvířete,co má blechy…Já myslela,že musí mít teplo,tak že musí mít nosiče..zvířátko…kdysi jako děcko jsem byla asi pokousaná od blechy,bo máma mi říkala,že jak jsou 2 kousance vedle sebe,a o kousek dál další,tak to by měla být blecha..Kdysi jezdily vlaky s těma polstrovanýma sedačkama(přímo křeslama) v kupé-se jim myslím říkalo blešáky…Mívali jsme až 7 koček,ale já si nepamatuju..asi ano,ale šlo to mimo mně..


Já to zažila, v baráku dva psi. Lidi štípance neměli, blechy dávaly evidentně přednost psům. Trvalo nám dobré dva tři měsíce blechy zlikvidovat. Psi již ošetření (jeden měl obojek a druhý spot-on), přesto vždy po týdnu až dvou odchycena další blecha. Takže znovu úklid, vystříkat chemií, vše vyprat… a pak zase… a zase… Nakonec pomohl nějaký roztok od veterináře, po naředění se v tom vykoupali psi a nastříkalo se to všude, vytřely podlahy a další povrchy… Neo něco se to jmenovalo, myslím. Asi hrozný sajrajt, ale my už byli zoufalí.

Xerxova
Xerxova 25.09.2024, 13:33:17 xxx:xxx.ff0a:2eba

Houby nerostou. Vůbec. Uvidíme - ještě čekám podzimní vlnu, podle mě jsou podmínky dokonalé… ale podle hub nee. I v těch šílených vedrech se občas houba našla - teď nic

kometa
kometa 25.09.2024, 13:35:26 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 25.09.2024, 13:32:29

Neo něco se to jmenovalo, myslím

Neostomosan. Dryák, ale nic účinnějšího neznám. Navíc je levný.

Fatia
Fatia 25.09.2024, 13:39:05 xxx.xxx.41.30
kometa:

Neo něco se to jmenovalo, myslím

Neostomosan. Dryák, ale nic účinnějšího neznám. Navíc je levný.


Jo, to je ono. Smrdělo to jak ropa, ale levné a účinné to bylo. 

Buggyra
Buggyra 25.09.2024, 14:52:08 xxx.xxx.198.226

Tuna na pohraničních vrších zatím mám ten dojem toho mooc neroste, anžto ve výběhu u koní zatím moooc neroste. Ale vydám se s parťákem v sobotu možná do hvozdu, tak pak poreferuji, zda tam cos hlavy vystrkuje.

Edit: tak nééé, po referátu Xerxové parťákovi výlet do lesa zatrhnu a bude flákando a nebo se bude gruntovat. Ještě si to rozmyslím.

Mně neostomosan nějak nesmrdí, ale na druhou stranu já ho používala v otevřených prostorách 🙂

lesnizinka
lesnizinka 25.09.2024, 15:14:13 xxx:xxx.7d3:f80f

Jo Bobi,presne jak pises,dve male blindy vedle sebe,o kousek dal treti…tak to tehdy mel. Kdybych mu vystrikala barak nejakou chemií, tak me zahrdli😛

kometa
kometa 25.09.2024, 17:13:35 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 25.09.2024, 16:11:42

Já vím. Reagovala jsem na Fatiu, která má psy.

Ale jedno mé bývalé dítě říkalo, že v Neostomosanu kočku vykoupalo a dobrý. Ale rozhodně nedoporučuji.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.09.2024, 18:25:36 xxx.xxx.119.6

U nás houby jen takhle, prašivek ovšem dost, myslím, že letos si řízky nedám😪.

Obrázek
Bobca
Bobca 25.09.2024, 21:12:12 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 25.09.2024, 18:25:36

však z bedel jsou nejlepší..né?..já bych si dala..👌

Canka
Canka 25.09.2024, 23:17:22 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Jsem totálně,ale totálně nasraná na svojí mámu.nějak to dneska nemůžu rozdýchat..vlastně nikdo z rodiny…vždycky jsem myslela,že jsme prostě super rodina,co vždycky stojí při sobě…ale očividně jsem se spletla…všichni jsme se spletli…podle mě už prostě mamce opravdu přeskočilo,jak je sama v důchodu nebo si to nedovedu představit..

Ve zkratce..nevím totiž,jestli jsem to sem vůbec psala..o tom,že moje mladší ségra chodí s totalním debilem,to už víme,to jsem sem psala…ale to,že žije v bytě,který je hrozný kutloch s jedním oknem,kde platí 15 000,- kč a ten její debil se prostě odmítl sestěhovat,to si nejsem jistá…no a ta majitelka toho bytu si necháva všechno platit na ruku,nic na účet..každý měsíc je platba jiná,vyučtovává si elektriku a vodu podle toho,jak chce..žádný vyučtování nikdy neodstala ségra…teď jí za jeden den protékajícího záchodu naúčtovala 2000,- kč..no jako ségra už to tam nedává a chce prostě odejít…a poprosila mámu,která žije sama ve velkém bytě,jestli by k ní nemohla na 2 měsíce jít..než si najde něco jiného a normálního..že jí bude normálně přispívat na nájem a jídlo po ty 2 měsíce..že už je fakt zoufalá a chce z toho bytu jen pryč…a máma jí poslala do prdele s tím,že chce mít svůj klid🙄Přitom ségra je i s cestou v práci 10 hodin denně…ségra to samozřejmě obrečela a já mámě napsala něco od srdce ve vzteku..a fakt jí nechci ani vidět teď….promiňte za elaborát,ale mě to tak naštvalo…

Daja
Daja 26.09.2024, 05:19:36 xxx:xxx.8b13:3824
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.09.2024, 23:17:22

Dobré ránko 😉,

ano moc smutné a jak píšete velký barát a pomoc nikde😡. 

Hmm mamince asi začíná pomalu hrabat a nebo už se pomalu plíží ten němec ( alzhajmr) .

Dája

Buggyra
Buggyra 26.09.2024, 06:59:33 xxx.xxx.198.226

Canko, to mě mrzí. Mojí mamce taky s posledních letech trochu povolily nervy, ale že by se obrátila zády k rodině, to snad nehrozí. I tak je to s ní někdy těžké, už dávno nemá tu emoční odolnost jako dřív… No vaše mamka k tomu může mít i nějaké skryté důvody, třeba zdravotní nebo nevím. Nicméně, když to sestru tak zaskočilo, zřejmě to nesdělila úplně kulantně… Možná kdyby řekla, že u ní ne, ale ví o něčem volném, kde by třeba přispěla na kauci nebo tak, tak by to pro sestru bylo přijatelnější sdělení. Jinak souhlasím, že v krizi by měla rodina držet při sobě, no ale známe to, reál není ideál, někdy to nevyjde, neházela bych však flintu úplně do žita, uvidíte, co z toho vyleze…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 26.09.2024, 07:27:19 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.09.2024, 21:12:12

Jestli jsou nejlepší to netuším a ani to nezjistím, řízky dělám jen z hřibovitých, vlastně až na lišky už sbíráme jen ty. 

Mno necháme se překvapit, tipovala jsem, že ještě tak týden a houby by mohly začít růst, ale mají přijít mrazíky, tak kdo ví…

Je i málo šípků, asi nebudu mít co sbírat na sušení. Trnky žádné, za to žaludů spousta a prasat taky.

Kilian
Kilian 26.09.2024, 07:39:15 xxx:xxx.915f:4370
»
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 26.09.2024, 05:19:36

..no Dajo, ja bych takhle šmahwm neosoudila….moje mama by se pro mně, bráchu I moji dceru, svou vnučku rozkrájela, takže tohle je pro mně na jednu stranu nepochopitelné,na druhou stranu mám známou, kterou dcery v rámci dědického řízení nechaly bez bytu (jejich babicka, oné známé matka jim ho darovala pred svou smrtí)….bylo nám ji, co jí zname lito, dcery jsme odsoudili, ale čím déle ji známe, tím víc to chápeme, pokud by ji byt zůstal, byla by schopna ho prošustrovat se svým přítelem, který má psychiatrickou diagnózu a nebylo by z toho nic….takže clověk by měl vzdycky znat obě strany než začne soudit a odsoudi….

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 26.09.2024, 07:43:46 xxx.xxx.119.6

Jo, rodinný záležitosti bývají pekelně těžký, to zná asi každý. Taky bych, jak píše Buggyra, neházela hned flintu do žita, někdy pomůže počkat, až emoce opadnou, hlavy vychladnou. I pro tu mámu může být ta situace z nějakýho důvodu těžká, i když si to třeba člověk neumí představit, i když to považuje za samozřejmý. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.