Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 09:32:08 xxx.xxx.198.226

Hlásím, že jsem včera sekala půl hektaru. Vlastně jen čtvrt. Protože tu druhou půlku sekala máti. Já jsem potřebovala nastavit sekačku, a když jsem to po konzultaci se servisákem udělala, tak mi vyskočily šrouby z lišty. To mě teda dožíralo, protože jsem posekala 50 m a zase to vyskočilo. Až jsem se teda sebrala, jela k servisákovi, on mi příslušné šrouby obstaral, a když jsem přijela a dala to dokupy a nastartovala, už jela máti se svojí malou sekačkou, že to teda poseká. Tak jsme to sekaly pospolu, každá svoji půlku, a bylo to hotové za polovinu času. Ještě mi ten krám stihnul párkrát chcípnout, myslím, že je problém s karburátorem. Na závěr krám naopak chcípnout nechtěl, víčko karburátoru se povolilo a šel tam vzduch, takže si to jelo samo, nakonec jsem uškrtila palivo a bylo to. 

Dneska mě čeká s tím strojem přehodit nářadí (sekačku vypřáhnout a nasadit shrnovač a obraceč píce) a ten půlhektar nahrabat na řádky a nejlépe i odvézt do druhé ohrady na sušení, to se uvidí, zda nenecháme na zítra. Ale zítra se to musí vyklidit, aby se mohly postavit překážky na nedělní závody. Snad teda ten obraceč bude fungovat. Nebo to budem hrabat hráběma a mně taky hrábne 😀

V příloze pro představu pohonná jednotka s nasazenou sekačkou. Kousek obraceče je vidět v tom přístřešku vlevo.

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 09:37:57 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 10.08.2023, 09:21:44

Jak jako “ťukla hlavou”?! Kde je helma?! Já když vidím, jak řídím, tak bych na silnici bez helmy na kole nevyjela (páč řídím jako čuník a cyklisti mi akorát tak překážejí). Jednu dobu jsem jezdila do práce na kole a byla jsem obšancovaná vizuálně výraznými a ochrannými prvky jak silničář na stavbě a ještě jsem se plížila pomalu kanálama, abych nepotkala auto (jezdila jsem po vsi zadem, ne po hlavní).

A to byl kluk ještě slušnej, že se zajímal. Jiný by řekl “jsem si nevšiml” a odfrčel. 

A jděte se nechat prohlídnout! Šup šup. Víte, co může napáchat taková blbá sraženina? A nalomené žebírko, o tom teď ani nemusíte vědět, ale do budoucna může být problém. A na záda si nevidíte. A vůbec.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 10.08.2023, 11:49:55 xxx.xxx.20.192

jojo helma..Já jezdím maximálně po chodnících ve městě(teda jako cyklostezkách pula na pula..)Takže žádné dálkové jízdy…a to tak 1-2krát za týden..k holičce,bráchovi…tak ani popravdě na tu helmu nemyslím..a mám ji doma na hůře👍nevzpomenu si..

Vidím lištu..takže máte větší hospodářství…My měli za traktor žačku..ty louky by sekačka nedala..

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 10.08.2023, 14:51:20 xxx:xxx.d681:7748
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 10.08.2023, 09:21:44

….dojděte se nechat prohlídnout a zrentgenovat….asi možná i prášky proti bolesti, zhmozděniny bolí hodně i naražená žebra….

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2023, 17:02:36 xxx.xxx.61.230

Děvčata, děvčata koukám, že naivita vás stále neopustila😉 Copak si myslíte, že jí kdo najde? Ho.no👎 Mému dědovi dělali předoperační vyšetření před výměnou kyčle a nepřišli na to, že má sraženinu v hlavě, práv ě po úrazu. Jasně lepší je, když je člověk upozorní, co mají hledat…a nebo si to raděj vyšetřit sám😉😀 Dělám si pr.el, nedá mi to. 

Bobíííí, to nemyslíš vážně!!? Začala jsem číst, hele, Bobeš vyjela na kole, supééér, konečně se trochu hejbne…a ona se nechá přejet!😲😲😲 Ty vole ještě, že to takhle dopadlo, to bych si do smrti vyčítala😕 Věřím, že jsi jen natlučená, teďka teprve oceníš ty airbagy😛 Ale holky mají pravdu, na tu hlavu bacha, děda jen zhučel přes kolečka a ležel 14dní v Brně ve Fakultní s dírou a hadicí z hlavy….👎 Nic jsme nepoznali, ani doktorka, měl prostě zvenku jen odranou hlavu. Až cca za 2 měsíce, jak mu ředili krev po té kyčli, začal mít příznaky jako-že mrtvice. Naštěstí i v té naší blbé nemocnici někoho napadlo ho poslat na CT a odtud už fofrem do Brna.  

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2023, 17:24:51 xxx.xxx.61.230
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.08.2023, 09:32:08

Fííííha Buggyro, to tedy máte stroj. My si občas od tchána půjčujem bubnovku, ta je taky na motor z terry, ale není to teda takováhle strojovna😲 U nás, co se týká motorů nerozumí nikdo ničemu (ani já, ani muž) my jsme jen uživatelé a brbláme, když to nejede, nanejvýš odvezem do servisu😉 Netuším, kde karburátor je😉 Tom onehdá říkal, když jsme vybírali to moje auto a v autosalonu nám pán otevřel kapotu, aby jsme viděli, jak malý je motor u elektroauta…tak mu Tom právě říkal, že svoje auto má 4.rok a motor ještě neviděl, kapotu zatím vůbec neotevřel😉

Jen tak mimochodem….to moje auto bude nakonec Volvo, protože vyhrálo ve všech sledovaných parametrech. Krom jednoho…nemají kožené béžové potahy, poprvé budeme mít v autě černé a těžko se mi s tou představou smiřuje😟 Fuj, jak pohřebák👎 V létě to pálí🙄 Včera jsme viděli na parkovišti Porche a mělo krásně tmavě béžové potahy…až jsem uvažovala, že si to auto snad ještě rozmyslím😉 Muž: chceš poršáka? Klidně, kup si poršáka, ty potahy jsou fakt pěkné😜 No to určitě, už objednal to Volvo…

S tou trávou je vždycky hrůza práce. Vy ji potřebujete, tak to člověk pochopí, my ji nepotřebujem, jen se vždycky na ní nadřem👎

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.08.2023, 07:58:29 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 10.08.2023, 14:51:20

Evi,já jedu v pondělí na 3 dny hlídat Čendu..Proto jsem i odmítla sanitku-teda hlavně proto,že mě v ten moment fakt nic nebolelo-sedla jsem na kolo a projela celý Uničov do Auto-moto,kde jsem ten přívěsek sehnala a jela jsem domů……Ta představa,že si mě nechají v nemocnici na pozorování…Ale teď-za dva dny-když zvedám ruku,nohu(stehno bolí)..Kluk se neozval..předpokládala bych,že se ozve,jak mi je,ale uvidím..Pokud se půjdu nechat vyšetřit,tak asi nebudu hlásit,že to byla bouračka,že jsem prostě spadla na kole..Se mi to vrátilo☝️..On vlastně narazil do lýtka(to je ta modřina),já přeletěla šikmo tu přední kapotu a dopadla na bok..Nechápu,že na hlavě nic nemám,když jsem cítila ťukanec o zem..To ten krk-mažu si to lesanou s aspirinem..Když to nepřejde do středy,ve čtvrtek pojedu..👍😎

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.08.2023, 08:28:39 xxx.xxx.198.226

Když to nepřejde do středy,ve čtvrtek pojedu..👍😎

No, abyste jela jen na kontrolu, a ne rovnou na nějaké oddělení, které se označuje zkratkou. A co řešíte, jak k tomu došlo, jasně že řekněte, že jste se sťukli s autem, ti doktoři to potřebují vědět. Já myslela, že jste se o to auto jen zastavila, a vy letěla přes kapotu, to je ale úplně jiná situace, tělo padá v jiné konformaci z jiné výšky, pád se těžko brzdí… Jako je to vaše zdraví, já vás asi nepřesvědčím. Budu na vás myslet.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 11.08.2023, 08:30:18 xxx:xxx.d681:7748
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.08.2023, 07:58:29

…to nakonec musíte sama vědět….byl to jenom můj názor a jak se to stalo bych řekla popravdě…..

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 11.08.2023, 08:30:23 xxx:xxx.d681:7748
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.08.2023, 07:58:29

…to nakonec musíte sama vědět….byl to jenom můj názor a jak se to stalo bych řekla popravdě…..

kometa
kometa (5550 příspěvků) 11.08.2023, 08:34:02 xxx.xxx.147.163
Bobca:

jojo helma..Já jezdím maximálně po chodnících ve městě(teda jako cyklostezkách pula na pula..)Takže žádné dálkové jízdy…a to tak 1-2krát za týden..k holičce,bráchovi…tak ani popravdě na tu helmu nemyslím..a mám ji doma na hůře👍nevzpomenu si..

Vidím lištu..takže máte větší hospodářství…My měli za traktor žačku..ty louky by sekačka nedala..


Žádné dálkové jízdy - to není argument. Hlavu máš jen jednu. Můj kmotr se takhle zabil  - a to z toho kola upadl sám, ani do něj nikdo nevrazil. Bez přilby na kolo ani koně nelezu.

Tak ji koukej z hůry snést a používat!

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.08.2023, 08:49:11 xxx.xxx.20.192

Moje holka mi řekla,že mi kolo zakáže..sousedka je z toho špatná,že jsem zrovna jela pro dárek jejímu klukovi,a takhle jsem dopadla….Máte pravdu,lhát se nemá..Teď už vím,že jsem to měla nechat sepsat..Byla to vina na jeho straně…já ukazovala do poslední chvíle,že odbočuju..to,že mě neviděl,je jeho vina…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.08.2023, 09:53:10 xxx.xxx.61.230

Bobi, tak já věřím a doufám, že jsi jen pořádně natlučená a není to nic vážnějšího….po takovém semelci musíš být otlučená jak blázen. Mamka jen před pár lety(jak jela s tím kaprem před Vánoci) blbě najela na chodník a uklouzlo jí to…praštila se do kolena a měla s ním problém…bych řekla, že to bylo víc, jak půl roku, co nemohla chodit. Samozřejmě s tím taky nešla, my už sme takové. Tak nakonec to rozchodila, že áno😉Když je to jen natlučené, stejně ti nikdo nic neudělá, musíš čekat, až to přejde. Pokud necítíš žádný větší problém, tak snad to bude OK…já tě prostě strašit nechci.

S tím sloupkem u auta..chtěla jsem to taky napsat a zakecala jsem to. Minulý týden jedu z města a v té zatáčce u zbořeniště, se zrcadlem(ty jsi tudy Bobi jela, asi si vzpomeneš) kouknu do zrcadla a něco vidím. Tak vjedu opatrně do zatáčky, rozhlédnu se a nic. Jsem blbá, nevím, co jsem kde viděla mi blesklo. Najednou se mi v bočním okénku u řidiče zjevily dvě slečny, naštěstí na druhé straně cesty, ale jak já se lekla!😲 Přesně v té chvíli, co jsem mrkla, byly za sloupkem, takže kluka plně chápu. Třeba můj muž než by vyjel, koukne snad třikrát, on je rozvážný, někdy až tak, že mě to štve, ale v tomto případě je to OK. Já jsem podivočená, kouknu a jedu a pak teprve přemýšlím, co jsem měla🙄 Jsem zvědavá, jak dlouho mi nové auto vydrží neomlácené. Jak psala Buggyra, že jezdí jak hovado😜Já ne, já se snažím jezdit správně(no jo, o dodržování rychlosti by se dalo polemizovat😇) ale prostě dřív konám, než myslím, což v autě není OK👎

Včera tu byl zase ledňajz, Tom ho vyfotil na drátech od paraplíčka. Že: vyfotil jsem ti ledňáčka. Říkám mu, že doufám, že neměl v hube toho červeného karáska?!? Prosimtě, vždyť ta ryba je větší než on!😛

Obrázek
kometa
kometa (5550 příspěvků) 11.08.2023, 09:59:38 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Bobi, tak já věřím a doufám, že jsi jen pořádně natlučená a není to nic vážnějšího….po takovém semelci musíš být otlučená jak blázen. Mamka jen před pár lety(jak jela s tím kaprem před Vánoci) blbě najela na chodník a uklouzlo jí to…praštila se do kolena a měla s ním problém…bych řekla, že to bylo víc, jak půl roku, co nemohla chodit. Samozřejmě s tím taky nešla, my už sme takové. Tak nakonec to rozchodila, že áno😉Když je to jen natlučené, stejně ti nikdo nic neudělá, musíš čekat, až to přejde. Pokud necítíš žádný větší problém, tak snad to bude OK…já tě prostě strašit nechci.

S tím sloupkem u auta..chtěla jsem to taky napsat a zakecala jsem to. Minulý týden jedu z města a v té zatáčce u zbořeniště, se zrcadlem(ty jsi tudy Bobi jela, asi si vzpomeneš) kouknu do zrcadla a něco vidím. Tak vjedu opatrně do zatáčky, rozhlédnu se a nic. Jsem blbá, nevím, co jsem kde viděla mi blesklo. Najednou se mi v bočním okénku u řidiče zjevily dvě slečny, naštěstí na druhé straně cesty, ale jak já se lekla!😲 Přesně v té chvíli, co jsem mrkla, byly za sloupkem, takže kluka plně chápu. Třeba můj muž než by vyjel, koukne snad třikrát, on je rozvážný, někdy až tak, že mě to štve, ale v tomto případě je to OK. Já jsem podivočená, kouknu a jedu a pak teprve přemýšlím, co jsem měla🙄 Jsem zvědavá, jak dlouho mi nové auto vydrží neomlácené. Jak psala Buggyra, že jezdí jak hovado😜Já ne, já se snažím jezdit správně(no jo, o dodržování rychlosti by se dalo polemizovat😇) ale prostě dřív konám, než myslím, což v autě není OK👎

Včera tu byl zase ledňajz, Tom ho vyfotil na drátech od paraplíčka. Že: vyfotil jsem ti ledňáčka. Říkám mu, že doufám, že neměl v hube toho červeného karáska?!? Prosimtě, vždyť ta ryba je větší než on!😛

Obrázek

Za ledňáčka 👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.