Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2024, 18:06:25 xxx.xxx.32.176
Buggyra:

Já neměla problém vyučovat  v sedě 😀 Pravda že přednášky na VŠ se v sedě dělají blbě (tam jsem jen několikrát prezentovala nějaký výzkum), ale kdyby mě zdraví pohnalo, klidně si tam fouknu barovou stoličku nebo takové to opěrátko podprdelní. Není problém, aby učil přednášející na kolečkovém křesle, tak co.


Btw, noťas začal “vrčet”. To ještě chybělo, chjo!!!😟☹️

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.09.2024, 19:33:17 xxx.xxx.93.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 10.09.2024, 18:09:12

Včera nakonec napršelo 22mm 👍 Teď jsem si uvědomila, že jsem večer usnula a zapomněla to napsat. Ledňáček k nám létá často. V potoce ještě zůstávalo pár tůněk, párek ledňáčků jsem denně sledovala na kamenech, ale nevím, jestli ještě nějaké ryby přežívaly, malé asi ano. A my v jezeře vodu i rybky máme, takže asi ví, kam zaletět, kdyby bylo zle😉 

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 10.09.2024, 22:00:44 xxx.xxx.194.232

Já se dneska vysekala na koloběžce. Vjela jsem na v létě nově zrekonstruovanou lávku a klouzalo to jak na ledě a docela rychle jsem se poroučela k zemi... Jezdím tam několikrát do týdne na koloběžce i na inlinech, jenže dneska pršelo a ten povrch je za deště extrémně kluzkej. A jak jsem se na facebooku pak dozvěděla, tak už se tam takhle vysekalo dost lidí. Když jsem jela stejnou cestou zpět tak jsem to už radši převedla. Za mě je to docela nebezpečný, je to celkem frekventovaná cyklostezka.

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.09.2024, 07:25:30 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.09.2024, 19:33:17

Žínko, tak to jsem ráda, že zapršelo i u vás. U nás už to bylo špatný, nádrže skoro prázdný, no doplnily se. Je zas radostnějc, i venku to bylo znát. Ale zapršet ještě musí, tak doufám že jo, hlásí to. Stejně je vidět, že opravdu začíná pomalu ale jistě (už nějakou dobu teda), být zle. Letos jsme na tom se srážkama rozhodně nebyli špatně, ale horký léto, vítr…stačil týden 10 dní bez vody. My si nějak poradíme, ale vidět rybníky bez vody? 

Dlouho nepsala Saga, nevíte někdo, je v pořádku?

A jsem ráda, že už je zase vidět Fikovnice.

Vlastně ještě, taky jsem fotil ledňáčka, jen já ho na tý fotce neměla😁.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.09.2024, 07:34:11 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Elisak z 10.09.2024, 22:00:44

Dejte oficiální podnět na obec, existují protiskluzové nátěry, nestojí to svět, ale dokud to nepotáhnete ofic. cestou, tak se nic nepohne.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.09.2024, 07:36:21 xxx.xxx.198.226

Jako kdybyste chtěla být za mrchu, tak si pořídíte záznam o úrazu a požádáte o bolestné 😀 - to event. rada pro případ, kdyby se fakt nic nepohnulo (musel by si někdo ten úraz zařídit samozřejmě znovu, ale zdá se, že to není problém na tom místě). Až by zaplatili pár plechovek toho nátěru na zvýšeném pojistném, tak by je to nakoplo 🙂

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.09.2024, 07:37:39 xxx.xxx.198.226

Jak tak na tu fotku koukám, ono to dost možná ještě není hotové - s finální povrchovou úpravou. Ale proč by čekali na finále až do podzima, to netuším.

Saga
Saga (511 příspěvků) 11.09.2024, 08:12:11 xxx.xxx.167.183

Ronjo i ostatní holky, nebojte, jsem tu a žiju😉! Minulý týden jsme měli s drahou tříčtvrtkou 4 dny volna a tak jsme si po dlouhých 18ti letech udělali nepracovní dovolenou😉! Jakože z domu pryč, výlety a tháák, bylo to velmi nevídané (pro nás dva tedy, neboť už neumíme odpočívat, jak jsme tak zjistili🙄) a hlavně jsem byla offline. Teď si zase od pondělka zvykám v pracovním procesu🥱a doháním resty. Užili jsme si poslední tropický týden a spadli rovnou do podzima. U nás tedy v pondělí pršelo jak blázen, a protože hlásí teď na konec týdne zase nějaké lijáky, tak jsme včera vyndali brambory ze země a byli jsme mile překvapeni! 31 košíků! Tže 6 pytlů! Jenom z 11 brázd na zahradě, tak jsme moc rádi! Budeme mít i podzimní jablka na uskladnění, nebude jich tolik, co loni, ale pro nás dost. Dále už máme uskladněnou cibuli, je jí taky dost. V zemi je ještě mrkev, petržel, celer a kedlubny a rajčata. Všeho je dostatek, i když to tak nevypadalo. Okurky polňačky už jsme vyházeli - plíseň, jinak se všemu kupodivu celkem daří. Tže přestože byl letošní pěstitelský rok poněkud podivný, tak vlastní produkty zase máme, aspoň nějaké!

A ještě se musím pochlubit včerejší návštěvou kováře😊, holky poprvé stály jak profesionálky a nehly ani uchem. Ony jsou normálně hodné a v pohodě, ale včera byly úplně top, ani já ani kovář jsme se vůbec nenadřeli, a mě ani nebolela záda, jako vůbec. A ještě jsem byla pochválena, jak se jim o podvozky pěkně starám🤗. Jak jsem tu čtyři dny nebyla, tak je mám za sebou furt jak ocásky, přitom péči měly prvotřídní! Zřejmě jim chybělo kouzlo mojí osobnosti😄!

Jo a taky kocour, to nepochopíte, co vyvedl! V den, kdy jsme odjeli, se prý vypařil! Jako úplně! Kočkoprázdno! My jsme si mysleli, jak bude dělat mámě společnost, když jsme pryč, a on se na ní úplně vyprdnul! A víte, kdy přišel? To odpoledne, co jsme přijeli! Přesně na čas! A to ani my jsme nevěděli, kdy se vrátíme, no on zřejmě jo, a od tý doby je zase normálně doma. Nechápu…🙄Kočičí svět prostě😄.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.09.2024, 08:33:54 xxx.xxx.198.226

Sago, super zprávy, doufám, že jste řádně vyválená a odpočinutá! 

Já jsem také bramborami byla nakonec celkem mile překvapena, pytle mám hádám 3-4, ale mně to samotné stačí bohatě, ještě podělím rodinu 🙂

Sakra, mi došlo, že jsem na políčku pořád nechávala ležet cibulky (ehm, ze sazeček se staly větší sazečky) a česnečky (dtto) a teď na to třetí den prší.. Musím to sebrat, hned si jdu napsat lísteček 😀 (ještě že vás mám!)

Já se na jablka chystám na lup do středočeského kraje, u nás není ani šťopka, fakt apokalypsa. Snad by mohl ovocnář něco prodat pod cenou a nemusela bych se kodrcat k tej Prahé.

Já okurek moc neměla a už taky degradují, cuketu s ačokčou sežrala srna, ačokča sice ještě statečně znovu vyrazila, hrdinka, ale už asi nestihne nic vyplodit. Další dvě cukety se ještě o něco snaží. Ale tak snad budou ještě tři melouny, které teď dojíždějí a rajčata už jsou v plném dozrávání a snad ještě dva měsíce pojedou, do mrazů, jako loni. Měla bych jim přisypat zem, ale spíš se na ně vykašlu 🙂

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 11.09.2024, 08:58:20 xxx.xxx.20.192

Já včera ještě třídila movitosti..člověk by nevěřil,co nastřádám kravin..Příklad..Plastové krabičky mám v takových těch “plátěných” boxech z Möbelixu s dírkou pro prst..No krabičky od čehokoli-co kdyby náhodou!!🤭Všechno šlo do plastů..Ze 3 jsem nakonec udělala 2 na malé a velké..Záruční listy…staré negativy,založené do těch igelitových pořadačů..co kdyby někdo chtěl z toho dělat fotky?? mám to i posané,co v čem je..😇Zbytky svíček..kabely k čemukoli..od starého kazeťáku,nabíječky,antény,přechodní z různých usb..sluchátka od telefonů…No sesumírovala jsem to na minimum..I botník jsem probrala na chodbě..Škoda,že to memůžu dát někam k popelnici,jak v Olmiku-bezďáci by si ty zimní vzali..Je tam sice někde dírka,dostávají se mi do nich kamínky,ale mám jich asi 10 let..pořád funkční a pěkné..Skříň mám už taky na místě,zabydlenou..No ale takové ty zbytky…"kam s tím"..Takže ještě pořád nemám hotovo..O půl 10 vezu mámu od Petry k doktorovi..do Štbk..

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.09.2024, 10:50:34 xxx.xxx.119.6

Sago, to je dobře, moc dobře!🙂. A gratuluju k výpěstkům i koníkům. Ale….co slepičky???🤣

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.09.2024, 10:55:15 xxx.xxx.93.160

Ha, ha já šla odpovídat Ronje, že jsem nad tím včera taky uvažovala, kde zmizela Saga a ona je tadýýýý👍 No právě jsem chtěla napsat, jestli jste vzpomínala nějakou dovolenou a já to zazdila. Takže to bylo last minute😉 My máme takové pořád, ale tak na dva, tři dny a jen já - muž pracovní😉 Naše úroda krom rajčat a okurek vydařená určitě není (včera zase slimejš sežral mladou cuketu, které taky melou z posledního) ale nám to vystačí, nemusím toho většinu na jaře zase vyhazovat. Co nemáme my, vzala jsem si od mamky( švestky na povidla a do mrazáku) hrušky jsem dostala od kámošky, jablka zase koupíme tady nedaleko v sadech. Ořechy budou taky od mamky. Vyměním jí je za lískáče, tahá se nás sice o ně asi 10(plch už ne😢) ale něco jsem vybojovala, i když to není ani polovina toho, co běžně, jak se to rozkřiknulo, strávníků je fakt hodně😏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.09.2024, 11:14:28 xxx.xxx.93.160

Eliško teda😲 ještě, že jste si nic nezlomila🙄 Koukám, že u vás o úrazy není nouze, moc se nešetříte. Snad to nějak poopraví, aby jste se na tom nezabíjeli😎 

My jsme měli mezi vesnicema visutou lávku, kterou si tam udělali sousedé v ulici. Postupně chátrala, ti co tam byli, už ji neopravovali, už když jsem chodila se psy, chyběla tam prkna, byl problém, je po ní převést, ale nakonec to vždycky zvládnuli. Pak ji dorazila jedna velká voda a už ji strhnuli, už byla nebezpečná. Teď musíme chodit o ještě 300m až na most(mezi mosty je něco přes kilometr) U nás je ještě jedna lávka, která ale není pro auta, to je právě ten druhý ,,most", dělal ji tam kdysi statek, aby mohli do práce lidi, ale jak se rozpadne, tak už ji taky nikdo neopraví, statek už není a Obec ji ani nenatírá, nevyvaří praskliny👎 Pak už by sme museli dalších 600m na opravdový most🙄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.09.2024, 11:24:47 xxx.xxx.93.160

Bobi, potřebovala bych garsonku😏 Mám to stejně. Teď jak jsem kvůli ježkovi vyklízela kus špajzu, tak to samé: tam nastrkané krabičky ,,na něco", tam hromady sušených kytek ,,na někdy", igelitky a sáčky už mají své místo. Posledně v Praze jsem si nakoupila v Bauhauzu, tak jsem včera na zeď našroubovala držák na prodlužky a háček na ruční vysavač. Protože to se tu taky akorát taky pořád někde povalovalo a zavazelo. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 11.09.2024, 12:29:07 xxx.xxx.167.183

Ronjo, tak o slepicích mi ani nemluvte, to jsou děsný důry🙄, ty jejich mozečky fakt nic nechápou, blbější soudružky jsme ještě neměli😄. Teď v pátek to budou přesně dva měsíce, co je máme, už pěkně nesou, naučily se a pochopily cestu ze zahrádky přes dvorek do hospodářské budovy, kde mají nocleh (ale že jim to trvalo…). Pochopily k čemu je písek v popelišti, to jim trvalo ještě dýl🤪, napřed se naučily snášet pěkně v hnízdech, pak je napadlo chodit prdět vejce pod vrbu, kde jim asi v tom hicu víc foukalo pod sukně, nebo já nevim co, naštěstí zahrádka má jen 100m2, tže tam to vejce vždycky najdem. Tolikrát v životě, jako tohle léto, jsem tu zahrádku nikdy nesekla, ony až teďka pochopily, že to zelený, co po tom šlapou, se dá i žrát😄Mám tam solidní angličák za to léto, je to hustý jak kožich, tak jsem ráda, že už se do toho trochu pustily. Jinak jsou moc hezky vybarvené a když si jdeme sednout na zahrádku na lavičku, tak se hned seběhnou a vykládaji. Holt jsme je koupili už hodně velké, tže odbourat ty úděsný návyky z drůbežárny holt trvá podstatně déle, jinak nám to dycky zabralo tak max dva týdny, ne měsíce…Ale jinak jsme s nimi spokojené👍

Žínko, jojo, bylo to celkem narychlo, ne úplně last minute, jen na čytři dny, ale pro nás, co nejsme vůbec zvyklí cestovat, to byl celkem fičák. Já bych momentálně ani na delší dobu nemohla, protože bych nesehnala nikoho ke koníkům, už takhle to bylo na hraně, ale moc nám to prospělo! Půlku prvního dne jsme prakticky prospali, protože to na nás prostě všechno dolehlo. Nikdy bych neřekla, že to tělo může být po tolika letech workoholismu tak zničený🤔. A hned jsme se tam s mužem dohodli, že takhle na 3-4 dny pojedeme příští rok zase, v ideálním případě dvakrát do roka, ale to je ještě moc daleko, tže to uvidíme👍!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.