Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 16.09.2024, 08:20:59 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 16.09.2024, 07:39:07

tak ještěže má mamka kam jít  na vodu a tak..…metr-to muselo být pěkně rozlité…

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.09.2024, 08:24:09 xxx.xxx.198.226

Bobčo, teda vy jedete/ty jedeš! Jen čtu, co se všechno stihlo za ty dva dny a je mi ouzko 😀

Já měla v sobotu dornovku, takže jsem sobotu odpoledne a neděli celý den proflákala a proležela a jen jsme se s mladým váleli a čučeli na TV a střídavě spali a žrali (musím se nějak krotit, organismus zřejmě začal budovat zimní zásoby, protože z váhy vystřelily nějaké pružinky, když jsem si na ni stoupla….) a ještě dneska musím mít přísný pohov a od zítřka smím teprve lehkou zátěž. Na koňa sednu až ve středu, možná si na něj sedne jen naše lehká holčička a lehce ho protáhne, on měl rovnání také. No a pak už musíme začít trénovat, protože o víkendu jedem na závody…

Pro Orionku: paní od pséků se neozvala, takže asi udala, resp. ozývala se mi na zprávu na fejsbůku, kde psala, že by měla i nějaké vhodné do bytu a ke kocourovi, ale já přišla domů tradičně až večer (jakože v devět), takže to už jsem ji nekontaktovala a ona mě taky ne. Měla jsem nějaký zmeškaný hovor, netuším, zda od ní, na který jsem volala zpět a bylo obsazeno, tak jsem si říkala, že kdyby bylo nejhůř, ozve se. No ale ti psi, které by mohla dát mně, ti byli dobře udatelní i jinde, tak asi udala. Navíc já to mám celkem z ruky a kdo ví, jestli bych stihla ráno v sobotu před ošetřením tam zajet…hm.

Měla jsem nachystanou už 100,že poprosím dole v domečku jednu nezaměstnanou..ale neviděla jsem pohyb. 
Tyjo, u vás vytírá nemakačenko za stovku? Já chci taky! U nás by nehnuli prstem ani za čtyři sta. Musím se zeptat tady uklízečky ve firmě, která takhle jezdí různé kšefty po okolí, za kolik by za mě vytřela společné prostory v domě. Třeba je taky z levného kraje. Ve vsi se občas vyskytne, tak bych jí nechala volnou ruku, který den - abych nemusela přispívat na béňo. Mě to uklízení chodby tak strašně otravuje. Že bych se toho zbavila. To radši půjdu s poníkama na procházku s nějakýma dětma za prachy, posledně poníci vydělali zrovna ty čtyři stovky, tak to bych tu stovku k tomu přihodila a měla bych vytřeno, to za to stojí 😀 Za stovku, to by mi chodila domů makat dvakrát týdně! Měla bych i okna umytá a ne jen očumákovaná od Kocoura 😀 Teď jsem nebohá musela vysát, když jsem očekávala tu dornovkářku. A vyprázdnit podlahu v kůchni (to mám zase od Zrzavcové), aby měla kam postavit lehátko. Jsem u toho málem vypustila duši 😂 jak se mnou lenorus cloumá…

Co se povodně týče, tak u nás celkem pohoda, bytovky jsou na kopci a výběh s koňmi taky. Podél potoka je řada domů, tak těm nezávidím, tam měli všichni asi půl metru, no a z druhé strany jsou chatičky rekreační a jedna z nich naše, takže tam uvidím dneska, jestli se mi tam bude chtít chodit. Příbuzenstvo před víkendem učinilo přípravy, tak snad lednice zůstala uchráněna, elektroměr už máme od pádu Bohemky odpojený kolik let, takže elektriku to určitě nezasáhlo, no a jako tradičně tímto máme vyvezenou jímku 😀 Naši jímku mají sousedi po proudu na zahradách, stejně jako my máme na zahradě jímky sousedů proti proudu. No nechcete se v náplavu říznout o sklo z odplaveného skleníku… to pak léčíte další měsíc… Bohužel nemám žádné pracovní holiny a v těch jezdeckých se mi tam moc nechce… Možná nejprv dojdu koupit holiny a pak teprve se budu zajímat, jak dopadla chatička 😀 Stěny se ostříkají hadicí a holt bude baráček zase vysychat, jen teda nevím, jak v zimě bez elektriky, snad nebudou mrazy, aby nepopraskaly zdi. Nebo urychleně zajistit revizi a nechat namontovat elektroměr abychom mohli vytápět přímotopy… Nebo tam v mrazech bude někdo muset chodit zatápět v Petrách (celá žhavá)… Ale v podstatě je to pro nás bezeškodní průběh, bude to stát zase jen práci, svozit tu naplavenou zeminu na hromadu a na jaře to nechat vyvézt bagrem ke koním, kde si budujeme pěknou terénní vlnu sloužící jako atraktivní prvek v soutěžích 🙂

Ukazovali, že Višňová a dál do Němec to bylo jako tradičně pod hladinou, ukazovali i Frýdlant, že tam stavěli nějaké zábrany podél vody, Chrastava snad v pohodě, jen nějaké potoky okolo se vylily, no a Hrádek neměl ani třetí stupeň, chválabohu.

Jo a Canky vyprávění mi připomnělo, že jak jsem čekala ve stáji na dornovkářku, tak jsem vyvezla hnůj, samozřejmě, jen teda ze stáje, ale on na pastvině ani žádný nebyl, koně měli seno vevnitř, tak se drželi tam. B dostal deku, aby měl teplá záda před tím ošetřením, no a pak jsem mu ji na radu dornovkářky nechala. Musím ji dnes odpoledne sundat, má být k dvaceti, tak ať v tom nescípne vedrem, je to naše nejtlustší zimní deka, dělala jsem revizi  dekových zásob, protože do toho takhle před zimou s oblibou lezou myši, a zrovna v téhle duchně se myším líbí nejvíc, po min. zimě jsem ji musela dát na rekonstrukci ke švadleně, tak bych to letos nerada dělala znova. Takže jsem ji už s nastřádaným zrním a malou dirkou zespodu hodila na koně, ať se provětrá, no a budu muset do stáje donést další závěsnou Ikea tašku a všechny deky bez milosti narvat do ní, jinak o ně přijdu. Mám jich tolik, že bych každého koně mohla zabalit 4x… Doufám, že tu nejdůležitější, pláštěnku se zvýšeným krkem, mám někde doma. Před zimou ji musím naimpregnovat… Ve stáji jsem ji neviděla, tak doufám, že je ještě mezi námi, protože jestli ne, budu mít koně do dvouměsíců odřeného, a to bych nerada, musela bych koupit jinou… No a jak jsem se tak v té stáji plácala, všimla jsem si dvou pytlů s betonem, co tam mám složené na vysprávku podlahy v jednom boxu. Tak jsem je tam vyklepla a zalila vodou a přeložila přes ně podlážku z prken a snad to úspěšně tuhne. Tím by před zimou byl docela příjemně vyřešený jeden nepříjemný detail, uprostřed boxu díra, v které jsme zakopávali všichni, lidi i koně, a ještě se v ní hromadil hnůj. Tak snad ten betonový výlitek do jara vydrží 🙂 Proč nebetonovat během několikadenního chcance, že 😀 No, tak jsem zvědavá, kdy to vytvrdne. Teď by do konce týdne mělo být slunko a dvacítky, tak by to snad mohlo dozrát, abych mohla koně pustit rovnou na to. Takže jo, začátek soboty jsem na něco málo mákla, ale pak už se taky jen válela 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.09.2024, 09:38:45 xxx.xxx.119.6

No rozhodně si na nedostatek vody už nemůžu stěžovat, ale čert to vem, u nás jsou to jen nepřijemnosti. 

Nehty nosím kratičké,  nesnesu, když přerostou o milimetr. Nevím, nechápu, jak ženský s dlouhejma fungují, ale evidentně nějak jo, vždyť některý i zahradničí.

Buggyro, ty ceny úklidu mě před časem překvapily, že nebyly zas tak závratné. Nevím s kým ani proč, jsem to rozebírala, ale došla jsem tehdy k závěru, že kdybych byla znovu v rekonstrukci, klidně bych si nějakou paní na výpomoc přivzala. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.09.2024, 10:19:56 xxx.xxx.93.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 16.09.2024, 08:26:00

Přítok z náhonu jde zastavit, to sme udělali. Drenáže z kurtu, což je přítok přirozený zastavit nejdou, ale to zase není asi tak kalné. Jezero je zkalené, ale normálně tam houkne voda(třeba po bouřce) z náhonu a to je jak kafe, to ryby není vidět několik dní, než to sedne. Takže vyzkoušeno, že rybám tohle nevadí, to je prostě po dešti normální. Včera šel večer brácha do hospody a sousedi z ulice mu říkali, že nasbírali po zahradách vyplavených přes 15 mrtvých raků😢

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.09.2024, 10:30:48 xxx.xxx.93.160

No já když vidím třeba pokladní, jak s těma drápama kdejak kroutí ruce, aby vzala peníze, tak mě jde šlak trefit🙄 Ne, že by mě nějak omezovala, ale přemítám, jak právě dělá doma běžné práce. Ne, nevěřím, že ,,však normálně"😏 Sousedka to nosila celkem hodně let. Pak došly prachy, tak přestala chodit jak na nehty, tak na řasy a nevím co ještě a po pár měsících říkala, že nechápe, jak s těma drápama mohla fungovat, že je to taková úleva, normálně chytat věci do ruky😀

Já svým IQ tykve brigádníkům dávám 100 na hodinu s tím, že jim neodečítám škody co napáchají, protože to by jim ani ta stovka vrátit nestačila😜 Ale vedle ve vesnici je šicí krojová dílna a švadleny tam berou 110 na hodinu. Takže uklízečka za 400?!? Tak jedině s diplomem ty voe😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.09.2024, 10:36:12 xxx.xxx.93.160

Bobi a vy ste mimo veškerou hrozící vodu?…ptal se ráno Tom.

A po té výměně vaničky už to máš teda sakum prásk uklizeno? I ten hnusný prach všude? To si teda šikovná a jsi se hecla slušně nevím, jestli já bych se tak hned donutila. Ale chápu, jiné prostory kam tomu utéct nemáš, v garsonce🙄 Prostě musíš, aby jsi tam mohla nějak fungovat. 

O rána pěkně lilo, napršelo 11mm a konečně přestalo pršet. Brácha se už začínal děsit, ale potok zatím v korytě. 

Sem skleroza, dopisuju. Ronjo, kdyby mamku nevytopilo, což byla prostě smůla stačilo, kdyby přestalo tak lít o hodinu dřív, co už…tak bych byla nadšením bez sebe, kolik vody máme. Ještě nemám spočítáno, přeprchá, večer to sečtem. No ráno jsem dumala, že konečně to doplní podzemní vody, což už u nás vypadá, že bude takto: jednou za 10let. A právě jsem si říkala, že při těch úmorných vedrech a doslova měsících bez deště…na jak dlouho opravdu ta podzemní voda vydrží? Že na těch 10let, tomu úplně nevěřím😟 A jinak jsme se s Tomem smáli, jak změřili kuminační výšku potoka, když to měřidlo je jen v korytě a voda byla cca metr nad. Překonala i ty nejhorší scénáře. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.09.2024, 12:13:33 xxx.xxx.119.6

Jojo, spodní máme taky dost, ve studni, ve sklepě, v holinách. Musíme nechat udělat rozbor, na rozdíl od Vaší mamky nám ale teče čistá.  Včera už jsem zatopila, prolejvám se čajem s cibulí. 

No a snad teda mamče ten kotel bude fungovat. To je přeci pořádný výdaj. 

Teď nevím, jestli jsem se nějak přehlídla, ale nepsala Bobča někde, že byla lenora?? A pak tady vypíše, co všechno udělala😮👍. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.09.2024, 12:26:38 xxx.xxx.93.160

Ha, ha, bylo by lepší, kdyby nefungoval, to by šlo na pojišťovnu😉 Kotel je letitý a je otázkou času, kdy exne, protože všichni ze stejné doby, plynofikace u nás, ho mají už vyměněný. Už to s bráchou řeší pár let mamka, že až odejde, brácha nadává, že samozřejmě to bude v zimě a než se sežene kotel a kdo ho namontuje, bude tam pak mrznout👎 Už ho před hodinou rozjeli…je to držák😛 Teď čekají na hasiče, vytahují studny celé ulici, tak až na ně přijde řada. U nás jiný zdroj vody není, vodovod k nám a okolním vesnicím je teprve ve výstavbě, zdroj je daleko, 25km.  

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 16.09.2024, 18:38:37 xxx.xxx.20.192

holky!!!..kde žijete??  Jednak-lenora né,ale lemra🤔to jsem lezla,když jsem se dokopala na ty chodby se schodama..Byla jsem už tak hotová,že bych tu 100 klidně oželela..Já mám tu 100 na měsíc za úklid každou neděli..Takže samozřejmě jenom zametám,když není vyloženě po dešti..Teda. Mám jako 200,ale v té pofiderní smlouvě si platím 100za úklid..takže hovno hovno nic..Měla jsem už tak bolavá záda,že jsem se bála,že se mi bloknou..A ráno musí být chodba čistá,bo se otvírá Optika..a bylo tam prachu všude!!No zvládla jsem to,ale ta lemra lezla skoro po 4😊do těch schodů..Jinak jsem uklízela v Olmiku na tržnici zaplivanou a nevím co ještě hernu-pře 10 lety....Měla jsem 100 za úklid..Jak jsem to stihla,tak jsem to stihla..(50kč/hod byla norma-já to měla tak za 1-1/5hodiny)42 automatů naleštit,1 kostky a 2 rulety..Záchody nebudu popisovat..a vysát koberec,utřít židle,stoly…

Já jsem jí-sousedce zdola- dala 100,jak jsem měla berle,ale to vytírala ten měsíc..

Canka
Canka (383 příspěvků) 16.09.2024, 22:17:35 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš přesně proto jsem se do toho nakonec nechala překecat..ségře po tom narostli krasné nehty..a já mám ty svoje fakt zničený..prý je to právě nějaké regenerační..já tomu prd rozumím😂Každopádně přesně jak s Ronjou píšete..nechápu,jak někdo s těma dlouhýma nehtama může fungovat…já mám jednu kolegyni v práci,co ty mega drápy má..a když jí vidím,jak píše na PC nebo ťuká zprávu do telefonu.. 🙄Ale říkala mi,že pro ní je to přirozené a nedovede si to bez nehtů představit..takže asi každý to má prostě jinak..

Dneska ráno u koníků překvapení..jak foukalo a pršelo,měla jsem ve výběhu padlé 2 uschlé stromy a vyvrátili mi kůly ohrady…takže jsem si dala odpoledne brigádku a kopala nové díry na kůly..

No a po práci jsem jela do města,potřebovala jsem na magistrát přihlásit ten nový skútr a ještě pro něco na katastr..no už jsem měla vypsaný ten formulář,konečně se dostala na řadu a paní po mě chtěla občanku..no a já v tu chvíli zjistila,že nevím,kde mám peněženku..pak mi došlo,že jsem jí nechala v práci..no a že bez ní to prostě nejde bez té občanky…a že si mám teda přijet ve středu s tou občankou a zase čekat🙄 Tak celá naštvaná jsem si řekla,že si skočím aspoň na ten katastr a tam po mě tu občanku chtěli taky…takže jsem prostě nic nevyřešila a byla to naprosto zbytečná cesta plná vzteku a nervů na mě samotnou,že jsem tak blbá a zapomenu peněženku.. 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 17.09.2024, 07:45:03 xxx.xxx.20.192

Já nechávám poslední dobou doma mobil,když jdu ven..stejně mi nikdo nevolá..a zákon schválnosti zafunguje skoro vždycky🙂..To,když zapomenu peněženku-teda málokdy,ale stane se.tak skoro šílím kde,bo si prd pamatuju..Naštěstí ji pak teda najdu..ale většinou ji vracím hned do kabelky,ale někdy třeba na pumpě letím jen s ní a pak jí mrsknu někam(tak samo s kartou někdy) Já mám v podprdě místečko jak na kartu,tak na mobilek..Teď mi-včera došel “eStar X35 SILVER”..tlačítkový,je větší teda,než ten můj-ten se “tam”nevleze..Jinak u nás se to trhá a vylézá sluníčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.09.2024, 10:09:03 xxx.xxx.119.6

No jo, je to kulatý, žlutý a taky to teď vidím🙂. 

Tak už zas ne, ale chvíli jsem to viděla.

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 17.09.2024, 10:15:58 xxx.xxx.20.192

Ronjo,tady to taky chvilkama zakrývají mraky..ale je už veseleji..Jo,a čekám,že mi někdo vysvětlí,co je to za zvíře ta lemra😊..podle něčeho se to musí přirovnávat🤭

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 17.09.2024, 11:50:14 xxx.xxx.20.192

takže jsem vpodstatě líná opice😇..ale tak jsem jen lezla!!jinak jsem šikovná,že jsem to zvládla-se musím pochválit🤗…ještě drobnosti..Dnes jsem tu měla vnučku,pomohla mi s tím novým telefonem,vyčistila mi tablet..šikovná holka..Jela-teda měla jet,dnes na pohovor do Olmika..jenže je kolem dokola nepřístupný,tak zůstala u mě…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.09.2024, 14:02:23 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.09.2024, 13:57:24

A též tam máme názornou ukázku práce s dlouhými “nehty”….tralala, trošku jsem se zbláznila🙃.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.