Aktuálně: 4 061 inzerátů199 590 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2024, 14:30:21 xxx.xxx.93.160

Nám to takhle na pár dní, ale tedy x krát do roka také vyhovuje. Nenervím tak, co kočky, delší bych si asi neužila, od pátého dne(vyzkoušeno) už jsem tak nervní, že jen myslím na to, kdy už pojedem a nikde nezastavit a co nejrychlej, kdyby sme se u toho měli zabít😏 jednou to bude nadýl, protože k moři na 4 dny nikdo nelítá, ale už teď se toho děsím, jen na to pomyslím. Můžete takové ty prodloužené víkendy, i když pracujete, ne? Třeba si vzít jeden den volno a jet na ty tři dny.  Alespoň. Už se musíme i odměňovat, za ta léta dřiny👍 Každý si říká: ,,až v důchodu na to bude čas" a přijde nemoc a ho.no👎 Můj taťka se ho ani nedožil. Strejda rok v důchodu a rakovina, konec. Obraťme list🙄

Se slepičkama nás vždycky parádně pobavíte😄 Hoďte nějaké foto zase👍 To mi připomnělo, že mamčiny slepice začaly pelichat, i míň nesou. Mám podezření na čmelíky, protože jsme to nikdy v životě neměli, ale děda se taky o kurník staral, dezinfikoval, líčil vápnem, mamka jen vyhrne a dá novou podestýlku, ale to nestačí. Taky jí celé léto říkám, že musí mít popeliště, ať od někoho vysomruje popel, ale nic, to budu muset asi zase udělat já🙄 Máte někdo zkušenosti s něčím 100% proti čmelíkům?  Koukala jsem, že je tu i vyhozené forum, tak se asi poohlédnu po tom, co doporučujou. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2024, 14:43:04 xxx.xxx.93.160

Jo, extrémní srážky….no kéž by. Doufám. Zatím je v předpovědi máme, i my, kupodivu. Jediné co je problém, že v sobotu jedem mimo na oslavu a nebudeme mít možnost tu případně nějak zasahovat, dělat protipovodňová opatření a hlídat kočky(ty se snad schovají do garáže) Těch předevčírem 22mm už není skoro poznat, kaluže, které po takovém dešti bývají v jednom místě týden, už tam skoro nejsou😟 Akorát to zřejmě dosrazí rajčata. Dneska jsem trhala na salát a polovina popraskaná. Čerstvě, tak jsem to jen vykrájela, ale deště zabijou asi už i rostliny. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.09.2024, 14:47:30 xxx.xxx.198.226

Asi před dvěma lety mě zaujala CK Kormidlo, jim tady udělám reklamu, ta dělá zájezdy k moři klidně na den (pátek odjezd, sobota u moře, neděle příjezd, přespání v busu během cesty). Dělají i delší, víkendovky, prodloužené víkendy, můžete se podívat, zda vás něco nezaujme 🙂

My se s částí rodiny chystáme před Vánocemi na vánoční trhy do Chorvatska tímhle způsobem (neptejte se mě, koho to napadlo, mě ne, proboha proč do HR na trhy… no nic, zaplatili to i mně, tak pojedu…). Tak pak můžu poreferovat, jak to dopadlo.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.09.2024, 14:51:40 xxx.xxx.119.6

A sklidit je? Já to asi udělám a zabalím je, ať si dozrajou doma v teple. 

Jo, koukala jsem, že jste v čevený oblasti, no uvidíte.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.09.2024, 14:52:51 xxx.xxx.198.226

Na tom foru proti čmelíkům jednoznačně doporučují Exzolt. Počtěte si o něm, je to jediný přípravek, který se aplikuje přímo zvířatům, který nemá ochranné lhůty na vejce. No a jinak já nedám dopustit na křemelinu, kterou pravidelně práším kurník, hřady i hnízda zevnitř, nějakou výraznou invazi čmelíků od té doby neznám, a když je někde objevím, vypráším hřady jen tak, mimo “pořadí” a čmelíci zase zmizí.

Já nedávám křemelinu do popeliště, protože teď mají chudáci holky popeliště pod širým nebem, tak mají smůlu (v suchu bych ji tam hodit mohla, ale v dešti nesmysl). Popeliště si holky udělaly samy, prostě si vykutaly jámu, kde se v prachu vyválí dle potřeby 🙂 Pokud ty vaší mamky mají přístup někam na hlínu, určitě mají také nějaké jamky, v kterých se válí a čechrají peří.

Popel do popeliště taky dle mého není potřeba, pokud mají slípky k dispozici jemný hliněný prach nebo písek.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.09.2024, 14:56:21 xxx.xxx.119.6

A slepičky…včera se vracím z venčení a na silnici uteklý slípky a kohout od souseda. Tak si beru klacek pro jistotu, že kdyžtak kohouta odradím, ale byl hodnej. No a říkám jim, ať jdou dom, že takhle z nich někdo udělá polívku a vony zobou a zobou, tak se psem jdu a pak koukám, že jdou za náma🙃. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2024, 15:59:31 xxx.xxx.93.160

Buggyro ta křemelina se kupuje kde? (jo, jo, kouknu po ní) Asi jsem to viděla jen kdysi pro lidi, ale to je malé a drahé množství. Právě jsem četla, že ta hlína nestačí, že to musí být popel. Děda měl jedno popeliště pod starýma vratama, která byla opřená (a zboku chránila) metrové dříví. Polovina vrat ležela na něm, druhá byla zešika zboku a pod nima měly slepice popeliště. Druhé popeliště bylo v pilinách pod cirkulárkou, jen se do nich ještě taky házel popel. 

Jinak ano, slepice mají po humně tolik jamek, že mamka tam pak ztěžka zápasí se sekačkou, když je to samá díra. Se divím, že si tam dávno nezlomila kotník🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2024, 16:07:10 xxx.xxx.93.160

Slepičky jedněch sousedů ve staré zástavbě, co jsou krajní domek, také od potoka sem tam vypochodují na cestu, ale nejsme žádná hlavní, ba ani ne silnice, prostě cesta k domkům, co byla před pár lety ještě polňačka. Takže se zatím nestalo, že by je někdo přejel, ostatně je tu třicítka…kterou nikdo nedodržuje, že áno😏

Ronjo, my jsme měli jet v sobotu do Skalice na vinobraní, nemůžem, jedem na tu oslavu, tak teta volala mojí mamce a svému dvojčeti, že to přeloží na neděli. Viděli ste předpověď? Zapomeňte na vinobraní! Prostě tři sestry to domlouvají, ani jedna neví, kde je sever😜 takže zachytit, že celý východ bude pod vodou není šance 😎 (i tak by si zřejmě myslely, že východ jsou Košice😛) 

Ještě jsem zapomněla ta rajčata. Naprostá většina je už zralá. když to sklidím, tak mi to rychle shnije, už jsem to párkrát zkusila. Vydrží chvíli v lednici, ale musela by být volně, ne nasypaná na hromadu do kastlíku. Něco seberu a zbytek se uvidí, nějak to dopadne. 

Varaxi
Varaxi (656 příspěvků) 11.09.2024, 16:16:56 xxx.xxx.137.233

Filtrační křemelina frakce 4 - já to sehnala online v nějakém vinařském obchodě. Vyhnula bych se Allegru. 

Jinak dobře funguje Mistral a Sandezia, princip podobný, ale Mistral jsem před lety kupovala za 800 - teď stojí 3 x tolik. Na druhou stranu spotřebujete toho pár kilo za rok maximálně. My tu první várku měli 5 let, a to jsme s ní bílili kurník, psí boudu, skládek krmiv… Věřím, že jiným by 5 let vystačilo dvoukilové balení. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 11.09.2024, 16:51:40 xxx.xxx.93.160

Aha díky, já na Allegru nanakupuju, nemám tu možnost vyzvednutí zdarma a stejně najdu vždycky někde levnějc😉 zatím. Vinařských obchodů tu máme v okolí hodně😉

Zapomněla jsem napsat, pro pobavení i poučení. 

Když jsme se jezdily koupat, jak jsem plavala na druhou stranu, tam je to volně přístupný břeh, zadara, rovnou naproti kam plavu, plavem, z té placené pláže lidí bývají. Vlevo bývají nudisti (už je to tak zaužívané) vpravo občas rybář. Tak tam někdy v týdnu poněkolikáté doplavu a tam se ve vodě rochní pán, nevím, něco přes 60, 120kg a pokukuje, nakonec: no koukám jak vy hezky plavete, takový dobrý styl máte, to plavete i zpátky? No jo, plavu, několikrát. A pokračovalo to, já jsem k lidem vstřícná, slušná a ukecaná, nevadí mi bavit se s kýmkoliv. Za chvíli bylo: víte, koho vy mi připomínáte? ,,no to netuším" Petru Černockou! Ale až teď, když byla mladá, tak hezká nebyla. Vy ste moc hezká žena. No…to už jsem zpozorněla, omluvila se, že musím a plavala jsem zpátky. Podruhé tam plavu, chlap stále na místě, tentokrát na břehu. Nenápadně jsem ho při plavání sjížděla pohledem, jak říkám tlusťoch, kníry nemusím, nohy po kolena fialové a jak jsem se blížila koukám, jak si pořád popravuje plavky, až jsem byla dostatečně blízko koukám, že si nenápadně vytáhnul koule bokem ven, jakože ,,náhodou". Ty voe, na koho jsem to zase narazila🙄 že ty si holka nedáš taky pokoj a furt se s někým vykecáváš, jednou tě ta vstřícnost dostane do pořádného problému. Takže doplavu, dělám, že nic nevidím, otočím se, houknu, že mamka spěchá na oběd a plavu zpátky. Další plavání, chlap tam číhá. Já dělám blbou, jé, vy ste ještě tady? A on: áno, je hezky, já jsem u vody rád a rád si s váma povídám. A já: no ale já už nemám čas, musíme ještě stihnout nákupy a odplavu. Musím plavat znovu a doufám, že odkvačí. Houby, pořád je tam. Tak vy ste ještě neodjela, taky se vám od vody nechce, že? ,,no nakonec mi mamka řekla, že už je moc hodin a nestihne si to všechno nakoupit, že pojedem až zítra. Ale stejně je už moc hodin a zašlo sluníčko, takže končíme"😉 A on: já vám dám na sebe telefon! Plavu už pryč, volám: no to by byl můj muž nadšením bez sebe😜 Při plavání si nadávám: proboha, proč si tento chlap myslí, že bys jako měla zájem ty voe? Však jsem chtěla být jen slušná, vypadala jsem tak lačná po starém tlustém chlapovi? Budu si muset víc dávat pozor na to, jak na lidi působím, kruci😕 Přitom se už léta snažím být neviditelná, vlastně od doby, co jsem si pořídila psy mě nějak přestalo zajímat, jak působím na chlapy, vrhla jsem svou energii prostě jiným směrem😉

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.09.2024, 17:56:27 xxx.xxx.119.6

Třeba má pěknou velkou zahradu a chtěl na ní šikovnou, dobře stavěnou ženskou🤣.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.09.2024, 18:23:25 xxx.xxx.119.6

Žínko, dyť Vy jste se za ním furt vracela😉. Tak co by to nezkusil.

 Já taky nebývám lačná, aspoň si teda myslím, že tak nepůsobím, ale taky jsem se dozvěděla, že se mužským líbím (nejen mužským🤣). Nikdy jsem se nepovažovala za nějakou krásku. No měli jsme mecheche a tam jsem se dozvěděla, že teda krásná jsem a jak jsem milá jéje…přičítám to alkoholu😉. Spíš jsem ale čekala, že si lidi myslí, že jsem nafrněná, studenej psí čumák, protože jsem uzavřený typ, ale tak taky se usměju, prohodím nějaký to slovo, když cítím, že by to nějaký to slovo chtělo. Ale že někomu můžu rozzářit den😅to mě teda překvapilo.

Canka
Canka (383 příspěvků) 11.09.2024, 21:00:23 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš tos mě pobavila😂A víš proč?Protože takhle na lidi já taky působím😂Teda na chlapy…já jsem prostě přátelská a usměvavá..ke všem.. holky,kluci,nerozděluji to..no jenže prostě ty chlapi to vnímají asi jinak,než jen jako že jsem přátelská😂Takže se pak taky kolikrát dostávám do vtipných situací…naposledy minulý týden,kdy prostě taky asi 50 letýmu týpkovi v Lidlu vypadla peněženka z kapsy a já na něj zavolala ,,mladý pane,vypadla vám peněženka,, Otočil se,a říká mi,tak mladý pane?To už mi dlouho nikdo neřekl..a já se jen usmála a podala mu tu peněženku a otočila se ke košíku,že jedu dál…a on na mě ,,to je jako vše?Flirtujete se mnou a ani si neřeknete o číslo?,, .Já na něj čučela jak blázen,jak já s ním jako flirtovala?😂Řekla jsem mu,že se asi spletl,že já s ním neflirtovala,jen mu podala peněženku…a on že pozná vysílané signály😂Tak jsem mu řekla,že já signály už dávno nevysílám😂

U nas dneska taky konečně začalo pršet a vypadá to,ze bude i zítra a pozítří…což je skvělý..ve výběhu mám místo trávy vyprahlou Saharu😂

eva (neregistrovaný) 11.09.2024, 21:48:46 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.09.2024, 16:51:40

Ježiš, to jsem se na noc pobavila 😂!

No přesně, jak píše Ronja - on si mrožák možná myslel, že tam pořád plavete kvůli němu😂! Tak se trochu předvedl..abyste z toho taky něco měla😂😂

eva (neregistrovaný) 11.09.2024, 21:52:17 xxx.xxx.163.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 11.09.2024, 21:00:23

Chlapi jsou domýšliví…to s těmi vysílanými signály mě ale taky pobavilo!!😂…a něco mi to připomnělo 😂…já jsem se zase kdysi dávno dozvěděla, že flirtuju, když si pohrávám s řetízkem na krku…přitom jsem jen zaháněla nervozitu a nějaký nepříjemný pocit 😏

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 12.09.2024, 08:25:15 xxx.xxx.198.226

Křemelina: webový obchod se jmenuje přímo Vinařské potřeby a jak píše Varaxi, je to filtrační potravinářská křemelina frakce F4. Kupuji dvoukilové balení a vydrží mi na rok s těmi plus minus pěti slepicemi. Teď s plus minus deseti to vydrží půl roku, přeci jen, musím kurník čistit častěji.

lesnizinko, canko, to máte za to, že jste vlídné k lidem. O mě by dotyčný ani pohledem nezavadil, a kdyby zavadil, vrátil by se mu tak zamračený pohled, že by mu koule zalezly. Výmluvy nepotřebuji. Já jsem huba voráchlá, řeknu “nechci si s vámi povídat, děkuji” a bylo by vyřízeno na to tata. Taky že se mnou vydrží jen velmi tolerantní lidi, nevýhoda jedináčka 😀 Nemusela jsem s nikým vycházet, s každým jsem vždycky vyběhla.

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 12.09.2024, 08:42:18 xxx.xxx.20.192

ano,s tím řetízkem jsem to taky někde četla,pak ještě hrát si s vlasy..jako točit si je na prst,a tak..prohrabovat si je..to jsou flirtovací signály..Niki,já bych asi neřekla mladý pane,ale taky bych s úsměvem ho oslovila a podala mu ji..Jenže jsem o dost starší,po mě by asi s číslem nevyjel..Taky sklízím někdy ,jako že jsem o dost mladší,že by mi tolik nehádali..asi tím,že jsem plašan,rychle chodím,rychle mluvím,usmívám se při hovoru(kdysi mě někam chtěli vzít na pozici nějakého dealera,že takové vystupování potřebují-ale to už bylo dřív)-taky to může být jako vyzývavé,ale vůbec to tak nemyslím,jen být přátelská..

Ovšem Raduš,tak to bych teda brala jako signál! Pokud by mi to až tak vadilo,už bych tam neplavala..se mu nediv,on to bral jako vstřícnost..I pak,když si dal “koule doprava”..to už bych tam teda neplavala vůbec!..že tys chtěla vidět ten zbytek😲

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.09.2024, 09:06:59 xxx.xxx.93.160

Bobišo, ty kozeno😛 to byla moje trasa a jinam se tam neplave jinde jsou chaluhy nějaké. Víš jak já byla nasratá a nervní, že tam ten vopruz pořád je?!? Potřebovala jsem si odplavat svých 6 jezer a celou dobu jsem z břehu sledovala, jestli se nesebere s neodkvačí pryč. Byly sme hodinu na obědě, tak jsem si říkala, že si bude myslet, že sme odjely. Ne-e, čučel tam🙄 nakonec mi to nevycházelo a kvůli němu, i když už bylo zataženo a a chladno jsem naposled musela plavat 2x v kuse, abych měla těch 6.  

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 12.09.2024, 09:37:53 xxx.xxx.119.6

Tak u nás už prší, v noci docela dost, ráno se dalo venčit, i když chlupatý teda hlásil, že jako dál ani omylem. Netopíme, ale ten jeho mozeček má déšť a podzim spojený s pecí, takže po příchodu se zavrtal a tipuju, že do večeře o něm nebudu vědět🙂.

Dnes ještě poklidím věci ze zahrady a děj se vůle boží. Možná dám nějaký pytle ke sklepu. Na víkend budu sama, s tím mám svý zkušenosti, zákon schválnosti zatím vždy vycházel. 

No jo, někteří chlapi to je holt záležitost. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.