Aktuálně: 3 960 inzerátů203 929 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Fatia
Fatia 24.09.2024, 12:28:46 xxx.xxx.205.210
lesnizinka:

Já si myslím, že dokud jsou tu kočky, blechy nemají moc zájem lozit jinam. Zatím nás nic hromadně nekouše, vlastně už nejmíň tři týdny nekouše, tak si je Viktín nejspíš zase vysbíral z té sedačky. Včera jsem nějakou divnou náhodou, chytila na uchu blechu i Gucci. Ty mívá klíšťata hodně, tak ji vždycky ráno probírám(ano, dneska rovnou dvě) a myslela jsem, že má na uchu klíště - malého samce. Hmátnu po něm a prdlajz, blecha to byla. Takže půjde přepudrovat i Gucci. Pipetu jí dávat nechci, teprve dostala na tasemnice. Ta naštěstí zabrala, od té doby se rozveselila, běhá, poskakuje, rýpe do Viktína a taky jí splasklo to velké břicho. Začala zase ráno špárat po pergole ke mně do ložnice(takže blechy budu mít i v posteli😜) Vikťovi tu pipetu koupím, snad ve čtvrtek budu mít čas. Teď jak v noci oteplilo, vidím ho celou noc spát na křesle, na lehátku, u komína…vůbec nechodí domů, nebo do garáže trochu do tepla. Alespoň se tedy nasrstí a nebude mu ani v zimě zima. 

Bobi, je Henri očkovaný? Myslím tu klasickou kočičí kombinaci? Trochu mi to i připomíná Vikťína s FIP. Taky to bylo jak na houpačce, chvíli se lepšil, pak zase horšil, i to nejezení by tomu odpovídalo. Já myslela, že si dávno doma. Aspoň tam na ně ještě dohlídneš😉


Kočka se sotva zbavila tasemnice, tak ji neošetříte proti blechám, které přenáší tasemnici? A spoustu dalších nemocí zvířecích i nebezpečných lidem? Blechy samotné nikdy nezmizí, hrozně to podceňujete a o to horší bude likvidace. Ošetřete všechny kočky (správnou chemií, potřebujete něco, co blechy hubí, ne pouze odpuzuje) a vrhněte se na vyčištění domácnosti. Bez chemie to nepůjde. A pozor, některá je pro kočky toxická. A přestala bych krmit ježky tam, kde se často pohybují i kočky, to pak můžete odblešovat kočky i domácnost několikrát do roka 

lesnizinka
lesnizinka 24.09.2024, 14:24:59 xxx.xxx.82.191
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 24.09.2024, 12:28:46

Ježci se u nás krmí cca 15let od doby, co dojídali po psech. Kočky jsou celé léto venku, takže se s ježky neminou, protože teď ježci chodí dojídat jejich misky. To je prostě realita. To, že od blechy chytne tasemnici vím, taky to, že ji chytí od blechy, co byla předtím na myši, kterou Gucci sežrala. Tento týden jsem našla dvě z poloviny sežrané myši, takže chápejte, že tohle nemá řešení, ne dlouhodobé, jak mi řekla vetka. Prostě u koček venkovních, co loví, je to pořád dokola. Tudíž já jsem v klidu, žijem tu s ježky, cizíma kočkama, tasemnicema a blechama. To je příroda prostě🙂 Na paneláku s domácíma kočkama se vám to asi nestane(nevím, kde bydlíte, to je jen řečnická😉)

kometa
kometa 24.09.2024, 15:23:11 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 24.09.2024, 12:28:46

tak ji neošetříte proti blechám, které přenáší tasemnici?

Ještě existuje tasemnice kočičí. V tom jsou blechy nevinně. Venkovní kočky odblešuje málokdo. I když třeba poctivě odčervuje. Tady souhlasím se žínkou.

balu
balu 24.09.2024, 16:27:40 xxx.xxx.162.174

Hýčkat si blechy v domácnosti, to je tedy silná káva! 

Souhlas s Fatiou, jak to nebudete řešit hned, může to skončit zásahem deratizační firmy…

Kilian
Kilian 24.09.2024, 16:28:28 xxx.xxx.176.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 24.09.2024, 15:23:11

….můj kamarád v Praze u domu 5 koček v režimu domů kdy se jim zachce, tedy hlavně na odpolední vypalování a spani a jinak venku….lovily nejen myši, ale občas i potkana….pravidelně ošetřovány proti  parazitům a co se známe šest let, tak nikdy blecha ani škrkavka nebyla a to se tam s nimi často válel Keliš na gauči nebo v jejich pelíškach plus já mezi nimi na gauči a opravdu nikdy nic….

Fatia
Fatia 24.09.2024, 17:01:58 xxx.xxx.205.210

Lesnížinko váš boj. Máte nádhernou zahradu, krásný barák… A bleší farmu. Já se prostě jen divím. Svá zvířata máte ráda, přesto je z nepochopitelných důvodů vystavujete riziku. Sotva jste vytáhla kocoura z jedné nemoci, necháte ho zablešit a neřešíte to. Bleší štípance jsou nepříjemné i pro ty kočky. A to pomíjím nemoci, které kočká  mohou přivodit. Chápu, že ježků se nezbavíte a ani toulavých koček, ale můžete omezit jejich kontakt. Ježky krmit jinde, nenechávat kočkám jídlo venku, ale krmit doma nebo v garáži, kam ježci přístup nemají, prostě to vymyslet jinak. Můžete dát jednu tabletu každému a máte vystaráno, doma pořádný úklid, nebo jestli jste trpělivá, počkat, až vám kočky blechy postupně vysbírají. Ale vy místo toho sypete na ta zvířatu křemelinu. Pořád se divím, nerozumím, nechápu. Až manželovi na nějaké schůzce vyskočí blecha ze saka, tak to řešit začnete?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2024, 17:15:09 xxx.xxx.26.171

Ále tak zas Žínka nepíše, že si je hýčká. Prostě to má nastavený jinak než my ostatní. Třebas z toho nic nebude a nebo jo a budou si muset poradit.

Kometo, to je jedna z děr, na malý ploše jsem jich napočítala 9, pak je nějaká támhle a nějaká tuhle. 

Obrázek
eva (neregistrovaný) 24.09.2024, 20:46:55 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 24.09.2024, 17:15:09

Pravda, každá to máme jinak…já mít blechy v posteli, dostanu hysterák..jakmile zjistím, že máme v baráku nějakou havěť, okamžitě uklízím, musím ji hned zlikvidovat.

eva (neregistrovaný) 24.09.2024, 20:52:15 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 24.09.2024, 17:15:09

Ty díry máme po zahradě taky, nejvíce kolem kompostu…taky tipuju potkany, máme je tady od nepaměti, jsme blízko vody, přes zahradu teče potok, sousedi mají králíky a slepice a nejsou zrovna dvakrát pořádní 😏. 

megi-the-pes
megi-the-pes 24.09.2024, 22:22:32 xxx.xxx.124.104

Hryzec. To je takový parchant, co vše sežere odspoda, podminuje, svině to je, brzy ahoj, měsíční krajino.

lesnizinka
lesnizinka 24.09.2024, 23:20:05 xxx.xxx.21.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.09.2024, 22:22:32

Ano chtěla jsem to napsat ale byla jsem na cestách. Hryzec. Potkan moc díry nedělá, pokud nutně nemusí někam či odněkud. Jsme u potoka, hryzce máme. Tchýně měla v zahradě, i ve skleníku. Jsem jí to x krát vysvětlovala, ale nééé, pořád tvrdila, že je to krtek. Krtek dělá krtiny. Máte krtiny? ,,Ne". Tak je to hryzec. Nakoupila asi 10 plašičů na krtky. Hryzci byly u pr…😛 Kdybych jí to neříkala😏 Ale jinak se mi nezdá, že by krom toho kutrání a poddolování působil nějaké větší škody. Prý tedy okusuje kořeny, i kořeny stromů. Měla jsem ho vloni pod rajčatama a neviděla jsem, že by nějaké zlikvidovall. Worka ho kdysi chytil. Jednoho. Kočky absolutně nezajímá. Netuším proč, asi jim nesmrdí myšinou? Ale zajímavé je, že krtky chytají. Chytají, ale teda nežerou. Ani naše kočky a asi žádné kočky. Po mojí trase kolem potoka nacházím ráno mrtvolky krtků. Ne nějak hojně, ale jsou. Kočky je nechávají na cestě, aby sme si my lidi všimnuli a ocenili, jak jsou užitečné😉 Nebo zbytky myší. Ale žádný krtek nikdy okousaný nebyl, ani trošku. Leží tam jako by spinkal. Onehdá mi hlásila i mamka, že ho našla zase na své trase za humny. Poprvé a taky si ho poprvé takto prohlédnula. ,,Jéé, on tam tak ležel, jako by jen tak ležel, myslela jsem, že snad jen odpočívá. A jakové má ty ručičky! A jakový krásný sametový kožíšek! A proč je mrtvý na cestě?" Vůbec ji nenapadlo, že ho tam nechala kočka🙂

lesnizinka
lesnizinka 24.09.2024, 23:34:41 xxx.xxx.21.241

Fatio, ale já jsem psala, že Viktorek kapku proti blechám za krk dostal od vetky. Je to kolik…14dní? No nějak nevidím, že by zabrala právě. A dávat další chemii do něj mám obavu, protože je v rekonvalescenci a ještě měsíc má být. Kvůli náročné léčbě FIPky se nedoporučuje zatěžovat něčím dalším. Bohužel chytil už ušní svrab a musel dostat Stronghold. Vetka z toho nadšená nebyla, ale prý co jinak? Teď zase blechy. Už jsem to psala, když se pořád škrábal i po pipetě na blechy myslela jsem, že snad třeba od toho ježka, nebo od sousedovic slepic mohl chytit něco jiného, třeba ty čmelíky zrovna, něco co není hned nijak vidět. 

Ono to psáno není asi tak vidět, poznat, ale já to prostě beru s humorem, z takových blbin se nehroutím, už vůbec ne po tom, co jsen se svýma zvířatama už zažila, naposledy s FIP.

Občas jsem chytla blechu Workovi na čumáku a nikdy se nám nestalo, že by sme byli doma zablešení, zablešenou domácnost. Dostal pipetu a tím to skončilo. 

P.S. až vyskočí blecha muži ze saka, tak si to začne řešit on. Je dospělý, nejsem jeho matka😉

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.09.2024, 06:14:33 xxx.xxx.119.6

Nechci měsíční krajinu, ještě by se to asi dalo přežít v týhle části zahrady ale ta nově dělaná? To se mi zhroutí muž. Píšou dát past s jablíčkem k východu, jak mám poznat, která díra je východ a která vchod?  

balu
balu 25.09.2024, 08:09:43 xxx.xxx.162.174

Hryzci nám zlikvidovali - sežrali - komplet sbírku amerických kosatců. Úrodu brambor, mrkev, tulipány,… Objevili se u nás, ačkoliv nemáme zahradu u vody, řeka je daleko a občasně tekoucí potůček je přes cestu a několik zahrad. Řádili u nás několik let a to si pište, že jsme zkoušeli kde co, abychom je vyhubili.  Pár jich ulovila kavkazanka. Jsou docela chytří. A pak, po letech, se někam odstěhovali. 

Zrzavci
Zrzavci 25.09.2024, 08:27:12 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.09.2024, 08:09:43

se někam odstěhovali.

já vim kam.

Varaxi
Varaxi 25.09.2024, 09:36:13 xxx.xxx.137.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.09.2024, 08:27:12

Ale kuš. Já sice sním kde co, ale v tomto jsem nevinně. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.09.2024, 11:57:47 xxx.xxx.119.6

Jo, my tu teď měli trochu zavodníno, asi proto si řekl, že tu bude bydlet. Aspoň vím, co čekat.

lesnizinka
lesnizinka 25.09.2024, 12:22:08 xxx.xxx.21.241

Balu a byli to opravdu hryzci? Takovou paseku jsou mi schopní nadělat v zahradě hraboši. Tedy byli. Zpočátku bydlení, mi přes zimu zlikvidovali kde co. Několik suchých let zlikvidovalo zase hraboše😏

balu
balu 25.09.2024, 12:23:32 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 25.09.2024, 12:22:08

Ano, byli to hryzci. 

lesnizinka
lesnizinka 25.09.2024, 12:26:43 xxx.xxx.21.241

Liberečanky, vám nerostou houby???😲 Já myslela, že z lesa potáhnu pytel a nenašla jsem ani prašivku (skoro😉) To už i u nás vyrašili klouzci, tady se teprve klubal sem tam prcek. Pravda, netuším, kam tady na houby, jen jsem tak vyběhnula (rozumněj…těžce vyfuněla😜)lesík od lanovky nahoru vlevo-vpravo. Ale když jsem tu byla vloni, o houby jsem zakopávala. Teď nic, takřka ani ty muchomůrky🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.