Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.09.2024, 21:34:24 xxx.xxx.93.160

My se dnes byli celý den na oslavě. Za včera napršelo 101mm - poznat to nebylo takřka nikde. Potok pohoda. Dneska 58mm, už neprší, potok není ani na dvojce, takže u nás se nic zvláštního neděje😎

Blééé Bobi, ten hnusácký prach…to budeš mít lautr všude👎 Máš se napulírovat🙄

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.09.2024, 06:56:50 xxx.xxx.20.192

Holky,byl tu od půl 8 do půl 6 !..to bourání a usazování…pak přístup k odpadu-musel ho tím pádem předělat,když se to posunulo..Měřil jakýmsi laserem,to jsem ještě neviděla-zelené čár-máry..Ale jsou dnes vymoženosti👍Dnes už jenom navrtat zástěnu..Má naboku 4mm sklo!!chtěla jsem ho umýt,jak je teď demontované,ale varoval mě,že by mi mohlo taky prasknout,jak není v rámu😲Rám jsem vyziglila na chodbě dočista-dočista👌Dnes to přijde usadit..doufám,že to bude pasovat!!!nebo mě jebne a pujdu se osprchovat ven..leje a leje..My jsme naštěstí v bezpečí v centru,ale Oskava se kdysi už vylila 😲

Buggyro,pséka říkáme u nás..+hřébek..Zkama si?(nebudem si tykat?🙂)já to zapomněla🙂Daja vím,že ze severu-to je dobře,že se jí ta povodeň vyhla👍A Raduš vyhlíží a vyhlíží..Je to nespravedlivé..Jsem načučla na pár zpráv-včera jsem se dívala v telce-bečela jsem jak kravička..Byla jsem pomáhat v 1997 v Troubkách příbuzným,a vidím to jak dneska-ty domy a tak..

četly jste na netu,že je nový termín “potopeň”? prý je to něco mezi záplavou(potopou) a povodní…co je to proboha za termín🤭

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.09.2024, 08:04:38 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 14.09.2024, 19:35:49

Děkuju, je to dobrý. Přeju, ať to u vás potok zvládá i dál🌷. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.09.2024, 10:51:45 xxx.xxx.93.160

Takže u nás veselo, respective u nás nic, mamka volá v 5, že má v kotelně vodu. V 6h jsme to lopatkovaly do kýblů, tlačila se kanálem ven. Za půl hodiny praskla v kotelně kanalizační trubka a začalo to tam stříkat. Letěla jsem domů autem pro čerpadlo a začala se bát, jestli se ještě potom někdy dostanu zpátky domů, protože areál kolem Pekárny, který nebyl zaplavený nikdy - teď v něm stál metr vody. Mamka má zahradu obehnanou betonovou zítkou a oproti sousedům má celý pozemek zvednutý(aby měla od baráku rovinu) Jenže poprvé v životě se voda zvedla o další metr, takže přes zítku a do třetiny zahrady. Všichni sousedi čerpali sklepy taktéž. Než jsme to nachytaly, už tam bylo v celých sklepech 20cm, voda už prýštila v rohách ze zdí, prostě všudyma. Mrazák nám strejda pomohl zvednout na bedny, plynový kotel zvednout nejde, takže ten jsme i čerpadlem za studny jen vyply z elektriky. A čerpáme. Potok už klesl zpátky o ten metr pod zítku alespoň, takže myslím, že z nejhoršího sme venku. Ve sklepě všechno plave. Plné skříně věcí (neptejte se mě co tam je, nevím, všechno co by se ,,mohlo" někdy potřeboval) Přivezla jsem druhé čerpadlo, nakonec nám sousedi ještě půjčili svoje, když sklepy vyčerpali. Brácha zrovna v 6 skočil v Praze do auta a že on jede na Moravu. Jsme mu říkaly, ať se na to vykašle, nemá už s čím pomoct, až pak vyklízet. No…zůstal trčet v buchlovských horách, všechno uzavřené. Vychází sluníčko!😀

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.09.2024, 10:52:42 xxx.xxx.20.192

Děvčata..u nás leze sluníčko☀️..modrá obloha,sice s bílými mráčky,ale svítí!..Hraje mi tu zrovna “sladké mámení”…pouštím tu řemeslníkovi směsky písniček.."už mi lásko není 20 let",včil🤗Jde to pomalu,je to křehké😟zatím nic neprasklo..už má 2 strany usazené..osilikonované lišty…řekneš si JEN vyměnit vaničku u sprcháče..Tady se lepí fakt všechno starými použitýmu věcmi..ale myslím to bude o to dražší tou blbou prací!!

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 15.09.2024, 11:38:33 xxx:xxx.5ddc:f056
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 15.09.2024, 11:27:26

…Bobčo děkuji, ale v Praze je Jadran opravdu v nedohlednu….prší a prší…..

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.09.2024, 13:05:49 xxx.xxx.20.192

jsem se dívala na předpověď..dnes už jen sluníčko,tak peru větší věci-musela jsem vysléct minulý týden povlečené,i s poclámkou,potahy na křesla,ubrus(přehoz i s dekou pod tím) na žehlení..Nádobí jsem projela krátkým programem v myčce bez kapsle..Mám odkryté talíře,misky,příbory atd-tak vše muselo jít🤔…Co šlo vysát,mám vysáté,utřené..Amusím vytřít napřed zem zem,ať tím chození nevířím zbytky prachu,mám jen vysáté,že to pak vemu naráz..umyté mám přikryté😎Musím dnes i chodby,schody.. Večer padnu za vlast..

 Tak jsem ho odvezla s věcma před 12 hodinou..Byl tu celkem 16 hodin..Může bytná brblat nad cenou..Chtěla by tak všechno zadarmo!! se zdržel tím bouráním!!..Jsem se stavila v Lidlu,vrátila flašky od piva…Myslíte,že jsem ten lístek nezapomněla v pěněžce?už 2x.🤭Koupila jsem si za odměnu 2l Braník ve slevě🤫..Měli lahvový Argus.nevím za kolik-lidi to brali po 2-3 bednách..ten mi moc nejede..Už moc pivo nekupuju,ale dnes si dám při úklidu..Ale napřed skočím pověsit prádlo ven,a pak si asi půjdu bucnout😔

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.09.2024, 17:17:56 xxx.xxx.20.192

Dnes jsem jak Raduš..chodím si sem povídat sama se sebou..Spíš podávám dneska hlášení😊tak jsem posbírala už 2 pračky suché-vyfoukané,a pověsila 3…pršet má až v 1 hodinu v noci..Mám vytřený barák i se schodama..Měla jsem nachystanou už 100,že poprosím dole v domečku jednu nezaměstnanou..ale neviděla jsem pohyb..zvládla jsem to,ale do schodů jsem se už plížila jak lemra-sice nevím,co je to za zvíře,ale určitě to byla ona🤭Už mi zbývá jen pokoj..Koupelnu jsem jen vytřela,sprchu můžu až zítra.Konec hlášení..tečka📢✔️.jsem vyřízená..Koleno nepoznám,které bolí víc😟

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.09.2024, 18:34:13 xxx.xxx.93.160

Bobi já jsem dneska taky odpadnula, po obědě, který byl dnes až v 16h jsem usnula a probudila se teď. Nevím co mamka, už je tam brácha, snad ho napadne nechat ji odpočinout, lítala od 5h ranní. Dědina je spláchnutá, lidi od vody mají zatopené ty sklepy jak mamka, nevím, kolik i přízemí, ještě sme s moc lidma nemluvili. Naše strana, ale i třeba tcháni dobrý. Byla to největší voda, co tu kdo zažil, daleko horší, ještě o metr víš, než v 97. A to sme byli hodně vyděšení, protože nikdo tohle s potokem nezažil. Teď jsme se ani nestíhali děsit, neměli sme čas jako tehdy běhat kolem potoka a třeštit oči. No…kolem potoka nikdo letos neběhal, protože nebylo už ,,kolem potoka" cestu pohltila voda. U nás má koryto hloubku, ty jsi ho viděla, asi 4m, níž přes vesnici už asi jen metr a půl. A to už byl problém. 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.09.2024, 19:21:23 xxx.xxx.20.192

a to jsem si na tebe vzpomněla,že pořád nic nic a já čtu Velká nad Veličkou!!!že tam míří voda..A Raduš nic..Nevolala jsem,bo jsem lítala tady kolem

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.09.2024, 19:35:48 xxx.xxx.20.192

normálně mi to přestalo psát,zastavil se kurzor...zdechla mi klávesnice😲chvíli mi trvalo,než jsem na to přišla,vyměnila baterky..Tak dál jsem viděla zprávy,a tam byla taky jmenována Velička,že se rozvodnila..je to fakt strašný..V těch Jeseníkách..Troubky jsou taky zase v ohrožení..

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 15.09.2024, 20:12:54 xxx:xxx.442c:9c7c
Bobca:

a už je u nás Jadran!!☀️Posílám ho všem,kde prší-kdyby to tak šlo😟


Taky chci Jadran !! 6-8 st. je proklatě málo. Zatím u nás na horním toku stačí voda odtékat. Na 2,3 hodiny přestane lejt a jen mírně prší a v korytě se uvolní místo na další slejvák. Snad to nezakřiknu.

Canka
Canka (383 příspěvků) 15.09.2024, 20:52:14 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

U nás dneska přes noc a den jen šílený vítr…který teda tu teplotu pocitově srážel tak na 8°C….no takže jsem vzdala jít s kobčou ven a šla jsem se ségrou na pedikúru a nehty…a ségra mě překecala(mám totiž takový dřevorubecký farmářský ruce a tudíž totálně zničený nehty),abych si nechala udělat nehty na ruce…neeee teda ježiš umělý,to vůbec..já když kolikrát vidím,co ty ženský mají za drápy,tak nechápu,jak si utírají zadek😂Nechala jsem si je zpevnit nějakým akrylem či co to bylo a vytvarovat trošku..jsou teda furt krátký,protože já nic dlouhýho nechci,ale i tak je to pro mě nezvyk..  

No a během odpoledne se spustil chcanec..v kombinanci s tím větrem fakt hnus…snažila jsem se počkat,jestli to nepřejde,ale kdepak…prší stále a nepřestalo a má pršet až do rána..jenže já jsem potřebovala dneska vysbírat výběh od bobíků..nebudu ani popisovat,jak jsem po hodině v tom dešti a větru vypadala..domů jsem šla zmáčená…ve vesnici nepotkala ani živáčka..když jsem došla domů,kočičáci na mě koukali jak na blázna,protože ze mě prostě crčela voda😂Byla jsem fakt zmrzlá..zalezla jsem do horké vany a teď už jsem zachumlaná pod dekou a nikam nejdu…Čikitka s Pučmeldou taky usoudili,že je dneska ideální počasí na nic nedělání😂

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.09.2024, 23:07:43 xxx.xxx.93.160

Jo Niki, to mi připomnělo: vzala jsem si hned ráno k mamce galoše. Za půl hodiny jsem v nich brodila tak, že byly celé pod vodou😏Když jsem se někdy v 13h přijela domů převléct, páč celá mokrá(taky nám vystřelila hadice z čerpadla) kýchala jsem kudy jsem chodila. Vyměnila jsem tedy vohoz za suchý a pak už to bylo mnohem lepší. Jestli ale nebudu marod, nebo nedostanu minimálně rýmu, uvidím. Opar z koupání se mi teprve dohojuje. 

Drápy…já teda nehty…žádné, papírové, jsem schopná si to málo urvat jen při oblékání. Ty nehty, co ti dělali, jsou i nějaká ty regenerační(kdesi jsem o tom četla nebo i tyto ještě pořád ty vlastní ničí, jako ty klasické ,,drápy" co vídám a nechápu😛

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 16.09.2024, 06:58:58 xxx.xxx.20.192

Raduš-tak jsem se nedověděla,jak to u vás vlastně je..galoše-cca 20cm-jako u mamky?se rozlila voda?na tom chodníčku,nebo kde?na cestě?Mě 3. pračka venku už nedoschnula,tak jsem jí hodila na hůru ještě s další..Ale hlavně ty deky(i beránková s kočičkama🙂),povlečení a potahy,ty mi uschly venku🙂to by na hůře teď schlo dlouho..Četla jsem,že už i Litovel-že to tam došlo..Ještě že mám dnes jen v Uničově doktora-po roce jdu zase s "podvozkem"..Jinak zase od noci prší..

Niki ti kočičáci se mají🤗

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.09.2024, 07:39:07 xxx.xxx.93.160

Bobi 20cm měla ve sklepě. Odtud jsme čerpaly dvěma, pak třema čerpadlama, aby se to ještě nezvedalo, protože by to zaplavilo i plynový kotel, takto byl jen trochu. Mrazák se nám podařilo zvednout na bednu. Ten jede, kotel a bojler ještě mamka s bráchou nezkoušeli. Má zahradu zvedlou oproti sousedům o metr, přesto poprvé za všechny povodně byla voda ve třetině. I všichni sousedi čerpali sklepy, protože potok byl už nad sklepama a vodu přetlačil, teklo to už i přes zdi. Má plnou studnu(všichni mají) kalné vody, nemůže vodu pužívat. Říkala, že fuj, že v tom se teda ani neumyje. No však by to ani nešlo😛 Má výhodu, že může na vodu naproti k babči, to je na kopečku. Prší, ale to už nevadí, potok i tak zvládnul neskutečné množství. Ale jak jsem psala, i když měla ve sklepě milion věcí, všude koberce a lino(všechno servali a vytrhali, vyházeli) není to obývák, ložnice, kuchyň, jak mají jinde. Tohle je jen práce a dál se uvidí, co to udělá. Prý je tam strašný smrad z té bahnité vody. 

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 16.09.2024, 07:50:46 xxx.xxx.120.143

Nejsem sice Buggyra, ale u nás na frýdlantsku se situace klidní. Bylo to opět špatný, ale při větších deštích je to “normální”. Myslím, že Morava na ton byla a je daleko, daleko hůř. Samozřejmě strach po 2010 je, ale tenkrát se sešlo více okolností, nejen déšť. Jsem vrozený pesimista, a jestli lidé kolem řek čekaj, že ye to už nebude opakovat, tak já si naopak myslím, že to bude čím dál častější. Sice mží a včera to ráno taky vypadalo nadějně a během dopoledne jsme se dostali na trojku a k večeru až na stav ohrožení, ale teď ráno video řeky z Frýdlantu je boda v korytě o metr níže, Hejnice hlásí pod I. stupněm, tak se uvidí. Pokud nezačne zas lejt, tak je to dobrý. Ať se drží moraváci a všichni, kterých se to týká. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.