Aktuálně: 3 960 inzerátů203 929 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Třetí víčko

Fatia
Fatia 22.09.2024, 13:59:55 xxx.xxx.24.232
lesnizinka:

 A hlava děravá, dotaz: holky, nesou vám slepice? Po těch deštích jako když utne, mamka od 6 slepic jedno vajíčko, další den žádné. Ptám se tchýně totéž: od 13 slepic dvě vajíčka🙄


Nechci být špatným prorokem, ale jestli jste za chvilku odchytla 4 blechy, máte už doma bleší farmu. Blechy nežijí na zvířeti, tam chodí jen na jídlo. Žijí a kladou vajíčka všude, hlavně do textilií (gauč, deky, postele, koberce, koupelnová předložka, závěsy, ale i škvíry podlah apod). Nějaká křemelina na ně nezabere vůbec, není to čmelík. Potřebujete ošetřit zvířata a odblešit barák, opakovaně. Jinak se vám za týden dva namnoží další várka a bleší cirkus bude pokračovat 

 Zbavit se blech je běh na dlouhou trať. Kočkám bych dala tablety, aby blechy postupně vychcipaly (po napití chcípne dřív, než naklade další generaci) a uklízela, uklízela, uklízela, vše vyprat, vystříkat vhodnou chemií. 

Bobca
Bobca 22.09.2024, 14:23:23 xxx.xxx.145.169

Dnes ráno jsem králíka odchytla, za chvilku slyším zapisteni, a on vypadl tou dirou zase.ven. Jsem to málo zajistila.. Necham to už být.. Fordik je zase apaticky, slintá, leží. Nejde mu mnoukat..neco malo snedl.. Chvilku jsem s ním šla ven, ale na sluníčku dychal jaksi ry. chle, tak jsem ho radši dala na verandu, aby se neprehral.. Ráno má jít na kontrolu.. Zdenka nevola, kdy dojede..uf..

lesnizinka
lesnizinka 22.09.2024, 14:26:42 xxx.xxx.89.34

Jo, jo díky. Počkám, jak se to bude vyvíjet, nejsem v tomto ohledu nijak hysterická, nějaká blecha mě nerozhodí. Zajímavé je, že chlap je pokousaný nejmíň měsíc(teda teď to nějak ustalo) jsem mu právě tvrdila, že na sedačce pod oblečením(tlusté teplákové bermudy) ho komár určitě nekousnul, spíš nějaká bleška od Vikti či jiný hmyzák. On se Viktorek na sedačce moc nezdržuje, vyskočí, nechá se pohladit a lehne někde na zem, či skleněný konferenční stolek, chladí se. Ale tím nevylučuju, že máme bechy. Já pokousaná nejsem vůbec. Jsem si právě myslela, že pipeta od vetky pomůže, no očividně vůbec. Takže ano, musím koupit něco účinějšího. S tou křemelinou jsem to brala spíš jako pokus🙂 protože mě ty prchající blechy udivily. Chytla jsem pátou👍

lesnizinka
lesnizinka 22.09.2024, 14:30:35 xxx.xxx.89.34

Bobi a nic jiného na něm nepozoruješ? Nemá třeba někde kousanec? To slinění…přijde mi, jako by byl otrávený🙄 Nebo…koukali mu na dásně, nemá zanícený zub? 

Bobca
Bobca 22.09.2024, 15:20:05 xxx.xxx.145.169

Měřila mu teplotu, prohmatala a poslouchala ho všude.a divala se do tlamky.. . Štve mě, ze tu má už jenom kapsicky pro dospele kocky a oni to moc nejí.granule jo, ale dnes on moc ne asi ho boli v krku.. . Jedna tu byla posledni 2 až 10 měsíců.. Ta do nich padala.. Tady je obchod v nedeli zavřený. 

Canka
Canka 22.09.2024, 15:29:11 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš mě teda slepičky nesou nonstop….jak teda hooodně pršelo,tak jedna stávkovala,ale denně jsem měla 6 vajíček od 7 slepic…teď už zase jedou 7 denně🙂Co mě spíš ale zaujalo,tak je to,ze mi začali ještě plodit cukety…už mám zahrádku celou ko,vse sklizené…a najednou zase začali cukety plodit…tak to rozdám po rodině,já už cuketu nemůžu ani vidět😂

Bobi jak to dopadlo s tím balíčkem?A to slinění…to mi taky přijde buď jako otrava..a nebo má někde něco zapíchnutého v tlamce.. 

U nás je dneska úplně nádherné…od rána až do teď jsem byla u zvířátek..udělala jsem dost práce a ještě jsme byli venku s kobylkou…najím se a vyrazím ještě vyvenčit pesana kamaráda,kterému ho hlídám.. 

Přidávám foto Bertíka,jak si hezky chrní,zatímco mu tam cupitá slípka😂

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 22.09.2024, 17:47:35 xxx.xxx.89.34

Ježíš Niki, tak čisto jak ty v tom seníku, nemáme ani v baráku😲 Dneska jsem vysávala přízemí, přiznám se, že po týdnu, co jsem to pořád odkládala(a pak se divím, že máme blechy😛 no já ne, já se fakt nedivím🤪) že až tohle a támhleto…no nejčastěj proto, že tam vždycky jedna z koček někde spí a nechci je nervačit. I když dneska😏 zazvonili tenisti a Gucci vyletěla z baráku jak střela🙄 Volám na ni: Gučajz, ta jsi jelito, letíš přímo tam, kam jdou…a k nám to fakt není😏 A to není jen tak vysát. To musím komplet zdi a stropy první, pak teprve podlahy. Všude pavučin jak někde u Adamsových😎 Cuket je polovina po smrti, polovina roste(žluté zdechnuly) začaly plodit okurky a rajčatům vystřílely vnitřnosti - většině🙄

Slepice…mamka je neznačí, tudíž ani neví, které jsou jak staré. Ale vlastně víc jak dva roky nemají…to je komplet zlikvidovala ta liška! Nic jsme neměli, teď máme asi čmelíky, máme blechy…😛

Ano, i u nás hezky, 23st, kluky to tak bavilo, že si i tenis o hodinu protáhnuli😎 Já jsem teda uklízela, doma zalévala kytky, vařila a prala, věšela. Radši bych dělala venku, no nevyšlo to🙄

lesnizinka
lesnizinka 22.09.2024, 17:50:26 xxx.xxx.89.34

Bobi, kapsičky pro dospělé kočky…na to nemají vliv. Tedy nemá to vliv na to, že koťatům nechutnají. Prostě asi jen nejsou dobré. To se stává. Naši žerou Felixy, ale ne hovězí, takže ty dostává všechny Macek. 

Bobca
Bobca 22.09.2024, 19:24:57 xxx.xxx.145.169

Ano, že jim nechutnají.. Když už moc nejí tak aspoň ať mu chutná a…. TrochuTrochu snědl před chvílí, ale granule ne. Asi se mu špatně polyká.. Zdenka je už u Olomouce.. Konečně… 

lesnizinka
lesnizinka 23.09.2024, 10:28:37 xxx.xxx.89.34

Bobi, ta jak to s kočinem vypadá dneska? 

Už v ložici se mi zdálo, že je venku celkem teplo, přes otevřené dveře se mi ne a ne dost chladit vystrčené nohy z peřin. Přijdu v 7h dole a na meteo 15st. Oproti 6st onehdá, dost rozdíl. Když jsem šla okruh dost fučelo, ale šlo to. Zastavila jsem se se starýma sousedama v ulici a než jsme probrali vysoušení sklepů, už mi byla celkem zima, ten vítr byl dost studený. A byla mi ještě větší, když jsem to došlapávala domů. Teď vyšlo slunko spoza oblačnosti a konečně to vyskočilo alespoň na 18st.

Canka
Canka 23.09.2024, 22:53:47 xxx.xxx.212.25

Ahoj holkyyyy,

Teda Raduš,ty jsi mě pobavila s tím čistým seníkem😂Kdybys viděla,jak to vypadá v tom uzavřeným seníku,tak bys pochopila..jakože už tak dobrý 3 měsíce říkám,že to vyklidím,vyhážu všechny nepotřebný věci…a skutek utek😂Ale teď o víkend se do toho fakt pustím..

Ráno jsem jela do práce na skútru..a už teda není sakra teplo😂Takže zítra jedu už v bundě a rukavicích..ale nevzdám to,dokud to fakt nebude tak,že budu mrznout😂

Večer jsem jela na premiéru..teda prémiovou masáž…nebo prostě..jak to mám sakra popsat😂Jmenuje se to kavitace a pak ještě přístrojová lymfodrenáž..doporučila mi to známá na ty moje tlustý nohy,tak jsem šla..ta kavitace byla příjemná a ta přístrojovka byla taková zvláštní,ale taky v poho…a teď prý mám hodně pít..já…která vypije sklenici vody denně😂 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2024, 08:57:54 xxx.xxx.119.6

 Bylo hezky, dnes prší, nestihla jsem vyběhnout než začalo, zaspala jsem, protože v noci nespím, neb mám pořád nějakou rýmu a vleže se to rozjíždí. 

Jo, pavoučci se houfně stěhují dovnitř, pavučiny mám za skříněma, tak je to dobrý😁. Minule jsem šla v noci do koupelny, ve vaně byli tři, ráno už jen jeden a dvě mrtvolky - tak si ten jeden pěkně nacpal pupík, dala jsem ho do sklepa. 

Po těch deštích se v zahradě objevila spousta děr v trávníku, no spousta - to trochu přeháním, připomíná mi to díry u souseda, prý to dělají potkani? Nechci potkany. Psa ale díry nezajímají.

Blechy, a to já bych lehce hysterčila, už to tak mám, už jsem tím známá. Když jsem na psisku našla blechu, všechen textil jsem hodila na co možná nejvyšší teplotu a vysavávala a pak to všechno ještě opakovala a tuším Arpalit jsem použila (ten ale kvůli kočkám  nejde). Na mysl mi totiž přišla zkušenost známých, kdy museli nechat vyplynit byt, nebyla to pro ně příjemná záležitost.

Snad u Bobči dobrý, kocourek, kolena?

eva (neregistrovaný) 24.09.2024, 09:35:36 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 24.09.2024, 08:57:54

Na blechy mám taky nemilé vzpomínky…roztahali se nám po baráku z půdy ( rozmnožili se tam v pelechu po kočce s koťaty, které tam porodila…)museli jsme tenkrát do deratizační firmy,  neustále jsme stříkali, omývali a pořád dokola…nakonec manžel musel použít na půdě dýmovnici…a byli tam tenkrát lidi, co museli prý vyházet veškeré koberce a já nevím co ještě…tohle bych už zažít nechtěla😏

kometa
kometa 24.09.2024, 09:36:33 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 24.09.2024, 08:57:54

prý to dělají potkani?

To se mi nezdá. Že by potkani ryli v zemi. Na to jsou jiní tvorové.

kometa
kometa 24.09.2024, 09:43:11 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 24.09.2024, 09:35:36

tohle bych už zažít nechtěla😏

Mně před mnoha lety zablešil byt sousedův neopečovávaný pes. Byla jsem zrovna na dovolené. Sosedi volali, že teda fakt hrozný. Otevřela jsem vstupní dveře a hned je zase zabouchla, neb proti mě hopsalo hladové bleší komando. Dojela jsem do nejbližší drogerie, nakoupila nějaké Biolity a pak, po vzoru Terminátora, v každé ruce jeden spray, jsem postupovala, stříkala a hubila. Naštěstí úspěšně.

Bobca
Bobca 24.09.2024, 10:13:24 xxx:xxx.d7b:e1d2

Tady dobrý, jen krátce, vcera ještě Henri dostal injekci ATB, dnes už lita i venku.. Koleno lepší, ale šetřím ho 🙂po o pojedu asi domu. Hrajem se Zdenkou co je doma, pismenka, tak jsem se nedostala za vama Byly jsme utrácet v Tedy, nebo jak se to jmenuje, něco jak Temu.. Papa

lesnizinka
lesnizinka 24.09.2024, 10:43:22 xxx.xxx.82.191

Já si myslím, že dokud jsou tu kočky, blechy nemají moc zájem lozit jinam. Zatím nás nic hromadně nekouše, vlastně už nejmíň tři týdny nekouše, tak si je Viktín nejspíš zase vysbíral z té sedačky. Včera jsem nějakou divnou náhodou, chytila na uchu blechu i Gucci. Ty mívá klíšťata hodně, tak ji vždycky ráno probírám(ano, dneska rovnou dvě) a myslela jsem, že má na uchu klíště - malého samce. Hmátnu po něm a prdlajz, blecha to byla. Takže půjde přepudrovat i Gucci. Pipetu jí dávat nechci, teprve dostala na tasemnice. Ta naštěstí zabrala, od té doby se rozveselila, běhá, poskakuje, rýpe do Viktína a taky jí splasklo to velké břicho. Začala zase ráno špárat po pergole ke mně do ložnice(takže blechy budu mít i v posteli😜) Vikťovi tu pipetu koupím, snad ve čtvrtek budu mít čas. Teď jak v noci oteplilo, vidím ho celou noc spát na křesle, na lehátku, u komína…vůbec nechodí domů, nebo do garáže trochu do tepla. Alespoň se tedy nasrstí a nebude mu ani v zimě zima. 

Bobi, je Henri očkovaný? Myslím tu klasickou kočičí kombinaci? Trochu mi to i připomíná Vikťína s FIP. Taky to bylo jak na houpačce, chvíli se lepšil, pak zase horšil, i to nejezení by tomu odpovídalo. Já myslela, že si dávno doma. Aspoň tam na ně ještě dohlídneš😉

lesnizinka
lesnizinka 24.09.2024, 10:50:49 xxx.xxx.82.191

Niki, kavitaci jsem si musela najít. To slovo jsem znala, ale ne význam, co to je. Já to znám prostě jen jako ultrazvukovou liposukci. A nevím proč, jsem kavitaci měla nějak spojenou s prasetem😲 Půjdeš na to vícekrát? Tak dej hlavně taky vědět výsledek, hned jdu taky😉 Jako…můžu cvičit jak chci, ale těch slanin kolem pasu a na vnitřních stehnech se nezbavím. Stačí malinko povolit a jsou tam zpátky. Plavala jsem - super. Stačí 14dní neplavat a už cítím, jak mi tam při chůzi začínají čechrat, bléé👎

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2024, 12:10:41 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 24.09.2024, 09:36:33

Já nevím, není u toho ani žádnej bobek, není to podrytý, není u nich ani hromádka hlíny, vypadá to jako čistě vyhrabaný, vykousaný. Jsem zvědavá, co z toho vyleze😁.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.