Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.09.2024, 13:59:50 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 18.09.2024, 13:50:44

Bobčo a mezi mailama byste už nenašla nějaký potvrzení objednávky? 

Ó koleno, koleno. ☹ Snad s tím paní doktorka něco vymyslí??

Canka
Canka (383 příspěvků) 18.09.2024, 21:42:51 xxx.xxx.212.25

Ahoooj holky,

Bobi nic neplatit a nic nepřebírat..Eushipment je kurýrní služba z Bulharska..kamarádka má zkušenost…zaplatila za balíček,který šel ze zahraniční firmy(ne teda stejný odesilatel),platila myslím kolem 900 kč a přišel jí v balíčku nějaký hadr v nulové hodnotě…jakože fakt hadřík..za mě bych to nepřebrala… 

Raduš hele,nejdřív vyzkouším,jestli to fakt na ty moje nehty pomůže..a když uvidím rozdíl,tak ti dám vědět jo?Zase bych tě nerada uvrtala do něčeho,co by nepomohlo ani mě😂Každopádně fakt musím říct,že ty nehty drží jako přikovaný..dneska jsem s nima řezala větve,odtahávala je,čistila jezírko…jsem nadšená😂

Jinak dneska úspěch,přihlásila jsem nového skútříka a vyzvedla si na katastru to,co jsem potřebovala…takže už jen nasadit značku a můžu novým skútříkem ofiko drandat..jen teda otázka je,jestli na to bude ještě vůbec počasí…

Zítra musím urgentně dojet koníkům pro müsli,protože jsem dneska zjistila,že sud s krmením prázdný🙄

Varaxi
Varaxi (656 příspěvků) 19.09.2024, 06:26:02 xxx.xxx.129.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 18.09.2024, 10:11:20

Mně se to stalo. 

Plná podezření jsem zprávu ignorovala, ale pak mi volal kurýr, že za půl hodiny přijede, jestli budu doma. Řekla jsem, že jsem si nic neobjednala, a pak jsme se chviličku bavili o té objednávce. Jak se ukázalo, moje jméno a adresa neodpovídaly objednávce. 

Někdo si objednal super objednávku za osm tisíc, ale uklikl se při zadávání čísla a místo svého zadal omylem mé. Museli jsme je mít velmi podobné. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.09.2024, 07:24:31 xxx.xxx.89.34

Z vinobraní jsme přijeli ve 21h. (ještě se posedělo, pojedlo) Taky jsme posbírali durancie ze 4 stromů. Než doma vybalili, kočky obstarali atd, okamžitě jsem pak vytuhnula. Počasí bylo krásné, až moc, oblekli sme se a bylo nám vedro, protože oproti hlášeným 22st, bylo 26 a to i u nás. Ale jeli jsme na 15h a říkali si, že se bude rychle pak k večeru chladit. Ani mikinu jsem si teda nebrala, jen triko s dlouhým a na ty trnky už mi chladno bylo. Nevím, kolik bylo v noci, ale teď je 10st, zchladilo se dost, včera bylo 14. A zapomněla jsem zavřít skleník 🙄Tom bude brblat. 

Jasně Niki, dáš pak vědět.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 07:47:13 xxx.xxx.198.226

Tak já jsem měla v sobotu rovnání od té dornovkářky. A hlásím jí, že jsem nějaká tak rozbitá, že ani spát v noci nemůžu, že kdykoli se pohnu v zádech, tělo se zakřečuje a probudí mě to, no a pak už jsem se budila i preventivně, když podvědomí pomyslelo, že by změnilo polohu. Tak jsem musela polohu měnit vědomě a pomalu a stejně jsem tam hekala, až jsem budila chlapa. Někdy to bolelo tak, že jsem si musela na pár minut sednout, aby se to urovnalo, a pak jsem hledala, jak bych si lehla. Je fakt, že ke konci prázdnin jsem asi pracovala fyzicky trochu víc (nějaké seno, dlaždice se skládaly, plachty se tahaly na stohy, nějaká voda se nosila…hm). Tak se to asi projevilo.

A dornovkářka povídá, no máte pravou kyčel výš, než levou, možná i o dva centimetry, a kupodivu teď máte i levou lopatku výš než pravou, taky o dost, to jste dřív neměla. Taky jsem si stěžovala na bolest pod lopatkou při spaní, tak mi hodila zpátky tři čtyři obratle, které byly posunuté. To teda bolelo při tom rovnání jako kráva. Rovnání lopatky a pánve tolik ne, to se rovná dynamicky při kývání končetinami, že se tomu vlastně jen jako pomůže, tak tam ty svaly asi tolik tu změnu necítily.

To vám byla taková úleva tu první noc po rovnání, já jsem spala i odpoledne po tom zákroku, úplně uvolněná, nic nebolelo, v noci jak když mě do vody hodí, naprosté blaho. No a v neděli odpoledne to začalo. A šup, pravý bok, pod žebry, a vytrvalá bolest furt, při pokusu o ležení ještě víc, celá bedra v každé pozici, no šílenství, nakonec jsem se odebrala na gauč, kde mám vyšší a měkčí matraci, že mi tu páteř trochu podepře. Totiž jak mám velkou zadnici (dozadu i do stran), tak v kterékoli poloze mi tělo dělá most mezi hrudí a zadkem, resp. bokem, a ty svaly toho korzetu musejí pořád něco dělat během ležení, a to je asi kámen úrazu, pokud je tam nějaká nesrovnalost. Takže kdykoli jsem si lehla a tělo muselo stabilizovat tu volně visící bederní, tak to všechno šlo po tom ošetření do křeče, já byla nepříčetná. Dost podobně jako před ošetřením. No nějak jsem to přetrpěla, nutno dodat, že na té vyšší a měkčí matraci lepší, protože tam se mi zadek i boky zaboří do hlubin matrace a bedra či břicho se mají šanci opřít o vršek matrace aspoň částečně. Tak jsem se trochu vyspala.

No v pondělí mě bolela celá pravá strana beder, v úterý se to začalo přesouvat bodově do oblasti mezi pánví a žebry vpravo, ve středu se to ohraničilo bodově přímo na horní hraně pánve. To už jsem si začala říkat, jestli to není třeba slepák, to bych ještě potřebovala. A docela jsem v úterý ani nemohla odpoledne ve výběhu stát na obou nohou, musela jsem pravé ulevovat, jak to bolelo. Meh. No a včera od rána konečně ústup a sláva sláva, dneska je tam cítit vzadu u páteře jen takový jako tlak, ale bolest už žádná! Už včera jsem zkusila cvičit a super, dokonce jsem po výběhu i popoběhla.

Takže přesně, jak dornovkářka hlásá, tři dny po ošetření absolutní klid, to se s tím tělo vyrovnává a sedá si to. Pak začít lehce, to jsem včera začala. Tak držte palce, dneska potřebuji dát už jezdecký trénink, ať jsme oba v cajku. Včera jsem na koně hodila jen třicetikilové dítě a trochu s ním pojezdilo lehce po jízdárně, dneska už do toho jdeme naplno, už to máme dovolené, tak snad to bude vše ok 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 08:04:14 xxx.xxx.198.226

Jo a slípky jsem začala pouštět navolno. Vždycky je odpoledne vypustíme z voliéry napást a do tmy můžou chodit kde se jim zlíbí, jsou šikovné a zatím se vracejí pěkně navečer do kurníku. Ráno se je pouštět zdráhám, to mi je právě před létem ten nějaký predátor přepočítal. Tak jen takhle navečer, ono to má výhodu, že večer se tam většinou někdo mrcasí skoro do tmy, tak predátor snad nečíhá. A slépky se nebudou vydávat tak daleko, když jdou za chvíli domů. Včera při vypuštění byly všechny 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 09:43:07 xxx.xxx.198.226

Teď čtu, že 2024: Pro letošek činí minimální mzda 18 900 korun. Na hodinu je to 112,50 Kč. Tak holky ve fabrice asi těch 110 na hodinu brát můžou, resp. nemůžou, ale zaokrouhleně jim to tak může vycházet (asi berou víc, ale počítají to v “čistém”). U nás berou i dělníci na nejnižších pozicích 20 tisíc. A když mají hnout prstem mimo zaměstnání, tak si to nechají zaplatit. Myslím, že pod 150 na hodinu opravdu ani ta naše uklízečka nepůjde, no a kluci, co nám chodí hrabat seno, ti si berou dvě stovky. Pokud do toho člověk započítá i čas přesunu na pracoviště, dohadování okolo, koruny naskakují. No kdo se nezeptá, nic neví. Teď stejně nemám nazbyt, tak si ještě chvíli budu šudlat doma sama 😀 Při těch 30 m2 mě to snad neskolí!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.09.2024, 09:55:41 xxx.xxx.119.6

Našla jsem třeba od 140 - 220. 

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 19.09.2024, 10:36:49 xxx.xxx.20.192

Buggyro,zainvestuj do pořádné matrace!!Já mám Zaren-po reklamaci,co mi dovezli novou,je to lepší,ale po 10 letech používání se mi tam ten důlek ráno dělá…ale jaksi se to srovná,měla by kopírovat tělo,abys měla páteř v rovině..Zadel se ti zaboří a rameno dám do roviny s anatomickým polštářem..Je to dobré..

Jó,v balíčku byly 2 nějaké škrabky.ostré,neobtěžovali se to dát ani do krabičky,jen v šedém igelitu..Bylo to propíchané,jak byly ostré.Ručky-asi 15cm a na konci dvojitá pichlavá kovová věc.Nic mi to nepřipomínalo..Tak jsme to prokonzultovali s prodavačem,ať upozorní na tuhle “firmu”..Napsal tam-neobjednáno a vrátí to…A u doktora jsem nechala 1600 za 2 opichy..že s tím už nejde nic víc dělat,že artróza 3 stupně(kdysi říkal2-3) prostě bolí,a pak že to bude na výměnu celého kloubu..Došla jsem domů,stavovala jsem se chvíli u bráchy,ale už jsem tam nemohla vydržet bolestí-asi vytahoval i vodu-on je tak nemluvný..ani pak neřekne třeba šetřit se,nebo naopak zatěžovat..Tak jsem musela od bráchy utéct dřív,sedla jsem a ledovala..to taky neřekne,jestli mám dělat..Ale hlavní je,že ráno je to už hódně lepší..U Zdenky jsou ty blbé 2 schody u toho poklidu..a do sklepa a ven taky ale trochu nižší..Po obědě pojedu..Mějte se tu hezky…pak písnu z tama zítra..papa🌼🍀

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.09.2024, 10:45:56 xxx.xxx.89.34

Buggyro pochopila jsem, že na koni občas i jezdíte. Asi blbě!😛Tak všude píšou, jak hypoterapie pomáhá srovnat děti s obrnou, nebo lidi po úrazech a vás to nerovná?😲 Nakonec vás musí srovnat ,,rovnačka" koňská😏

A najednou jsem i vzpomněla. Jste zkušená pěstitelka🙂 K potoku někdo vyhodil hromádku - je to ačokča?

Obrázek Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 19.09.2024, 10:56:00 xxx:xxx.f620:9b5e
Varaxi:

Mně se to stalo. 

Plná podezření jsem zprávu ignorovala, ale pak mi volal kurýr, že za půl hodiny přijede, jestli budu doma. Řekla jsem, že jsem si nic neobjednala, a pak jsme se chviličku bavili o té objednávce. Jak se ukázalo, moje jméno a adresa neodpovídaly objednávce. 

Někdo si objednal super objednávku za osm tisíc, ale uklikl se při zadávání čísla a místo svého zadal omylem mé. Museli jsme je mít velmi podobné. 


Také se stalo sousedce, dokonce 2x, ale byla to sms, volala řidiči a bylo to do města někde ve východních Čechách.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 11:13:33 xxx.xxx.198.226

Bobčo, díky za tip, až na nějakou matrošku bude, tak zakoupím. Budu muset spát u okna, protože na té matraci u stolu sedávám a důlek tam vysedím. Na druhou stranu mně se tam ten důlek na zadek líbí, to je právě to, co potřebuji, aby zadek byl v díře a páteř opřená o matraci, ale ona je ta vysezená díra malá 😀 TAk možná to dopadne tak, že koupím novou matraci na tu svou půlku postele a na tu sedací půlku postele vyhodím ty tenké matrace obě. Mimochodem, ty taky byly kupované zánovní a ne zrovna levné. Ale asi mají prostě své za sebou..

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 11:16:17 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Buggyro pochopila jsem, že na koni občas i jezdíte. Asi blbě!😛Tak všude píšou, jak hypoterapie pomáhá srovnat děti s obrnou, nebo lidi po úrazech a vás to nerovná?😲 Nakonec vás musí srovnat ,,rovnačka" koňská😏

A najednou jsem i vzpomněla. Jste zkušená pěstitelka🙂 K potoku někdo vyhodil hromádku - je to ačokča?

Obrázek Obrázek

Jsem zkušená likvidátorka ačokči, takže ano, toto je ačokča 🙂 Můžete si ta černá semínka vysadit příští rok.

Já ale na tom koni bohužel jen nepluji po rovném povrchu, jako ti hiporehabilitovaní lidé, ale sportuju s ním, jezdím rychle, v terénu a skáču… To vůbec není hiporehabilitační, to je sice pořád pohyb a sport, to jako jo, ale víme známe - sportem ku trvalé invaliditě.

Takže trochu to ježdění pomáhá kompenzovat tu kancelář, ale jen vocaď pocaď. Kdybych denně netrávila kolik hodin na nohou a sem tam i na koni, asi bych teď měla větší potíže…

kometa
kometa (5545 příspěvků) 19.09.2024, 12:41:20 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 19.09.2024, 10:45:56

hypoterapie

Pěkně prosím, hipoteraoie (hippos = řecky kůň).  Ale ani ta není pro každého. Nebo ne každý kůň se na ni hodí (jako mechanikou pohybu).

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.09.2024, 14:32:23 xxx.xxx.89.34
kometa:

hypoterapie

Pěkně prosím, hipoteraoie (hippos = řecky kůň).  Ale ani ta není pro každého. Nebo ne každý kůň se na ni hodí (jako mechanikou pohybu).


Ježíš Reni díky, já jsem nad tím, co píšu vůbec nepřemýšlela, pořád mi tu do toho něco vysvětloval Tom, tak jsem to nějak naťukala a ani malinko se nad tím nezamyslela😊 Malinko by určitě stačilo😛

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.09.2024, 14:48:01 xxx.xxx.89.34

Proto jsem si ji Buggyro vzala, že vyberu semínka a píchnu je do země a už pak bude jedno, jestli to někdo bude jíst či ne - pokud to tedy vůbec naroste😏

Aha, jak píše Reňka, jestli vám špatně nechodí koník? A pak jste teda na tom blbě oba🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 14:57:48 xxx.xxx.198.226

No jednak mám koníka, který se mechanikou pohybu fakt nehodí (ale ne, že by chodil nějak vadně, jen chodí hodně klátivě, a to prostě na tu páteř dobré není) a za druhé nejezdím tak, aby mohlo k hiporehabilitaci docházet. Rehabka probíhá přísně v pomalém kroku, na rovném povrchu, bez sedla, v kontaktu s koňskými svaly, kolikrát i koňským tělesným teplem. Já jezdím v sedle, aktivně, v kroku toho nachodíme minimum, a zpravidla nikoli na rovném terénu. Kreace jako je cval, skoky, překonávání terénních vln, příkopů, jízda do kopce a z kopce, to není nic, při čem by si svaly mohly relaxovat a přijímat správné signály 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 15:00:08 xxx.xxx.198.226

A ano, krom jiného jsme křiví oba. Ale to je většina koní (i většina lidí). I hiporehabilitační koně mívají fyzioterapeutická ošetření, i právě proto, že se na nich vozí právě ti různě znevýhodnění lidé, kteří mohou toho koně “křivit”, resp. nerovnoměrně zatěžovat. Nepravidelně chodící kůň se též na hiporehabilitaci nehodí, i kdyby mu to v životě samotnému třeba tolik nevadilo.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 15:02:06 xxx.xxx.198.226

Ale u koníka dornovkářka prohlásila, že takhle rovně nasvaleného a srovnaného ho snad ještě neviděla (a to letos prohlásila už podruhé), tak mám radost, že aspoň on je celkem v cajku. Tak doufám, že mu toho nerovnala tolik jako mně, že ta celkem rychle nastoupivší zátěž po tom pohovu nebude mít nějaký neblahý dopad. No zdá se, že o co je rovnější kůň, o to jsem křivější já 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.